Perineální rehabilitace může po porodu pomoci odstranit mnoho problémů

Perineální rehabilitace: Cviky, které posílí pánevní dno a zajistí vám lepší orgasmus

Perineální rehabilitace je podle odborníků mnohem účinnější na posílení pánevního dna než třeba Kegelovy cviky nebo tradiční rehabilitační cvičení. Perineální rehabilitace se provádí i přímo na různých rehabilitačních klinikách. Dokáže pomoci ženám po porodu a dále pak ženám, které trpí únikem moči. Cvičení je však vhodné i v případě, když chcete prožívat intenzivnější orgasmus. I s tím dokáže účinně a rychle pomoci.

Perineální rehabilitace funguje, podle zatím dosavadních výzkumů, mnohem lépe než tradiční rehabilitační cvičení. Ženy, které tento druh rehabilitace podstoupili, mají mnohem lepší a výraznější výsledky. Perineální rehabilitace vlastně spočívá nejen ve cvičení, ale rovněž v přirozeném procesu orgasmu ke zlepšení síly svalů pánevního dna a k obnovení sexuálních funkcí po porodu.

Perineální rehabilitace a perineum

Perineum je vlastně hráz. A během těhotenství a porodu je to oblast značně namáhaná, což může vést k problémům s inkontinencí a rovněž i k problémům při pohlavním styku. Tyto poruchy jsou však ve společnosti tabu a ženy nejsou zvyklé o nich mluvit. Nejen před partnerem, ale ani před lékařem nebo fyzioteraputem. Což je velká chyba, jelikož neřešené obtíže tohoto druhu se pochopitelně dále časem a věkem zhoršují. Podle zdravotníků je ideální začít s perineální rehabilitací zhruba šest až osm týdnů po porodu. Porodní asistentka nebo fyzioterapeut vyhodnotí počet sezení, většinou je to však v průměru deset a každé trvá zhruba 30 až 40 minut. Přičemž za jeden týden se dají provést dvě až tři sezení. Výsledky jsou tudíž velice rychlé. Pochopitelně je tedy nutné i následné cvičení doma, bez toho to nepůjde. 

Čtěte také:

Nedaří se vám zhubnout po porodu? Zjistěte jak na to - správně, zdravě a účinně!

Domácí porody: Výjimečné pocity pro matku i určité riziko pro ni i dítě

Pupečníková krev může zachraňovat životy. Odebrat lze hned po porodu

Je perineální rehabilitace pro každého?

Podle výsledků, které jsou zatím k dispozici, se předpokládá, že perineální rehabilitace je skutečně vhodná pro každou ženu. A co víc, výsledky jsou viditelné v krátkodobém horizontu, což se u jiných druhů rehabilitace takto s úspěchem neděje. Už během několika málo cvičení je možné pozorovat snížení stresové močové inkontinence, a to téměř v polovině případů. Perineální rehabilitace je doporučována zejména u pacientem, které tento problém trápil už před těhotenstvím nebo se dostavil těsně po porodu. Ostatně právě po narození dítěte trpí stresovou inkontinencí mnoho žen.

Perineální rehabilitace doporučuje i některé pomůcky, nejen pro lepší sex

Pokud se problém sám neupraví nebo neustoupí po cvičení a je trvá delší dobu než tři měsíce, pak je velké riziko, že se žena se stresovou inkontinencí po porodu bude i nadále trápit. Perineální rehabilitace je schopna tyto obtíže vyřešit. Stejně jako absenci orgasmů, se kterými má opět mnoho žen po porodu trable. 

Perineální rehabilitace pomůže dosáhnout orgasmu

Z průzkumu, který vědci provedli na dvou skupinách žen jasně vyplynulo, že perineální rehabilitace má skutečně prokazatelné výsledky. Navíc pomáhá ženám dosáhnout lepšího orgasmu a u maminek u porodu přispívá k rychlejší obnově poporodní funkce pánevního dna. S perineální rehabilitací může pomoci porodní asistentka nebo fyzioterapeut.

Perineální rehabilitace: Vyzkoušejte si cvičení

Perineální rehabilitace zlepšuje a zvyšuje efektivitu svalů kolem pochvy, močové trubice a konečníku. Což je právě oblast hráze. 

  • Pomalu se nadechněte.
  • Vydechujte pomalu a během výdechu stáhněte všechny svaly hráze, jako byste zadržovali močení. 
  • Stažené svaly alespoň na deset vteřin zadržte.
  • Odpočiňte si a cvik proveďte znovu, zopakujte jej celkem 10x.

Tento cvik je vhodné provádět 3x denně. Začít můžete vleže, později jej pak můžete provádět již ve stoje.

Autor článku: Monika Poledníková



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ÚTERÝ 19. 03. 2024
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
STŘEDA 20. 03. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
ČTVRTEK 21. 03. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
PÁTEK 22. 03. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
SOBOTA 23. 03. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
NEDĚLE 24. 03. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 25. 03. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah, dnes je úplněk. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Umělý odchov kachen: Jak inkubovat vejce a postarat se o mláďata

jak si může kachna do líhně nanést 15 vajec když se píše že starší 8 dnu jsou na nic

Černé fazole chrání srdce a rýsují štíhlou postavu. Chutnají božsky a jsou rychle připravené

Vážená paní Ellen,

děkujeme, že jste naší věrnou čtenářkou a zároveň jsme vděční za upozornění na chybu. V...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Jarní očistná hladovka

Rád bych v březnu držel 3-4 dnní očistnou hladovku jen o vodě. Kdy začít a kdy končit?...

Výklad karet

Ahoj, človíčku :)) Následující řádky zaujmou spíše někoho, kdo je nějakým způsob...

potřebujete finanční pomoc, pokud ano, kontaktujte tuto legitimní společnost

Solidní půjčka Potřebujete úvěr na konsolidaci dluhu, hypotéku, nákup nemovitosti, zah...
Zobrazit všechna témata

Pití alkoholu a jeho účinky na fyzické i duševní zdraví

Pití alkoholu je ošemetné téma, na které bylo napsáno již mnoho vědeckých i zdravotních článků. Ve společnosti jde zpravidla o tolerované chování, obzvlášť v době narozeninových či jiných oslav. Anebo se může j...

Afrodiziaka k jídlu. Které potraviny vám zaručí dokonalý večer ve dvou?

Vkrádá-li se do vašeho milostného života šeď, nuda a všednost, pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. To samé platí i v případě, že se objevily potíže s libidem nebo impotencí. Možností, jak stávající stav řeši...

Děti a paměť: Jak účinně procvičovat paměť u dětí?

Dětství je obdobím, během kterého lidské tělo prochází obrovskými změnami. A to nejen vzhledově, ale také v oblasti orgánů. Jedním z takových orgánů je i mozek, který při narození není plně vyvinutý. Je složitý...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Kvasinková infekce u psa: Jak ji rozpoznat a léčit?

Kvasinková infekce u psa bývá poměrně častým problémem. Když se včas a adekvátně neléčí, může se rozšířit a způsobovat nejedny nepříjemné kožní potíže. Ty zpravidla zasahují uši pejska, tlapky, kožní záhyby neb...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Žít svý sny...

Znám hodně lidí, který celej život jen dřou nebo všechen svůj čas věnujou dětem a svýmu okolí... A na sebe zapomínaj. Anebo ztratěj smysl svýho bytí a hledaj útěchu v chlastu, jinejch drogách, nakupování, půjčování si a bůhví v čem ještě. Když nám něco vnitřně chybí, snažíme se to někde jinde najít. Neuvědomujeme si ale, že odpovědi máme v sobě po celou tu dobu. Kdy jste naposledy naslouchali sobě samým? Nemáte pocit, že děláte hodně věcí jen proto, abyste se někomu nebo něčemu zavděčili?