Dovolená podle znamení zvěrokruhu: Zjistěte, kam za zábavou podle vašeho znamení

Dovolená podle znamení zvěrokruhu: Zjistěte, kam za zábavou podle vašeho znamení

Osobnost každého člověka je z části vytvářena a ovlivněna tím, kdy se narodil. Podle jednotlivých znamení zvěrokruhu lze odhadnout to, jak si budou lidé rozumět, jaká profese či koníčky se pro ně nejvíce hodí, ale třeba také to, jak strávit svou dovolenou. Zkuste se řídit hvězdami při výběru dovolené i vy a užijte si skvělé léto.

Čtěte také:

Sex podle znamení: Zjistěte, s kým si v posteli nejvíc porozumíte

Přemýšlíte o tom, kam na dovolenou? Zvažujete, jestli se vám bude více líbit u moře nebo v horách? Mnohé o ideální dovolené vám prozradí právě vaše znamení zvěrokruhu. Datum narození může výrazně napovědět nejen kam na dovolenou zamířit, ale také jaké tam zvolit volnočasové aktivity. Myslete však nejen na znamení své, ale i ostatních, se kterými dovolenou plánujete. Jedině tak bude dovolená podle vašich představ

Dovolená podle znamení zvěrokruhu pro zimní znamení

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi preferují klid, ticho a také samotu. Pokud někde potkáte člověka cestujícího o samotě, s velkou pravděpodobností půjde právě o Kozoroha. Své volno si umí skvěle užít kdekoliv, bytostně však nesnáší přehnané organizování a plánování. Stejně tak příliš nevyhledává změny, a naopak se rád vrací na oblíbená místa s oblíbenými lidmi.

Spíš než na dovolenou u moře se spoustou lidí se vydá na cestu do hor. Pokud už zvolí přímořské lokality, potáhne ho to místo na pláž po památkách, kde se dozví něco víc o tamní historii a kultuře. Pro Kozoroha bude perfektní dovolená také čas strávený na chalupě nebo chatě.

VODNÁŘ (21. 1. – 20. 2.)

Lidé narození ve znamení zvěrokruhu Vodnáře vyhledávají více než ostatní dovolenou v exotice. Vodnáři jsou snílky zvěrokruhu a také velmi kreativními jedinci, kteří neustále hledají něco nového. Dovolená tam, kde už několikrát byli, je pro ně nevýslovná nuda. Chtějí poznávat svět, cestovat často a ideálně i daleko. Neznamená to však, že na dovolenou padnou všechny jejich úspory. Vodnáři se rádi spokojí s nižším komfortem, jen aby navštívili místa, která chtějí.

Skvěle si také užijí dovolenou v tuzemsku. Jejich prahnutí po poznávání historie a kultury dobře uspokojí také poznávací zájezdy nebo navštěvování hradů, zámků či jiných památek v okolí.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Ryby se budou skvěle cítit někde u vody. A je jim jedno, jestli půjde o malý rybník nedaleko chalupy, potok v lese nebo moře či oceán. Nepředstavujte si ale, že by Ryby musely trávit svou dovolenou koupáním se a poleháváním na pláži. To vůbec, spokojení budou zrozenci tohoto znamení zvěrokruhu i poblíž bystřin v horách, kam se vydají na túru.

Důležitý je pro Ryby odpočinek, klid a pohoda. Proto svou dovolenou nejradši tráví spíše na odlehlých místech, pouze s rodinou či nejbližšími přáteli.

Kam na dovolenou podle znamení zvěrokruhu pro jarní znamení?

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

Berani jako aktivní, činorodé a energické znamení zvěrokruhu rozhodně nestráví svou dovolenou povalováním se na pláži. Mají rádi dobrodružství, nové zážitky a sport. Jedině aktivní odpočinek dokáže naplnit Beranovu duši blahem. A ideálně, pokud kolem sebe bude mít rodinu, přátele a spoustu lidí.

Ideální jsou horské túry nebo cyklistické výlety do přírody. Berani se nezaleknou ani přenocování pod stanem či rovnou pod širákem. Užijí si ale i dovolenou u moře, jen když budou mít možnost zkoušet nové a netradiční aktivity nebo adrenalinové sporty.

BÝK (21. 4. – 21. 5.)

Ideální dovolená pro Býka bude taková, kde si užije klid, pohodlí a také luxus. A tímto luxusem může být jak pobyt v několikahvězdičkovém hotelu, tak i v příjemném penzionu někde na venkově. Důležitý je pro Býka klid, ticho a pohodlí. Potřebuje totiž čas na odpočinek a lenošení bez toho, aby ho kdokoliv rušil.

Neznamená to však, že by Býci vyhledávali samotu. Rádi budou v kruhu svých blízkých, nelákají je ale místa přeplněná lidmi a hlukem. Spokojenost Býka záleží také na dobrém jídle a pití, rád proto ochutná místní kuchyni.

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci potřebují během dovolené objevovat a zažívat nové věci. Jsou zvědaví, dychtiví a dlouho nevydrží na jednom místě. Ideální dovolená by tak mohla mít podobu roadtripu. Postupně se přesouvat z místa na místo, poznávat nová místa a zajímavé lokality, to je přesně ono. A nemusí to být cesta po vzdálených končinách, skvěle si užijí i poznávání rodné země.

Rozhodne to však nesmí být nuda na místě, které dobře znají. Jako spontánní znamení zvěrokruhu se navíc Blíženci nenechají svazovat velkými plány. Dovolená pro Blížence znamená dobrodružství, zábavu a kupu zážitků.

Dovolená podle znamení zvěrokruhu

Dovolená podle znamení zvěrokruhu pro letní znamení

RAK (22. 6. – 22. 7.)

Rak je konzervativním znamením horoskopu, které příliš nepreferuje zkoušení nových věcí. Rád se proto vrací tam, kde mu bylo dobře. Ať už jde o přímořské letovisko, hotel nebo penzion v horách či chalupu na venkově. Důležité je pro Raky trávit dovolenou s rodinou a blízkými přáteli.

Dovolenou si důkladně a až puntičkářsky naplánují do každého detailu, na místě už se však nemíní o nic starat. Pro Raky je tak ideální pobytový zájezd s plnou penzí, hlavně žádné nečekané změny a spontánní akce.

LEV (23. 7. – 22. 8.)

Lvi slunce a teplo přímo milu. A je to v podstatě to jediné, co pro ideální dovolenou potřebují. Pak už jen dobrou partu lidí, se kterými si užijí spoustu zábavy. Nejsou nároční na lokality, dokonale si užijí pobyt u moře i dovolenou někde v českých krajích, klidně i pod stanem. Důležitá je zábava, dobrodružství a bytí v centru pozornosti.

Na druhou stranu si Lvi užívají také lenošení a klid. Přednost tak mnohdy dávají přírodě před přeplněnými luxusními resorty. Důležité je užívat si podle vlastního rytmu a tak, aby je nikdo do ničeho netlačil.

PANNA (23. 8. – 22. 9.)

Pokud je některé znamení zvěrokruhu odborníkem na plánování, pak jsou to Panny. Rozhodně nepatří k těm lidem, kteří si ze dne na den sbalí kufry a odjedou, kam je to zrovna táhne. Plánování milují a jestli jim v organizaci dovolené necháte volnou ruku, budou v sedmém nebi. Nejsou sice žádnými velkými dobrodruhy, ale neznamená to, že by nerady poznávaly nová místa. Panny však potřebují jistoty v podobě zamluveného hotelu, penzionu nebo jiného předem zajištěného ubytování.

Panny jsou také příjemnými, nenáročnými a přizpůsobivými společníky. Na dovolené nepotřebují luxus, skvěle si svůj volný čas užijí i v obyčejném penzionu. Důležitý je pro ně klid a soukromí.

Znamení zvěrokruhu a dovolená pro podzimní znamení

VÁHY (23. 9. – 23. 10.)

Svůj klid mají rády také Váhy. A ze všeho nejvíc potřebují, aby jejich dovolená byla prostě krásná. Je jim celkem jedno, zda to bude v příjemném letovisku u moře, v některém z evropských měst nebo někde v přírodě či na venkově. Důležitá je příjemná atmosféra a milí lidé kolem. Katastrofu pak může znamenat třeba špatné počasí nebo cokoliv jiného, co představu Vah o úžasné dovolené naruší.

Pokud se však dovolená vydaří, Váhy si ji umí neustále připomínat a prožívat ji tak hned několikrát. Také proto na dovolené rády fotí či si jinak zaznamenávají vzpomínky.

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Štíři jsou znamením velmi citlivým. Vnímají energii místa víc než kdo jiný a vyhledávají proto lokality s příběhem, pohnutou historií či jinak zajímavé oblasti a magická místa. Touží na vlastní oči poznat tato tajemná zákoutí a přijít na jejich záhady. Zvědavost Štírů zkrátka nezná mezí. V takových lokacích pak dobíjejí své baterky a nasávají příběh onoho místa.

Dovolená pro Štíry znamená možnost odpoutat se od reality. Rádi ji prožijí opravdu naplno, a proto vyhledávají dobrodružství, nové aktivity, vzrušení a sbírají nezapomenutelné zážitky. Vše nevšední je pro Štíry to pravé.

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Podobně jako Berani i Střelci překypují energií, kterou potřebují nějak vybít. A cestování je právě tím ideálním způsobem. Dokonalá dovolená podle znamení zvěrokruhu pro Střelce představuje směsici zážitků, aktivit a adrenalinu. Nepotřebují jasný cíl putování, důležitá je zajímavá a zábavná cesta plná zážitků. Nemají problém vyrazit jen tak s batohem na zádech, cestou stopovat auta a nechat se zavézt, kam to zrovna jde.

Překvapivé zážitky, to je přesně to, co dobrodružní a romantičtí Střelci potřebují. Ženou se za novými objevy a zážitky, bez kterých by nemohli existovat. Ideální pro ně budou nevšední lokality, ale dobrodružnou výpravu udělají i z cestování po českých krajích.

Nyní už víte, že každé znamení zvěrokruhu preferuje něco lehce odlišného. Zohledněte tyto představy, přání a touhy při plánování svých prázdnin.

Dovolená podle znamení zvěrokruhu bude zkrátka úžasná!

SERIÁL - Přečtěte si také další články z našeho seriálu

Diskuse k článku

 • Jírka Žebírka

  10:59 26. 7. 2017 0
  reakce2
 • nekdo 20

  10:54 26. 7. 2017 0
  reakce
 • jmeno

  10:49 26. 7. 2017 0
  reakce

Lunární kalendář

ÚTERÝ 13. 04. 2021
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
STŘEDA 14. 04. 2021
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
ČTVRTEK 15. 04. 2021
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 16. 04. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
SOBOTA 17. 04. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
NEDĚLE 18. 04. 2021
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 19. 04. 2021
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Zdraví a krása

Atopický ekzém a jak se ho zbavit. I detoxikace kůže má svůj smysl!

Atopický ekzém trápí i spoustu dospělých, netýká se jen miminek a batolat, u kterých se projevuje jako důsledek prvního kontaktu s bílkovinou kravského mléka. Zatímco u malých dětí se říká, že z ekzému takzvaně...

Láska a vztahy

Vyhořelý vztah. Lze plamen znovu zapálit?

Jaro je měsícem lásky. Přesto se některé páry ocitají v bodě, kdy mezi nimi místo vášně a lásky převažuje napětí a nevraživost. Již staří filozofové antického světa rozeznávali několik druhů lásky. A z toho je ...

Bydlení, zahrada

Tento zahradní prvek vám zajistí zázemí pro dokonalou relaxaci

Konečně máte nové vysněné bydlení se zahradou a plánujete první „grilovačky“ s příbuznými a přáteli? Pokud si chcete užít také trochu pohodlí, přečtěte si tento článek, ve kterém vám poradíme, jak si na zahradě...

Těhotenství, děti

Hlídání dětí: Babička, kamarádka nebo profesionál?

Na příchod potomka se těšíme a představujeme si, jak růžové a šťastné dny nás čekají. Obvykle to tak i je, přesto jsou tyto pozitivní momenty občas protkány něčím, co lze minimálně nazvat výzvou. Mnoho žen si t...

Academy

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Wellness

Vinná lázeň a jiné netradiční koupele

Vinná lázeň se řadí mezi netradiční koupele, které dokonale vzpruží pokožku. Výtečně ji vyhladí a pomůže i s projevy celulitidy, jež trápí především dámy. Vhodná je též pro jedince léčící se s revmatoidní artri...

Fitness

Rozhýbejte své lopatky a dejte do pořádku mezilopatkové svaly

Mezilopatkové svaly jsou místem, které pocítí většina dospělých. Důvod je prostý. Náš životní styl to této oblasti našich zad zrovna neulehčuje. Oblast hrudní páteře je sama o sobě značně nepohyblivá a pokud př...

Rozvoj osobnosti

Ticho léčí a regeneruje neurony. Kde ho v uspěchané civilizaci hledat?

Ticho léčí, o tom nelze pochybovat. Kde ho ale v hektické době plné neustálých stimulů hledat? Leckdy jej nemůžeme dohnat ani ve volné přírodě, kde se pohybuje čím dál více dalších lidí. Naskýtá se tu však jedn...

Recepty

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Mazlíčci

Epilepsie u koček patří mezi zákeřné kočičí nemoci

Přijde-li řeč na kočičí nemoci, bývá epilepsie jednou z těch, se kterou se těžko smiřuje a která kočku provází zpravidla až do konce života. Mladší zvířata bývají postižena epilepsií vrozenou, starší pak mohou ...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Blogeři

Takový ty maličkosti, co tvoří život

Každej by si mohl stěžovat na tuhle dobu zcela beztrestně a vlastně i permanentně, protože je fakt na prášky… Ale co, já dycky řikám, že může bejt ještě hůř. Spíš se poslední dobou snažim vnímat to krásný kolem sebe. Zrovna v sobotu jsem šla na večer venčit a nebe bylo úplně jasný. Hvězdy mě oslňovaly a já si sundala roušku a snažila se nadechnout zhluboka toho jarního vzdoušku. Bylo to osvobozující a nabíjející zároveň. Žít není blbý, hele…