Péče o pleť bez chemie: Jednoduchý postup, jak se o pokožku postarat

hydratace pleti s aloe veraNepodceňujte hydrataci pleti. Jak na správnou péči o pleť?

Naše kůže si zaslouží správnou péči. I když se o pokožku staráme, můžeme se dopouštět chyb. Hydratace pleti a její čištění mohou totiž také škodit. Pleti mohou ublížit některé produkty, stejně jako nesprávné postupy. Proto řekneme, jaké chyby můžeme dělat a jak vypadá správná péče o pleť i pokožku. Také poradíme, jak poznat kvalitní pleťové krémy a jak vypadá opravdu dobrý hydratační krém.

Špatná péče o pleť způsobuje vrásky i poškození

Nevhodná péče o pleť způsobuje přesný opak toho, o co se snažíme. Pokožka může být dehydratovaná, poškozená, snadněji se tvoří vrásky a skvrny od slunce. Proto je potřeba vědět, jakých chyb bychom se měli vyvarovat. Zatímco v péči o pokožku těla nemusí mít chyby takové následky, na tváři se projeví snadno.

1. Špatná péče o pleť: Produkty na jiný typ pokožky

Typy pokožky jsou tři. Mastná, suchá a smíšená. Často můžeme mít jiný typ pleti, než si myslíme. Produkty na mastnou pokožku jsou většinou intenzivnější a suché pokožce mohou škodit. Produkty na suchou pleť zase nestačí na vyčištění té mastné. Buďto zjistěme, jaký typ pleti máme anebo používejme produkty vhodné pro všechny typy. Se správnou diagnózou pleti nám pomůže dermatoložka.

2. Špatná péče o pleť: Nešetrné zacházení

Přehnaný peeling nebo agresivní produkty pokožce škodí. Taková péče o pleť nešetrně odstraňuje svrchní vrstvu pokožky, pleť pak není chráněná. Je citlivější, sluneční paprsky i ošklivé počasí jí snadněji poškodí. Peeling bychom měli aplikovat jednou až třikrát týdně, ne vícekrát. Jakmile po použití produktů cítíme, že je pokožka napnutá, je to špatně. Po použití bychom naopak měli cítit osvěžení a zklidnění.

3. Špatná péče o pleť: Nepoužívání krémů s UV faktorem

Slunce je nejčastější příčinou poškození pokožky, stejně jako jejího stárnutí. Typ slunečních paprsků, který pleti škodí, proniká i přes mraky. Proto bychom bez UV ochranného faktoru na slunce vůbec neměli chodit. Péče o pleť by měla zahrnovat kvalitní krém s faktorem proti sluníčku. Jinak nám hrozí nejenom vrásky, ale i pigmentové skvrny a další poškození.

4. Špatná péče o pokožku: Nekvalitní produkty

Pleťové krémy mohou špatným složením napáchat víc škody než užitku. Kvalitní pleťové krémy nemusí vonět jako parfém. Naopak se kvůli parfémování může péče o pleť komplikovat. Často jsou syntetického původu a mohou pleť podráždit. Mezi další nevhodné ingredience patří parabeny, minerální oleje, barviva anebo ftaláty.

Správná péče o pleť: Pleťové krémy, tonika a čištění pleti

Pleťové krémy by měly mít kvalitní složení. Pak bude naše pleť čistá, hydratovaná a svěží. Zejména některé ingredience naší pleti obzvlášť prospívají. Patří mezi ně vitamín C, antioxidanty, biotin, vitamíny, kofein, ceramidy, koenzym Q10 anebo kyselina hyaluronová. S pleťovou a tělovou kosmetikou nám může velmi pomoci rostlina aloe vera. Řadu z prospěšných látek obsahuje a v kosmetice se proto často používá. Jak vypadá správná péče o pleť?

  1. Čištění pleti: Pleť většinou čistíme večer. Ale čištění ráno je stejně tak důležité. Přes noc pokožka regeneruje a zbavuje se nečistot. Ráno je proto potřeba pleť pomoci dočistit. Poslouží nám čistící gel anebo pleťové mléko. Vyhněme se agresivním produktům se zbytečnou chemií.
  2. Tonikum: Vrací pleti její přirozené pH, hydratuje ji a osvěžuje. Kvalitní pleťové tonikum pro naši pokožku dokáže hotové divy. Aplikujme jej po vyčištění pleti.
  3. Oční krém: Pokožka kolem očí je obzvlášť namáhaná. Oční krém podporuje její pružnost. Pleťové krémy na oči bychom měli používat alespoň večer, ideálně ale i ráno.
  4. Denní hydratační krém: Hydratace pleti je nezbytná. A to i pro ty z nás, kteří mají mastící se pokožku. Kvalitní denní hydratační krém pleti navrací elasticitu, vyživuje ji a chrání ji před vnějším prostředím. Péče o pleť se bez něj neobejde. Nezapomínejme na ochranu před sluncem. Některé krémy ochranný faktor již obsahují, ale není to podmínkou. V opačném případě použijme krém alespoň s faktorem SPF 15.
  5. Noční krém: Oproti denním krémům jsou ty noční hustší a těžší. Do pleti se vstřebávají po několik hodin. Udržují v pleti vláhu, stejně jako jí dodávají živiny. Používejme jej každou noc. Přírodní noční krémy dokážou pokožku i omlazovat.
  6. Hydratační krém na celou pokožku: I jiné části naší kůže si zaslouží správnou péči. Bude jemnější, ale také odolnější. Správný hydratační krém by totiž kromě hydratace pleti měl zajistit i přísun důležitých živin. Aplikujme jej každý večer na umytou pokožku.

 přírodní hydratační krémPřírodní hydratační krém s aloe vera neobsahuje parabeny.

Péče o pleť: Proč je aloe vera důležitá?

Rostlinka aloe vera je bohatá na řadu látek, které působí na pleť blahodárně. Dokáže pomoci jak s akné, tak se suchou pokožkou nebo ekzémy. Dodá pleti dávku vitamínů, podporuje prokrvování pleti a chrání ji před poškozením od toxinů. Proto se používá na nejrůznější druhy kosmetiky, jako jsou pleťové krémy, čistící gely nebo opalovací krémy. Pleť je díky aloe vera vyživená, hydratovanější a jemnější. Navíc má aloe vera silné účinky proti stárnutí pokožky.

Najít kvalitní produkty z aloe vera ale není jednoduché. Aby nám opravdu prospěly, musí být vyrobené z listů rostlin starších jak 3 roky, pocházejících z úrodných oblastí, kde aloe vera dostává v půdě všechny potřebné živiny.

Jak poznat kvalitní krém z aloe vera?

Nejčastěji se pleťové krémy a další kosmetika vyrábí z prášku z aloe vera. Tím rostlina přichází o většinu svých cenných látek. Nejdůležitější složkou aloe pro přírodní kosmetiku je komplexní cukr Aloverose, který zajišťuje účinnou hydrataci pokožky. Tato složka se ale téměř zcela vytrácí, když se Aloe vera zpracuje do formy prášku.

 aloe vera hydratace pletiKvalitní aloe vera hydratační krém se vyrábí z gelu - dužiny aloe, nikoli z prášku.

U zdravé pleti nemusí být rozdíl v kvalitě krémů dostatečně doceněn. Pokud jde však o citlivou, poškozenou či podrážděnou pokožku, nebude mít práškový produkt prakticky žádný pozitivní účinek na vaši pleť. Nejlepší jsou produkty z čistého aloe vera gelu, jejich užíváním si rychle všimnete pozitivních účinků, koncentrace účinných látek v tomto případě hraje důležitou roli. Navíc je důležitý i obal kosmetiky, který by měl být neprůsvitný. Světlo totiž dokáže živiny z aloe vera ničit.

Dopřejte svojí pokožce kvalitní péči, nedělejte zbytečné chyby a nepodceňujte hydrataci pleti. Výsledky vás brzy potěší.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte