Význam tarotových karet: Poháry

význam tarotVýznam tarotových karet.  

Drobnosti všedního dne a naše emocionální reakce na ně – to jsou pohárové karty v tarotu. Do hloubky smutku a zklamání, ale také do výšek lásky a štěstí, které nám padá do klína. Tak široká je paleta pohárových karet a význam tarotových karet vám nyní přiblížíme. 


Zajímají vás tarotové karty? Přečtěte si, jaké jsou symboly tarotových karet i jak tarotové karty vykládat nebo si přečtěte význam Velké arkány tarotu. A zajímá vás obecně, co bude v dalším roce? Přečtěte si lunární kalendář nebo partnerský horoskop na rok 2020


Tarotové karty – význam 14 karet – Poháry

Význam tarotových karet 1

Eso pohárů

Láskyplný náhlý dáreček od života, pohnutka, drobnost, příležitost si uvědomit a pozvat do svého života něco lidsky milého. Tušení, že přijde radost… Dávejte pozor na to, co se kolem vás lidsky děje, může to být v budoucnu velmi důležité.

Dvojka pohárů

Význam tarotových karet propůjčuje této kartě jedinečné spojení dvou lidí, kteří k sobě patří. Nejen lidé, ale i náhody přesně na míru, uvědomění, na která jsme čekali, vysněná práce, situace typu: „Země se otřásla! A najednou byly věci tak, jak mají být!“

Trojka pohárů

Do třetice všeho nejlepšího. Další lidé a skutečnosti vstupují na scénu, aby vám přinesli poznání. „Takhle to je, proto to bylo… a toto ještě potřebuješ, aby tvůj život byl rozkvět.“

Čtyřka pohárů

„Přeplněno, už nevím, co by.“ Zevlování, nuda, stejně jako umanutý smutek. Důležité tu je uvědomění, že něco cenného nám uniká. Čas vnitřního dozrávání skrze nepříjemné pocity.

Význam tarotových karet 5–8 

Pětka pohárů

Zklamání, které jde do hloubi srdce. Zmrzlé city, mokvající staré rány. Je tu skutečný problém a je třeba ho vyřešit sebedisciplínou, odtruchlením a tichou pokorou. Pro každého je VINA na situaci jinde.

Šestka pohárů

Hravost a radost dítěte v nás zůstává celý život. Nostalgická minulost, návraty lidí z minulosti nebo přítomné rozkošné časy nám to čas od času připomenou. Je čas udělat radost svému vnitřnímu dítěti nebo zkusit něco minulého pochopit či odpustit.

Sedmička pohárů

Význam tarotových karet propůjčuje této kartě dlouhé zvažování mnoha možností a výsledek v nedohlednu. Nevíme. Všeho je moc, nebo naopak úplně všechno chybí. Co s tím? Snad jedině důkladný úklid, oddělit divné sny od reality, vrátit se do reálného bodu a začít znovu.

Osmička pohárů

Čas odejít od nefunkčního, přežitého, i kdyby to bylo loučení s těžkým srdcem. Zvažte, co vás brzdí, i kdyby to bylo něco, nač jste zvyklí, a jaké jsou vaše plány do budoucna. Zaměřte se na budoucnost a přeorganizujte a opravte to, co už neplní svou funkci. Možná se budete muset něco v zájmu budoucnosti přeučit.

Význam tarotových karet 9–14

Devítka pohárů

Význam tarotových karet propůjčuje této kartě splnění snů, radost z hloubi duše, za kterou stálo nějaké odříkání. Jsme u cíle, máme výsledek. Chvíle radosti a jasného myšlení a sladkých, krásných časů. Jsou problémy? Je pravý čas je řešit – půjde to!

Desítka pohárů

Život jako pocukrovaný koláč. Tato karta se více dotýká rodinného štěstí a nabádá nás, abychom nezapomínali v tom všem také ukrojit z koláče jiným, zasít nová semínka a celkově se postarat o budoucnost a neofrňovat nad tou „dokonalostí“, kterou nyní máme. Příznivě nakloněný osud!

Páže pohárů

Vášnivá láska náhle vzplanutá… nabídky od osudu, které jsou tak úžasné, že se díky nim zamilujete nejen do té dané nabídky, ale i do života jako takového. Značí také nesmírně bezstarostné časy alá dovolená nebo „absolutní volno“. 

Rytíř pohárů

Situace zamilované do pocitu lásky, nadšení z nápadů a hluboké porozumění beze slov. Euforie. Takže to, co k vám nyní přichází je vzácný výlev citů, který možná zítra už nebude pravda, ale nyní… v tuhle chvíli, je pravdou pravdoucí.

Královna pohárů

Umí dát lásku se vším všudy, ale moc dobře ví, že mateřské štěstí je vykoupeno porodními bolestmi. Omámení úspěchem, láskou – ve chvíli, kdy víme, že zadarmo to nebylo. Nebo později, nebude. Někdy si tato karta přichází vybrat daň poté.

Král pohárů

Láskou velmi omámený král, který symbolizuje vzácné nabídky, přemýšlivé rady i úsměv. Prospívá kreativitě, práci, nekonvenčním životním situacím, umělcům, ale v lásce… no, možná vám nyní odpustí neodpustitelné, ale… Potřebuje za zády královnu, která mu bude šeptat: „Jsi ten nej… „ a pak takový omámený i zůstane.  Naznačuje ujeté nápady a milé chvilky, které stojí za to si v životě udržet nebo rozvíjet, ač jsou muškou jenom zlatou

Jak na vás zapůsobil tento význam tarotových karet?

SERIÁL – Význam tarotových karet

1. díl – Velká arkána

2. díl – Poháry


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

  • profil
    Renata PetříčkováOsobní rozvoj s podporou tarotových výkladů, lunárního kalendáře a cyklu celého roku
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte