Čeká vás svatba a cítíte se nervózní? Poradíme, jak se zbavit stresu

 svatbaNepodléhejte před svatbou zbytečnému stresu.

Svatba a její plánování není jednoduchá věc. Všechno je zařízené, ale vás přesto v noci budí katastrofické scénáře? Takové pocity zažívá před svatbou většina nevěst. Zdravá nervozita a napětí ke svatbě zkrátka patří. Ještě aby ne, svatba je jedním z nejdůležitějších okamžiků v životě.  Podívejte se na naše tipy, jak se zbavit stresu před svatbou a užijte si naplno svůj vysněný den i svatební přípravy.

Nepoddávejte se tomu

Před spaním v žádném případě nemyslete na svatební přípravy. Pokud si před spaním v hlavě promítáte, co je ještě třeba zařídit, zaděláváte si na bezesnou noc. Ideální je si před spaním pustit relaxační hudbu nebo oblíbený seriál. Snažte se myslet na něco jiného, než je svatba a usínat s čistou hlavou. Dobrý a dostatečný spánek zaručeně pomůže se zbavit stresu.

Odreagujte se

Snažte se, aby se svatba nestala jediným centrem zájmu ve vašem životě. Soustřeďte svoji pozornost také na další věci. Najděte si aktivitu, která vám pomůže se zbavit stresu a odreagovat. Vyrazte třeba na kávu s kamarádkou, na nákupy. Zajděte si na masáž, dopřejte si manikúru, pedikúru, zkrátka se odreagujte a relaxujte. Tématu svatby se ale snažte za každou cenu vyhnout.

Hýbejte se

Svatba by rozhodně neměla stát v cestě vašim pravidelným pohybovým aktivitám. Na pohyb zkrátka nezapomínejte. Udělejte si čas na váš oblíbený sport nebo si vyjděte na procházku. Aktivní pohyb má skvělé účinky nejen na tělo, ale také mysl. Týden před svatbou byste se měli aktivně hýbat každý den.

Mluvte s okolím

Svatba přináší mnoho starostí. Nenechávejte si je pro sebe, ale mluvte se svým okolím. Zapojte do příprav svědkyni, družičky, ale i obě rodiny a samozřejmě i ženicha. Nedopusťte, aby všechny starosti kolem svatby ležely jen na vás. Nebojte se s ostatními svatbu řešit a některé úkoly nechat na druhých. Nic nestresuje víc než pocit, že jste na všechno sama.

svatba2Nezanedbávejte před svatbou snoubence.

Nesnažte se mít všechno dokonalé

I když je svatba jedním z nejdůležitějších okamžiků v životě a určitě si zaslouží velkou pozornost, nesnažte se mít všechno perfektní. Pro hosty bude stejně nakonec víc důležité, zda si svatbu užíváte než malé detaily. Věřte, že vždycky se stejně najde někdo, kdo bude s něčím nespokojený. Zavděčit se všem je nesplnitelný úkol.

Stejně tak přistupujte ke svému tělu. Nestresujte se tím, že není dokonalé a nesnažte se svoji postavu najednou razantně změnit. Náhlá změna stravy, přísná dieta, hladovění a podobné extrémy mohou tělo negativně ovlivnit, jak po psychické, tak fyzické stránce. Před svatebním dnem je naopak důležitý pořádný příjem energie a vyvážená strava. Nezapomínejte, že si vás partner vybral takovou, jaká jste. I vy se taková přijměte. Mít se ráda, je jeden z předpokladů, jak se zbavit stresu.

Nezanedbávejte snoubence

Přestaňte žít jenom svatbou a nezapomínejte na partnera. Svatba by neměla stát v cestě společně strávenému času. Snoubence byste před svatbou neměli zanedbávat, a naopak si společně užívat intimní chvilky. Ideálně si společně vyjeďte na romantický víkend, kde hodíte všechny svatební starosti za hlavu a budete si užívat jen vzájemné přítomnosti.

Myslete pozitivně

Myšlenky ovlivňují naše prožívání. Pokud budete nad svatbou přemýšlet optimisticky a budete věřit, že všechno dobře dopadne, dokážete se zbavit stresu mnohem snadněji. Nebo ho dokonce ani nepocítíte. Snažte se naučit reagovat na všechny předsvatební otázky pozitivně a s úsměvem. Jde přeci o jeden z nejkrásnějších dní v životě, který byste si jako nevěsta měla užít, být usměvavá a uvolněná.

Autor článku: Klára Hanačíková


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Aimil Ashwagandha 60kps.

REGENERACE ORGANISMU Ashwagandha je v ajurvédě přírodní adaptogen, který…

Cena: 239 Kč

Lunární náramek Aqua Aura Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Náramek z…

Cena: 480 Kč

Vonné tyčinky SATTVA 15ks

Přírodní ručně vyráběné vonné tyčinky  Bez syntetických vůní,…

Cena: 74 Kč

Čakrový náramek ONYX

Stylový energetický náramek pro muže i ženy z matného onyxu a minerálů v…

Cena: 320 Kč

Panenka strachu se sáčkem

Mini magické panenky strachu a přání pomáhají dětem i dospělým zbavit se…

Cena: 59 Kč

Magická panenka strachu

Mini magické panenky strachu a přání pomáhají dětem i dospělým zbavit se…

Cena: 39 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte