Čtyři nápady, kterými si můžete vyzdobit dům skoro zadarmo

byt pokojZkrášlit domov si můžete snadno a bez zbytečných investic

Každý z nás by chtěl hezčí domov. Chcete si vyzdobit dům? Bohužel, to se může prodražit. Nový nábytek není nejlevnější záležitost. O kuchyni ani nemluvě. Ale existují způsoby, jak si domov zkrášlit a přitom nás to nebude skoro nic stát. Jen stačí trocha času, pár korun a dávka kreativity. Poradíme, jak levně udělat domov krásnější a pořídit ty nejlepší dekorace do bytu.

Jak vyzdobit dům? Nová kuchyň skoro zadarmo

Jak vyzdobit dům? Pořídit si novou kuchyň může přijít velmi draho. Ale domov s kuchyní, která se nám nelíbí, není kompletní. Přitom ji můžeme vyzdobit dům a kuchyň upravit tak, aby byla jako nová. Přesně podle našich přestav a za pár korun. Jak na to?

 1. Pořiďte si tapetu na nábytek. Jednoduše s ní kuchyňskou linku polepíme. Vyzdobit dům a kuchyň není složité. S trochou práce nikdo nepozná, že se jedná o tapetu a dekor naší kuchyňské linky není původní. Najdeme ji v každém kutilském obchodě anebo se porozhlédněme na internetu. Dopředu si linku změřme a zjistěme, kolik tapety budeme potřebovat.
 2. S lepením buďme pečliví. Odmontujme dvířka linky a odšroubujme úchytky. Aby se nám netvořily vzduchové bubliny, použijme stěrku na mytí oken. Poté vše našroubujme zpátky. Vyzdobit dům zvládnete raz dva.
 3. Možná budeme chtít změnit i tu část linky, kde jsou kachličky. Pak dobře poslouží speciální vodou neředitelná barva. Vyberme si náš oblíbený odstín a jednoduše oblast natřeme.
 4. Kuchyňskou linku dokončeme pořízením stylových doplňků. Možná bychom se divili, co dokážou dekorace do bytu jako hezky vypadající dózy, plechovky anebo nádobí.

Vyzdobit dům není věda: Starý nábytek přetvořte na nový

Nový nábytek se může prodražit. Naštěstí si můžeme pomoci sami a domov si zkrášlit vlastními silami. Existuje spousta způsobu, jak si nábytek předělat tak, aby nás domov dostal nový styl. Vyzdobit dům zvládnete tak i sami.

 1. Pořiďme nové úchytky. Na internetu i v kamenných obchodech najdeme celou řadu různých druhů úchytek, díky kterým dostane náš domov nový styl. Navíc nás tato přeměna přijde opravdu levně.
 2. Dřevěný nábytek přetřeme barvou. Nejdříve povrch obrušme a poté znovu natřeme barvou na dřevo podle našeho vkusu.
 3. Nábytek potapetujme. Kupme si tapetu na nábytek, kromě jednobarevných najdeme i s různými dekory dřeva. Použijme stěrku na mytí oken, aby se nám netvořily bubliny.

Hezčí domov: Pusťte se do nového čalounění

Chcete si originálně vyzdobit dům a osvěžit jej novými nápady? Nákladnými, ale důležitými kusy naší domácnosti jsou židle, křesla a gauč. Pokud bychom chtěli kupovat nové, budeme muset sáhnout hluboko do kapsy. Ale můžeme se postarat, abychom za málo peněz udělali hodně parády.

byt kuchynV rámci rekonstrukce můžete i ze staré kuchyně vytvořit novou

 1. Pořiďme si látku na nábytek, čalounické lepidlo a čalounickou sešívačku.
 2. Látku naměřme, přiložme k nábytku a podle potřeby použijme buďto čalounickou sešívačku anebo lepidlo. Pokud máme nějaké peníze navíc, můžeme využít služeb profesionálního čalouníka.
 3. Dejme si na čas a vše pečlivě připevněme. Nábytek bude vypadat jako nový.
 4. Pokud chceme zvolit jednodušší variantu, můžeme si koupit speciální potahy na gauče a křesla. Jednoduše je na nábytek natáhněme a dostaneme nový design.

Jak vyzdobit dům: Tipy, jak na dekorace do bytu za pár korun

 • Světýlka zútulní každý domov. Svíčky, řetězy světýlek anebo drobné lampičky se o to postarají. Navíc nás skoro nic nestojí.
 • Jak ještě vyzdobit dům? Pro krásný domov nemusíme předělávat celý byt. Pusťme se do ladění detailů. Polštářky v naší oblíbené barvě a stylu, drobné sošky, dózy či barevné deky. Nemusíme kupovat značkové předměty, dobře poslouží i ty nejlevnější. Hlavní je, aby se nám líbily.
 • Stejně tak se můžeme pustit do kompletní výměny textílií. Ubrusy, záclony a závěsy. Pokud nenajdeme takové, co se nám líbí, jednoduše si kupme látku a nechejme si je u švadleny ušít. Anebo si je ušijme sami.
 • Natřeme stěny novou barvou. Anebo nalepme tapetu. náš domov ihned dostane nový nádech. Anebo domov oživme vlastnoručními kresbami na zeď anebo speciálními nálepkami na zeď. Vyzdobit dům a byt není věda.
 • Stylové obrázky nemusíme jen kupovat. Najděme si na internetu takové, které jsou přesně v našem stylu. Pak si je nechejme pouze vytisknout a zarámovat.

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Vonné tyčinky Shrinivas Satya Super Hit 15g

Kvalitní vonné tyčinky ze santalového dřeva, hmotnost 15 g Santalové tyčinky…

Cena: 42 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte