8 rad, jak mít pozitivní a šťastný život

žena štěstíŽít šťastný a pozitivní život může každý z nás

Šťastný život má svá pravidla. A vlastně jsou úplně jednoduchá. Jak žít šťastný a pozitivní život? Když si přečtete naše malá pravidla, zjistíte, že jsou založena na logických a zcela normálních lidských potřebách. Které často bohužel zapomínáme nebo opomíjíme.

Jak žít šťastný život: 8 jednoduchých pravidel

Naše štěstí není ani tolik ve vnějším světě, jako v nastavení mysli. Naše myšlenky ovlivňují nejen naši náladu (která následně ovlivňuje myšlenky), ale také naše činy. A když ze života odstraníme pár škodičů, může se stát, že naše činy budou více směřovat k pozitivním událostem.

  1. Šťastný život bez negativních zpráv

Bez nadsázky. Nedívejte se na zprávy, jež se podobají černé kronice, sbírkám neštěstí, které se vám určitě také jednou stanou, nedávejte se do řeči s kolegyní, která většinu hovoru vede o tom, „kdo co zase kde“ a celkově snažte se rapidně cíleně snížit ovlivnění negativními zprávami, a to i na internetu. Je to fuška, ale zkuste to. Den dva budete bojovat s nezvykem, protože tyhle zprávy jsou návyk, ale další dny už pocítíte příjemné uvolnění mysli, která vám dovolí tvořit, vnímat lépe a intenzivněji a hlavně – žít!

  1. Chcete mít šťastný život? Nejezte to, co zhoršuje náladu!

Možná už máte vypozorováno jídlo, které vám zhoršuje náladu. Paradoxně je to někdy to, které náladu přechodně zlepší. Cukr a alkohol, někdy také kalorické tučné jídlo – udělá dobře, ale ten propad! Mezi rizikové pochutiny patří i káva, která sice krátkodobě nakopne, ale jedinci se sklonem k úzkostem poté trpí, protože kofein zvyšuje napětí svalů i psychické napětí.

  1. Šťastný život a dobrá nálada? Dodejte tělu béčko a hořčík!

Řeči o vyvážené stravě a dostatku vitamínů a minerálů nejsou jen "plané řeči". Mají skutečně přímý vliv nejen na naše zdraví, ale i na náladu. V každém případě si ohlídejte příjem vitamínu B, jehož nedostatek poznáte například na zhoršené kvalitě pleti a vlasů, a také hořčíku, jehož nedostatek na sebe upozorňuje křečemi v lýtkách, napětím, bolestmi hlavy a zad a úzkostnými stavy.

  1. Naordinujte si klid a ticho. Navodí pohodu i šťastný život!

Zkuste být chvíli sami a v tichu. Pokud vám to nesedí a zvyšuje se úzkost, máte se sebou ještě co dělat. Aby člověk věděl, co vlastně chce – a byl tím pádem v životě šťastný – musí umět být sám s sebou. Naordinujte si postupně, byť po minutách, klid a ticho a naučte se být sami se sebou a poslouchat své nitro.

muž ženaŠťastný život není složitý, jeho tajemství je v maličkostech

Omezte čas strávený nevědomým i vědomým nasáváním zbytečných informací, surfováním po internetu, sociálních sítí a poslouchání pro vás zbytečných informací v rádiu a televizi. Pomůže to.

  1. Zkuste meditaci pro šťastný život!

Relaxace, jóga, cvičení, meditace. Je jedno, čím začněte, ale najděte si pro vaše tělo i duši činnost, která spojuje jemný tělesný pohyb a uvědomování si jednotlivých svalů a dechu. Naučte se uvolnit tělo a na chvíli na nic nemyslet. Nepůjde to hned, chvíle „prázdna v hlavě“ se může dostavit až na desátý nebo padesátý pokus.

  1. Čerstvý vzduch a aktivní pohyb přitáhnou šťastný život!

Jsme lidé, jsme tvorové, kteří jsou spjati s přírodou. Co nejčastěji si najděte čas na přírodu. Procházka, běh, cvičení, jakýkoliv sport, jak je libo. Ale to spojení se zelení, cítit pod nohama pevnou zem, trávu a vědomé nasávání sluníčka či čerstvého vzduchu je nesmírně důležité. Bez přímého pozitivního spojení s okolním světem chřadneme.

  1. Najděte si nové přátele a okruh pozitivity i štěstí

Pokud vaše přátelské vztahy prošly probírkou a zjistíte, že kolem sebe nemáte moc lidí, kteří vám věnují úsměv a naději, ze kterých si můžete vzít příklad, je čas si takové lidi kolem sebe najít. Nebo si najít koníček, vrátit se k činnosti, která vás kdysi bavila a naplňovala váš život smyslem a vnitřním uspokojením. Nebojte se na prázdná místa po negativitě cíleně dosazovat něco nového. Něco se osvědčí, něco ne – však zkoušejte dál!

  1. Chcete mít šťastný život? Naučte se zvládat své stinné stránky!

Každý máme něco, někdo sklony k depresi, úzkosti, jiný ke vzteku. Máme své slabiny. Nemá cenu s nimi bojovat a vyčítat si je. Naopak, přijměte je a snažte se najít metody, jak s nimi vyjít po dobrém, protože vždycky přijdou. Respektujte své hranice, protože právě tyto negativní pocity jsou upozorněním, že za vaše hranice něco/někdo šlape.

Jak tedy mít šťastný život?

Při cestě za pozitivním životem je také dobré si uvědomit, že jedinou jistotou života je to, že jistotu nemáme. Změna je život a nikdy ani nebude nic úplně ideální. Život před nás staví výzvy a je naším úkolem je se vší ctí přijmout a přeměnit je v pozitivní životní zkušenosti. A o to více si potom můžeme užít chvíle, kdy je opravdu bezstarostně a fajn. A věřte, že takových chvil je – a ještě bude! Jen si nesmíme sami házet klacky pod nohy, což řekněme – třeba tím, že strávíme den s pomlouvačnou kamarádkou, třemi kávami a bez cvičení – děláme.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte