Naučíme vás rychlé recepty na míchané nápoje. Ledový čaj i domácí limonády vás dokonale osvěží

Naučíme vás rychlé recepty na míchané nápoje. Ledový čaj i domácí limonády vás dokonale osvěží

Léto je v plném proudu a k chuti rozhodně přijdou nealkoholické míchané drinky, které osvěží a zaženou žízeň. Vyzkoušejte si je připravit podle těchto zajímavých receptů. Vyvážené chutě a netradiční kombinace jsou zárukou, že si tyto míchané nápoje zamilujete a budete se k nim rádi vracet i poté, co léto skončí!

Čtěte také:

Černý, červený nebo bílý rybíz: barevné letní osvěžení plné vitamínů

Ledové čaje a míchané nápoje s čajovým základem

Ledové čaje se tradičně těší oblibě díky svému osvěžujícímu, ale i povzbuzujícímu účinku. Vyzkoušejte si některé netradiční variace tohoto nápoje. K případnému doslazení nejen u těchto, ale všech dalších lze použít podle chuti a druhu nápoje med, hnědý cukr anebo stévii. 

Červený čaj s medem a limetkou

 • Potřebujeme: červený čaj, med, čerstvou limetkovou šťávu, sodovou vodu, plátky limetky na ozdobu

Uvaříme čaj, do ještě lehce teplého (ale ne horkého!) nápoje vmícháme med a necháme vychladnout. Přelijeme do velkého džbánu, přidáme limetkovou šťávu a doplníme sodovkou. Ozdobíme plátky limetky. Velmi dobře chutná podávaný s ledem. 

Černý čaj s jahodami

 • Potřebujeme: černý čaj, čerstvé jahody (mimo sezónu můžeme použít mražené), led

Uvařený čaj necháme vychladnout. Mixujeme s jahodami následovně: na 1 porci vždy 2 díly čaje, 1 díl jahod. Přidáme led, buď pouze vhodíme do již hotového nápoje anebo mixujeme společně s čajem a jahodami. 

Ananasovo-tymiánový ledový čaj

 • Potřebujeme: zelený čaj, čerstvý tymián, ananas (čerstvý nebo kompotovaný)

Do uvařeného zeleného čaje přidáme snítky čerstvého tymiánu, necháme vylouhovat podle chuti mezi 5 – 10 minutami. Základ míchaného nápoje doplníme ve sklenicích neperlivou vodou, ananasem a ledem. 

Zelený čaj se zázvorem a nektarinkami (broskvemi)

 • Potřebujeme: zelený čaj, čerstvý zázvor, med, citron, nektarinky nebo broskve

Do hotového čaje dáme rozpustit med, zázvor a vložíme poloviny plátků citronu. Základ doplníme studenou neperlivou vodou, kousky nektarinek nebo broskví a ledem. 

Ledový čaj rooibos se zázvorem a pomerančem

 • Potřebujeme: čaj rooibos, kousek zázvoru, pomeranč

Dvě lžičky čaje rooibos umístěte do sítka a zalijte 600 ml horké vody. Do džbánku také ihned přidejte nastrouhaný zázvor. Po deseti minutách vyjměte sítko s čajem a čaj nechte ještě chvíli stát. Do zchladlého čaje přilijte asi 100 ml pomerančové šťávy a podle chuti oslaďte třtinovým cukrem. Nechte vychladit v lednici a podávejte ozdobené mátou. 

Bílý čaj s estragonem

 • Potřebujeme: bílý čaj, čerstvý estragon, hnědý cukr

Uvaříme bílý čaj, dáme chladit. Než vychladne, dáme vařit ½ šálku cukru, 1 šálek vody a estragon. Přivedeme k varu, ztlumíme zdroj tepla a krátce povaříme – do rozpuštění cukru. Ve sklenici pak smícháme vychladlý bílý čaj s vychladlým estragonovým sirupem. Můžeme dochutit citronem a přidat led. 

Ledový čaj

Klasické letní míchané nápoje s ovocem

Léto je plné dozrávajícího ovoce všech možných druhů. V zahradě i v lese si můžeme natrhat řadu surovin, ostatní dokoupíme a míchané nealko drinky, které z nich vyrobíme, budou chutnat nejen dospělým, ale hlavně dětem. U těch ovocné míchané nápoje jednoznačně bodují. 

Osvěžující ledové překvapení s melounem

 • Potřebujeme: vodní meloun, salátovou okurku, čerstvou mátu, hnědý cukr, čerstvou limetku

Nakrájíme nahrubo meloun - potřebujeme asi 5 šálků melounové dužiny bez peciček, půlku okurky nakrájíme na stejné kousky jako meloun, přibližně 5 větších lístků máty nasekáme. Vložíme do mixéru spolu s ostatními ingrediencemi, rozmixujeme na pyré. Přecedíme do mísy, dáme vychladit. Podáváme s ledem. 

Citronovo-malinový střik

 • Potřebujeme: citronová limonáda, malinový džem, citron, čerstvé maliny, čerstvou mátu

Ve sklenici rozmícháme 1 kávovou lžičku malinového džemu s trochou citronové limonády. Vložíme do směsi 4 čerstvé maliny, dolejemecitronovou limonádou a podle chuti doplníme čerstvou citronovou šťávu. Ozdobíme ledem, plátky citronu a mátou. 

Nealkoholická sangría s čerstvým ovocem

 • Potřebujeme: 1l šťávy z bílých hroznů, 250 ml čerstvé pomerančové šťávy nebo 100% pomerančového džusu, 150 ml brusinkové šťávy, šťáva z 1 limetky, 2 pomeranče, 2 banány, 2 grapefruity, 2 broskve, ¾ šálku čerstvých borůvek

Šťávu z bílých hroznů nalijeme do mísy. Vmícháme brusinkovou, pomerančovou a limetkovou šťávu. Přidáme nakrájené ovoce (pomeranče, banány, grapefruity, broskve) a ¾ šálku borůvek. Sangrii necháme vychladit v lednici a podáváme s ledem. 

Rebarborová limonáda

 • Potřebujeme: 6 citronů, 2 stonky rebarbory, šálek hnědého cukru, 4 šálky vody

Omyjeme citrony, ze 4 z nich oloupeme kůru, vymačkáme z nich 1 šálek šťávy. Nakrájíme rebarboru, dejte vařit spolu s 2 šálky vody, citronovou kůrou a cukrem. Přecedíme přes síto, přidáme citronovou šťávu a necháme vychladit. Dolijeme zbývajícími 2 šálky vody. Podáváme s ledem a ozdobíme plátky citronu. 

Borůvková limonáda s mátou

 • Potřebujeme: (na 1 porci) 2 kávové lžičky čerstvých borůvek, 1 kávovou lžičku čerstvé citronové šťávy, 2 lístky čerstvé máty, 1 kávovou lžičku čerstvé limetkové šťávy, sodovou vodu, led

Ve sklenici si rozdrtíme borůvky a mátové lístky, přidáme citronovou šťávu a led. Vše přelijeme limetkovou šťávou a doplníme sodovou vodou. 

Osvěžující nealko míchané drinky

Všechny tyto míchané nápoje jsou vysoce osvěžující a samozřejmě také nealkoholické. Vyzkoušejte netradiční chutě a zkuste experimentovat s ingrediencemi! 

Nealkoholický střik s kiwi a citronem

 • Potřebujeme: 6 ks kiwi, citron, 1 šálek vody, 2 šálky citronové šťávy, ¾ šálku hnědého cukru, sodovou vodu

Rozmixujeme kiwi s cukrem na pyré. V misce smícháme vodu s citronovou šťávou, přidáme pyré. Pořádně promícháme. Dáme vychladit do ledničky. Pak vložíme do sklenice vždy ½ šálku směsi, přidáme led, zalijeme ½ šálkem sodové vody a ozdobíme kusy citronu a kiwi. 

Šumivá limonáda s tymiánem

 • Potřebujeme: 6 snítek čerstvého tymiánu, ½ šálku cukru, ½ šálku vody, ¾ šálku čerstvé citronové šťávy, sodovou vodu

V rendlíku svaříme cukr a vodu, přidáme tymián a povaříme 4 až 5 minut. Necháme vychladnout, vyjmeme tymián. V míse nebo džbánu smícháme s citronovou šťávou a sodovou vodou. Podáváme s ledem a můžeme ozdobit tymiánem. 

Ananasovo-mátové osvěžení

 • Potřebujeme: 1/4 ananasu, hrst snítek máty, perlivou vodu, plátky limetky

Do blenderu nebo mixéru dejte oloupaný ananas s omytými listy máty. Promixujte, umístěte na dno sklenice čtyři lžíce vzniklého smoothie a dolijte perlivou vodou. Zdobte plátky limetky. 

Ostružinová limonáda

 • Potřebujeme: (na 1 porci) 3 čerstvé ostružiny, 5 cl pomerančového džusu, 4 cl čerstvé citronové šťávy, 4 cl skořicového sirupu, sodovou vodu

Rozdrtíme ostružiny, smícháme s ostatními ingrediencemi v šejkru a pořádně protřeseme. Přecedíme do sklenice a dolijeme sodovou vodou. 

Mango-malinový domácí nealko punč

 • Potřebujeme: 5 dcl 100% džusu z manga, citronovou limonádu, mango, maliny

Do mixéru vložíme 1 šálek malin, 1 šálek nakrájeného manga a 1 šálek malin. Rozmixujeme dohladka. Vlijeme do tvořítka na led a zmrazíme. Smícháme ve džbánu 5 dcl citronové limonády a 5 dcl džusu z manga. Promícháme a dáme chladit. Poté přidáme ovocné kostky do nachystaného nápoje. 

Levandulovo-kokosová limonáda

a) levandulový sirup

 • Potřebujeme: 1 šálek hnědého cukru, 3/4 šálku vody, 1,5 polévkové lžíce sušené levandule

Dáme vařit vodu s cukrem. Až se rozpustí, přidáme sušenou levanduli. Povaříme 1 minutu. Sundáme ze zdroje tepla a necháme levanduli v roztoku louhovat 20 minut. Scedíme a přidáme potravinářské barvivo, pokud chceme. Necháme vychladnout.

b) limonáda

 • Potřebujeme: 1 a ½ šálku čerstvé citronové šťávy, 1 a ¾ šálku hnědého cukru, 8 šálků kokosové vody, 4 šálky vody

Ve džbánu smícháme všechny ingredience a pořádně promícháme. Potom přidáme levandulový sirup. Podáváme vychlazené, s ledem. Můžeme ozdobit plátky citronu a snítkou máty a levandule. 

Zázvorovo-bazalkovo-grapefruitový střik

a) bazalkovo-zázvorový sirup

 • Potřebujeme: 1 šálek cukru, 1 šálek vody, 1 šálek čerstvé bazalky, čerstvý zázvor

Cukr a vodu povaříme, dokud se cukr nerozpustí. Pak přidáme čerstvou bazalku a cca 3 cm dlouhý kus čerstvého zázvoru, nastrouhaného najemno a povaříme asi minutu, pak stáhneme ze zdroje tepla a necháme louhovat asi 20 minut. Scedíme.

b) limonáda

 • Potřebujeme: 2 grapefruity, 1l sodové vody, led, čerstvou bazalku

Vymačkáme šťávu z jednoho citronu. Naplníme velký džbán do poloviny ledem. Vlijeme sodovou vodu, čerstvou grapefruitovou šťávu a bazalkovo-zázvorový sirup. Ozdobíme plátky druhého grapefruitu a čerstvou bazalkou. 

Zdravé zeleninové míchané nealko drinky

Nejen ovocné, ale i zeleninové míchané nápoje mohou v létě osvěžit a dodat vitamíny. Pokud zvolíme tu správnou kombinaci zeleniny, můžeme svému tělu pomoci s některým ze zdravotních problémů anebo využít zeleninové letní drinky jako účinnou prevenci. Potřebujeme pouze kvalitní odšťavňovač. Dochutit můžeme kořením dle chuti. 

Koktejl proti stárnutí

 • Potřebujeme: 5 zralých rajčat, 2 pomeranče, 2 stonky řapíkatého celeru, silnější plátek čerstvého zázvoru, 1 jablko

Jak působí: proti stárnutí organismu, proti žaludečním nevolnostem, jako desinfekce 

Petrželová energetická bomba

 • Potřebujeme: svazek čerstvé petržele, 3 menší mrkve, 1 jablko, 1 celer

Jak působí: detoxikuje, dodává energii, osvěžuje dech a odstraňuje tělesný zápach, omezuje rozklad potu ( vše oceníme zejména nyní v létě! )

Mrkvový drink na podporu zdravého opálení

 • Potřebujeme: 6 větších mrkví, 1 velké jablko, 1 stonek řapíkatého celeru, malý citron

Jak působí: díky vysokému obsahu beta-karotenu v mrkvi dostává pleť zlatavý nádech, při opalování dříve hnědne, navíc tento nápoj patří mezi ty míchané drinky, které pozitivně působí na snižování hladiny cholesterolu v krvi 

Univerzální nápoj pro doplnění živin a detoxikaci

 • Potřebujeme: 3 větší mrkve, 1 větší jablko, 2 stonky řapíkatého celeru, menší červená paprika

Jak působí: dodává většinu vitamínů, minerálů a stopových prvků, pročišťuje organismus a má výrazné antioxidační účinky. Je chuťově velmi vyvážený, jde o variaci na klasický jablkovo-mrkvový džus. 

Okurkový nápoj

 • Potřebujeme: 1 salátovou okurku, 1 jablko, 3 stonky řapíkatého celeru, 2 lžíce vanilkového proteinového prášku

Jak působí: velmi vhodný pro redukční dietu, protein pomáhá zahnat hlad, použitá zelenina detoxikuje, odvodňuje a vylepšuje stav pleti, nehtů a vlasůDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ČTVRTEK 18. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 19. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 20. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
NEDĚLE 21. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 22. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ÚTERÝ 23. 08. 2022
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
STŘEDA 24. 08. 2022
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Zdravá výživa Ivančice
Obchůdek Spektrum Zdraví …
Ivana Víšová
Hledáte místo odpočinku, relaxace…
NATUR LIFE - zdravá výživa, Uherský Brod
Prodejna Zdravá výživa v Uhersk…

operace žlučníku

dobrý den, je pro mě vhodný termín 22.7.2022 k operaci odstranění žlučníku? Jsem naroz...

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Zvonkohra Žirafa, Namasté

Originální zvonkohra s motivem žirafy vyrobená z…
230 Kč

Čakrový náramek ONYX lesk

Harmonie čaker, těla i mysli, ochrana a sebedůvěra
340 Kč

Odstraňovač skvrn 1kg ALMACABIO

Ekologický přípravek na odstraňování skvrn, bělení prádla i…
217 Kč

Tarika ajurvédský noční olej s růží 30ml

ÁJURVÉDSKÝ KRÁLOVSKÝ NOČNÍ OLEJ S RŮŽÍ pro obličej, krk a…
488 Kč

Meruňkový olej BIO 30ml DaySpa

BIO meruňkový olej je lisovaný za studena z meruňkových…
138 Kč

Odcizení ve vztahu: Jak se s ním poprat, pokud vás zasáhne?

Kde se vlastně bere to prapodivné odcizení ve vztahu, když jeho začátky jsou tak dech beroucí?? Možná je to tím, že zamilovaní lidé skutečně po nějaký čas nosí tzv. „růžové brýle“ a vidí protějšek jen v tom nej...

Životní styl naplněný štěstím: Inspiraci předají Finové!

Finsko se dostalo minimálně třikrát po sobě do výčtu zemí, kde žijí ti nejšťastnější lidé na světě. Hraje v tom roli jejich životní styl? Nebo snad pohled na svět? Najděte společně s námi inspiraci v tomto seve...

Partnerský horoskop na rok 2023 nabídne změny, posun ve vztahu i nové lásky

Partnerský horoskop na rok 2023 přináší zajímavé informace ohledně milostných vztahů. Čekají nás změny, které by však měli být převážně ku prospěchu. Mají nás posunout v našem milostném životě zase o kus dál. U...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Mrkvová přesnídávka s bramborem a pórkem

Začněte tím, že si oloupete mrkve a brambory. Poté zeleninu společně s pórkem omyjte, nakrájejte na kousky a vložte do hrnce. Také přidejte trochu vody a vařte do změknutí. Následně zakápněte malým množstvím ol...

Kočka na vodítku aneb Je skutečně nutné tyto mazlíčky venčit?

Někomu může přijít úsměvná už jen představa, že by měla být kočka na vodítku. Tato zvířata jsou totiž většinou brána jako samostatná. Obzvlášť na vesnicích se pak kočičí mazlíčci promenádují ulicemi zcela svobo...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Grilovací koření, které dodá masu ten správný říz aneb 5 domácích receptů

Grilovací koření nechybí v kulinářské výbavě leckteré rodiny. Zejména pak v letních měsících se stává doslova hitem! Bez něj si totiž mnozí z nás nedokážou představit grilovaná masa nejrůznějších druhů. Vsaďte ...

Miluju léto!

Jsem se tu dlouho neukázala - možná je to proto, že žiju poměrně v hektice a buď pracuju nebo jsem ve společnosti manžela a přátel. Léto je v naší komunitě dost náročný společensky ale taky pracovně. Nemyslim tim žádnou sektu :), ale hasiče. Naši kluci se obzvlášť v těchto vedrech moc nezastaví - jezdí kropit uprchlíky, děti na akcích anebo hasí nějaký hrůzy - ale to zaplať pánbůh není tak často.