Keltský horoskop neboli stromoskop na rok 2019

Keltský horoskop neboli stromoskop na rok 2019

Sílu přírody a její účinky už uctívali staří Keltové, keltský horoskop vznikl právě díky silnému poutu Keltů k přírodě. Keltové ho vymysleli jako úctu ke stromům, které brali jako součást svého kmene – proto se keltskému horoskopu říká také stromoskop.

Čtěte také:

Keltský horoskop 2020: Jak se vám povede podle stromoskopu?

Stejně jako u zvěrokruhu, keltský horoskop využívá symboly a ty přiřazuje k období narození člověka.  Keltský horoskop začíná listopadem, protože v listopadu začínal keltský rok. Během celého roku se střídá celkem 21 různých stromů po desetidenních obdobích, proto se většina těchto znamení opakuje dvakrát a některé i třikrát. 

Podívejte se na naši webovou stránku věnovanou jen KELTSKÉMU HOROSKOPU

Přečtěte si také keltský horoskop na rok 2020

Jedle (2.1 - 11.1 / 3.7 - 13.7)

Lidé narození ve znamení Jedle jsou hodně uzavření jedinci, kteří jsou také nedůvěřiví a špatně se někomu otevírají, proto mohou trpět osamělostí. Lidé v tomto znamení jsou ovšem také elegantní, bystří, inteligentní a kreativní. Jelikož jsou Jedle zdrženlivé, seznamování je pro ně obtížnější. Kvůli své povaze také často Jedle trpí chorobami způsobenými stresem, chtějí mít vše perfektní a dotažené. Svoji osamělost pak často kompenzují prací.

Keltský horoskop pro Jedli:

Proto se, milé Jedle, nebojte ubrat pracovní tempo a zkuste si najít v týdnu chvilku odpočinku a vyrazte třeba s pár kamarády posedět. Udělá se vám dobře.

Jilm (12.1 – 22.1 / 14.7 – 24.7)

Z těch, kteří se narodili ve znamení Jilmu, vyzařuje pohoda, klid a vyrovnanost. I když je často zrozenec Jilmu kritický vůči okolí, myslí to dobře, protože chce hlavně ostatní podporovat. Touží ovšem i po uznání a rád lidi řídí a vede. Lidé narození v Jilmu mají organizační schopnosti a dokážou předvídat, nenechávají nic náhodě, a proto je také skoro nic nerozhází. Opačné pohlaví se o něj jen pere, protože dokáže zaujmout svým charismatem. Ovšem když se mu náhodou obdivu nedostává, zrozenec Jilmu dokáže být i nepřátelský a arogantní.

Keltský horoskop pro Jilm:

S vaším přítelem či přítelkyní váš čekají příjemné chvíle. Uvědomíte si, že je to ten pravý, i když se ve vašem životě může objevit někdo nový, kdo vás uvede do pochyb. Rozhodně ale setrvejte ve své vztahu.

Cypřiš (23.1 - 31.1 / 25.7 - 4.8.)

Cypřiš je symbolem štěstí a pohody. Pokud má někdo kolem sebe vás zrozence Cypřiše, bude radostný a bude mít vedle sebe skvělého kamaráda. Rádi si užívají. Někdy jsou ale trochu líní, problémy trochu zlehčují a nechtějí moc riskovat, proto přichází o spoustu dobrých příležitostí a šancí.

Keltský horoskop pro Cypriš:

Pokud máte v těchto dne problémy s partnerem, dočkáte se jejich vyřešení. Žárlivost, která u vás panovala, už zmizí.

Topol (1.2 - 10.2 /1.5 - 10.5 / 5.8. - 14.8)

Osoby narozené ve znamení Topolu jsou stejně jako tento strom přirozeně hrdí a majestátní. Rádi se učí novým věcem, milují přírodu. Jsou obětavými lidmi, jejich přátelé k nim rádi chodí pro radu. Mezi jejich negativní stránky patří náladovost a někdy i majetnictví. Nicméně oni sami nemají rádi, když je někdo omezuje a svazuje, chtějí svoji svobodu, a proto se moc neženou do manželství Často se tak stává, že jsou potom zahořklí a cítí se osaměle.

Keltský horoskop pro Topol:

Do budoucna se rozhodně nebojte finančních potíží, protože peníze se k vám jen pohrnou. Dobře si ale promyslete, do čeho je budete investovat, abyste pak nebyli překvapení.

Cedr = Modřín (11.2 - 20.2 /15.8 - 24.8)

Jako Cedr, který je pevný a silný, jsou stejně i zrozenci tohoto stromu silní, stateční a sebejistí. Mají dobrodružnou povahu, nebojí se riskovat a vrhat do nebezpečných věcí. Lidé narození v Cedru jsou také velmi tvůrčí, jejich nápady jsou kreativní a originální. Pro lidi je zrozenec Cedru otevřená kniha, nic netají, protože nemá rád přetvářku. Pro jeho život je důležitá láska, nicméně na své partnery má vysoké nároky, proto je někdy dlouho sám.

Keltský horoskop pro Cedr:

Brzo zjistíte, že život není jen o penězích a že existují i jiné věci v životě, které jsou pro vás důležití. Pokud jste zadaní, začnete také uvažovat o tom, zda je pro vás manželství a vztah to pravé. Podívejte se také na další článek věnovaný jen keltskému horoskopu

Borovice (21.2 - 2.3 / 25.8 - 3.9)

Borovice je synonymem moudrosti a věrnosti. Lidé narození v tomto znamení mají velký potenciál v životě dosáhnout závratné kariéry, aniž by se museli nějak více snažit. Vše, co si umanou, lehce zvládnou. Borovice mají ale rádi svoje jisté snaží se vyhýbat dobrodružství a riziku, takže někdy je jejich život nudný a všední. I v partnerských vztazích to může trochu pokulhávat kvůli vysoké mentální kapacitě Borovic, jelikož mají zrozenci Borovice problém najít jim rovného partnera. Občas mohou být také hysteričtí.

Keltský horoskop pro Borovici:

V blízké budoucnosti budete řešit finanční potíže, nebudete mít dostatek peněz a nebudete vědět, jak se z toho dostat. Budete chvíli tápat na místě, ale nebojte, díky vaší inteligenci se z problému brzo dostanete.

Vrba (3.3 - 12.3 / 4.9 - 13.9)

Lidé narození ve znamení Vrby mají komplikovanou povahu, žít s nimi není jednoduché. Jejich náladovost a věčné nespokojení může být pro jejich partnery unavující.  Jsou velmi citliví a idealističtí, nejvíce ze všech znamení tíhnou ke všemu mystickému. Díky své empatii a citlivosti vše silně prožívají, a také tyto vlastnosti využívají k tomu, aby intrikovali a manipulovali druhými. Přesto všechno si dokážou život užívat, a pokud najdou silný protějšek, mohou najít i vnitřní klid.

Keltský horoskop pro Vrbu:

Brzy pro vás skončí jedna etapa, ale nebojte se, nic není konečné, objeví se nové podněty. Těšte se také na dobré zprávy ohledně vaší práce. Možná vás čeká povýšení, nebo dostanete přidáno.

Lípa (13.3 - 20.3 / 14.9. - 22.9)

Z těch, co se narodili ve znamení Lípy, sálá osobní půvab a vše v životě se jim daří bez větší námahy. Žijí naplno, mají rádi pohodu a ničím se moc nestresují. Mají svůj ideální svět, a tak trochu žijí mimo realitu, ale možná právě to je dělá tak šťastnými. Při konfliktech volí kompromis, místo toho, aby si prosadili svůj názor. Někdy bývají lidé narození v Lípě vypočítaví žárliví, proto mohou mít ve vztazích problémy. Ale když už někoho milují, jsou pevně oddáni.

Keltský horoskop pro Lípu:

Dočkáte se nějaké zásadní změny v životě. Nebudete se to ale týkat vaší práce, možná něco v rodině či v osobním životě. Také cítíte, že pořád stojíte na jednom místě, tato změna bude dobrým signálem, že musíte pokročit vpřed.

Dub (21. 3.) - jarní rovnodennost

Lidé ve znamení Dubu mají rádi, když je druzí obdivují a uznávají, dokáží být totiž hodně ctižádostiví a jdou si tvrdě za svým. Nechybí jim tedy odvaha a svědomitosti, ale také trpělivost. Osoba narozená ve znamení Dubu si také umí vychutnat život a nic pro ni není problém. Dub se dokáže rychle rozčílit, ale se stejnou rychlostí se i uklidní, a to je potom dobrý společník a kamarád. Tím, jak často mění polohy a nálady, s ním může být těžké žít, ale pokud najde trpělivého partnera, který ho navíc bude obdivovat, vztah bude fungovat.

Keltský horoskop pro Dub:

V blízké budoucnosti vás možná opustí člověk, kterého si velmi vážíte, dokonce milujete. Ale držte se kamarádů, kteří vám z toho pomohou. Zkuste se také místo smutku otevřít novým výzvám a lidem. 

Líska (22.3 - 31.3 / 23.9 - 2.10)

Líska je malý nenápadný strom, který je přesto velmi důležitý. Takové jsou i osoby, které se narodili ve znamení tohoto stromu. Možná je přehlédnete, jsou tišší a nevýrazní, ale uvnitř se skrývá velmi inteligentní, nadaná a obětavá osoba. Lidé ve znamení Lísky jsou velmi sensibilní, dokáží vnímat pocity druhých a mají cit pro spravedlnost. Někdy mají ale tendenci svoje schopnosti zneužívat. Lísky jsou někdy nerozhodné, proto s nimi možná nebude zpočátku lehké žít, ale když se opravdu zamilují, můžou ze společného soužití udělat ráj na zemi.

Keltský horoskop pro Lísku:

Vypadá to, že problémy začínají ustupovat a vám se otevírá nová lepší cesta. Dávejte ale pozor, abyste si vše nemalovali na růžovo, mohli byste pak litovat. Také k vám dorazí nějaké peníze, ale buďte opatrní, co čeho je budete investovat.

 Stromoskop 20191

Jeřáb (1.4 - 10.4 / 3.10 - 11.10)

Zrozenci Jeřábu jsou jemní a někdy snadno zranitelní, ale také odhodlaní a zodpovědní. Osoby ve znamení Jeřábu bávají často umělci, mají totiž skvělý vkus a tvůrčí nadání. Spolu s odhodlaností a silnou vůlí se z nich dokonce stávají uznávaní umělci. Někdy jsou ovšem nestálé a nevíte, jakou náladu od nich očekávat. Nestálí jsou také ve vztazích, rádi se seznamují s novými lidmi a také rádi s ostatními flirtují. Jsou velmi společenští a rádi se baví, najdete je skoro na každém večírku. Člověk narozený v Jeřábu je skvělý přítel, kterému můžete důvěřovat, ale jako partner je hodně nevyzpytatelný.

Keltský horoskop pro Jeřáb:

Někdo vám z života odejde, ale někdo se do něj také vrátí. Dávejte si pozor na závist, nesrovnávejte se pořád s někým, ale raději se zaměřte na sebe. Buďte na sebe také opatrní, co se zdraví týče, vyhýbejte se alkoholu a náročným sportům. Chcete vědět o jednotlivých znameních víc? Podívejte se na tento článek o stromoskopu

Javor (11.4 - 20.4 / 12.10 - 21.10)

Lidé ve znamení javoru bývají typicky jedineční, kteří dokáží překvapit originalitou a nadprůměrnou inteligencí. Mají také rádi pozornost, proto jsou často nepřehlédnutelní a je jich plná místnost. Javoři jsou také zvídavý a mají dobrou paměť. Někdy jsou si dobře vědomi svých kvalit, a proto bývají občas namyšlení, arogantní a hrdí. Ale pokud se dostanete pod kůži komplikovanému člověku jako je Javor, určitě poznáte dobrého přítele na celý život. Javoři ví, co v životě chtějí a své sny si často splní.

Keltský horoskop pro Javor:

Konečně se vám začne po tvrdé dřině dařit. Uvidíte plody svého ovoce. To vás nabudí k novým plánům a projektům, ale nebuďte příliš ukvapení a nevrhejte se do něčeho nejistého. Mohlo by vám to pokazit dosavadní úspěchy.

Ořešák (21.4 - 30.4 / 22.10 - 31.10)

Pokud narazíte na osobu, která je narozena ve znamení Ořešáku, čekejte, že bude tvrdá, sebevědomá a půjde si za svým cílem stůj co stůj. Lidé ve znamení Ořešáku jsou zvyklí spoléhat se pouze na sebe a na svoje schopnosti a také neradi mění plány. Změny nesou velmi těžce a jejich názory někdy mohou být konzervativní. Tím, jak jsou tvrdí a jdou si za svým, mohou narazit i ve vztahu, jelikož se snaží být dominantní a bojovat za svůj názor. Ale také dokáží pro svého milovaného partnera udělat cokoliv.

Keltský horoskop pro Ořešák:

Otevřou se vám dveře k nějaké nové pozici či změně. Nelekejte se toho a jděte do toho. Potkáte nové lidi, naučíte se nové dovednosti a možná zjistíte, že se změnou přichází i posun dopředu a nebudete stát na jednom místě.

Kaštan (11.5 - 20.5 / 11.11 - 20.11)

Kaštan má silný smysl pro spravedlnost a snaží se být ke svému okolí citlivý a není mu cizí pomoct slabším jedincům a menšinám. Pokud jsou svědky bezpráví, dokáží bojovat, aby vše uvedli do pořádku. Někdy se ale lidé narození ve znamení Kaštanu mohou cítit odstrčeni a jako by nikam nepatřili, protože mají problém s uspořádáním myšlenek. Nicméně tito lidé nikdy nejednají bezmyšlenkovitě, vždy vše detailně promyslí. Často také bývají tvrdohlaví a nekompromisní.

Keltský horoskop pro Kaštan:

Ve vašem vztahu s partnerem vás čekají nějaké nesrovnalosti a těžké časy. Budete uvažovat, jestli vám za to tento vztah stojí. Také s možná objeví někdo nový, kdo si vás získá a kdo vám ukáže nový druh lásky.

Jasan (21.5 - 30.5 / 21.11 - 30.11)

Jasani dokáží být velmi spolehliví, cílevědomí, ambiciózní a schopní. Rádi přijímají výzvy a učí se novým věcem. Nevadí jim pracovat pod stresem, jelikož věci rádi dělají na poslední chvíli. Zrozenci Jasanu mají také dobré organizační schopnosti, a tak je často můžeme vidět na vedoucích pozicích. Jsou nároční jedinci ve všech sférách života, i v tom osobním. Chtějí, aby jejich protějšek byl stejně inteligentní a schopní jako oni, a pokud se tak neděje, berou rychle nohy na ramena. Pokud se ale zamilují, dokáží být nekonfliktní a stabilní partneři.

Keltský horoskop pro Jasan:

Setkáte s člověkem, se kterým jste byli dříve velmi blízcí, ale pak se vaše cesty rozešli. Berte toto setkání jako dobrou příležitost dát váš vztah zase do kupy a zůstat si na blízku.

Habr (31.5 - 10.6 / 1.12 - 10.12)

Zrozenci Habru jsou velmi čestní a hrdí lidé. Jsou známí svojí pracovitostí a pečlivostí. Mají rádi disciplínu a pořádek, a také to vyžadují od okolí. Habr si jde rád tvrdě za svým cílem, a pokud se mu nedaří dokáže být i závistivý vůči úspěchu druhého. Má rád také pravidla, ale presto jsou ve společnosti oblíbení pro svoji otevřenost. I ke svému protějšku bývá Habr velmi otevřený a milující. Manželství bere velmi vážně, a proto bývá věrný a loajální.

Keltský horoskop pro Habr:

Je za vámi jedna fáze života. Budete možná smutní, že končí, ale nebojte se otevřít další fázi, která může být ještě lepší. Budete se také cítit svobodnější a volnější. Zajímá vás keltská historie a kultura? Přečtěte si o ní!

Osika (11.6 - 20.6 / 11.12 - 20.12)

Lidé ve znamení Osiky jsou charakterističtí svou kreativitou, fantazií a citlivou duší. Mají velmi nevšední pestrý život, a to díky tomu, že jsou odvážní a nebojí se riskovat. Jejich život je plný dobrodružství, někdy však mohou být nesoustředění, jelikož vyhledávají samé vzrušení. Jsou náladoví a také špatně snášejí konkurenci, mohou být někdy hodně zranitelní a hroutit se. Pokud se opravdu zamilují, je to na celý život a dokáží být věrnými partnery.

Keltský horoskop pro Osiku:

V nejbližších dnech budete řešit otázky týkající se vašeho osobního života. Pokud máte partnera, budete se potýkat s hádkami a možná se žárlivostí. Snažte svoje nepříjemné pocity a nálady kontrolovat.  

Bříza (21.6) - letní slunovrat

Břízu charakterizuje klid, skromnost a laskavost. Lidé ve znamení Břízy bývají velmi duchovně založení a mají bujnou fantazii. Poznáte je také podle výborného vkusu, bystrosti a jemné povahy. Oplývají také přirozenou inteligencí, což je jejich eso v rukávu. Břízy jsou ale také citlivé a zranitelné, proto mohou někdy propadat úzkostem a depresím. Potřebují vedle sebe člověka, který jim bude oporou, někdo, kdo jim dodá sebevědomí. Potom dokáží být věrnými a laskavými partner. Pro svojí empatii jsou velmi vyhledávanými společníky.

Keltský horoskop pro Břízu:

Mezi vámi a vaším partnerem to začne trochu skřípat. Uvědomíte si, že už mezi vámi není ta vášeň a zamilovanost jako na začátku vztahu. Takový vztah ale nakonec přeroste v pravou lásku, proto se snažte problémy urovnat.

 Stromoskop 20192

Olše (23.9.) - podzimní rovnodennost

Bytosti ve znamení Olše poznáte podle toho, že jsou klidní, vyrovnání, svědomití a vstřícní. Jsou velmi přátelští a obětaví, někdy ale dokáží být kritičtí. Dalším znakem Olše je inteligence, vstřícnost a vnější atraktivity, proto bývají ve společnosti, ale i u potenciálních partner oblíbení. Mají rádi svůj klid a špatně se přizpůsobují, změny jim vyloženě nesvědčí. Dokáží se pro druhé obětovat, pokud ale vycítí, že je někdo zneužívá, couvnou a už se s daným člověkem nechtějí nikdy potkat.

Keltský horoskop pro Olši:

Čeká vás obtížené a náročné období. Bude se vám zdát, že se vám nic nedaří, nicméně nepropadejte skepsi a zkuste se otevřít novým šancím.

Buk (21.12) - zimní slunovrat

Osoby narozené ve znamení Buku poznáte spolehlivě podle cílevědomosti, vysokým ambicím a pracovitosti. To má ale dopad na jejich osobní život, tito lidé bývají často workoholici, a proto zanedbávají svoji rodinu nebo partnera. Kvůli svému pracovnímu vypětí nemají kolem sebe ani moc přátel. Práci je schopný obětovat vše. Nicméně zrozenci Buku jsou většinou ve skvělé kondici a těší se dobrému zdraví.

Keltský horoskop pro Buk:

V životě se vám přihodí něco nového a nečekaného. Nejprve se tomu budete bránit, ale nakonec zjistíte, že to pro vás nebude tak špatné.

Jabloň (22.12 - 1.1 / 22.6 - 2.7)

Nepoučitelní idealisté a bohémové. To jsou ve zkratce lidé, kteří se narodili ve znamení Jabloně. Jejich dobrodružná povaha a odhodlání je vždy dostane na překvapivá a nevšední místa. Jsou přátelští a milí, nesnáší faleš a neupřímnost. V životě se nezaleknou žádných problémů a překážek a za svým cílem si jdou stůj co stůj. Občas bývají až moc idealističtí a nejsou schopni vidět realitu a s ní spojené každodenní problémy. Svoboda je pro ně na prvním místě, nicméně pokud se zamilují, jejich partner se může těšit na vztah plný vášně a fantazie.

Keltský horoskop pro Jabloň:

Možná vám přijde, že jste na pokraji svých sil a dál nemůžete. Vydržte, protože brzo přijde za vaši náročnou práci odměna.

Přečtěte si, jaké další horoskopy na rok 2019 jsme pro vás nachystali

Všechny horoskopy na rok 2019

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PÁTEK 24. 09. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 25. 09. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
NEDĚLE 26. 09. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 27. 09. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ÚTERÝ 28. 09. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
STŘEDA 29. 09. 2021
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
ČTVRTEK 30. 09. 2021
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Důvěra ve vztahu je důležitá. Jak ji efektivně vybudovat?

Důvěra ve vztahu je jakýmsi základním pilířem. Bez ní není možné, aby partnerství správně fungovalo. Zjednodušeně řečeno, jedná se o loajalitu vašeho protějšku vůči vám a naopak. Důvěra znamená zachování osobní...

Dlouhodobý stres a jeho vliv na tělo i duši

Dlouhodobý stres anebo také jinak řečeno chronický, je pro tělo i duši oproti tomu krátkodobému škodlivý. Může tedy negativně ovlivnit celý váš život. I přesto, že je lidský organismus stavěný na odolnost vůči ...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Ještě krmíte psa klasickými granulemi? Přečtěte si, proč si pes zaslouží změnu

S některými zvyky vašeho psa nic nenaděláte. Třeba, že se vždycky vyválí v té nejméně voňavé kaluži, nebo že si ke hře vybere vaše nejoblíbenější boty. Co ale můžete ovlivnit, je způsob jeho stravování. Ne nada...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nepečený koláč v pěti skvostných variacích. Zamlsejte si!

Nepečený koláč budete mít připravený během několika málo minut. Pohostíte jím přímo královsky nejen vzácnou návštěvu, ale také svou milovanou rodinu. Pustit se do jeho výroby může i cukrář amatér. Není na tom n...

Už jsem pod čepcem...

Počítám to, a je to přesně deset dní, co jsem pod čepcem neboli už jsem provdána. A jsem provdána za muže nejlepšího, nejúžasnějšího, božského. Prostě je to moje životní láska a věřím, že je to na furt. No a taky se hlásim vám všem, že jsem...přežila!