Dovolená podle znamení zvěrokruhu: Zjistěte, kam za zábavou podle vašeho znamení

Dovolená podle znamení zvěrokruhu: Zjistěte, kam za zábavou podle vašeho znamení

Osobnost každého člověka je z části vytvářena a ovlivněna tím, kdy se narodil. Podle jednotlivých znamení zvěrokruhu lze odhadnout to, jak si budou lidé rozumět, jaká profese či koníčky se pro ně nejvíce hodí, ale třeba také to, jak strávit svou dovolenou. Zkuste se řídit hvězdami při výběru dovolené i vy a užijte si skvělé léto.

Čtěte také:

Sex podle znamení: Zjistěte, s kým si v posteli nejvíc porozumíte

Přemýšlíte o tom, kam na dovolenou? Zvažujete, jestli se vám bude více líbit u moře nebo v horách? Mnohé o ideální dovolené vám prozradí právě vaše znamení zvěrokruhu. Datum narození může výrazně napovědět nejen kam na dovolenou zamířit, ale také jaké tam zvolit volnočasové aktivity. Myslete však nejen na znamení své, ale i ostatních, se kterými dovolenou plánujete. Jedině tak bude dovolená podle vašich představ

Dovolená podle znamení zvěrokruhu pro zimní znamení

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi preferují klid, ticho a také samotu. Pokud někde potkáte člověka cestujícího o samotě, s velkou pravděpodobností půjde právě o Kozoroha. Své volno si umí skvěle užít kdekoliv, bytostně však nesnáší přehnané organizování a plánování. Stejně tak příliš nevyhledává změny, a naopak se rád vrací na oblíbená místa s oblíbenými lidmi.

Spíš než na dovolenou u moře se spoustou lidí se vydá na cestu do hor. Pokud už zvolí přímořské lokality, potáhne ho to místo na pláž po památkách, kde se dozví něco víc o tamní historii a kultuře. Pro Kozoroha bude perfektní dovolená také čas strávený na chalupě nebo chatě.

VODNÁŘ (21. 1. – 20. 2.)

Lidé narození ve znamení zvěrokruhu Vodnáře vyhledávají více než ostatní dovolenou v exotice. Vodnáři jsou snílky zvěrokruhu a také velmi kreativními jedinci, kteří neustále hledají něco nového. Dovolená tam, kde už několikrát byli, je pro ně nevýslovná nuda. Chtějí poznávat svět, cestovat často a ideálně i daleko. Neznamená to však, že na dovolenou padnou všechny jejich úspory. Vodnáři se rádi spokojí s nižším komfortem, jen aby navštívili místa, která chtějí.

Skvěle si také užijí dovolenou v tuzemsku. Jejich prahnutí po poznávání historie a kultury dobře uspokojí také poznávací zájezdy nebo navštěvování hradů, zámků či jiných památek v okolí.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Ryby se budou skvěle cítit někde u vody. A je jim jedno, jestli půjde o malý rybník nedaleko chalupy, potok v lese nebo moře či oceán. Nepředstavujte si ale, že by Ryby musely trávit svou dovolenou koupáním se a poleháváním na pláži. To vůbec, spokojení budou zrozenci tohoto znamení zvěrokruhu i poblíž bystřin v horách, kam se vydají na túru.

Důležitý je pro Ryby odpočinek, klid a pohoda. Proto svou dovolenou nejradši tráví spíše na odlehlých místech, pouze s rodinou či nejbližšími přáteli.

Kam na dovolenou podle znamení zvěrokruhu pro jarní znamení?

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

Berani jako aktivní, činorodé a energické znamení zvěrokruhu rozhodně nestráví svou dovolenou povalováním se na pláži. Mají rádi dobrodružství, nové zážitky a sport. Jedině aktivní odpočinek dokáže naplnit Beranovu duši blahem. A ideálně, pokud kolem sebe bude mít rodinu, přátele a spoustu lidí.

Ideální jsou horské túry nebo cyklistické výlety do přírody. Berani se nezaleknou ani přenocování pod stanem či rovnou pod širákem. Užijí si ale i dovolenou u moře, jen když budou mít možnost zkoušet nové a netradiční aktivity nebo adrenalinové sporty.

BÝK (21. 4. – 21. 5.)

Ideální dovolená pro Býka bude taková, kde si užije klid, pohodlí a také luxus. A tímto luxusem může být jak pobyt v několikahvězdičkovém hotelu, tak i v příjemném penzionu někde na venkově. Důležitý je pro Býka klid, ticho a pohodlí. Potřebuje totiž čas na odpočinek a lenošení bez toho, aby ho kdokoliv rušil.

Neznamená to však, že by Býci vyhledávali samotu. Rádi budou v kruhu svých blízkých, nelákají je ale místa přeplněná lidmi a hlukem. Spokojenost Býka záleží také na dobrém jídle a pití, rád proto ochutná místní kuchyni.

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci potřebují během dovolené objevovat a zažívat nové věci. Jsou zvědaví, dychtiví a dlouho nevydrží na jednom místě. Ideální dovolená by tak mohla mít podobu roadtripu. Postupně se přesouvat z místa na místo, poznávat nová místa a zajímavé lokality, to je přesně ono. A nemusí to být cesta po vzdálených končinách, skvěle si užijí i poznávání rodné země.

Rozhodne to však nesmí být nuda na místě, které dobře znají. Jako spontánní znamení zvěrokruhu se navíc Blíženci nenechají svazovat velkými plány. Dovolená pro Blížence znamená dobrodružství, zábavu a kupu zážitků.

Dovolená podle znamení zvěrokruhu

Dovolená podle znamení zvěrokruhu pro letní znamení

RAK (22. 6. – 22. 7.)

Rak je konzervativním znamením horoskopu, které příliš nepreferuje zkoušení nových věcí. Rád se proto vrací tam, kde mu bylo dobře. Ať už jde o přímořské letovisko, hotel nebo penzion v horách či chalupu na venkově. Důležité je pro Raky trávit dovolenou s rodinou a blízkými přáteli.

Dovolenou si důkladně a až puntičkářsky naplánují do každého detailu, na místě už se však nemíní o nic starat. Pro Raky je tak ideální pobytový zájezd s plnou penzí, hlavně žádné nečekané změny a spontánní akce.

LEV (23. 7. – 22. 8.)

Lvi slunce a teplo přímo milu. A je to v podstatě to jediné, co pro ideální dovolenou potřebují. Pak už jen dobrou partu lidí, se kterými si užijí spoustu zábavy. Nejsou nároční na lokality, dokonale si užijí pobyt u moře i dovolenou někde v českých krajích, klidně i pod stanem. Důležitá je zábava, dobrodružství a bytí v centru pozornosti.

Na druhou stranu si Lvi užívají také lenošení a klid. Přednost tak mnohdy dávají přírodě před přeplněnými luxusními resorty. Důležité je užívat si podle vlastního rytmu a tak, aby je nikdo do ničeho netlačil.

PANNA (23. 8. – 22. 9.)

Pokud je některé znamení zvěrokruhu odborníkem na plánování, pak jsou to Panny. Rozhodně nepatří k těm lidem, kteří si ze dne na den sbalí kufry a odjedou, kam je to zrovna táhne. Plánování milují a jestli jim v organizaci dovolené necháte volnou ruku, budou v sedmém nebi. Nejsou sice žádnými velkými dobrodruhy, ale neznamená to, že by nerady poznávaly nová místa. Panny však potřebují jistoty v podobě zamluveného hotelu, penzionu nebo jiného předem zajištěného ubytování.

Panny jsou také příjemnými, nenáročnými a přizpůsobivými společníky. Na dovolené nepotřebují luxus, skvěle si svůj volný čas užijí i v obyčejném penzionu. Důležitý je pro ně klid a soukromí.

Znamení zvěrokruhu a dovolená pro podzimní znamení

VÁHY (23. 9. – 23. 10.)

Svůj klid mají rády také Váhy. A ze všeho nejvíc potřebují, aby jejich dovolená byla prostě krásná. Je jim celkem jedno, zda to bude v příjemném letovisku u moře, v některém z evropských měst nebo někde v přírodě či na venkově. Důležitá je příjemná atmosféra a milí lidé kolem. Katastrofu pak může znamenat třeba špatné počasí nebo cokoliv jiného, co představu Vah o úžasné dovolené naruší.

Pokud se však dovolená vydaří, Váhy si ji umí neustále připomínat a prožívat ji tak hned několikrát. Také proto na dovolené rády fotí či si jinak zaznamenávají vzpomínky.

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Štíři jsou znamením velmi citlivým. Vnímají energii místa víc než kdo jiný a vyhledávají proto lokality s příběhem, pohnutou historií či jinak zajímavé oblasti a magická místa. Touží na vlastní oči poznat tato tajemná zákoutí a přijít na jejich záhady. Zvědavost Štírů zkrátka nezná mezí. V takových lokacích pak dobíjejí své baterky a nasávají příběh onoho místa.

Dovolená pro Štíry znamená možnost odpoutat se od reality. Rádi ji prožijí opravdu naplno, a proto vyhledávají dobrodružství, nové aktivity, vzrušení a sbírají nezapomenutelné zážitky. Vše nevšední je pro Štíry to pravé.

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Podobně jako Berani i Střelci překypují energií, kterou potřebují nějak vybít. A cestování je právě tím ideálním způsobem. Dokonalá dovolená podle znamení zvěrokruhu pro Střelce představuje směsici zážitků, aktivit a adrenalinu. Nepotřebují jasný cíl putování, důležitá je zajímavá a zábavná cesta plná zážitků. Nemají problém vyrazit jen tak s batohem na zádech, cestou stopovat auta a nechat se zavézt, kam to zrovna jde.

Překvapivé zážitky, to je přesně to, co dobrodružní a romantičtí Střelci potřebují. Ženou se za novými objevy a zážitky, bez kterých by nemohli existovat. Ideální pro ně budou nevšední lokality, ale dobrodružnou výpravu udělají i z cestování po českých krajích.

Nyní už víte, že každé znamení zvěrokruhu preferuje něco lehce odlišného. Zohledněte tyto představy, přání a touhy při plánování svých prázdnin.

Dovolená podle znamení zvěrokruhu bude zkrátka úžasná!

SERIÁL - Přečtěte si také další články z našeho seriáluDiskuse k článku

 • Jírka Žebírka

  10:59 26. 7. 2017 0
  reakce2
 • nekdo 20

  10:54 26. 7. 2017 0
  reakce
 • jmeno

  10:49 26. 7. 2017 0
  reakce

Lunární kalendář

ČTVRTEK 18. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 19. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 20. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
NEDĚLE 21. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 22. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ÚTERÝ 23. 08. 2022
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
STŘEDA 24. 08. 2022
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Apartmány U Dvora: levné ubytování, Jihlava
Vyrážíte do Jihlavy na několik dní…
Camp Pálava, Nové Mlýny
Necelý kilometr od novomlýnských n…

operace žlučníku

dobrý den, je pro mě vhodný termín 22.7.2022 k operaci odstranění žlučníku? Jsem naroz...

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Náramek s turmalínem OCHRANA

Turmalín v křišťálu, uprostřed surový turmalín. To je…
430 Kč

Lapač snů velký duhový s korálky Namasté

Krásně barevný lapač snů s peříčky a korálky Namaste
290 Kč

Mýdlo marseillské tekuté univerzální 1l ALMACABIO

Almacabio koncentrované tekuté mýdlo je šetrný mycí…
220 Kč

Náramek s přívěskem OCHRANA a LÁSKA

Korál s onyxem pro ochranu a lásku. Dodává sebedůvěru a…
340 Kč

Náramek pro Ryby OCHRANA

Náramek pro Ryby, které potřebují zklidnit mysl, dodat…
390 Kč

Odcizení ve vztahu: Jak se s ním poprat, pokud vás zasáhne?

Kde se vlastně bere to prapodivné odcizení ve vztahu, když jeho začátky jsou tak dech beroucí?? Možná je to tím, že zamilovaní lidé skutečně po nějaký čas nosí tzv. „růžové brýle“ a vidí protějšek jen v tom nej...

Životní styl naplněný štěstím: Inspiraci předají Finové!

Finsko se dostalo minimálně třikrát po sobě do výčtu zemí, kde žijí ti nejšťastnější lidé na světě. Hraje v tom roli jejich životní styl? Nebo snad pohled na svět? Najděte společně s námi inspiraci v tomto seve...

Partnerský horoskop na rok 2023 nabídne změny, posun ve vztahu i nové lásky

Partnerský horoskop na rok 2023 přináší zajímavé informace ohledně milostných vztahů. Čekají nás změny, které by však měli být převážně ku prospěchu. Mají nás posunout v našem milostném životě zase o kus dál. U...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Mrkvová přesnídávka s bramborem a pórkem

Začněte tím, že si oloupete mrkve a brambory. Poté zeleninu společně s pórkem omyjte, nakrájejte na kousky a vložte do hrnce. Také přidejte trochu vody a vařte do změknutí. Následně zakápněte malým množstvím ol...

Kočka na vodítku aneb Je skutečně nutné tyto mazlíčky venčit?

Někomu může přijít úsměvná už jen představa, že by měla být kočka na vodítku. Tato zvířata jsou totiž většinou brána jako samostatná. Obzvlášť na vesnicích se pak kočičí mazlíčci promenádují ulicemi zcela svobo...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Grilovací koření, které dodá masu ten správný říz aneb 5 domácích receptů

Grilovací koření nechybí v kulinářské výbavě leckteré rodiny. Zejména pak v letních měsících se stává doslova hitem! Bez něj si totiž mnozí z nás nedokážou představit grilovaná masa nejrůznějších druhů. Vsaďte ...

Miluju léto!

Jsem se tu dlouho neukázala - možná je to proto, že žiju poměrně v hektice a buď pracuju nebo jsem ve společnosti manžela a přátel. Léto je v naší komunitě dost náročný společensky ale taky pracovně. Nemyslim tim žádnou sektu :), ale hasiče. Naši kluci se obzvlášť v těchto vedrech moc nezastaví - jezdí kropit uprchlíky, děti na akcích anebo hasí nějaký hrůzy - ale to zaplať pánbůh není tak často.