Přírodní kosmetika Hristina a 10 nejčastějších otázek zákaznic

PR článek

Žijeme v době, kdy se s přívalem nových informací zvyšuje zájem nejen o kvalitu potravin, životního stylu ale také o to, jaké kosmetické výrobky používáme. Veškeré kosmetické přípravky, které přijdou do styku s naší kůží, totiž pronikají dál do těla a mohou být důvodem vzniku různých onemocnění či alergií. Velká pozornost je tak věnována tomu, zda kosmetika neobsahuje sulfáty, parabeny, silikony či jiné chemické látky. I přes to, že výrobci mnohdy na etiketách uvádějí, že je kosmetika 100% přírodní, se nemusí vůbec jednat o přírodní produkty ale o chemickou směs obohacenou pouze o pár rostlinných extraktů. Běžný zákazník většinou složení nerozumí a kupuje chemickou směs v domnění, že se jedná o přírodní kosmetiku

hristina-nove-logo-pngwww.hristina.cz

Novinka na českém trhu - bulharská přírodní kosmetika

Není to dlouho, co se na českém trhu objevila unikátní 100% přírodní bulharská kosmetika Hristina, která u každého produktu v eshopu uvádí přesné složení v českém jazyce. Produkty jsou namíchány z čistě přírodních složek bez použití jakýchkoliv chemických látek či chemických konzervací. Nejzajímavějším faktem je to, že výsledná konzistence produktu se neliší od běžně prodávané drogeristické kosmetiky. Přírodní kosmetika Hristina tak vychází vstříc zákaznicím, které jsou zvyklé na běžnou kosmetiku a mají strach z toho, zda např. šampony či mýdla dostatečně pění. Při použití jakéhokoliv produktu mají záruku, že jejich pokožka či vlasy přichází do styku s čistě přírodními složkami, díky kterým jsou produkty vhodné i pro alergiky či zákazníky s různými typy kožních onemocnění.

brandwww.hristina.cz

Všechny produkty: 

  • jsou registrovány v EU
  • neobsahují parabeny
  • neobsahují sulfáty
  • neobsahují silikony
  • neobsahují minerální oleje
  • neobsahují umělé barviva
  • jsou hypoalergenní
  • nejsou testovány na zvířatech 

Jak je to možné vyrobit takovou kosmetiku?

Přírodní kosmetika Hristina je vyráběna unikátními výrobními postupy předávanými z generace na generaci v čisté přírodě Bulharska. Při výrobě dochází k míchání vody, čistých přírodních olejů, másel a bylinných extraktů za určité teploty a rychlosti tak, aby vznikl výsledný homogenní produkt, který je svou konzistencí maximálně podobný drogeristické kosmetice ale naprosto se odlišuje složením, protože je schopný dodat pokožce tu nejlepší výživu bez použití jediné kapky chemie.

O firmě Hristina

Kosmetika Hristina je malá rodinná firma, která byla založena jako taková v roce 1997, ale „výroba“ bylinných mastí, různých masek, extraktů a šamponů začíná mnohem dříve na žádost příbuzných a přátel. Díky jejich velké spokojenosti s produkty došlo k šíření informací o jejich kvalitě. Tak se kruh klientů rozšířil až do dnešní podoby.

Všechny receptury a návody na výrobní postupy jsou udržované pouze mezi členy rodiny, aby nedošlo k jejich odcizení a případnému kopírování. 

100% přírodní kosmetika Hristina - produkty

V jakém prostředí a za jakých podmínek se Hristina vyrábí?

Přírodní kosmetika je vyráběna v malé rodinné výrobně ve městě Kostenets, která se nachází na úpatí hory Rila v Bulharsku. Toto pohoří je proslulé svou panensky čistou přírodou a minerálními prameny. Součástí výrobny je i vlastní sklad bylin. Hristina je jedinou firmou v Evropě, kde si vše připravují a míchají sami. 

Jak je přírodní kosmetika vyráběna?

Většinu produktů je vyráběna ručně. Vše začíná sběrem a sušením bylin, ze kterých jsou následně vyráběny extrakty. Dále dochází k lisování, které probíhá za studena nebo tepla, v závislosti na výrobku. Ve finální fázi přichází na řadu míchání a plnění konečných směsí do obalů, které jsou ručně etiketovány.

Samozřejmě vše prochází patřičným postupem, kdy zahřívání, následné ochlazování a určitá rychlost míchání jsou klíčovými faktory pro konečnou konzistenci finálního výrobku. 

kremywww.hristina.cz

Jak je možné, že výrobce dokáže smíchat vodu s olejem?

K dispozici jsou různá přírodní řešení, která dokáží homogenizovat oleje nebo másla s vodou. Tyto vlastnosti mají pouze některé vosky a oleje. Jako příklad můžeme uvést avokádový olej, který se za stálého míchání při určité rychlosti a teplotě spojí s vodou v homogenní směs bez použití jakékoliv chemie. 

Z jakých surovin jsou produkty vyrobené?

V závislosti na produktu jsou používány vosky, oleje, silice, bylinné tinktury, jíl nebo třeba mořská sůl. Velmi důležitým faktorem je i kvalita používané vody. V Hristině se používá vysoce kvalitní pramenitá voda z místních horských pramenů. Série produktů Stani Chefs pro svou aromatizaci využívá přírodních potravinářských aromat, která jsou zcela nezávadná. Ostatní kolekce obsahují pouze esenciální oleje. Dříve byla při výrobě některých produktů (např. balzámy na rty) používána přírodní potravinářská barviva, od kterých ale výrobce na přání mnoha zákaznic upustil. Barevnost současných produktů je dána přirozenými vlastnostmi použitých surovin.

Při výběru surovin je kladený důraz na bulharské byliny a suroviny, výrobce uvádí ale také mnoho zahraničních dodavatelů, od kterých odebírá kvalitní másla a oleje z rostlin, které se nedají v Bulharsku vypěstovat. 

mydlawww.hristina.cz

Jak jsou produkty konzervovány?

Opět využívají sílu přírody, která nás obdarovala jednoduchými řešeními, jak udržet produkty dlouho čerstvé. Jsou jimi například vosky (včelí vosk či jojobový olej, který je svým chemickým složením tekutý vosk), některé esenciální oleje, vitamin C, soli, rostlinné kyseliny a některé oleje. Jako příklad můžeme uvést ricinový olej, který je sám o sobě velmi silný konzervant. Opravdu není třeba používat chemii. 

Jak je možné, že přírodní šampon pění i bez chemie?

Toto je velmi často kladená otázka. V kosmetice je používaná Mydlice lékařská (lat. saponaria officinalis). Toto tajemství zná zcela jistě každý, kdo chce získat přírodní pěnu. Existují ovšem i další byliny a rostliny, které mají stejný pěnivý účinek. Jako příklad můžeme uvést Mýdlovník jihoamerický neboli mýdlové ořechy.

Prochází přírodní kosmetika nějakým testováním?

Každý nový produkt se zasílá do zkušební laboratoře, kde se provádějí mikrobiologické testy. Pokud je produkt příslušnými orgány schválen jako bezpečný pro výrobu a využití, zaregistruje se v CPNP a poté začne ruční výroba. 

Jak je možné, že se v každé nové sérii stejné produkty liší v barvě, textuře nebo třeba vůni? 

Všichni jistě víme, že žádná květina, strom nebo tráva nikdy nevypadá stejně. Každá rostlina je jedinečná, má svou sílu, specifickou vůni i barvu. Toto je důvod, proč stejný produkt může mít mírně rozlišnou barvu, konzistenci a vůni. Vždy záleží na bylinách, olejích a máslech. Tyto suroviny se mění v závislosti na tom, zda byl například rok teplý nebo studený. V Hristině nejsou zásadně nepoužity žádné stabilizátory, které mohou v produktech zachovat stejnou vůni, konzistenci a barvu. Stejně tak, jako je příroda jedinečná, tak i produkty si zachovávají svou přírodní jedinečnost

Má Hristina nějaké certifikáty?

Přírodní kosmetika má dva certifikáty, které zaručují kvalitu výrobních postupů: Certifikát GMP a certifikaci ISO 9001. Vzhledem k udržení nízké cenové hladiny konečných produktů se výrobce rozhodl pro nepořizování BIO certifikátu.

,,Pořízení BIO certifikátů je velmi finančně náročné, jejich používání se tak nakonec projeví na koncové ceně. Naším cílem je udržet nízkou cenu produktů a zajistit jejich cenovou dostupnost všem, kteří se zajímají o své zdraví a kteří si nemohou dovolit pravidelně kupovat certifikovanou přírodní kosmetiku, nejčastěji z důvodu vysoké ceny." 

Produktové kolekce:

Jednotlivé produkty mohou zákaznice nakupovat dle potřeb či nálady nebo podle jednotlivých kolekcí, které mají specifické určení: 

HRISTINA Classic - Základní kolekce, která nikdy nevyjde z módy. Kosmetika Hristina zahrnuje několik sérií výrobků určených pro všechny. Produkty jsou diskrétní, preferované a cenné. Původní rodinné receptury a přesně vybrané účinné látky určeny pro vaši tvář, vlasy a tělo. 

HRISTINA Professional - vyvinutá s profesionály pro profesionály. Přírodní produkty s vysokou účinností, jemnou strukturou a nádhernými vůněmi - rovnováha mezi krásou péčí, minutami potěšení a zaručeným výsledkem. Profesionální řešení pro tělo vyvinuté na bázi sezamu, mandlového oleje, včelího vosku, kaolinu a aromatických terapeutických olejů. 

Kolekce Maminka a Dítě - čistá, plná lásky, péče o matky a novorozence. Kvůli dětem mají produkty velice jemné vůně, produkty tak nemají rušivý efekt. 

maminkywww.hristina.cz

Kolekce Sezmar LOVE - Intimní kosmetika pro milostnou hru, která změní vaše pocity a váš sexuální život. Výrobky jsou vyvinuty se 100% přírodními ingrediencemi, speciálně vybranými aromatickými oleji, které působí vzrušujícím způsobem, působí podvědomě a u obou probouzejí horký temperament. 

Kolekce SM Crystal - inteligentní kosmetika. Skutečný klenot pro pleť. Rozdělená řada krystalických prášků, které účinně působí na pleť k její dokonalosti. Smaragdový minerál - omlazující efekt, Jantar - pro hlubokou elasticitu pokožky, Ametyst - hydratační účinek pro nejcitlivější pleť, Safír - reguluje mastnou pleť, Perla - efekt bělení pigmentu. 

drahokamywww.hristina.cz

Kolekce Dr. Derehsan - Pocítíte sílu orientální kosmetiky, speciálně vyvinutá kosmetika podle starověkých perských receptur. Vhodné pro obličej a pro nejcitlivější pleť.

Kolekce Stani Chef’s - "jídlo pro tělo" - Vychutnejte si skvělé vůně pro tělo na základě receptur pro příjemný a skutečný kosmetický efekt.

Kolekce Sezmar Pure - pokud se rozhodnete udělat si domácí kosmetiku sami nebo jen chcete využít sílu přírodních, čistých olejů, pak toto je řešení! 

Kolekce Sayaz - nejnovější přírůstek kosmetiky Hristina. Aktivní přírodní péče o obnovu přirozených sil pleti kolem očí. Kombinace určená pro tonizaci, hydrataci a zvýšení elasticity, regeneraci a zpomalení procesu stárnutí. 

sayazwww.hristina.cz

Více informací o přírodní kosmetice Hristina najdete zde.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2412x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Ja mam s jejich produkty jedine velmi dobrou zkusenost :-) mohu doporucit i ostatnim


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte