img

Chaos na stole brání v úspěchu

Umístění stolu

Nejdříve pro svůj kancelářský stůl vyberte vhodné místo. Je to takové, kde se koncentruje největší síla v místnosti. Nestavte stůl do prostoru mezi oknem a dveřmi, ale dejte ho tak, abyste seděli zády ke zdi. Na všechny otvory v místnosti byste měli ze svého místa vidět. To vás bude posilovat a budete cítit jistotu.  Pokud nemáte jinou možnost, než sedět zády ke dveřím, zavěste do nich zvonkohru, abyste každého slyšeli přicházet. To vám dodá pocit bezpečí, který by vám jinak scházel. Výhled od stolu byste měli mít na vám příznivou světovou stranu, vhodná je jihovýchodní strana, podporující blahobyt. Do těchto míst také pověste inspirující obrázek s klidnými motivy.

Co s monitorem?

Monitor počítače na stůl umístěte tak, abyste si uchovali dostatek prostoru a neztráceli přehled. Proti vyzařování energie z počítače si pořiďte na stůl růženín nebo jiný kámen neutralizující tyto energie. Pomůže i rostlina azalka nebo africká fialka.

Jestliže vám pracovní část zasahuje do ložnice nebo obývacího pokoje, oddělte ji paravánem nebo zvonkohrou. Pracovní stůl udržujte vždy čistý a uklizený.

Posilující předměty

Na svůj psací stůl si postavte předměty, které budou posilovat jednotlivé oblasti vašeho života (viz.níže). Jedná se o sošky, drahokamy, fontánku nebo vhodný obrázek. Fluorit probouzí mysl a pomáhá při koncentraci a učení. Těžítko na dopisy rovněž podporuje kreativitu a intuici při práci. Na stůl si umístěte  také vhodný obrázek. Pokud chcete posílit kariéru, volte obrázek s motivem oceánu, vodopádu nebo pramenu, pro podporu vědění použijte motiv hor. Pro příliv financí si pořiďte na stůl sošku Buddhy s bříškem nebo také sošku ryb či draka. Pokud se chcete proslavit, použijte duhové křišťály a svíčky.

Tyto předměty je vhodné umístit přímo do míst, které podle systému Pa-kua, používaném ve feng-šuej, tyto oblasti života znázorňují.  Oblastí je 8 a jsou to: Bohatství, Sláva, Partnerství, Rodina, Děti a kreativita, Vědění, Kariéra, Přátelé a pomocníci.

Rozdělení stolu podle Pa-kua

Rozčleníme psací stůl na třetiny-podélně  i na šířku a vytvoříme tak 9 stejných polí. Místo, kde sedíme, je na obrázku dole uprostřed. Snažte se obrázek v představě přenést na psací stůl tak, že se např. zóna Bohatství nachází v levém horním rohu stolu, zóna Přátelé a pomocníci v pravém spodním rohu atd. Nebo si můžete přímo tužkou na stůl jednotlivé zóny namalovat.

Disharmonické stoly

V případě, že máte stůl do L nebo jinak disharmonický, je třeba nejdříve doplnit půdorys do obdélníku nebo čtverce. Doplněná pole pak znamenají chybějící zóny a tedy chybějící energii dané zóny.

Jak posílit jednotlivé oblasti

  • Bohatství

V této oblasti se projevuje element dřevo. Zde se odráží náš blahobyt a finance, ale také naše vnitřní bohatství, radost a spokojenost. K zesílení vlivu pomáhá postavit sem akvárium, rostlinu bambus, sošku smějícího se Buddhy s bříškem, figurku draka, jelena nebo ryb. Uplatní se zde miska s pozlaceným ovocem, mince pro štěstí, váza nebo pokojová fontánka.

  • Sláva

Elementem je oheň, proto zde uplatňujte předměty v živých, jasných barvách. Sláva znamená také naši sebeúctu, sebevědomí, náš vnější projev a projev okolí k nám. Tuto oblast podpoříte soškou Buddhy, svíčkou, duhovým křišťálem, solnou lampou, nad stůl můžete pověsit závěsný předmět s motýlky nebo dvojitou spirálu.

  • Partnerství

Tato oblast se týká manželství, partnerství a pracovních vztahů. Jejím elementem je země a podpoříte ji kameny, drahokamy a minerály, červenou růží, solnou lampou, mandalou, soškou dvojice kachniček nebo delfínů či jiných párů a  nebo zavěšenou dvojitou spirálou.

  • Rodina

Souvisí s naší rodinou a rodiči. Má energii dřeva, Použít můžete akvárium, bambus, květiny, sošku delfína, draka, jelena, kachny nebo slona,  zavěšenou dvojitou spirálu nebo zvonkohru, broskev, pokojovou fontánku nebo silné rostliny.

  • Děti, kreativita

Tato zóna odráží nejenom naše děti ale i naše dětství a citovou oblast a kreativitu. Odtud se rodí všechny naše nápady a myšlenky. Sem je vhodné umístit kvetoucí rostliny, energetické obrázky, sošku hrajících si delfínů,  duhové křišťály, zavěsit kovovou zvonkohru nebo rybičky.

  • Vědění

Elementem této oblasti je živel Země a symbolizuje stabilitu a jistotu. Zde se zrcadlí naše moudrost, jak získaná, tak vrozená. Umístěte sem obrázek s motivem hory, sošku Buddhy, slona, ptáka nebo jednorožce, lampu ze solného krystalu, kameny, vázu,knihy.

  • Kariéra

Tato oblast je spojena s vodou, můžeme do ní dát tedy vše, co se vody týká. Misku s vodou, sošku ryby, vázu s květinou, obrázek s vodopádem, fontánku, něco modrého nebo se vzorkem vlnek apod. Tím podpoříme naši kariéru. Oblast by měla být volná, nezacpaná, aby "vodní" energie mohla proudit dál.

  • Přátelé a pomocníci

Tato zóna je spojena se živlem kovu a symbolizuje lidi kolem nás, kteří jsou naší oporou a pomáhají nám. Jsou to i andělé a nadpřirozené bytosti. Sem umístěte například figurky andělíčků, zvonky, stínítko, duhové křišťály nebo zde  zavěste dvojitou spirálu.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Láska a vztahy

Zklamání ve vztahu versus odpuštění. Jak k němu nejsnáze dojít?

Zklamání ve vztahu je okamžikem náročným a v neposlední řadě i bolestným. Intenzitu prožívaných emocí určuje vždy příčina. V partnerství může být závažným důvodem například nevěra. I přesto, že se cítíte smutní...

Bydlení, zahrada

Chcete mít doma vánoční vůně? Vyrobte si přírodní osvěžovače vzduchu

Vyrobit přírodní osvěžovače vzduchu není vůbec nic náročného. V obchodě za ně dáte zbytečně moc peněz, většinou jsou plné zbytečných chemických látek a ne vždy je vůně přesně podle vašeho gusta. Vyrobte si svoj...

Zajímavá videa

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Academy

Balanitida

Balanitida neboli balanitis je odborné označení pro zánět žaludu. Žalud je anatomická struktura penisu muže. Jde o hlavu (špičku) penis, která se v odborné literatuře častěji nazývá jako glans penis. Toto zánět...

Wellness

Indická masáž hlavy vás dokonale zrelaxuje a zbaví stresu

Indická masáž hlavy, jak název napovídá, pochází z Indie a sahá velmi hluboko do historie. Jde o extrémně relaxační a uvolňující masáž. K nám se dostala až v posledních letech a stihla si už najít své fanoušky....

Řemesla

Jak vyrobit adventní věnec bez jehličí

Vánoce jsou zhruba za měsíc a všichni se jistě těšíte. Proto jsme si pro vás připravili pár rad, jak vyrobit adventní věnec bez jehličí. I takový totiž může udělat parádu. Použít k jeho tvorbě můžete celou řadu...

Fitness

Jak sportovat v zimě? Zkuste i netradiční sporty

Sport v zimě rozhodně nemusíte pověsit do skříně k letním šatům. Naopak. Zimní sporty přináší zase jiný tip výzev a možností. Důležité je však vědět, jak sportovat v zimě, abyste své tělo i psychiku podpořili a...

Rozvoj osobnosti

Závislost na nakupování je nebezpečná. Oniománie může zbortit životní jistoty

Závislost na nakupování nemusí být odhalena hned. Do obchodů zavítáte zprvu je zřídka kdy, později však máte čím dál větší nutkání nakupovat ve velkém. A častokrát si koupíte i věci, které vlastně nepotřebujete...

Mazlíčci

Jak naučit štěně čistotě? Přinášíme rady a tipy.

Výchova štěněte se v mnohém podobá výchově lidského mláděte. Vedle sociálních dovedností – soužití s dospělými, dětmi či jinými psy je třeba štěně naučit poslušnosti a zejména čistotnosti. Zatímco s poslušností...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…