
Chytré hodinky jsou hit dnešní doby. Skvělými pomocníky jsou hlavně při sportu!
Chytré hodinky zažívají v posledních letech doslova boom. Oblibu v nich nachází nejen mladí lidé, ale také ti, kteří si potrpí na moderní technologie a vše kolem nich. Tento produkt je zcela jistě skvělým výdobytkem moderní doby. Jaké funkce umí a na co se při koupi zaměřit? To vše nyní probereme.
Pořídit si chytré hodinky nemusí být nic náročného. Na trhu se nabízí poměrně široká cenová relace, která je činí stále dobře dostupným zbožím. Než si však tento produkt zakoupíte, promyslete několik záležitostí – chcete hodinky pouze jako informativní a módní doplněk anebo mají splňovat i vyšší očekávaní, jelikož sportujete?
Chytré hodinky a jejich funkce
Nejprve si pojďme říct, jaké funkce vám chytré hodinky mohou nabídnout. Je jich mnoho základních a pak i těch propracovanějších. Záleží tedy na tom, jaké máte preference. Do základních funkcí chytrých hodinek patří zejména krokoměr, měřidlo spálených kalorií, měření tepové frekvence anebo třeba kontrola kvality spánku. Na ciferníku pak klasicky vidíte aktuální čas (lze zvolit standardní ciferník či digitální zobrazení). Mnoho moderních hodinek ve vyšší cenové kategorii nabízí rovněž různé motivy ciferníku. Celá řada produktů taktéž nabídne na ciferníku informaci o datu a dnu v týdnu. Sportovci by pak měli volit produkty z vyšší cenové kategorie, které poskytnou kompletní přehled o uplynulé fyzické aktivitě. A jaké jsou další funkce chytrých hodinek?
-
Některé chytré hodinky umí monitorovat například aktuální míru stresu.
-
Na moderních produktech je možné nastavit i budík, upozornění na událost a podobně.
-
Chytré hodinky z vyšší cenové kategorie umožňují i propojení s mobilním telefonem pomocí Bluetooth. Díky této funkci lze přijímat/odmítat hovory a u konkrétních modelů je možné i psát SMS a volat přes hodinky (klasický hovor anebo videohovor).
-
Dražší hodinky poskytnou i informaci o GPS lokaci, což se může hodit třeba u vašich potomků (kontrolujete jejich pohyb).
-
Chytré hodinky z vyšší cenové relace umožní taktéž ovládání hudby, kterou pouštíte z reprobedny anebo mobilu.
-
A pakliže chcete mít přehled o počasí, nabídnou vám některé modely chytrých hodinek i aktuální předpověď.
Chytré hodinky a cenová relace
Jak již bylo uvedeno výše, chytré hodinky vcelku snadno zakoupíte i v nižší cenové relaci. Ty se základními funkcemi stojí 1 000 Kč až 1 500 Kč. Pokud ale chcete, aby produkt něco vydržel, raději investujte 2 500 a více korun. Sportovně založení lidé by pak měli zvolit raději zboží, které se cenově pohybuje kolem 4 000 až 6 000 korun a výše. To spolehlivě splní očekávání při monitoringu fyzické aktivity.
Chytré hodinky a možnosti napájení
Chytré hodinky je nutné samozřejmě oproti těm klasickým nabíjet z elektrické sítě. K tomuto účelu dostanete k produktu i speciální nabíječku. Mnoho prodejců deklaruje, že bakterie nabitá ze sta procent vydrží bez problémů i 10 až 14 dní. Záleží ovšem na frekvenci používání. Na trhu se nabízí i takové zboží, jehož baterie vydrží i více jak 25 dní. Připravte se však, že si za něj připlatíte.
Chytré hodinky a další důležité parametry
Ještě než si v obchodě vyberete ty pravé chytré hodinky, myslete na několik dalších důležitých parametrů. Za prvé: Je operační systém hodinek kompatibilní s vaším chytrým telefonem? Za druhé: Jsou hodinky vodotěsné a prachotěsné? Disponují případně pevným minerálním sklíčkem, které je odolné proti poškrabání a rozbití? Také si položte otázku, zda upřednostňujete funkčnost před estetičností. Ovšem dnes již nabízí prodejci velmi slušivé chytré hodinky, které mají současně nespočet skvělých funkcí. Ciferník je možné zakoupit ve tvaru standardním kulatém anebo i hranatém.
Chytré hodinky a neoblíbenější značky
Pokud stále nevíte, jaké chytré hodinky vybrat, můžete se inspirovat následujícími značkami. Ty jsou dlouhodobě dobře hodnocené koncovými zákazníky. Mezi kvalitní produkty lze zcela jistě zařadit hodinky značky Garmin, Amazfit, Samsung Galaxy, Xiaomi a Huawei.
Autor článku: Iveta Berezkinová
Diskuse k článku