img

Nejvýhodnější cestovní pojištění – jak ho vybrat?

Cestovní pojištění vás chrání v případě, že budete muset v zahraničí podstoupit ošetření zranění nebo onemocníte. Mnohdy drahé lékařské zákroky za…

Vyrazit do světa a poznávat cizí země vypadá jako ideální dovolená. Co když ale nastane nečekaná situace, kdy budete muset vy nebo vaši blízcí vyhledat lékaře? Nenechávejte nic náhodě a sjednejte si před dovolenou cestovní pojištění. Pomůžeme vám s výběrem toho nejlepšího.

banky_cz_cestovní pojistění

Nejlevnější cestovní pojištění neznamená nejlepší

Cestovní pojištění vás chrání v případě, že budete muset v zahraničí podstoupit ošetření zranění nebo onemocníte. Mnohdy drahé lékařské zákroky za vás pak zaplatí pojišťovna. Musíte si však předem vybrat správný produkt – mnoho lidí se orientuje jen podle ceny, důležitější je ale rozsah služeb. Nejlevnější cestovní pojištění se vyplatí jen pokud máte opravdu hluboko do kapsy. Lepší varianty často stojí jen o několik desetikorun více za den a osobu.

Na co se zaměřit při výběru cestovního pojištění?

Prvním kritériem by měl být pojistný limit plnění (částka, do které případné výdaje hradí pojišťovna). Jinou částkou se musíte chránit například na víkendovém pobytu na Slovensku oproti týdenní lyžařské dovolené v Alpách. Zatímco na oblíbené eurovíkendy často stačí limit do 3 milionů Kč, na aktivnější a vzdálenější dovolené volte limit klidně i 10 milionů Kč. Záleží hlavně na náročnosti plánovaných aktivit a místních cen zdravotnické péče.

Do ceny pojištění instituce zahrnují i asistenci po telefonu. V nepříjemné situaci se na pracovníky můžete obrátit – rychle vám poradí, kde je nejbližší zdravotní středisko, jak máte postupovat a případně za vás vyřeší i komunikaci s lékařem.

Připojištěním se chráníte ještě více

Určitě zvažte také možnosti doplňkových pojištění – pojištění odpovědnosti vás zabezpečí, pokud někomu způsobíte majetkovou nebo zdravotní újmu. Připojistit si můžete i majetek v zavazadlech (proti ztrátě a krádeži), cestovní doklady, storno zájezdu, domácího mazlíčka nebo rizikové sporty. Do těch často spadá i lyžování a oblíbený alpinismus, proto se vždy v pojistných podmínkách ujistěte, že všechny vaše plánované aktivity jsou ve smlouvě zahrnuty.

Srovnávače vám ulehčí práci

Díky moderní době už nemusíte čekat u poboček pojišťoven, sledovat různých variant produktů a porovnávat nabídky. Stačí základní údaje o vás a vaší cestě zadat do internetového srovnávače pojištění a v přehledné tabulce vybrat tu správnou pojistku pro vaši cestu. Vše zvládnete online také sjednat a zaplatit – ušetříte nejen čas, ale i peníze. Mnoho srovnávačů má dohodnuté lepší podmínky, než jaké byste získali na klasické přepážce.

Dovolená bez obav

Když do ciziny, tak vždy s kvalitním cestovním pojištěním. Zajímejte se o rozsah služeb, výši pojistných limitů a možnosti připojištění. Nepříjemné momenty často vzniknou velmi rychle a mohou vás potkat kdekoliv. Proto chraňte sebe i své nejbližší cestovním pojištěním, ať si můžete užít dovolenou bez obav.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!