Manikúra není náročná, vyzkoušejte si ji

Perfektní domácí manikúra? Zvládnete ji hravě v 5 snadných krocích

Hezké a upravené nehty i ruce by měly být základ. A rozhodně nejen u žen. Nemusíte ale chodit do salonu a utrácet spoustu peněz za profesionální manikúru. Najdete-li si trochu času, můžete ji zvládnout hravě doma.

Pokud víte jak na to, není manikúra vůbec náročná. Domácí péče o ruce a nehty ušetří i poměrně dost peněz. Navíc se můžete hýčkat ještě o něco více než v salonu. A ruce budete mít jako ze škatulky. 

1.  Domácí manikúra: Koupel rukou i nehtů

Naneste si na ruce hydratační krém. Nehty vynechte. Ty ponořte na pět minut do teplé mýdlové vody, abyste změkčili kůžičku. Bude-li hodně tvrdá, můžete následně ještě použít takzvaný odstraňovač nehtové kůžičky. Ruce dokonale osušte a pusťte se do dalšího kroku, do pilování.

Čtěte také:

Kousání nehtů trápí mnoho lidí a může mít různé příčiny. Jak se ho zbavit?

Arganový olej - tekuté zlato z Maroka se zázračnými účinky na pleť, vlasy i nehty

Francouzská manikúra vypadá luxusně a nemusí být vůbec drahá

2.  Domácí manikúra: Pilování je základ

Manikúra se bez pilníku neobejde. Pořiďte si ideálně papírové nebo skleněné pilníky. A vyberte si i tu správnou hrubost. Čím vyšší číslo je na pilníku uvedeno, tím jemnější pilník je. Pro domácí úpravu a pilování nehtů je vhodná nejnižší hrubost 180, případně pak 220. A jak na to? Nehty a ruce si nejprve vydezinfikujte, aby se vám do případné ranky nedostaly žádné nečistoty. Na samotné pilování by však nehty měly být už zcela suché, jelikož pilování mokrých nehtů může způsobit štěpení. Zaoblené nehty (tedy nehty zrcadlící tvar nehtové kůžičky), by měly jen lehce přesahovat okraj konečku prstu. Takto upravené nehty vypadají upraveně a elegantně. Jestliže máte hodně tenké a jemné nehty, pak pilujte skutečně opatrně. Ideálně držte pilník v jedné rovině s nehtem a nakloňte jej tak, abyste pilovali mírně zespodu. To vám umožní vidět přesně to, co děláte.

Nezapomeňte odstranit také případnou kůžičku. Vrchní a boční část nehtu nakonec vyleštěte lešticím prostředkem na nehty. Tím zároveň vytvoříte i hladký povrch. Přitom matný, tudíž na něm bude krásně držet případný lak na nehty. Jestliže lakovat nechcete, pak použijte již jen olej na nehty a jemně jen do nehtu i okolního lůžka vmasírujte. Nehty budou vypadat mladistvě, budou jasnější a bez případných rýh. 

3.  Domácí manikúra: Udělejte si peeling

Peeling odstraňuje odumřelé kožní buňky a stará se o správnou hydrataci. Peeling dávejte nejen na ruce, ale také na zápěstí a předloktí. Důkladně promasírujte, nechte chvíli působit a poté smyjte. Případné zbytky peelingu zpod nehtů odstraňte pomerančovým dřívkem. To pak využijte případně i na to, abyste zatlačili kůžičku u nehtového lůžka. Bude-li to třeba, přebytečnou kůžičku odstraňte. Buď kleštičkami nebo takzvaným seřezávačem. Avšak odstraňte jen to nejnutnější a velice opatrně. Kůžička totiž chrání nehty před bakteriemi a udržuje nehty měkké.

Za manikúru nemusíte utrácet spoustu peněz

4.  Domácí manikúra: Lakování krok za krokem

Pořiďte si nějaký kvalitní lak, který vydrží delší dobu. Zároveň si můžete pořídit i základní ochranný lak a vrchní lesklý krycí lak. Skvělé jsou i laky nebo kapky pro urychlení schnutí. Jaký je správný postup? Nejprve naneste základní lak. Ten je potřeba pro hydrataci a ochranu nehtů, zabraňuje třepení a chrání nehet před případným zabarvením od barevnějšího laku. Základní vrstvu laku nechce pořádně proschnout. Teprve pak naneste vybraný barevný lak. Nehty lakujte celé, nezapomínejte na okraje. Pokud bude třeba, nalakujte na každý nehet dvě vrstvy. Barva pak bude kompaktnější a celkově to bude i lépe vypadat. Každou vrstvu ale musíte nechat pořádně proschnout. Nakonec pak naneste vrchní lesklý krycí lak a na něj ihned aplikujte buď rychleschnoucí lak nebo speciální kapky pro urychlení schnutí. Během chvilky by nehty měly být zcela suché.

5.  Domácí manikúra: Odstranění nedokonalostí

Nakonec nehty prohlédněte a odstraňte případné šmouhy nebo vatovou tyčinkou napuštěnou odlakovačem smažte zateklý lak. Na ruce i nehty si dejte tenkou vrstvu hydratačního krému a důkladně vetřete. 

Autor článku: Monika Poledníková



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ÚTERÝ 23. 04. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v přibývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte…
více o tomto dni
STŘEDA 24. 04. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, dnes je úplněk. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
ČTVRTEK 25. 04. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
PÁTEK 26. 04. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
SOBOTA 27. 04. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou,…
více o tomto dni
NEDĚLE 28. 04. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou,…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 29. 04. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes dlouhé…
více o tomto dni

Přrodní látky na zvýšený cholesterol

Bylo mi doporučeno ať užívám fermentovanou rýži na snížení cholesterolu v krvi. Máte...

prací prostředky e shop

tam taky ráda objednávám. Líbí se mi, že je to eshop zamřěený celkově na ekologii a c...

prací prostředky e shop

taky si nemůžu vynachválit tu Tierra Verde :)
Zobrazit všechna témata

Náměsíčnost se týká dětí i dospělých. O co jde a jak si s ní poradit?

Náměsíčnost je druh parasomnie. Tedy porucha spánku, charakterizovaná nechtěnými aktivitami během fáze hlubokého spánku. Nejčastějším jevem je chození po pokoji nebo po bytě, ale člověk trpící náměsíčností si m...

Nezapomenutelná žádost o ruku aneb Kde vyslovit „Vezmeš si mě?“

Chcete, aby vaše žádost o ruku měla jistý punc originality a došly vám nápady? Pak pro vás máme hned několik tipů, díky nimž pozdvihnete tak důležitý okamžik života na vyšší úroveň. Svůj způsob si v našem výčtu...

Nanotechnologie v domácnosti: Univerzální úklid s nano houbičkami

V dnešní zrychlené době si často nemůžeme dovolit ztrácet hodiny času nad úklidem. Naštěstí se vývoj rapidně posunul i v oblasti úklidu a přinesl s sebou revoluční pomocníky v podobě nano houbiček. Tito malý, a...

Sociální sítě u dětí: Kdy je povolit a jaká přináší rizika?

Sociální sítě jsou v 21. století tématem číslo jedna. Od jejich vzniku si na ně lidé velmi rychle zvykli, a tak jsou dnes nedílnou součástí mnoha životů. Kde je ale ona zdravá uživatelská míra a existuje nějaká...

Dovolená na jaře? Proč ne! Volno má blahodárný vliv na naše tělo a čistí mozek

Letní dovolená je takový evergreen. Rádi někam vyrazíme a plánujeme si ji často prakticky už zkraje roku. Je vlastně tradice, že vždy v létě někam odjedeme a odpočíváme. Ale co si udělat dovolenou třeba právě t...

Nejlepší sirupy do kávy si vyrobíte sami doma a za pár korun

Pořádně hořkou a poctivou kávu bez příměsí si jistě dá rád každý. Jsou ale dny, kdy si i tu kávu chceme trošku ozvláštnit. A třeba si i trošku více osladit život. V takovém případě přijde jistě vhod sirup do ká...

Věříte v paranormální jevy? Psychologická fakta možná vaše přesvědčení vyvrátí

Proč i v 21. století věří stále tolik lidí na paranormální jevy? Psychologové mají na toto téma jasné vysvětlení, které vás možná ve výsledku překvapí. Nehledejte za ním však nic „duchařského“ ani abnormálního,...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Kvasinková infekce u psa: Jak ji rozpoznat a léčit?

Kvasinková infekce u psa bývá poměrně častým problémem. Když se včas a adekvátně neléčí, může se rozšířit a způsobovat nejedny nepříjemné kožní potíže. Ty zpravidla zasahují uši pejska, tlapky, kožní záhyby neb...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Pocit vysvobození

Dneska bych si tu dovolila pár řádek o pocitu vysvobození. Každej si pod tim představí něco jinýho, ale já pod tim vidim jediný - vyjdeme ze svazujících myšlenkovejch okovů, který maj podobu strachu, předsudků, zloby, smutku a bůhví čeho ještě. Tyhle okovy si ostatně nasazuje téměř každej člověk zcela dobrovolně a pak mu dá sakra práci s tim něco udělat - respektive se jich zbavit.