Partner mě za měsíc přestane bavit

Dobrý den, paní doktorko. Vaši poradnu sleduji již delší dobu, ale až teď jsem se odhodlala vám napsat. Jde mi o to, že si nedokážu udržet…

Dobrý den, paní doktorko.

Vaši poradnu sleduji již delší dobu, ale až teď jsem se odhodlala vám napsat. Jde mi o to, že si nedokážu udržet partnera déle jak měsíc. I když je to na dobré cestě, přestane mě po pár dnech či týdnech bavit, ztratím o něj zájem. Už jsem takto měla spoustu krátkodobých vztahů a chtěla bych se konečně usadit, jenže i když se snažím sebevíc a partner je skvělý, tak po prvotním nadšení mi spíše leze na nervy a rozcházím se s ním. Lucie.

Odpověď:

Zdá se, že jste nepotkala ještě toho pravého. Pokud by tomu tak bylo, všechny ty popsané symptomy zmizí. Přemýšlejte  o sobě a snažte se najít bazální příčinu vašeho jednání. Může to být přetížená psychika, stres, hledání ženské role, závislost po tom příjemném pocitu, který navodí hormony  v souvislosti s počátkem nového vztahu – v době zamilovanosti.

Nevím, co nejste ochotna tolerovat, připustit, jaké jsou vaše představy. Je však důležité vědět, že každý vztah mezi mužem a ženou je kompromis  a to „lezení na nervy“ bývá oboustranné, jen míra může být různá.

Je to vaše nespokojenost s Vaším životem , ne s partnerem. Máte možná nějakou bolest na duši a je ji třeba napřed vyléčit.  Zkuste chvíli být sama se sebou a nikoho nehledejte. Snažte se najít  ve svém životě to, co Vás dělá šťastnou a spokojenou tak, abyste si mohla sama sebe vážit.  Pak to dokážete a budete si vážit také partnera.

Přeji hodně sil

PhDr.Eva Lavičková

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!