Nejdisciplinovanější maminky v očekávaní jsou ty, které se narodily ve znamení Kozoroha.

Těhotenství podle horoskopu aneb jak prožívají ženy v různých znameních graviditu?

Těhotenství podle horoskopu nastíní, jak si ženy v jednotlivých znameních zvěrokruhu vedou během období očekávání potomka. Dámy totiž svůj „jiný stav“ prožívají velice odlišně. Podílí se na tom samo sebou mnoho různých faktorů, tj. včetně povahy nastávající maminky.

Co tvrdí astrologie právě o vás? To se můžete nyní dozvědět. Těhotenství podle horoskopu a jeho prožívání možná některá znamení zvěrokruhu skutečně překvapí svou pravdivostí. Najdete se v následující charakteristice?

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Beran (21. března - 19. dubna)

Dámy ve znamení Berana mohou brát svou graviditu jako vítanou životní výzvu. Jejich přirozeně optimistická povaha jim může pomoci zvládnout kdejaký emocionální výkyv. Avšak některé dny mohou být vskutku bouřlivé, pokud se sejde hormonální bouře s nevlídnou náladou. Těhotenství podle horoskopu, pokud se tedy jedná o znamení Berana, je dost intenzivní. Nezřídka kdy se okolí dočká návalů hněvu a agrese. A v čem dalším těhotné dámy narozené v Beranu excelují? Tak například v upřímnosti, tudíž se s vámi podělí i o takové informace, o které tak úplně nestojíte (např. vám popíšou nepříjemné hemeroidy či ranní nevolnosti).

Čtěte také:

Těhotenská cukrovka jako „strašák“ maminek v očekávání. Jak jí efektivně předejít?

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Býk (20. dubna - 20. května)

Býk je znamení obecně spolehlivé a praktické. Proto se očekává, že gravidní ženy v Býku svůj „jiný stav“ zvládnou s jistou grácií. Je velmi nepravděpodobné, že by snad zmeškaly kontrolu u svého gynekologa či jiného lékaře. Tím si mohou zajistit období gravidity bez komplikací. Těhotenství podle horoskopu je u dam ve znamení Býka poměrně poklidné, ovšem jen do té doby, než jsou donucené něco ve svém životě změnit. Nastávající maminky Býčice jsou prostě rády, když jde všechno hladce a nemusí nic řešit.

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Blíženci (21. května - 20. června)

Ženy narozené ve znamení Blíženců mohou tak trochu propadat během své gravidity panice. Ochromí je velmi často strach z toho, že budou špatnými matkami. Taktéž se obávají samotného porodu několik měsíců před termínem. Protože je obecně znamení Blíženců nerado omezováno, mohou se dámy v „jiném stavu“ cítit poněkud nepohodlně. Vždyť každý jim nakazuje, co by měly/neměly jíst, pít a podobně. Těhotenství podle horoskopu je tedy u těchto nastávajících maminek do určité míry plné stresu z následných rozhodnutí.

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Rak (21. června - 22. července)

Račice si zřejmě nechají zprávu o svém požehnaném stavu nějaký čas pro sebe. V momentu, až uznají ten správný čas pro sdělení takto důležité informace svému okolí, učiní tak. Protože je toto znamení horoskopu dost emocionální a sentimentální, bude prožívat svou graviditu velmi intenzivně. Dá se říct, že těhotenství podle horoskopu bude u Raků provázeno mnohonásobnými snímky z ultrazvuku miminka či rodinnými fotografiemi. To vše pak těmto dámám za pár let připomene, jak krásné období očekávání prožívaly. Existuje tu také jistá šance, že s těhotnými Račicemi nebude mít jejich okolí snadné pořízení. Hormony v nich podpoří náladovost.

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Lev (23. července - 22. srpna)

Lvice bývají během svého požehnaného stavu dost tvrdohlavé. Co si tedy umanou, to také dotáhnou do konce, ať se jedná o jméno potomka anebo třeba vybavení dětského pokojíčku. Těhotenství podle horoskopu je u těchto zrozenkyň poměrně striktní ve všech směrech. Tyto dámy mají totiž svůj vlastní plán, jak budou rodit. Alternativy na ně neplatí. Péče o gravidní Lvice taktéž není vůbec nic snadného. Jakmile nedostanou to nejlepší a není s nimi zacházeno jako se skutečnými královnami, je zle.

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Panna (23. srpna - 22. září)

Ženy ve znamení Panny jsou obecně velice pracovité a také praktické. Proto svou graviditu zvládnou bravurně bez jakýchkoliv panických a chaotických stavů. Panny si taktéž s ochotou přečtou kdejakou odbornou knihu o tom, co by měly správně dělat a jak jíst, než porodí. Jsou mistryně ve sebevzdělávání v tomto ohledu. Těhotenství podle horoskopu může být však u těchto dam poněkud upnuté. Mají totiž tendence být až příliš sebekritické a samy na sebe přísné. Měly by ovšem pochopit, že budou tak jako tak skvělými matkami.

Nejcitlivějšími ženami v rámci těhotenství jsou ty, které se narodily ve znamení Ryb. Pomoci mohou proti úzkostem také klidné procházky přírodou.

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Váhy (23. září - 22. října)

Váhy občas propadají sebelítosti, což může způsobit v období gravidity nepříjemné stavy smutku a pocity osamělosti. Ženy narozené v tomto znamení nejsou obecně rády opuštěné. Potřebují někoho, kdo je v jejich požehnaném stavu podpoří za všech okolností. Může to být nejen partner, ale také nejlepší kamarádka či matka. Dámy/Váhy tedy ocení, pokud jim někdo podrží vlasy při ranní nevolnosti anebo je prostě jen obejme, když jim bude teskno. Těhotenství podle horoskopu je tedy u Vah hodně o emocích a jejich sdílení s okolím.

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Štír (23. října - 21. listopadu)

Štír je od přírody tak nějak "kliďas" a flegmatik, proto jsou ženy narozené v tomto znamení pohodově naladěné, pokud se jedná o jejich graviditu. Stres tolik nevnímají a dokážou ho případně eliminovat. Ze samotného porodu se tyto zrozenkyně rozhodně neděsí. Právě naopak. Těší se, až na svět přivedou milovaného potomka. Těhotenství podle horoskopu je tedy u dam/Štírů plné odvahy a pozitivních emocí, o tom žádná! Tyto ženy by mohly inspirovat ostatní nastávající maminky.

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Střelec (22. listopadu - 21. prosince)

Těhotenství podle horoskopu a jeho prožívání je u těchto zrozenkyň poměrně složité. Střelci jsou totiž volnomyšlenkáři, kteří nemají rádi omezování svobody. Dalo by se tedy říct, že i požehnaný stav do určitého smyslu ženu omezuje. Nedovoluje jí v některých případech cestovat, což Střelci obecně velmi milují. Proto mohou některé dámy Střelkyně se svou graviditou zápasit. Nezřídka kdy tedy pociťují úzkosti během očekávání potomka. I přesto všechno se ale na svou roli matky těší a snaží se udržet si optimistickou mysl.

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Kozoroh (22. prosince - 19. ledna)

Kozoroh je mistrem v sebeovládání, disciplíně a zodpovědnosti. Proto i ženy v požehnaném stavu dokážou dokonale zvládat vše s graviditou spojené. Dodržují životosprávu, pravidelně cvičí a docházejí dle plánu na kontroly ke gynekologovi. Těhotenství dle horoskopu je tedy v režii dam narozených ve znamení Kozoroha absolutně bez obtíží. Tyhle ženy se snad se silnými mateřskými pudy již rodí. O své úloze dobrého rodiče nemají pochybnosti už od samého počátku „jiného stavu“.

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Vodnář (20. ledna - 18. února)

Vodnáři jsou ze své podstaty velmi nezávislí lidé. Proto i dámy v „jiném stavu“ budou raději řešit své problémy sólo, tedy bez jakékoliv pomoci. Na předporodní kontroly budou raději docházet samostatně, tudíž i bez doprovu partnera. A co může blízké okolí u těchto zrozenkyň zarážet? Zejména neochota se emočně vyjadřovat k očekávání potomka. To může v některých lidech vyvolat pocit, že se snad tyto ženy netěší na příchod miminka. Opak je ale pravdou. Těhotenství podle horoskopu je zkrátka u Vodnářek soukromá záležitost, o které nemají potřebu se šířit.

Těhotenství podle horoskopu: Znamení Ryby (19. února - 20. března)

Dámy narozené ve znamení Ryb jsou často během své gravidity dost úzkostlivé a obávají se dopředu všeho neznámého. Může jim v tomto pomoci oblíbená forma relaxace. Vhodný je poslech meditační hudby, cvičení jógy i klidná procházka přírodou. Těhotenství podle horoskopu je obecně u Rybek dost komplikované a obzvlášť pak po porodu to není vůbec snadné. Tyto ženy mívají sklony k poporodním depresím, proto by se neměly uzavírat samy do sebe a komunikovat s partnerem a nejbližší rodinou. Sdělená starost je přeci jen poloviční.

Autor článku: Iveta Reinisch

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ČTVRTEK 28. 10. 2021
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
PÁTEK 29. 10. 2021
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
SOBOTA 30. 10. 2021
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
NEDĚLE 31. 10. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 01. 11. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
ÚTERÝ 02. 11. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
STŘEDA 03. 11. 2021
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni

Sonický kartáček vám usnadní péči o dutinu ústní

Technologie mohou usnadnit všechny aspekty života, včetně péče o ústní dutinu. I zubní lékaři používají k preventivní péči a čištění různé přístroje, jako jsou rentgeny a rotační kartáčky. Moderní pomocníci se ...

Manželská krize se může dostavit kdykoliv. Jak ji společně zvládnout?

Manželská krize přichází z čista jasna a ohrožuje soužití dvou lidí. Může ji způsobit náhlý a aktuální problém anebo i ten, který se táhne po několik let. Podle odborníků nelze očekávat, že bude manželství vždy...

Sonický kartáček vám usnadní péči o dutinu ústní

Technologie mohou usnadnit všechny aspekty života, včetně péče o ústní dutinu. I zubní lékaři používají k preventivní péči a čištění různé přístroje, jako jsou rentgeny a rotační kartáčky. Moderní pomocníci se ...

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Jak relaxujete podle hvězd?

Odpočinek je nedílnou součástí života. Díky němu lidé nabírají novou energii a síly, které jsou nezbytné pro jakoukoliv mentální i fyzickou činnost. Relaxujete často anebo se v tomto ohledu zanedbáváte? Více mo...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Domácí hydratační koupel dodá vaší pokožce opět zdravý vzhled

Domácí hydratační koupel se v podzimních a zimních měsících stává čím dál více aktuální. Pokožka má totiž v chladném počasí tendence k značnému vysušování. Avšak i přesto, že použijete do celotělové lázně vyživ...

Je cvičení během menstruace prospěšné nebo byste měla zůstat spíše v klidu?

Známe to všechny velmi dobře. Jakmile přijde menstruace, do ničeho se nám nechce, jsme unavené a často i bez energie. I když to bude znít zvláště, tak správný a vhodný pohyb během menstruace napomůže vyplavován...

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Psí plemena, která jsou ideální k malým dětem

Ne všechna psí plemena jsou vhodná do rodiny s malými dětmi. Někteří psi totiž mohou mít sklony k větší nervozitě, která se nezřídka kdy projeví agresivním chováním. Dobrou zprávou ale je, že klidných a přátels...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nepečený koláč v pěti skvostných variacích. Zamlsejte si!

Nepečený koláč budete mít připravený během několika málo minut. Pohostíte jím přímo královsky nejen vzácnou návštěvu, ale také svou milovanou rodinu. Pustit se do jeho výroby může i cukrář amatér. Není na tom n...

Když se zastavíš...

Zamejšleli jste se někdy nad tim, proč tu na světě vlastně jste? Dumali jste nad tim, co tu chcete dokázat, kam chcete směřovat? Je to o zastavení se a uvědomění si těchto věcí... V dnešní uspěchaný době tohle málokdo umí. Jede se v jednom módu řadu let a najednou je mu jasný, že čas už nevrátí. Vrásky přibydou, tělo zchřadne a vy začnete bilancovat.