Angína v létě je častým důsledkem klimatizace. Co pomáhá na angínu?

Angína v létě není neobvyklá. Jaké jsou příznaky a co na ni pomáhá?

Angína v létě není ničím neobvyklým, i když leckoho může překvapit, jak je možné, že v tak krásném a teplém počasí někdo onemocní. Virové či streptokokové angíny se neobjevují jen v typickém zimním období, ale i v létě, kdy působí spousta rizikových faktorů, které mohou angínu způsobit. Jak se s takovou letní angínou vypořádat a co na ni nejvíce platí?

Druhy angíny, které se vyskytují i v létě

Angínu mohou vyvolávat jak bakterie, zejména streptokokové bakterie, tak i viry nebo případně kvasinky. Streptokokové angíny se vyskytují nejčastěji a mohou být i hnisavé, nebo chronické. V těchto případech je nutná léčba antibiotiky a také důsledná prevence či dlouhodobá léčba a detoxikace. Virové angíny vznikají méně často a spíše jako následek virózy, kdy se viry také usadí v krku a vyvolají zánět. Virová angína se přenáší kapénkovou infekcí a užívání antibiotik je v tomto případě zbytečné. Někdy může angínu vyvolat i rozsáhlá kvasinková infekce, třeba jako důsledek užívání antibiotik a přemnožení plísní v těle.

Existuje i závažnější spálová angína, která se projevuje i vyrážkami po těle (hrudník, vnitřní strana končetin nebo podbřišek) a typicky malinovým zbarvením jazyka s bílým povlakem, který se po pár dnech začne loupat. Inkubační doba spálové angíny trvá až pět dnů a tato angína se objevuje často u malých dětí. Spálovou angínu je nutné léčit antibiotiky.

Čtěte také:

Rostlinná strava není pro každého. Jak na bílkoviny ve stravě a potřebujeme i maso?

Angína – příznaky

Mezi typické příznaky angíny patří:

  • silná bolest v krku
  • zvětšené uzliny
  • bolest a škrábání v krku při polykání
  • zarudnutí a otok krčních mandlí
  • čepy na mandlích
  • celková únava a schvácenost
  • zvýšená teplota nebo horečka
  • bolest hlavy, uzlin a krční páteře

Angína příznaky

Angína v létě – příčina a rizikové faktory

Angína v létě dokáže člověka pěkně potrápit. Mezi hlavní rizikové faktory patří prudké změny teplot, které na člověka vůbec nepůsobí dobře. Může jít například o častý pobyt v klimatizovaném prostředí, nebo když uhřátý člověk skočí do ledové vody či se napije ledového nápoje, dá si ledovou tříšť. Právě tyto prudké teplotní rozdíly, které mohou být až o 20°C (35°C na slunci a 15°C v klimatizovaném prostředí s ledovým foukáním přímo na vás), způsobují lidem nastuzení a následný sekundárně vzniklý zánět jako důsledek snížení tělesné obranyschopnosti. Tělo dostává teplotní šok a začne se chovat nepřiměřeně a spouští poplach. Kromě angíny totiž díky výrazným teplotním skokům organismu hrozí také další zdravotní následky a potíže.

Ideální je vždy pít spíše vlažné nápoje, anebo jen přiměřeně studené. V oblastech, kde je velmi velké horko, jsou lidé zvyklí popíjet teplý čaj, který – ač se to zdá neuvěřitelné – ochlazuje. Rovněž v případě koupání by neměl být obrovský teplotní rozdíl mezi teplotou vody a teplotou vzduchu. Pokud máte sníženou obranyschopnost, trpíte revmatismem a bolestmi páteře a máte sklon ke chronickým onemocněním dýchacích cest, zánětům dutin či chronickým angínám, měli byste se klimatizovaným místům vyhýbat co nejvíce to jde, nejlépe jako čert kříži.

Jak se vyhnout angíně v létě? Nepijte chlazené nápoje, ale čaj.

V létě také dbejte větší opatrnosti na kvasinky a plísně, které vznikají mnohem častěji jako důsledek horkého a vlhkého prostředí, zapaření různých tělesných míst a podobně. Při napadení trávicího traktu kvasinkami a plísněmi, počínaje střevy či pohlavními orgány, může dojít také ke kvasinkové infekci krku – kvasinkové angíně.

Co pomáhá na angínu?

V případě chronických angín je potřeba také dbát na prevenci, kromě výše uvedených opatření, jak předcházet angíně v létě, dbejte i na to, abyste se vyhýbali alergenům, které vám způsobují potíže – může jít hlavně i o potravinové alergeny, které vám mohou podněcovat rozvoj chronických zánětů v krku. V případě opakovaných streptokokových angín se člověk nevyhne častému užívání antibiotik, což stejně jako odstranění krčních mandlí, které lékaři někdy doporučují, nebývá pro organismus zcela bez následků.

Po angíně mohou v těle zůstávat a opakovaně narůstat ložiska streptokoků. K očištění od streptokokových toxinů pomůže bioinformační preparát Kok od firmy Marion. Pokud se léčíte antibiotiky, v těle pak po jejich užívání zůstává a dále se usazuje spousta toxinů i kvasinek. Proto je vhodné po jejich dobrání a ukončení léčby zapojit preparát Anbio, který organismus vyčistí od těchto nežádoucích látek. Především je potřeba dát do pořádku zažívání a nejíst moc cukrů, pro úpravu střevní mikroflóry, která je nezbytná pro správnou funkci imunitního systému jsou ideální preparáty Anti-Anti B a Mun. Informačně aktivují obranyschopnost organismu. V případě kvasinkových infekcí je také užitečný preparát Myk, který pomáhá s detoxikací od různých druhů plísní. 

Lichořeřišnice větší pomáhá na angínu a likvidaci streptokoků.

V neposlední řadě vám může být prospěšný preparát Imunokomplex, protože po nemocích v organismu zůstávají právě nevyloučené imunokomplexy. V kombinaci s preparátem Mitox, který stimuluje detoxikaci po mikrobiálních infekcích, tak účinně můžete očistit organismus po prodělané angíně a vyhnout se opakovanému onemocnění. Detoxikací totiž přispíváme k lepší funkci imunitního systému a tělo je schopné se lépe bránit dalším možným nástrahám. Pro likvidaci streptokoků je pak vhodná i lichořeřišnice větší v podobě tinktury, anebo její listy i květy můžete rovnou pojídat ze svých letních zahrádek.

Nezapomínejte také, že první obranou linií jsou dýchací cesty, preparát Hepcirk pomáhá k tomu, aby se přes plíce nedostaly do našeho organismu žádné viry a bakterie, které způsobují angínu i jiné zdravotní potíže. Je proto vhodné myslet na tuto prevenci především s nástupem podzimu. 



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ČTVRTEK 28. 03. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
PÁTEK 29. 03. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
SOBOTA 30. 03. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou,…
více o tomto dni
NEDĚLE 31. 03. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou,…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 01. 04. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou,…
více o tomto dni
ÚTERÝ 02. 04. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes dlouhé…
více o tomto dni
STŘEDA 03. 04. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes dlouhé…
více o tomto dni

Je vodíková voda zázračným nápojem nebo jde o největší podvod 21. století?

Proč Hans dává k této vodě komentář k ionizované vodě? Jsou to dvě zcela jiné metody: obohacování vody o vodík...

Vztahové pověry z celého světa: Znáte je?

Od své babičky, znám hodně pověr (pocházela z Bílých Karpat).
Děvče se svým chlapcem nesmí být spolu sami, př...

Jak chovat hady – 5 důležitých rad pro začínající chovatele

Před tím, než se rozhodnete si hada pořídit, je vždy nutné si zjistit vše co se chovu týče a mít připravené kv...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

Hledáte půjčku na splacení všech svých dluhů? Musíte zaplatit exekuci? Máte spis v reg...

Jarní očistná hladovka

Rád bych v březnu držel 3-4 dnní očistnou hladovku jen o vodě. Kdy začít a kdy končit?...

Výklad karet

Ahoj, človíčku :)) Následující řádky zaujmou spíše někoho, kdo je nějakým způsob...
Zobrazit všechna témata

Máte problémy s vyprazdňováním? 5 kroků ke zdravé stolici

Stolice: Téma, které je tak trochu tabu. Přitom se týká každého z nás. Jen málokdo může říci, že se v tomto směru nesetkal v životě s žádným problémem. Zácpa, průjem, problémy s vyprazdňováním… Co je považováno...

Afrodiziaka k jídlu. Které potraviny vám zaručí dokonalý večer ve dvou?

Vkrádá-li se do vašeho milostného života šeď, nuda a všednost, pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. To samé platí i v případě, že se objevily potíže s libidem nebo impotencí. Možností, jak stávající stav řeši...

Děti a paměť: Jak účinně procvičovat paměť u dětí?

Dětství je obdobím, během kterého lidské tělo prochází obrovskými změnami. A to nejen vzhledově, ale také v oblasti orgánů. Jedním z takových orgánů je i mozek, který při narození není plně vyvinutý. Je složitý...

Jak se vyrovnat se ztrátou? Návod, na zdravé truchlení

Každého z nás to v životě občas potká. Ztráta blízké osoby je hodně bolestivá záležitost a je poměrně náročné se s ní vypořádat. Přitom nemusí jít hned u úmrtí, ale patří sem i rozchod nebo rozvod. Jak se vyrov...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Kvasinková infekce u psa: Jak ji rozpoznat a léčit?

Kvasinková infekce u psa bývá poměrně častým problémem. Když se včas a adekvátně neléčí, může se rozšířit a způsobovat nejedny nepříjemné kožní potíže. Ty zpravidla zasahují uši pejska, tlapky, kožní záhyby neb...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Pocit vysvobození

Dneska bych si tu dovolila pár řádek o pocitu vysvobození. Každej si pod tim představí něco jinýho, ale já pod tim vidim jediný - vyjdeme ze svazujících myšlenkovejch okovů, který maj podobu strachu, předsudků, zloby, smutku a bůhví čeho ještě. Tyhle okovy si ostatně nasazuje téměř každej člověk zcela dobrovolně a pak mu dá sakra práci s tim něco udělat - respektive se jich zbavit.