Jak okořenit partnerský život? Vyzkoušejte tantrický sex a podlehněte pomalému milování

Jak okořenit partnerský život? Vyzkoušejte tantrický sex a podlehněte pomalému milování

Naše západní společnost je orientována na to, abychom v ní neustále podávali výkony. V práci, doma i v posteli. Pro mnoho partnerů se společné milování zkrátilo na společnou desetiminutovku s jediným cílem - dosáhnout orgasmu. Pokud vám ve společném sexuálním životě začalo chybět partnerské souznění a rádi byste zažili něco víc, pak by řešením mohl být tantrický sex. 

Čtěte také:

Sex podle znamení: Zjistěte, s kým si v posteli nejvíc porozumíte

Tantrické milování zná lidstvo už ze starověké Indie. Tam se mu přezdívalo milování od boha Šivy a jednalo se o souznění náboženství, kultu těla a smyslné erotiky. Tantrický sex slouží k citové i energetické výměně, během které se záměrně oddaluje orgasmus a za stupňování rozkoše se partneři učí vzájemné lásce a sebeúctě.

Na tantrický sex potřebujete svíčky i tlumené osvětlení

Pokud jste dřív byli zvyklí odbýt si vaši půlhodinku s partnerem mezi prací a večerním posezením s přáteli, tak na to teď zapomeňte. Základem tantrického sexu je zklidnění, meditace a uvolnění. Proto není možné tantra sex vykonávat kdykoliv bez rozmyslu. Základem je mít dostatek času, být vnitřně uvolnění a hlavně beze stresu.

Ještě před samotným milováním pak můžete atmosféru dotáhnout k dokonalosti svíčkami, vonnými lampami nebo vhodnou aromaterapií. Afrodiziakálně působí například vůně růží, santalového dřeva nebo sladkého ovoce. Atmosféru může dokreslit také vhodné stínění oken nebo světel. Relaxačně působí také čerstvé květiny nebo spirituální hudba. Nezapomínejte na masážní olej. Chcete vůni růží, čokolády nebo grepu? Vůní je mnoho. Vyberte si takovou vůni, která vás uvolní a naladí na tantrickou masáž.

Pro tantrický sex a masáže je nezbytné sladit s partnerem svůj dech. Sedněte si naproti sobě a pokuste se synchronizovat délku svého výdechu a nádechu. Dýchejte vzduch, který vydechuje partner a naopak. Nehleďte na čas a opakujte meditační techniku do té doby, než bude zcela dokonalá. Poté otevřete oči a spojte s partnerem vaše pohledy. Posledním krokem přípravné fáze je spojit vaše srdce. Ruku přiložte na levou stranu partnerovy nebo partnerčiny hrudi, kde je srdce. Dýchejte, dívejte se do očí a užívejte si přítomný okamžik.

Teď přichází čas na tantrické milování

Po zvládnutí přípravy na sex se konečně můžete pustit do samotných doteků a laskání. Zapomenout byste měli na čas i všechny myšlenky a plně se soustředit jen jeden na druhého. Cílem této fáze je nahromadit co nejvíce společné sexuální energie, kterou posléze budete moci využít v milování. V této fázi tak nejenže připravujete svá těla i duše na nadcházející sexuální zážitek, ale také posilujete vůli. Tantrický sex totiž mimo jiné spočívá právě v umění ovládnout se a oddálit sexuální prožitek i orgasmus na maximum. Orgasmus v tantrickém sexu by měl být chápán jen jako příjemný bonus, nikoliv jako cíl milování.

 Co všechno můžete pro tantrický sex využít?

Samotný tantrický sex nemá svá jasná pravidla pro délku trvání nebo zvolenou polohu. Jedno byste ale měli dodržovat. Základem je dlouhé hromadění sexuální energie a následné pomalé tantrické milování. Vašim cílem by mělo být oddalovat orgasmus tak dlouho, jak jen to půjde. Pro tantrický sex je samozřejmě nejdůležitější být vnitřně sladění s partnerem a být v dobré fyzické i psychické kondici. Říká se, že opravdoví mistři tantrického milování vydrží v jedné poloze i několik desítek minut bez jediného pohybu zato s maximálním sexuálním prožitkem.

Tantrický sex

Tip na tantrický sex pro pokročilé

Jakmile se naučíte propojit dech, srdce i oči, jste už jen krůček od toho naučit se poslouchat a plně ovládat svoje tělo. Díky tomu budeme umět oddalovat orgasmus a dopřávat si rozkoš s partnerem dlouhé hodiny. A právě s tím souvisí malý tip na milování pro pokročilé. Na tuto techniku budete potřebovat několik dní, ideální jsou čtyři. První den se s partnerem jen dívejte do očí a používejte doteky, vyhýbejte se ale intimním partiím a erotogenním zónám. Druhý den můžete přidat líbání, třetí den se můžete začít dotýkat i intimních partií, ovšem stále bez orgasmu. A konečně čtvrtý poslední den si můžete dopřát tantrické milování. Sex si můžete rozložit také do pěti, sedmi nebo více dnů.

Tantrické milování ozvláštní šťavnaté ovoce

Chvíle erotiky si můžete ozvláštnit také dobrým jídlem. Mezi afrodiziakální ovoce patří jahody, maliny, mango, čerstvé fíky, datle, hroznové víno, avokádo nebo liči. A pokud budete mít chuť spíše na něco slaného, připravte si k posteli mísu s olivami. Jejich slaná a zemitá chuť vás bude stimulovat a povzbuzovat k dalším výkonům.

Místo obvyklého alkoholu si můžete připravit bylinný ledový čaj, který vás povzbudí a udrží v napětí. Vynikající afrodiziakální účinky zejména pro mužekotvičník zemní, kterému se někdy přezdívá zelená nebo přírodní viagra. Dámy zase ocení čaj s čerstvého kořene zázvoru, ženšene nebo levandule.

Pokud se na tantrický sex chystáte jako úplní začátečníci, držte se těchto pravidel:

 • Na první tantrické milování si vyhraďte dostatek času, ideálně celý večer.
 • Vypněte telefon, počítač i další elektroniku a umístěte je na místo, kde na ně neuvidíte.
 • S partnerem si o průběhu tantrického sexu nejprve popovídejte. Vyjasněte si, co o tom jeden i druhý očekáváte a průběh i trvání uzpůsobte vašim představám.
 • Pokud máte děti, zařiďte si pro ně na daný večer hlídání, případně využijte uvolněnější letní atmosféry a příměstských táborů. Není nic horšího, než když vás uprostřed tantrického milování vyruší dětský pláč.
 • Vyzdobte si ložnici a proměňte ji v jiné místo. Pokud se z vašeho milování v ložnici už stala nudná rutina, možná je to stále stejným prostředím. Proto se přesuňte do jiné místnosti nebo vaši ložnici naaranžujte do podoby masážního studia.

Dalším způsobem, jak povýšit tantrický sex na další úroveň, je snažit se o duchovní propojení se sebou i s partnerem dlouhodobě. Začněte se zajímat o lunární kalendář, začleňte mezi váš pravidelný pohyb jógu nebo vyzkoušejte tantra masáž.Diskuse k článku

 • Fiora

  15:42 26. 3. 2022 -2
  láska je souznění dvou spřízněných duší a těl a to samé plati o sexu. Sex je nejlšpeí vec, která ve vztahu může být
  • Kutil007

   14:40 28. 3. 2022 +2
   ..prej nejlepší, to je pěkná blbost
 • Vilka

  21:34 2. 3. 2022 0
  my si nakoupili intimní hračky a dali jsme sexu trochu jiny level. Je to moc krásný a každy den objevujeme něco nové a příjemné
 • Janca

  22:59 15. 4. 2019 +1
  Nooo, tak musím říct, že tohle mě hodně zaujalo. A doufám, že i mého přítele to také zaujme. Budu mu to muset přečíst :) Protože to je přesně to, co jsem hledala. Cítím, že prostě potřebujeme v našem vztahu takovéhle koření a nějak se k sobě ještě více přiblížit :) A co byste doporučovali pro začátek? Narazila jsem třeba na párové tantrické masáže v salónech, něco jako toto https://www.eroticpraguemassage.com/masaz/tantricka-masaz/ Co myslíte? :)
 • Bořek

  22:05 30. 10. 2017 +1
  Jdete na to dobře ;)
 • Liba

  14:08 29. 10. 2017 0
  Všimla jsem si u složení tady takových preparátů, že obsahují selen a zinek. Nestačilo by koupit pouze tyto dva doplňky stravy v lékárně? Vyjde to levněji, než kupovat drahé preparáty pod nějakou značkou.
 • Lenka

  22:31 28. 10. 2017 +3
  Protože jsme oba s manželem překročili padesátku,a však problémy ve vztahu nemáme, jen bohužel s ohledem na věk ty zdravotní, tedy spíše manžel, já jsem v pořádku, byli jsme nuceni po nesčetných diskusích přikročit k pomoci zvenčí, as. doplňkům stravy na podporu erekce, jsme spokojeni, oba.
 • Zobrazit další komentáře

Lunární kalendář

ÚTERÝ 16. 08. 2022
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
STŘEDA 17. 08. 2022
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
ČTVRTEK 18. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 19. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 20. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
NEDĚLE 21. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 22. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Vyrobte si lahodný domácí řecký jogurt - snadno a rychle!

nevyrábím, nemám na to čas, koupim si tvarohový jogurt s příchutí čokolády a jsem spokojena

Ochutnejte vlastní mléčné výrobky: Domácí jogurt krok za krokem

nevyrábám, ale kupuji si čokoladové krémové... Jsou top mezi jogurty

Jogurt

jogurty jím jenom bílé a jinak si kupuji pouze čokoladové smetanové krémy, Jsou nejlepší na světe

5 potravin, které spolehlivě podpoří vaše trávení

potřebuji ho spíše stabilizovat a narovnat střevní mikrofloru

operace žlučníku

dobrý den, je pro mě vhodný termín 22.7.2022 k operaci odstranění žlučníku? Jsem naroz...

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Náramek s křišťálovou drůzou SEBEJISTOTA

Luxusní náramek s křišťálovou drůzou. Pro ochranu, klid a…
690 Kč

Éterický olej CITRON 10ml Dr.Popov

Přírodní éterický olej pro desinfekci prostoru, na dýchací…
79 Kč

Zvonkohra Strom života malá, Namasté

Originální zvonkohra vyrobená z recyklovaného železa do…
230 Kč

RADOST - BIO toaletní voda 115ml

Bio toaletní voda Radost dodává radostného ducha, posiluje…
1 640 Kč

Epsomská sůl 1kg

Hořská sůl EPSOM v potravinářské kvalitě Epsom od AKOMA je…
230 Kč

Odcizení ve vztahu: Jak se s ním poprat, pokud vás zasáhne?

Kde se vlastně bere to prapodivné odcizení ve vztahu, když jeho začátky jsou tak dech beroucí?? Možná je to tím, že zamilovaní lidé skutečně po nějaký čas nosí tzv. „růžové brýle“ a vidí protějšek jen v tom nej...

Cesta do tajů egyptské aromaterapie

Navštivte Egypt a nechte se kromě zdejší historie, památek, pláží, moře a kuchyně okouzlit také místními čarovnými vůněmi. Právě Egypťané jsou totiž národem, který využívání vůní a výrobu parfémů povznesl a roz...

Phubbing: Závislost na mobilním telefonu ničí vztahy, přátelství i život

Phubbing je poměrně nový fenomén. Takzvaní phubbeři si více než lidí, se kterými tráví čas, všímají svého mobilního telefonu. A dá se říct, že jejich okolí je vlastně v tu chvíli ani nezajímá. Phubbing je novod...

Partnerský horoskop na rok 2023 nabídne změny, posun ve vztahu i nové lásky

Partnerský horoskop na rok 2023 přináší zajímavé informace ohledně milostných vztahů. Čekají nás změny, které by však měli být převážně ku prospěchu. Mají nás posunout v našem milostném životě zase o kus dál. U...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Mrkvová přesnídávka s bramborem a pórkem

Začněte tím, že si oloupete mrkve a brambory. Poté zeleninu společně s pórkem omyjte, nakrájejte na kousky a vložte do hrnce. Také přidejte trochu vody a vařte do změknutí. Následně zakápněte malým množstvím ol...

Kočka na vodítku aneb Je skutečně nutné tyto mazlíčky venčit?

Někomu může přijít úsměvná už jen představa, že by měla být kočka na vodítku. Tato zvířata jsou totiž většinou brána jako samostatná. Obzvlášť na vesnicích se pak kočičí mazlíčci promenádují ulicemi zcela svobo...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Grilovací koření, které dodá masu ten správný říz aneb 5 domácích receptů

Grilovací koření nechybí v kulinářské výbavě leckteré rodiny. Zejména pak v letních měsících se stává doslova hitem! Bez něj si totiž mnozí z nás nedokážou představit grilovaná masa nejrůznějších druhů. Vsaďte ...

Miluju léto!

Jsem se tu dlouho neukázala - možná je to proto, že žiju poměrně v hektice a buď pracuju nebo jsem ve společnosti manžela a přátel. Léto je v naší komunitě dost náročný společensky ale taky pracovně. Nemyslim tim žádnou sektu :), ale hasiče. Naši kluci se obzvlášť v těchto vedrech moc nezastaví - jezdí kropit uprchlíky, děti na akcích anebo hasí nějaký hrůzy - ale to zaplať pánbůh není tak často.