Udělejte svou domácnost SMART – co k tomu potřebujete?

img
03. 02. 2020

Rekonstrukce nebo pořízení nového domova s sebou nese příslib moderního bydlení. Ať už celý proces financujete z vlastních zdrojů, spotřebitelského úvěru nebo americké hypotéky, investujte i do technologických vychytávek, které vám budoucí život usnadní. Co je to Smart home a v čem zjednoduší vaše běžné povinnosti?

Smart home jako opravdu chytrá domácnost

Domácnost, která se o základní úkony postará sama – vytáhne ráno rolety, uvaří vám kávu a zvýší teplotu v místnosti ještě před vaším probuzením – zní vám to jako pohádka budoucnosti? Chytrý domov alias Smart home se už přitom stará o mnoho svých uživatelů v České republice. Momentální pořizovací cena je sice o trochu vyšší než u klasických produktů, s bezúčelovou americkou hypotékou však hravě zvládnete i nákladnější začátky.

Spotřebiče, světla i topení ovládá jediná řídicí jednotka, kterou máte propojenou s mobilním telefonem. Z práce můžete zhasnout, zapnout topení nebo odemknout dveře jen díky pár pohybům prstu po displeji. Neděste se složitého propojování, přechod z klasické domácnosti na vyšší úroveň zvládne i méně pokročilý uživatel moderních technologií.

Budujeme chytrý domov

Nejprve si musíte pořídit „hub“ neboli centrální jednotku. Tu pak připojíte k internetu pomocí routeru a následně můžete začít nakupovat specializované produkty s bezdrátovým ovládáním. Ze začátku se vám vyplatí koupit chytré zásuvky a vypínače, díky kterým budete moci ovládat světla a zapojené spotřebiče. Zásuvky navíc kontrolují, kolik energie spotřebiče přijímají a chrání vaši domácnost před zkratem.

S pomocí centrální jednotky si můžete nastavit i automatické kombinované profily. Před vaším příchodem domů tak může jednotka nařídit luxování robotickým vysavačem, sepnutí rychlovarné konvice, stáhnutí rolet, rozsvícení světel, zapnutí televize a další úkony. A na vás pak zbyde jen relaxace po pracovním dni. Celý systém navíc můžete ovládat hlasem – pusťte si třeba oblíbenou muziku z audiosystému jen vyslovením svého přání nahlas.

Bezpečnost nade vše

Do Smart home můžete připojit i bezpečnostní prvky, které vás budou chránit před nehodami, vloupáním, oxidem uhelnatým a kouřem – kamery, detektory pohybu, alarm či zámek dveří. Při jakémkoli nebezpečí dostanete okamžitě zprávu na mobil. Dveře navíc můžete na dálku odemknout i zamknout mobilem nebo chytrými hodinkami (už žádné zabouchnuté klíče).

Využijte moderní vychytávky

Díky chytré domácnosti budete mít více času na sebe, přátele a rodinu. Přenechte otravné starosti nejnovějším technologiím a užívejte si vymožeností moderní doby. Nejnovější funkce spotřebičů vám nejen usnadní běžné fungování, ale ochrání vás i před nebezpečím a zloději. Kdo se nezalekne instalace a rozhodne se investovat do svého života pár prostředků navíc, získá pohodlí i jistotu.

Napsat komentář: Udělejte svou domácnost SMART – co k tomu potřebujete?

RE: Udělejte svou domácnost SMART – co k tomu potřebujete?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.