img

Krabičková dieta usnadní hubnutí

Krabičková dieta je v současné době hitem. Není to ale nic překvapivého, vždyť nedostatek času, pracovní vytížení a shon leckterým lidem brání, aby…

Nějaké to kilo navíc trápí mnoho lidí. Někteří se rozhodnou tuto skutečnost změnit a vyhledávají méně i více krkolomné cesty, které je dovedou do kýženého cíle, v němž bude jejich postava vypadat lépe. Toho je možné dosáhnout různými dietami. V poslední době se pozornosti dostává zejména jedné z nich, a to krabičkové. Co všechno krabičková dieta obnáší?

Krabičková dieta letí

Krabičková dieta je v současné době hitem. Není to ale nic překvapivého, vždyť nedostatek času, pracovní vytížení a shon leckterým lidem brání, aby se svým zevnějškem a zdravím cokoliv udělali. A právě krabičková dieta je ta, která po nikom nechce, aby trávil čas u plotny nad přípravou zdravého jídla ve vhodném množství, protože firmy, které ji poskytují, dovážejí pokrmy svému zákazníkovi doslova až pod nos.

Čtěte také:

Bezlepková dieta je jediné řešení při nestravitelnosti glutenu

Pravidelnost a vyváženost - na tom krabičková dieta staví

Veškeré tajemství krabičkové diety spočívá v racionálním stravování. Znamená to, že ten, kdo se rozhodne hubnout, dostává jídlo přiměřených kalorických a nutričních hodnot, a to navíc pravidelně – v 5 chodech (snídaně – dopolední svačina – oběd – odpolední svačina – večeře), kdy jsou jednotlivé porce sestaveny tak, aby obsahovaly vyvážený počet všech potřebných látek. Samozřejmostí je, že krabičková dieta dodržuje zásady zdravé stravy.

Pestrý jídelníček je u krabičkové diety základ

V jídelníčku krabičkové diety nechybí ovoce, zelenina, luštěniny, různé druhy masa, zkrátka vše, co je třeba tělu dodávat, aby bylo v té nejlepší kondici. Pro ženy to obvykle znamená příjem okolo 5000 kJ za den, pro muže zhruba 7000 kJ denně. I když je pravdou, že některé firmy v krabičkové dietě nabízejí i nižší hodnoty - okolo 4500 kJ. To je však příliš nízké číslo, které může být pro strávníka kontraproduktivní, protože se nebude při takovém příjmu cítit dobře a navíc po případném hubnutí ihned nabere kila zpět kvůli jo-jo efektu. Málokdo je totiž schopen vydržet tento podprůměrný příjem delší dobu, a když ano, tak jakýkoliv následný výkyv bude znamenat přibírání na váze.

Jak vybrat firmu, která vám bude vařit?

Když už se pro krabičkovou dietu rozhodnete, budete vybírat mezi několika desítkami firem, které v tuzemsku krabičkovou dietu nabízí. Fungují v mnoha velkých i menších městech. Samozřejmě existuje krabičková dieta Praha, krabičkoví dieta Brno nebo krabičková dieta Ostrava. Na co se tedy zaměřit, abyste nebyli zklamáni? Určitě si najděte chvilku a zkuste vyhledat ohlasy vztahující se k tomu, jak daná firma vaří, zda rozvoz funguje v pořádku a jestli za své služby požaduje adekvátní cenu. Pomůže pročítat uživatelské diskuze, kde se dozvíte mnoho zajímavého z praktických zkušeností. Mimo to se také ptejte:

 • zda je možno konzultovat případné prohřešky vůči plánu a být v kontaktu s poradcem
 • jak často firma jídlo rozváží (některé s denní, jiné s týdenní frekvencí)
 • jaký je počet dní, po který je schopna firma vařit (některé pokrývají celý týden, jiné se zaměřují pouze na pracovní, jiné dávají možnost si jeden den udělat volnější)
 • v jakém stavu je jídlo doručeno (chlazené, nebo mražené)
 • jaký postoj firma zaujímá vůči výjimečným situacím (zda je firma schopná přizpůsobit se případným alergiím, nesnášenlivostem apod.

Krabičková dieta - plusy a mínusy

Tak jako všechno, i krabičková dieta má své dvě strany mince. Nalezli-li jste na předcházejících řádcích výhody, nyní si je můžete porovnat díky následující tabulce, která shrnuje právě pozitiva a negativa této trendy diety.

Výhody krabiček

Nevýhody krabiček

 • odpadá nutnost vaření
 • odpadá nutnost přemýšlení nad vyváženou stravou
 • jídelníček připraví odborníci
 • připravený pokrm vám nemusí chutnat nebo na něj zrovna nemusíte mít chuť
 • v případě, že musíte vařit pro ostatní členy rodiny, je třeba odolat pokušení
 • absence individuálního přístupu

Kolik vás bude krabičková dieta stát?

A teď přichází na řadu pro někoho ten nejdůležitější parametr, a tím je cena za krabičkovou dietu. Je jasné, že v té je zahrnuta práce nejen kuchaře, ale také dietologa či řidiče rozvozu a další náklady, proto nemůžete očekávat, že vás krabičková dieta vyjde na stejné peníze, jako když si nakupujete a vaříte sami. Většina firem nabízí tzv. zkušební týden, při kterém se můžete rozhodnout, zda by vám tento způsob hubnutí vyhovoval či nikoliv, nemusíte proto ihned rozmýšlet několik týdnů či měsíců.

Také se zpravidla setkáte s cenovou politikou, která podporuje objemnější nákup, to znamená, že čím více týdnů krabičkové diety si objednáte, tím levnější bude jeden den. Za jeden den zaplatíte od 230 Kč až k 400 Kč pro ženy a od 260 Kč až k 450 Kč pro muže. Při zmíněné větší objednávce na 2 měsíce se ceny pro ženy pohybují od 12 000 Kč výše a pro muže od 14 000 Kč. U některých firem je rozvoz započítán již v ceně, u jiných ne. Studujte proto ceníky pozorně, abyste poté nebyli nemile překvapeni.

Bez pohybu to půjde hůř

I sebelépe sestavený jídelníček by měl při dietě doplňovat pohyb. Bez toho to nepůjde tak dobře, jak by to jít mohlo – s pohybem. Dostatek pohybu však nemusí spočívat v přísném tréninkovém režimu, kdy při sportu propotíte několik triček. Pro začátek postačí, když se zamyslíte nad tím, jak vypadají vaše dny a co by se na nich dalo změnit tak, aby to bylo zdraví prospěšné.

 • Jezdíte výtahem? Vyměňte ho za chůzi po schodech.
 • Používáte MHD? Zkuste jít jednu či dvě zastávky pěšky.
 • Jezdíte do práce autem či MHD, i když to nemáte daleko? Začněte jezdit na kole – nejprve jeden den v týdnu, posléze počet dní zvyšujte.
 • Nudíte se večer u televize? Jděte na procházku. Zaženete nudu a navíc uděláte něco pro své tělo.
 • Chodíte na sklenku dobrého moku do restaurací? Vyhledejte bowlingové centrum, kde navíc k dobrému pití připojíte zábavu a potřebný pohyb.

Postupem času zjistíte, že hubnutí s pohybem je nejen snazší, ale že se také cítíte mnohem lépe s nově nabytou kondicí. Vyplavované endorfiny vám vylepší celkové životní rozpoložení a náladu.

Krabičkovou dietu jistě ocení všichni zaneprázdnění lidé s napěchovaným denním rozvrhem, kde velmi těžce hledají chvilku, kterou by mohli věnovat správnému stravování. Na druhé straně však nepřináší nic, co bychom o zdravé úpravě váhy nevěděli – počítá za nás kalorie a nedovolí, aby byl jejich dovolený přísun překročen. Nikomu tak nic nebrání v tom, aby si udělal svou vlastní domácí krabičkovou dietu, je jen potřeba najít si čas na její přípravu.

Aby šla kila snáze dolů, doporučujeme vám krabičkovou dietu zahájit v souladu s lunárním kalendářem, tedy v době, kdy je Měsíc v ubývající fázi.

Diskuse k článku

 • jitka konecna

  20:34 7. 12. 2012 0
  zkuste holky www.dieta-krabicky.cz byla jsem moc spokojena a maji moznost vyzkouset i na tyden a potom dele
 • dietka

  12:16 30. 8. 2012 0
  No, já bych to tak neházela do autu! Taky skládám jídeláky a není to taková sranda! Musí to být přesně propočtené, aby ta dieta mohla být nazvaná "redukčním režimem"! a pokud je propočtená správně,neobjeví se Jojo efekt!!!
  takže já osobně, doporučuji! ;o)
 • Jarmila

  07:29 26. 3. 2012 0
  Přesně to si myslím taky!!
 • Trew

  12:07 5. 8. 2011 0
  Já bych za to asi takový peníze nedala. vždyť si to vlastně můžu připravit sama doma.
 • Dadyk 6

  14:03 3. 8. 2011 0
  Dvě kamarádky po ní dost zhubly, půjdu do toho taky.. Akorát výběr firmy je důležitý, některé prý nemají to jídlo moc dobré.
 • Hanka

  11:15 2. 8. 2011 0
  Zni to zajimave, uz jen z principu veci by to melo fungovat. Nemate nekdo s krabickovou dietou zkusenosti?
 • Zobrazit další komentáře

Zdraví a krása

Alternativní léčba běžných nemocí může být účinným pomocníkem

Někdy si vystačíme sami a alternativní léčba může být skutečně účinná. Jindy je lepší neotálet a hned vyrazit k lékaři, pokud nás něco trápí. Ovšem alternativní léčba nemusí být ani tak zahozená. Někdy může fun...

Láska a vztahy

Sexuální abstinence: Lze v ní hledat i výhody?

Sexuální abstinence je téma, na které má společnost stále rozporuplné názory. V podstatě i vědečtí pracovníci stále tápou nad tím, zda je vlastně přínosná, či nikoliv. Nejnovější poznatky však hovoří jasně. „Ce...

Těhotenství, děti

Dotýká se vás distanční výuka? Tipy, jak může být online výuka příjemnější

Distanční výuka se dětem a studentům nevyhnula ani v novém školním roce. Oproti jarnímu období je nyní online výuka pro děti povinná. I když se ministři a dokonce i učitelé snažili vymýšlet nejrůznější řešení, ...

Životní styl

Život na cestách a jeho kouzlo: Poznejte taje novodobého nomádství!

Život na cestách si lze představit jako nikdy nekončící dobrodružství. A právě tak ho popisují i leckteří jedinci, jež uchvátilo novodobé nomádství. Kdo je to vlastně nomád? Je to obvykle člověk, který touží po...

Psychologie

Síla myšlenky může přispět k léčbě nejrůznějších nemocí

Síla myšlenky dokáže měnit životy, a to doslova. Existuje k tomu i určité vědecké podložení. Svými myšlenkami totiž můžeme ovlivnit fyziologické pochody těla. Nastartovat organismus k uzdravení tak není zcela n...

Ezoterika

Květinový horoskop 2021: Co o vás prozradí květiny? A která patří pouze vám?

Květinou řekneš vše, praví jisté přísloví. A stejně tak i květinový horoskop 2021 odtajní mnoho nejen z vaší povahy, ale také to, co vás čeká. Rok 2021 bude v mnoha ohledech náročný, ale každá květina si dokáže...

Zajímavá videa

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Academy

Mor

Slovo mor je v širším významu známé již po staletí. Historicky bylo lidmi používáno pro popis jakéhokoliv nakažlivého závažného onemocnění, které mělo vliv na širokou společnost. V dnešní době výraz mor označuj...

Wellness

Reflexní terapie rukou jako první pomoc při obtížích

Tento druh terapie – reflexologie má využití především u lidí, kteří mají problém s nohama, například bolestivé zranění, nebo mají nohy ohrožené…

Řemesla

Vyrobte si: Medová svíčka snadno, rychle a za pár korun

Medové svíčky jsou velmi oblíbené. Ale jejich pořizovací cena je pochopitelně vyšší. Pro naše zdraví jsou mnohem lepší než parafínové svíčky, za kterými se v pozadí nese odér ropy. Medové svíčky však v obchodě ...

Fitness

Stop výmluvám! Zařaďte ranní protažení

Venku se ochlazuje a k tomu se přidává ranní šedá obloha. Řada z nás má nejen psychický, ale i fyzický problém dostat se z teplé postele a vyrazit do dne alespoň s trochou té energie. Vězte, že posouvání budíku...

Rozvoj osobnosti

Pláč a jeho očistná moc. Proč jsou slzy tak důležité?

Pláč je přirozenou reakcí organismu. Dochází k němu zejména při zvýšené emoční zátěži. Slzy se však mohou vyskytnout i v případě, že byl dotyčný vystavený nějakému silnému alergenu, či chemické látce. Vědci dok...

Mazlíčci

Jak na umělý odchov koťat bez kočičí mámy?

Občas se může stát, že kočičí máma odmítá po porodu svá koťata anebo v nejhorším případě zemře. V takovém případě je nutné postarat se co nejlépe o malá koťata, která jsou v ohrožení života. Kočičí mámu potřebu...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…