Blíženci

HOROSKOPY - BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.)

Vládnoucí planeta: Merkur

Živel: vzduch

Povaha: sangvinik

Barva: oranžová

Kameny: růženín, tygří oko, avanturín, sardonyx, jantar, chalcedon, karneol

Šťastná čísla: 3, 8, 17, 21, 33, 55, 72

Šťastný den: úterý

  • Jak se pozná Blíženec

 

Člověk narozený ve znamení Blíženců působí na ostatní inteligentně a uvědoměle. Většinou jde o štíhlého jedince vyšší postavy, delších končetin a mladšího vzhledu. Pohybuje se s lehkostí a elegancí navzdory své výšce. Muži mívají vysoké čelo s kouty, pro ženy jsou typické krásné pronikavé oči.

 

  • Blíženec – charakteristika

Lidé narození ve znamení Blíženců jsou velmi inteligentní a kreativní, dovedou vyniknout téměř v jakémkoliv oboru. Úkoly řeší s lehkostí a nadhledem, což může na ostatní působit povrchně, ale ve skutečnosti je to jejich přirozený talent dosahovat výsledků jednoduše a efektivně. Ve vztazích to Blíženci nemají zrovna lehké, neboť jejich rozdvojená osobnost působí nemalé problémy. Dovedou být milujícími partnery bez jediné chyby, ale také nesnesitelnými rejpaly s povýšeneckým chováním. Své názory přizpůsobují aktuální situaci, nelpí na žádných zásadách. Jsou cílevědomí, učenliví a dovedou dotáhnout věci do konce. Přátel obvykle moc nemají, neboť lpí více na partnerovi a jsou kvůli němu ochotní opustit i dlouholetá přátelství.

  • Blíženec – muž

Tento muž bude na první pohled okouzlující, zajímavý a dokonalý společník. Poznáte-li ho však blíž a setkáte se s druhou stránkou jeho osobnosti, budete překvapeni, jak snadno se dokáže změnit v nesnesitelného sobeckého kritika. Jeho náladovost nejednu ženu odradí velmi brzy, a tak jeho vztahy netrvají příliš dlouho, neboť on se měnit nehodlá.

Má-li muž – Blíženec nějakého stálého koníčka, většinu této negativní povahy dovede potlačit, ovšem je-li domácí typ, málokdo s ním vydrží v jedné místnosti.

 

  • Blíženec – žena

Žena narozená ve znamení Blíženců dokáže být okouzlující společnicí a obvykle je ve společnosti oblíbená díky jejímu šarmu a inteligenci. Na druhou stranu má tendenci vnucovat ostatním své názory, které považuje za jediné správné. Jste-li dobrý diplomat, bude se umět přizpůsobit a přehodnotit svůj postoj, ale pokud cítí, že má navrch, nesleví ani o kousek.

Blíženec – žena je pro většinu lidí nevyrovnaná a málokdo s ní vyjde bez konfliktů. Na partnera bývá velice náročná, a tak nemívá ve vztazích moc štěstí.

 

  • Blíženec – dítě

Děti ve znamení Blíženců jsou velmi zvídavé a nesnesou samotu. Jejich výchova je poněkud náročná, protože rády do všeho strkají nos a zákazy mohou působit jako rozbuška kolísání všemožných nálad. Touha po pozornosti a uznání je tak silná, že zkrotit tuto energickou osobnost bude jen pro silné povahy.

 

  • Sex

Jestli Blíženci něco opravdu nemají rádi, tak je to stereotyp. V sexu dokážou být velmi vynalézaví, ale nevyžadují totéž po partnerovi, neboť je to jejich způsob sebevyjádření. I když jde o nezávazné užívání, požadují u protějšku inteligenci a vřelost. Jejich ego prahne po uznání jejich šikovnosti a vynalézavosti.

 

 

  • Zdraví

Nemoci Blíženců obvykle souvisí s jejich labilitou a neschopností kvalitně relaxovat. Mívají potíže s dýchacím ústrojím a nervovou soustavou, často se vyskytuje i nespavost. Není ani výjimkou tendence podléhat závislostem, což rovněž souvisí s jejich nevyrovnanou osobností.

Podřízené části těla: nervová soustava, dýchací ústrojí, horní končetiny

  • Uplatnění Blížence

- politika, obchod, reklama, média, školství

- Obvykle bývají dobrými vedoucími pracovníky, ovšem dovedou být velmi nároční a přísní.

- Jako zaměstnanec je Blíženec velmi schopný, ale vědom si svých kvalit za své výsledky očekává nadprůměrné ohodnocení.

  • Jak se hodí Blíženec k ostatním znamením

Rozumí si se Lvem, Váhou, Rakem, Beranem, Vodnářem a Býkem, naopak méně harmonické vztahy mívá s Rybou, Pannou a Střelcem. K ostatním znamením má neutrální vztah.

  • Významné osobnosti narozené ve znamení Blížence

John F. Kennedy, Edvard Beneš, Paul Gaugin, Královna Viktorie, Marilyn Monroe, Alexandr Sergejevič Puškin, František Palacký, Jiří Voskovec, Libuše Šafránková, Helena Růžičková, Naomi Campbell, Bob Dylan, Clint Eastwood, Luděk Sobota, Richard Wagner, Jitka Zelenková


Stáhnout v PDF

Přečteno: 30904x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte