Krabičková dieta usnadní hubnutí

Nějaké to kilo navíc trápí mnoho lidí. Někteří se rozhodnou tuto skutečnost změnit a vyhledávají méně i více krkolomné cesty, které je dovedou do kýženého cíle, v němž bude jejich postava vypadat lépe. Toho je možné dosáhnout různými dietami. V poslední době se pozornosti dostává zejména jedné z nich, a to krabičkové. Co všechno krabičková dieta obnáší?

Krabičková dieta letí

Krabičková dieta je v současné době hitem. Není to ale nic překvapivého, vždyť nedostatek času, pracovní vytížení a shon leckterým lidem brání, aby se svým zevnějškem a zdravím cokoliv udělali. A právě krabičková dieta je ta, která po nikom nechce, aby trávil čas u plotny nad přípravou zdravého jídla ve vhodném množství, protože firmy, které ji poskytují, dovážejí pokrmy svému zákazníkovi doslova až pod nos.

Pravidelnost a vyváženost - na tom krabičková dieta staví

Veškeré tajemství krabičkové diety spočívá v racionálním stravování. Znamená to, že ten, kdo se rozhodne hubnout, dostává jídlo přiměřených kalorických a nutričních hodnot, a to navíc pravidelně – v 5 chodech (snídaně – dopolední svačina – oběd – odpolední svačina – večeře), kdy jsou jednotlivé porce sestaveny tak, aby obsahovaly vyvážený počet všech potřebných látek. Samozřejmostí je, že krabičková dieta dodržuje zásady zdravé stravy.

Pestrý jídelníček je u krabičkové diety základ

V jídelníčku krabičkové diety nechybí ovoce, zelenina, luštěniny, různé druhy masa, zkrátka vše, co je třeba tělu dodávat, aby bylo v té nejlepší kondici. Pro ženy to obvykle znamená příjem okolo 5000 kJ za den, pro muže zhruba 7000 kJ denně. I když je pravdou, že některé firmy v krabičkové dietě nabízejí i nižší hodnoty - okolo 4500 kJ. To je však příliš nízké číslo, které může být pro strávníka kontraproduktivní, protože se nebude při takovém příjmu cítit dobře a navíc po případném hubnutí ihned nabere kila zpět kvůli jo-jo efektu. Málokdo je totiž schopen vydržet tento podprůměrný příjem delší dobu, a když ano, tak jakýkoliv následný výkyv bude znamenat přibírání na váze.

Jak vybrat firmu, která vám bude vařit?

Když už se pro krabičkovou dietu rozhodnete, budete vybírat mezi několika desítkami firem, které v tuzemsku krabičkovou dietu nabízí. Fungují v mnoha velkých i menších městech. Samozřejmě existuje krabičková dieta Praha, krabičkoví dieta Brno nebo krabičková dieta Ostrava. Na co se tedy zaměřit, abyste nebyli zklamáni? Určitě si najděte chvilku a zkuste vyhledat ohlasy vztahující se k tomu, jak daná firma vaří, zda rozvoz funguje v pořádku a jestli za své služby požaduje adekvátní cenu. Pomůže pročítat uživatelské diskuze, kde se dozvíte mnoho zajímavého z praktických zkušeností. Mimo to se také ptejte:

 • zda je možno konzultovat případné prohřešky vůči plánu a být v kontaktu s poradcem
 • jak často firma jídlo rozváží (některé s denní, jiné s týdenní frekvencí)
 • jaký je počet dní, po který je schopna firma vařit (některé pokrývají celý týden, jiné se zaměřují pouze na pracovní, jiné dávají možnost si jeden den udělat volnější)
 • v jakém stavu je jídlo doručeno (chlazené, nebo mražené)
 • jaký postoj firma zaujímá vůči výjimečným situacím (zda je firma schopná přizpůsobit se případným alergiím, nesnášenlivostem apod.

Krabičková dieta - plusy a mínusy

Tak jako všechno, i krabičková dieta má své dvě strany mince. Nalezli-li jste na předcházejících řádcích výhody, nyní si je můžete porovnat díky následující tabulce, která shrnuje právě pozitiva a negativa této trendy diety.

Výhody krabiček

Nevýhody krabiček

 • odpadá nutnost vaření
 • odpadá nutnost přemýšlení nad vyváženou stravou
 • jídelníček připraví odborníci
 • připravený pokrm vám nemusí chutnat nebo na něj zrovna nemusíte mít chuť
 • v případě, že musíte vařit pro ostatní členy rodiny, je třeba odolat pokušení
 • absence individuálního přístupu

Kolik vás bude krabičková dieta stát?

A teď přichází na řadu pro někoho ten nejdůležitější parametr, a tím je cena za krabičkovou dietu. Je jasné, že v té je zahrnuta práce nejen kuchaře, ale také dietologa či řidiče rozvozu a další náklady, proto nemůžete očekávat, že vás krabičková dieta vyjde na stejné peníze, jako když si nakupujete a vaříte sami. Většina firem nabízí tzv. zkušební týden, při kterém se můžete rozhodnout, zda by vám tento způsob hubnutí vyhovoval či nikoliv, nemusíte proto ihned rozmýšlet několik týdnů či měsíců.

Také se zpravidla setkáte s cenovou politikou, která podporuje objemnější nákup, to znamená, že čím více týdnů krabičkové diety si objednáte, tím levnější bude jeden den. Za jeden den zaplatíte od 230 Kč až k 400 Kč pro ženy a od 260 Kč až k 450 Kč pro muže. Při zmíněné větší objednávce na 2 měsíce se ceny pro ženy pohybují od 12 000 Kč výše a pro muže od 14 000 Kč. U některých firem je rozvoz započítán již v ceně, u jiných ne. Studujte proto ceníky pozorně, abyste poté nebyli nemile překvapeni.

Bez pohybu to půjde hůř

I sebelépe sestavený jídelníček by měl při dietě doplňovat pohyb. Bez toho to nepůjde tak dobře, jak by to jít mohlo – s pohybem. Dostatek pohybu však nemusí spočívat v přísném tréninkovém režimu, kdy při sportu propotíte několik triček. Pro začátek postačí, když se zamyslíte nad tím, jak vypadají vaše dny a co by se na nich dalo změnit tak, aby to bylo zdraví prospěšné.

 • Jezdíte výtahem? Vyměňte ho za chůzi po schodech.
 • Používáte MHD? Zkuste jít jednu či dvě zastávky pěšky.
 • Jezdíte do práce autem či MHD, i když to nemáte daleko? Začněte jezdit na kole – nejprve jeden den v týdnu, posléze počet dní zvyšujte.
 • Nudíte se večer u televize? Jděte na procházku. Zaženete nudu a navíc uděláte něco pro své tělo.
 • Chodíte na sklenku dobrého moku do restaurací? Vyhledejte bowlingové centrum, kde navíc k dobrému pití připojíte zábavu a potřebný pohyb.

Postupem času zjistíte, že hubnutí s pohybem je nejen snazší, ale že se také cítíte mnohem lépe s nově nabytou kondicí. Vyplavované endorfiny vám vylepší celkové životní rozpoložení a náladu.

Krabičkovou dietu jistě ocení všichni zaneprázdnění lidé s napěchovaným denním rozvrhem, kde velmi těžce hledají chvilku, kterou by mohli věnovat správnému stravování. Na druhé straně však nepřináší nic, co bychom o zdravé úpravě váhy nevěděli – počítá za nás kalorie a nedovolí, aby byl jejich dovolený přísun překročen. Nikomu tak nic nebrání v tom, aby si udělal svou vlastní domácí krabičkovou dietu, je jen potřeba najít si čas na její přípravu.

Aby šla kila snáze dolů, doporučujeme vám krabičkovou dietu zahájit v souladu s lunárním kalendářem, tedy v době, kdy je Měsíc v ubývající fázi.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 6165x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

zkuste holky www.dieta-krabicky.cz byla jsem moc spokojena a maji moznost vyzkouset i na tyden a potom dele

No, já bych to tak neházela do autu! Taky skládám jídeláky a není to taková sranda! Musí to být přesně propočtené, aby ta dieta mohla být nazvaná "redukčním režimem"! a pokud je propočtená správně,neobjeví se Jojo efekt!!!
takže já osobně, doporučuji! ;o)

Přesně to si myslím taky!!

Já bych za to asi takový peníze nedala. vždyť si to vlastně můžu připravit sama doma.

Dvě kamarádky po ní dost zhubly, půjdu do toho taky.. Akorát výběr firmy je důležitý, některé prý nemají to jídlo moc dobré.

Zni to zajimave, uz jen z principu veci by to melo fungovat. Nemate nekdo s krabickovou dietou zkusenosti?


Doporučujeme k tématu

Aimil AmytrolEU hladina cholesterolu

Aimil AmytrolEU je bylinný Ajurvédský doplněk stravy s obsahem rostlinných…

Cena: 395 Kč

AVANTURÍN náramek sekaný

Náramek  ze sekaných kousků avanturínu (aventurínu), navlečených na…

Cena: 49 Kč

Štíhlá linie - Bachovy květové BIO…

Bachovy kapky pro štíhlou linii Esence ŠTÍHLÁ LINIE je vhodná pro každého,…

Cena: 419 Kč

Bylinný čaj XL REDUKCE

Porcovaný čaj v kvalitě sypaného čaje, 1 sáček na 4dl čaje Přírodní…

Cena: 49 Kč

Bylinný čaj XL CHOLESTEROL

Porcovaný čaj v kvalitě sypaného čaje, 1 sáček na 4dcl čaje Přírodní…

Cena: 49 Kč

NEERA® Detox kúra na 15 dní 2l

Balení obsahuje 2 litry sirupu a kayenský pepř Dva litry detoxikační a…

Cena: 1890 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte