Jsem až příliš pečlivý

Dobry den, muzete me zaradit do nektere ze "škatulek" či popsat jakou psychozou trpím a popřípade co s tím ? Moc premyslim o vecech, jsem…

Dobry den,

muzete me zaradit do nektere ze "škatulek" či popsat jakou psychozou trpím a popřípade co s tím ?

Moc premyslim o vecech, jsem dosti peclivy,  nejakou praci provedu, vse zazdím, namontuji a pak > cca po tydnu zacnu premyslet, kudy vlastne vedly dráty a jestli jsem to udelal  dobře, jestli jsem dotahl všechny šroubky atd. A jelikož je to už zazděné, tak mi holt zbývá to řešit v hlavě . A dokažu na to myslet měsíc v kuse, neumím  si to zakazat.

Děkuji za odpoved,
Marek

Odpověď:

Milý Marku,

myslím si, že žádnou psychózou netrpíte, je to spíše neuróza.  Ta většinou souvisí s problémy ve vztazích v rodině, v práci a vůbec mezi lidmi. Pramení z konfliktů vnějších nebo vnitřních, někdy aktuálních , jindy  dlouhodobých, které často souvisejí i s postoji a osobními vlastnostmi  člověka.

Zdá se, že váš problém spočívá v nízkém sebevědomí. Posilujte ho. A více si věřte.
Zkuste si odpočinout, zbavit se napětí a strachu a uklidnit se... to je ono "špatně"..ale nesmíte chtít zvládat vše perfektně a na 110 %.
Budu moc ráda, když si uvědomíte svou hodnotu. Budete se mít pak rád, sebevědomí posílí a spolu s vámi  to budou zažívat vaši nejbližší a nejen ti, také všichni lidé, které potkáváte.
A buďte vždy v životě manažerem ....ten správný si nemyslí, že jedině on to dokáže a je dokonalý. Někdy i nevykonané úkoly překročí. A neřeší to. Člověk občas chybuje, je to zcela přirozené a není to handicap..

PhDr. Eva Lavičková

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!