Koronavirus: Co doporučuje Světová zdravotnická organizace?

corona rodinaKoronavirus se zpočátku velmi podobá chřipkovému onemocnění 

Světová zdravotnická organizace (WHO) upravila doporučení pro mezinárodní přepravu v rámci pandemie koronaviru. Podle jejího vyjádření se intenzivně zkoumají původci přenosu viru. Máte-li příznaky koronaviru (horečku, kašlete...) před, při nebo během cestování, vyhledejte lékařskou pomoc.

Koronavirus: Světová zdravotnická organizace vydala nová doporučení

Úřady veřejného zdraví by měly cestujícím poskytovat informace ke snížení obecného rizika akutních infekcí dýchacích cest prostřednictvím lékařů, zdravotnických ambulancí, cestovních agentur, provozovatelů přeprav a na vstupních místech. Nové doporučení v rámci prevence koronaviru (2019-nCoV) pro veřejnost, zveřejněné na webových stránkách WHO obsahuje standardní doporučení ke snížení expozice a přenosu řady nemocí, k ochraně sebe a druhých před onemocněním, k udržení zdraví při cestování.

Koronavirus a potencionální nakažení

Dále technické pokyny WHO ohledně dozoru a definování případů, laboratorního vyšetření, nemocniční zaopatření podezřelého na koronavirus, domácí péči o pacienty s podezřením na nový koronavirus, prevence a kontroly infekce, komunikace o rizikách a snížení přenosu ze zvířat na člověka. Je doporučeno provádět výstupní kontroly cestujících na mezinárodních letištích, které pomohou včasně odhalit riziko infikovaných osob.

coronavirNebezpečný koronavirus

V případě příznaků koronaviru neodkladně provést testy na území hostitelské země, izolovat nemocného do karantény. Doporučení WHO se nevztahuje pouze na lety, ale také na mezinárodní autobusovou přepravu. Cestující, kteří byli v kontaktu s potvrzenými případy nebo byli přímo vystaveni potenciálnímu zdroji infekce, by měli být pod lékařským dohledem. Tyto osoby by se také měly vyhýbat mezinárodnímu cestování po dobu inkubační doby (až 14 dní).


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte