Našel si starší a ošklivější

Dobrý den, s partnerem jsme se rozešli před třemi měsíci kvůli tomu, že si našel jinou. Nedávno jsem je oba potkala a nestačila se divit. Jeho partnerka je silně obézní a celkově vypadá hrozně staře a sešle. Já o sebe pečuji, pravidelně cvičím, jím zdravě a snažím se vypadat dobře. Přesto dal přednost jí, což nemůžu pochopit. Budu ráda za každou radu jak se s tím vyrovnat.

Lenka, 34 let, Praha

Odpověď:

Milá Lenko,

nevím chcete-li radu jak se vyrovnat s odchodem od Vás nebo s odchodem k právě takové partnerce. Takže - zkusím Vám vysvětlit druhou variantu.

Odpověď je velmi jednoduchá. Našel u ním něco, co Vám chybí nebo jste mu to nedokázala neposkytnout. Třeba oporu, pohodu, životní zkušenosti, nadhled nad problémy, porozumění a pochopení. Starší žena je již vyzrála a mnoho věcí, které mohou být  ve vztahu problematické, tzv. neřeší. Naopak může mladšímu muži pomoci a poradit , ukázat mu cestu, podpořit jeho sny a cíle.

Další možností je sexuální zkušenost, kterou mladá partnerka někdy  postrádá nebo životní moudrost, hloubka myšlení či poskytnutí svobody partnerovi. Zralá žena ví, že ten muž, kterému dá svobodu, jí pak tzv. patří.  Neboli tyto vztahy jsou jen v malém procentu dlouhodobé, ale  ona to neřeší, užívá si těch krásných chvil.

Nebo se pouze potkali dva lidé, kteří v sobě navzájem našli veliké zalíbení a to i duševní, nejen fyzické a to je silné pouto.

Zkrátka láska nesouvisí s věkem ani  pouze s fyzickou přitažlivostí, protože tělo madony a vlasy do pasu nedostačují pro vytvoření kvalitního vztahu.  Kouzlo a přitažlivost osobnosti je více a pak nezáleží na věku ani kilogramech navíc.

Nechci být obhájcem vztahu mladý muž a zralá žena, ale je zřejmé, že věk nehraje roli, ani ve variantě opačné.

A i Vy se, milá Lenko,  se ztrátou přítele vyrovnáte, čas je skvělý doktor. Vezměte za své jednání a osobnost  plnou zodpovědnost a netrapte se nad ztrátou jednoho muže.

Až přijde onen ON na kterého čekáte, poznáte ho. Myslím si, že tím mužem Váš bývalý partner nebyl.

Vaše dr. Eva


Stáhnout v PDF

Přečteno: 3188x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte