img

Jak rychle otěhotnět aneb nejčastější babské rady

Babské rady pochází z osobních zkušeností našich předků

Všelijaké babské rady jsou již po staletí velmi oblíbené, ať už se jedná o jakoukoli oblast zdraví. Důvod jejich popularity je jednoduchý. Velmi často překvapivě pomohou i tam, kde moderní technologie nezabírá. A i pokud náhodou ne, minimálně vám nikdy neuškodí. A to se o všelijakých produktů moderní medicíny či kosmetického průmyslu bohužel říct nedá.

Čtěte také:

Jak otěhotnět po čtyřicítce? Nemějte strach, možné to je

Některé babské rady mohou být dokonce účinnější, než lékárnička plná chemických přípravků. Naši předci si zkrátka museli vystačit s tím, co měli. Zdravotnictví bylo velmi málo vyvinuté, a tak se lidé museli spoléhat na sebe. Na to, co si vypěstují, co vypozorují, co ověří na vlastní kůži a tak dále. Z této doby pak pochází spousta babských rad, které jsou dodnes oblíbené, využívané a především také více či méně účinné.

Babské rady na otěhotnění nemohou uškodit

Obecně je jednou z hlavních výhod všelijakých babských rad to, že i když náhodou nepomůžou, tak taky ani neuškodí. Babské rady totiž většinou spočívají spíše ve využití síly neškodných bylinek či jiných potravin, popřípadě v rituálním nebo netypickém chování. Je tedy velmi nepravděpodobné, ne-li vyloučené, že by vám přinesly zdravotní či jiné komplikace.

Všeho moc škodí. Pokud řešíte, jak otěhotnět, zkuste jednoduchost

Bohužel asi znáte ten pocit, když něčeho chcete dosáhnout tolik, že zkoušíte už opravdu kde co. Například se snažíte dosáhnout krásné pleti. Zaprvé utratíte spoustu peněz za předražené a pochopitelně nefunkční přípravky, zadruhé si velmi často veškerou chemií a kombinacemi všech možných přípravků a doplňků stravy uškodíte víc, než přilepšíte.

A stejně to funguje i s otázkou, jak otěhotnět. Pokud budete bezhlavě zkoušet všechno, o čem si přečtete na reklamních letáčcích, nemusí to mít vždy požadovaný účinek, ba naopak. V této oblasti je navíc velmi dobré být opravdu opatrná a trpělivá, jedná se přece o vaše budoucí děťátko, na jehož zdraví a dobrém vývoji vám nejspíš záleží jako na ničem jiném. Místo nervózního honu po přípravcích podporujících otěhotnění můžete vyzkoušet například některé babské rady jak rychle otěhotnět. A třeba budete zrovna vy patřit mezi ty, na které tyto „kouzla“ platí.

Osvědčené a skutečně fungující babské rady, jak rychleji otěhotnět

Hlídání plodných dnů, sex v období ovulace, žádná antikoncepce. To jsou předpoklady, které zná jistě každá žena, která se snaží o miminko. Jsou to zároveň hlavní a vědecky ověřené předpoklady k úspěchu. Kromě nich ale existují i osvědčené babské rady jak otěhotnět, které nic nestojí, není problém je bez pomoci lékařů zvládnout a často jejich dodržení vede k vyřešení problémů s otěhotněním. A přitom stačí tak málo.

Zdravá výživa a otěhotnění

Základem přirozeného početí a zdravého vývoje plodu je samozřejmě zdravé tělo matky. A k tomu je nutné, abyste dodržovala správnou životosprávu. A k té patří zdravá, čerstvá, pestrá a vyvážená strava. Upravte tedy svůj jídelníček tak, aby obsahoval dostatek všech látek, které tělo potřebuje. Jídelníček by měl být bohatý na ovoce, zeleninu, bílkoviny a měl by obsahovat správné sacharidy i správné tuky, dostatek minerálů a vitamínů. Je dobré se vyhnout se přemíře uzenin, polotovarů, sladkostí, smažených jídel, kofeinu a konzervantů. Zcela vynechat byste v tomto období měla samozřejmě alkohol a cigarety.

Žádný stres

Velmi důležitým a často opomíjeným bodem v otázce otěhotnění je psychika. Psychický stav ženy je velmi klíčový pro přirozené otěhotnění. Je tedy žádoucí vyhnout se stresu a snažit se být v pohodě. Paradoxně ženy, které se o miminko tak moc snaží, že zkouší všechno možné a mají z neúspěchů větší a větší trauma, samy sobě škodí. Naopak ženy, které jsou v pohodě a početí nechávají volný průběh, jsou většinou těhotné dřív, než očekávaly. Za tento stav mohou stresové hormony, které jsou tak mocné, že dokážou nejen ovlivnit pohyblivost vejcovodů a prokrvení dělohy, ale dovedou dokonce i zablokovat ovulaci. Se stresem souvisí také spánek.

Dostatek spánku

Kvalitní a správně dlouhý spánek je pro zdravé tělo důležitý podobně jako strava. Bez spánku si tělo a orgány neodpočinou a nejsou schopny pracovat tak, jak mají. Zdravý spánek je také důležitý pro udržení psychické pohody, která je, jak již bylo zmíněno, pro zdravé těhotenství klíčová.

Dostatek pohybu a otěhotnění

Dostatek pohybu je důležitý jak pro správné fungování těla, tak i proto, že dovede dostat vaši psychiku do pořádku. Pro otěhotnění je navíc žádoucí dosáhnout své ideální váhy (tu můžete orientačně ověřit například podle indexu BMI). Pokud máte nadváhu, je možné, že budete mít potíže nejen s otěhotněním, ale také s komplikacemi během těhotenství. Ženy s podvýživou, mají zase často hormonální nerovnováhu a jejich vaječníky nebudou pracovat tak, jak mají. Ani jeden extrém tudíž není pro těhotenství žádoucí.

Frekvence sexu

Vzhledem k tomu, že je žena spolehlivě plodná jen cca 5-7 dní okolo ovulace, je dobré ujistit se, že právě v těchto dnech proběhne sex. Pokud máte ale pocit, že čím vícekrát budete sex mít, tím je větší šance na početí, jste na omylu. Spermie naopak potřebují nějaký čas na „posílení“. Pokud tedy budete souložit třikrát denně, posíláte k vajíčku spermie v podstatě „nedovyvinuté“. Ideální frekvencí je tedy milování cca třikrát do týdne.

Páry, které se až příliš soustředí na to, jak rychle otěhotnět, bývají mnohdy neúspěšné. Na vině je psychika.

Další babské rady, jak otěhotnět

Kromě zmíněných rad, které mají v případě zdravých rodičů poměrně jisté výsledky, existují ještě další babské rady, které už nijak ověřené, ani dokázané nejsou. Jedná se o rady založené na zkušenostech několika generací, které však někomu pomůžou, někomu zase ne. Rozhodně vám ale neuškodí a nebudou vás stát žádné velké peníze. Takže než se rozhodnete řešit své problémy s početím lékařskou či operativní cestou, minimálně za zkoušku určitě stojí.

Vyhněte se horké vodě

Horká voda není dobrá ani pro ženské, ani pro mužské pohlavní orgány. U žen může způsobit poruchy ovulace, u mužů zase nepříznivě ovlivnit tvorbu i pohyblivost spermií. Mužům se dokonce doporučuje takzvaná hydroterapie, která spočívá v pravidelném ochlazování varlat. Provádí se 2 krát denně cca 3-4 minuty, a to po dobu tří měsíců. Muž si po tento čas vždy sprchuje varlata chladnou vodou.

Nepoužívejte běžné lubrikanty

Lubrikační gely sice v žádném případě nepůsobí jako spolehlivá antikoncepce, nicméně existuje možnost, že ovlivňují pohyblivost spermií. Pro spermie je totiž nejideálnější přirozené prostředí vagíny. Vše, co jej narušuje, tak může mít nepříznivý vliv. A to i obyčejné sliny. Na druhou stranu ale existují lubrikanty, které jsou vyvinuty právě pro období snažení o miminko. Ty naopak spermiím prospívají a otěhotnění tak mohou podpořit.

Poloha ženy při i po sexu může mít vliv

Pomoct otěhotnění můžete i prostřednictvím takové polohy, která je příznivá pro úspěšnou cestu spermií za vajíčkem. Znamená to například podložit bedra a hýždě polštářem, a tím zařídit lepší sklon těla. Některé babské rady také říkají, že by žena měla po sexu zvednout nohy či udělat svíčku a zůstat v takové pozici klidně i 30 minut.

Orgasmus ženy zvyšuje pravděpodobnost početí

Pro početí je samozřejmě klíčový orgasmus muže. Bez toho to nejde. Zajímavé je však to, že i orgasmus ženy může velmi přispět ke zdárnému výsledku. Při orgasmu totiž dochází ke stahům dělohy a poševních svalů, díky čemuž se spermie lépe nasávají do děložního hrdla. Z toho plyne, že je nejlepší, když žena dosáhne orgasmu těsně po partnerovi.

Bylinky jsou někdy mocnější než tisíc doktorů

Bylinky jsou, jak známo, mocným pomocníkem při jakýchkoli zdravotních komplikacích. Ani problémy s početím nejsou výjimkou. Úspěšnému otěhotnění může pomoci především kontryhel, což je bylinka posilující ženské pohlavní orgány. Působí také proti potratům. Kontryhelový čaj proto při správném užívání může brzy přinést ovoce. Další skvělé bylinky na podporu početí jsou maliník, jeřáb ptačí, kotvičník, meduňka, heřmánek, šalvěj, pelyněk pravý a sporýš lékařský.

Traduje se také to, že ve snaze otěhotnět pomáhá také pojídání mateří kašičky a pokrmů obsahujících česnek, celer, zázvor a chilli. Velmi vhodným doplňkem stravy je pak kyselina listová. Té musí mít žena dostatek nejen před, ale i během těhotenství, především na počátku.

Babská rada s kofeinem: Káva před stykem může popohnat spermie

Některé babské rady tvrdí, že pokud muž cca dvě hodiny před pohlavním stykem vypije šálek kávy, popřípadě jiný nápoj bohatý na kofein, zrychlí, nabudí a zmnoží se mu spermie. Kromě kávy je údajně pro spermie dobré i to, když muž v době snažení zvýší příjem vitamínu C, B12, selenu a zinku.

Cvičení podle Ludmily Mojžíšové

Známým a mnohými ženami oblíbeným pomocníkem ve snaze otěhotnět je cvičení podle Ludmily Mojžíšové. Toto cvičení má výsledky především při léčbě tzv. funkční sterility (situace, kdy je žena po gynekologické stránce zcela zdravá, ale přesto stále nemůže otěhotnět). Cvičení je zaměřené na pánevní svaly, které s reprodukcí souvisí. Cviky na uvolnění pánevní oblasti jsou pro nastávající maminky obecně velmi vhodné. Naopak velmi namáhavému cvičení byste se měla v období snažení se o miminko vyvarovat.

Místo slipů trenýrky

Pokud váš partner nosí těsné a velmi přiléhavé spodní prádlo, popřípadě těsné kalhoty, je možné, že si touto módou nedobrovolně snižuje počet zdravých spermií. Takové prádlo totiž ohřívá varlata a tím na spermie působí neblahodárně. Muži by tedy měli vyměnit své slipy za volnější trenýrky.

Babské rady pro ovlivnění pohlaví miminka

Pokud se delší dobu snažíte o miminko, nejspíš vám záleží především na tom, aby se snaha vůbec povedla, a aby bylo dítě zdravé. Pohlaví děťátka je pro většinu rodičů nepodstatné. Pokud však patříte mezi ty, kteří v hloubi duše touží po holčičce, nebo naopak po chlapečkovi, můžete zkusit následující triky. Babské rady existují opravdu na všechno. Je však nutné si uvědomit, že pohlaví dítěte je z velké částí zkrátka jenom náhodou a žádná z těchto rad není ani dokázaná, ani nijak prověřená, a je tudíž pouze na vás, jestli jim budete věřit, či nikoliv.

Jak na holčičku - babské rady

Pokud byste rádi, aby se vaše rodina rozrostla o něžnější pohlaví, doporučují některé babské rady zvýšit příjem vápníku, mléčných výrobků, rýže, sušeného ovoce, ale například i čokolády. Údajně pomáhají i látky obsažené v jablcích, jahodách nebo hruškách. Některé ženy věří, že pro početí holčičky pomůže výplach pochvy roztokem vody s citrónem, jelikož spermiím s chromozómem X (zodpovědných za ženské pohlaví plodu) vyhovuje kyselejší prostředí. Pokud máte zájem o skutečně šarlatánskou radu, můžete vyzkoušet mít pohlavní styk v sudých dnech a spíše v odpoledních hodinách.

Jak na chlapečka - babské rady

Naopak chlapeček se dle některých babských rad narodí, pokud k početí dojde v liché dny a během noci. Před otěhotněním údajně pomáhá zvýšený příjem sodíku a draslíku, dále pak brambor, pomerančů, banánů, rajčat, meruněk, piškotů a čočky. Chlapeček má větší šanci prý tehdy, pokud je plod počat z již druhého ejakulátu za den. Z prvního se podle této teorie rodí zase spíše holčičky.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Láska a vztahy

Dárek pro přítele? Žádný problém!

Dny v kalendáři neúprosně ubíhají a vy stojíte před nelehkým úkolem – vybrat dárek pro přítele. Samozřejmě ho chcete co nejvíc potěšit a ukázat mu, jak vám na něm záleží, jenže to lze jen těžko vyjádřit obyčejn...

Těhotenství, děti

Už vás unavuje distanční výuka? Poradíme, jak si stereotypní dny zpestřit

Distanční výuka se týká téměř všech dětí v Česku, tedy krom prvních a druhých ročníků. A vzhledem k tomu, že jde už o dlouhodobou záležitost bez vidiny světlejších zítřků, začíná to děti i rodiče unavovat. Ubíj...

Ezoterika

Archetypy planet – Mars symbolizuje akci, sílu a touhu žít

Astrologie patří mezi obory, který má řadu příznivců, ale i odpůrců. Jedni se nehnou z domu bez kontroly stavu na obloze, druzí si životem vykračují navzdory stavu na obloze. Kde leží pravda je asi určeno nasta...

Academy

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Řemesla

Řemesla dávno zapomenutá: Věděli byste, co dělal hacník a marketiér?

Řemesla byla v dávných dobách mimořádně ceněna. Do této kategorie spadá ohromný počet specializací, přičemž některé byly zachovány až do dnešních dob. S příchodem jednadvacátého století sice nedošlo k úplnému v...

Fitness

Cviky na krásné ruce podporují funkčnost těla

Tělo, které vás poslouchá je zpravidla i to, které dobře vypadá. Nestačí „jen“ držet dietu, aby zmizela tuková tkáň, je třeba také posílit svalstvo. V tom spočívá kouzlo, jež dělá pěknou postavu. Zpravidla se s...

Rozvoj osobnosti

Terapie smíchem: Cesta ke zdravému vnímání reality a získání nadhledu

Smích léčí, říká se. A možná je na tom hodně pravdy. Je až překvapivé, že pohroma, která zachvátila planetu se zaměřuje právě na dýchání a plíce, tedy symbol naší radosti a svobody. Nenechte se obrat o prostřed...

Mazlíčci

Jaké zvířátko pro děti se hodí do bytu? 7 tipů na nenáročné mazlíčky

Chtějí vaše děti mazlíčka a bydlíte v bytě? Ne všechny nápady dětí na zvířátko jsou dobré z hlediska menšího prostoru, který máte k dispozici. Ovšem existuje celá řada možností, jak dítěti splnit jeho sen na ma...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Blogeři

Pilsner Urquell den...

Dneska jsem dostala znamení shůry. Jeden nejmenovanej dopravce potravin až domů mi dovezl nákup a co jsem v něm jenom nenašla! Místo dvanácti plzeňskejch piv jsem měla v tašce osmnáct krásnejch kousků! Tímto díky za šestipack navíc! Aspoň nějaká radost v tomhle potemnělym žití. Moje alkáčský buňky zajásaly a už to nasávám. Je to jasný, střízlivá usínat nebudu...