1. dubna je Apríl: Tipy na aprílové vtipy, které zaručeně pobaví

1. dubna je Apríl: Tipy na aprílové vtipy, které zaručeně pobaví

Žertovný svátek apríl se v Česku slaví už od 17. století. Zatímco dříve se oběť obvykle jen vyslala pro nějakou žertovnou věc jako třeba pro ohýbač cihel, aby se s nepořízenou vrátila, dnes už jsou aprílové žerty o poznání promyšlenější. A právě tipy na zábavné aprílové vtipy si můžete přečíst v tomto článku.

Čtěte také:

Jak na kocovinu, když se silvestrovské oslavy vymknou kontrole?

Apríl se jako svátek žertíků slaví v mnoha zemích světa. O jeho původu se ale dodnes vedou spory. Někdo vidí podobnost v íránském žertovném svátku Sizdah Bedar, jiný tvrdí, že apríl v minulosti značil přechod smutné zimy do veselého hravého jara (o tradicích vítání jara a vynášení Morany jsme psali v jednom z našich článků). Jedno je ale jasné, historie aprílu v českých zemích se datuje až do roku 1690, kdy si ze sebe lidé na 1. dubna začali utahovat a nepřestali dodnes. Aprílovými žerty se nebaví jen obyčejní lidé, ale také novináři. Ti první dubnový den rádi využívají k sepisování takzvaných kachen, tedy článků, které jsou založeny na nepravdách, výmyslech a lžích. Prvního dubna se tedy určitě vyplatí koupit si noviny, ale už se nedoporučuje, věřit v nich všemu.

Dětské aprílové vtipy obvykle nevyděsí

Aprílové žerty u dětí bývají stejné jako ony samy, rozkošné a nevinné. Děti obvykle sázejí na základní vtípky a snaží se jimi vyděsit rodiče, spolužáky, učitele, případně sourozence. Jejich herecké výkony a rafinovanost vtipu obvykle odpovídají jejich věku, přesto se snažme dětem nezkazit radost a dopřejme jim minutu úžasu a radosti z toho, že se jim podařilo nás napálit. Bude to pro ně velký zážitek.

Aprílové vtipy "pro dospělé"

Aprílové vtipy jsou oblíbené nejen u dětí, ale i u starších ročníků. Pokud si chcete udělat z někoho na prvního dubna legraci, ale trpíte náhlou absencí nápadů, nevadí, protože z následujících tipů na aprílové žerty si určitě vyberete.

1. Jídlo, na kterém si nikdo nepochutná

Nemáš žvýkačku?, ptají se vás možná dost často kamarádi. Pokud obvykle odpovídáte, že bohužel, pak právě o aprílu kamarádům řeknete ano. Z kapsy totiž vytáhnete připravenou žvýkačku, kde se nebude skrývat obvyklá pochoutka na ověžení dechu, ale pracně zabalená plastelína, nebo jiná nepoživatelná věc. Právě takové jsou aprílové jedlé vtipy, na kterých si nikdo nepochutná. A máme jich pro vás nachystaných mnohem víc, inspirujte se z našeho seznamu:

  • Čokoládové cibulové pralinky: Malé cibulky důkladně obalte v rozpuštěné čokoládě a podávejte na párátku jako čokoládové bonbony. Stejně jako čokoláda bude navíc fungovat i rozpuštěný karamel, do kterého zabalíte větší cibulky a budete je vydávat za jablíčka v karamelu.
  • Oreo sušenky s aprílovou náplní: Tento vtip je trošku pracnější na výrobu, ale zato nikdy nezklame. Kdo by totiž neměl rád Oreo sušenky. Sušenky si opatrně rozdělte na dvě poloviny, vyndejte z nich krém a naplňte je zubní pastou nebo jinou „pochoutkou“. Pak je zase zadělejte, vraťte do původního obalu a nabízejte jakoby nic. Úspěch zaručen.
  • Koblihy plněné majonézou: Nosit koblihy do práce je zatím spíše americký zvyk, ale proč ho nezavést taky u nás, že. S tím rozdílem, že koblížky nebudou vašim spolupracovníkům asi moc chutnat. A jak na ně? V obchodě kupte neplněné koblihy a sklenici majonézy. Pomocí stříkací trubičky pak jednotlivé koblížky naplňte, ale neujídejte. Majonézové koblížky se určitě zařadí mezi vaše oblíbené aprílové žerty, vyzkoušejte je.
  • Nebezpečný kečup: Za takový apríl vás asi nikdo nepochválí, jeho výsledkem totiž budou stěny, strop i nábytek od kečupu, jak na něj? Připravte si do poloviny plnou láhev kečupu, kterou obraťte dnem vzhůru, a počkejte, až se směrem k víčku přesune většina kečupu. Pak láhev rychle otevřete a přidejte dvě lžičky pečící sody. Lahvičku zavřete, ale kečupem už netřepejte. Po jejím otevření by měla následovat exploze kečupu.
  • Narozeninový dort: Apríl, který zná asi každý, ale nikdy nezklame. Jedná se fiktivní dort, který v sobě nemá krém a piškot, ale nafouklé balónky, které jsou nazdobené šlehačkou. Jakmile tedy oslavenec do dortu zakrojí, bude nepříjemně překvapený. Jednak protože se nedočká sladké pochoutky a taky proto, že bude celý od sladké šlehačky.

Aprílových žertů na nepravá jídla existuje nespočet. Podívejte se do ledničky a třeba už něco vymyslíte.

2. Inspirujte se na apríla kanadskými žertíky u Kevina

Vzpomenete si ještě na filmovou trilogii Sám doma? V prvních dvou dílech oblíbeného vánočního filmu ztvárnil americký herec Macaulay Culkin malého rošťáka Kevina, který zůstal sám doma a snažil se vyzrát na zloděje pomocí malých, ale o to drsnějších kanadských žertíků. A tak se vypečení zlodějíčci dočkali popálených rukou, nepříjemně ulepených nohou nebo rozbité hlavy. Tyhle kanadské žertíky jsou poměrně nebezpečné a napáleného by nejspíš vůbec ale vůbec nepobavily. Proto je, jak se říká, doma nezkoušejte. U filmu se ale nicméně můžete minimálně pobavit a trošku inspirovat. Cizí neštěstí totiž chutná vždycky lépe, než to naše.

3. Zarostlá klávesnice a další jednoduché aprílové žerty

Apríl můžete v některých případech připravit i během roku, zvlášť pokud váš kolega z kanceláře odjede na dovolenou. Do klávesnice mu několik dní před jeho návratem nasypte semínka řeřichy a mírně je zavlažujte. A až se váš kolega vrátí, řekněte mu, že byl na dovolené pěkně dlouho, když má z počítače prales. Počítejte ale s tím, že po vás možná bude požadovat novou klávesnici.

Dalším jednoduchým vtípkem, který vaše kamarády určitě nepotěší, je trik s hrníčkem. Nalijte do něho až po okraj vodu, přiklopte papírem a počkejte, až se papír k hrníčku mírně přilepí. Pak hrnek otočte dnem vzhůru na stůl, a po chvíli opatrně oddělejte. Až někdo hrnek zvedne, bude mít co dělat, aby vodní spoušť uklidil.

4. Trochu nebezpečný žert: Miláčku, jsem těhotná

Pokud si chcete ozkoušet partnera a zjistit jeho reakci, vyzkoušejte aprílový žert, kterému možná nebude chtít věřit. Řekněte mu, že jste těhotná a čekejte jeho reakci. Pozor ale, aby jeho reakce nebyla aprílem spíš pro vás. Pohrát si můžete i s dalšími větami, to už záleží na vás.

Aprílový vtip

Apríl ve filmu ocení milovníci hororů

Pokud se rádi bavíte, a zároveň bojíte, podívejte se prvního dubna na některý z následujících filmů. Ale pozor, možná už potom neusnete. Jedná se totiž o horory, a některé z nich jsou velmi povedené.

  • April Fool's Day

Mysteriózní horor z roku 1986 vypráví příběh skupiny vysokoškolských studentů, kteří jedou oslavit konec studií na opuštěný ostrov. Jejich zábavu protkanou mnoha aprílovými žertíky zkazí až zmizení několika studentů. Nikdo neví, zda se jedná o vtip, nebo zda v okolí ostrova skutečně řádí vrah. Navíc jsou telefony hluché, a tak se zdá, že budou studenti v následujících hodinách odkázáni sami na sebe.

  • Zlomyslný apríl

O poznání známější je hororový film z roku 2008 s názvem Zlomyslný apríl, ze kterého si utahovali i scénáristé sarkastického filmu Vřískot. Na oslavě, kterou pořádají dva bohatí sourozenci, dojde ke smrti jejich kamarádu. Za tu je odpovědná partička jiných studentů, kterým se přesně o rok později začnou dít divné věci. V hlavních rolích se můžete těšit například na Taylor Cole, Tylor Compton nebo Joshe Hendersona.

  • Fool´s day

Festivalový krátkometrážní snímek z dílny Cody Blue Snidera vypráví o sérii aprílových vtípků, které si na svoji paní učitelku vymyslí skupina spolužáků. Film můžete zhlédnout třeba jen k odpolední kávě, má totiž jen 19 minut.

Kde hledat nápady na aprílové žerty?

O internetu se říká, že je to obrovská žumpa všemožných výplodů. Oproti tomu nám ale někdy může skvěle posloužit, když fantazie schází. Proto ho využijte i pro hledání aprílových žertíků. Zkuste hledat na zahraniční stránce Pinterest nebo na Youtube. Na obou webech se to aprílovými nápady jen hemží.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

NEDĚLE 14. 04. 2024
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 15. 04. 2024
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
ÚTERÝ 16. 04. 2024
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
STŘEDA 17. 04. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
ČTVRTEK 18. 04. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
PÁTEK 19. 04. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
SOBOTA 20. 04. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni

Je vodíková voda zázračným nápojem nebo jde o největší podvod 21. století?

Proč Hans dává k této vodě komentář k ionizované vodě? Jsou to dvě zcela jiné metody: obohacování vody o vodík...

Vztahové pověry z celého světa: Znáte je?

Od své babičky, znám hodně pověr (pocházela z Bílých Karpat).
Děvče se svým chlapcem nesmí být spolu sami, př...

Jak chovat hady – 5 důležitých rad pro začínající chovatele

Před tím, než se rozhodnete si hada pořídit, je vždy nutné si zjistit vše co se chovu týče a mít připravené kv...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

prací prostředky e shop

já jsem si oblíbila netoxické čističe Method nebo tierra verde. Obojí kupuji na eshopu Al...

Jarní očistná hladovka

Já jsem procházela takouvou očistnou kůrou 2 celé týdny, kdy jsem nejedla maso, ani mlék...

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

Hledáte půjčku na splacení všech svých dluhů? Musíte zaplatit exekuci? Máte spis v reg...
Zobrazit všechna témata

Buďte krásní v každém věku. Předčasné stárnutí pleti lze snadno zbrzdit

Chcete si zachovat mladistvou pleť a jste ochotni pro to udělat cokoliv? Na to, abyste oddálili předčasné známky stárnutí pleti nepotřebujete spoustu peněz a vlastně ani příliš času navíc. Přesto existují triky...

Sex pro radost i zdraví. Proč bychom se neměli vyhýbat sexuálním radovánkám?

Chcete mít lepší náladu, méně se stresovat a snížit riziko vzniku civilizačních onemocnění i srdečních chorob? Pokud ano, pak byste se měli mít více rádi. Sex je totiž blahodárný v mnoha ohledech. Trocha té spr...

Lepší život bez plastů: 6 nápadů, jak nahradit běžné plastové pomocníky

Dnešní doba velí jasně: měli bychom se snažit žít ekologicky a především se musíme zbavit plastů. Odborníci neustále varují, že nám život ničí i takzvané mikroplasty. Jsou ve vzduchu, v dešti, v jídle, ve vodě ...

Rovnováha mezi soukromým a pracovním životem. Jak nalézt optimální balanc?

Hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem je dnes vcelku moderní téma. Má dokonce i své označení: jde o takzvaný work-life balance. A jsou i experti, kteří vás tuto dovednost umí naučit. O co vlastně j...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Kvasinková infekce u psa: Jak ji rozpoznat a léčit?

Kvasinková infekce u psa bývá poměrně častým problémem. Když se včas a adekvátně neléčí, může se rozšířit a způsobovat nejedny nepříjemné kožní potíže. Ty zpravidla zasahují uši pejska, tlapky, kožní záhyby neb...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Pocit vysvobození

Dneska bych si tu dovolila pár řádek o pocitu vysvobození. Každej si pod tim představí něco jinýho, ale já pod tim vidim jediný - vyjdeme ze svazujících myšlenkovejch okovů, který maj podobu strachu, předsudků, zloby, smutku a bůhví čeho ještě. Tyhle okovy si ostatně nasazuje téměř každej člověk zcela dobrovolně a pak mu dá sakra práci s tim něco udělat - respektive se jich zbavit.