Kolostrum nastartuje imunitu zcela přírodní cestou

Kozí kolostrum vám pomůže udržet pevné zdraví.Kozí kolostrum vám pomůže udržet pevné zdraví.Udržet si pevné zdraví a imunitu je v dnešní době, zvláště pokud žijeme ve městě a hektickým životním stylem, úkol poměrně nelehký. Často nás trápí různé alergie, astma, rozvoj kardiovaskulárních chorob, rakovinná onemocnění a podobně. Chceme-li se těmto obtížím vyhnout nebo alespoň tato rizika co nejvíce zmírnit, pak se musíme dle našich možností snažit hledat pomoc v přírodě.

Svému tělu můžeme velmi pomoci přidáním pravidelného pohybu, zdravé stravy bez chemických přísad, a také podporou imunity přírodními potravinovými doplňky. 

Kolostrum: Zdravá imunita z přírody pro pevné zdraví

Kolostrum (latinsky Colostrum, česky také mlezivo) je tekutina, která je produkována mateřskými žlázami samice předtím, než porodí potomka. Posléze mateřské žlázy produkují mléko. Tento sekret = kolostrum se také někdy nazývá „prvním mlékem“ a jeho produkce se zastaví několik hodin po porodu. Porod je totiž tím momentem, kdy tělo začne signalizovat, že je třeba začít tvořit skutečné mateřské mléko. Kolostrum se tedy postupně začne měnit na mléko, toto meziobdobí trvá obvykle dva až maximálně tři dny. Pro všechny savce je kolostrum životně důležitou látkou pro přežití mláděte. Důvodem, proč ho dítě (mládě) musí přijímat, je vysoká koncentrace imunitních faktorů, které kolostrum obsahuje. Tyto faktory se u lidí nacházejí rovněž v placentě, proto lidský novorozenec, i v případě, že kolostrum nepřijímá, může přežít, což u jiných savců není možné.

Kolostrum má v sobě vysoký obsah imunitních faktorů, toho se v minulosti využívalo na podporu léčby různých onemocnění. V současné době kolostrum opět poutá pozornost a mnohde se již znovu využívá pro své silné účinky na podporu imunity. Výzkum kolostra je dnes dokonce již na takové úrovni, že je možné určit množství jednotlivých imunitních faktorů v jedné dávce. Kolostrum a jeho účinků se nově začíná využívat také v kosmetickém průmyslu.

Fotolia_12173470_XSKozí kolostrum optimalizuje přirozený obranný systém organismu.

Složení kolostra

Všechny látky obsažené v kolostru pomáhají novorozenci přežít dny, kdy se ocitá v novém prostředí.

  • Imunoglobuliny: proteiny účastnící se látkové výměny,  jedná se o protilátky proti různým patogenům včetně nádorových buněk
  • Laktoferin: pomáhá lépe vázat železo v organismu, zabraňuje množení bakterií – má důležité antibakteriální, fungicidní a antivirové účinky, funguje jako skvělá ochrana proti infekcím, nemocem, alergiím a rakovinným nádorům, potlačuje syndrom vyhoření a chronický únavový syndrom
  • Přirozené růstové faktory: jsou důležité pro růst dítěte a pro celkovou regeneraci tkání a hojení ran, někdy se jim také říká „látky mládí“ neboť zpomalují stárnutí organismu  
  • Minerály a vitamíny: jsou další důležité a zdraví prospěšné látky v kolostru – vitamin C, B skupina, D, kyselina listová, prvky jako je selen, zinek, fosfor a další
  • Skupina molekul nazývaná PRP: výkonný regulátor imunitního systému

Užívání kolostra

Kolostrum neboli mlezivo je jakožto doplněk stravy dostupné ve formě hovězí, kozí nebo kombinované formě. Jeho užívání je doporučováno především pro podporu imunity, takže je vhodné v případech výskytu častých bakteriálních a virových onemocnění nebo trpíte-li jakoukoliv nemocí, která je spojena s poruchou imunitního systému. Skvělé je pro doplnění sil a energie při jakékoliv rekonvalescenci nebo duševní a fyzické námaze. Užívání kolostra je vhodné také při rakovinném bujení a nádorových onemocněních, v případě, že trpíte nějakým zánětlivým onemocněním zažívacího traktu, pomáhá také při léčbě žaludečních vředů a obdobných problémů. Celkově snižuje projevy stárnutí organismu a je také vysoce efektivní v prevenci i léčbě kardiovaskulárních chorob.

Hovězí kolostrum

Kravské (hovězí) kolostrum obsahuje výše zmíněné látky, které jsou vhodné pro posílení organismu a podporu imunity. Je ideálním každodenním doplňkem naší běžné stravy. Kozí kolostrum a kravské kolostrum dokonce obsahuje 30 - 40x více účinných látek, než kolostrum lidské matky. Lidské kolostrum rovněž nebývá tak bohaté na obsah obranných a růstových látek, protože lidský novorozenec přijímá již obranné a růstové látky před samotným narozením na svět z placenty matky, u malého telete tomu tak není, to získává potřebné živiny a látky právě až z mleziva. 

Fotolia_38004212_XSKolostrum má v sobě vysoký obsah imunitních faktorů,

Kozí kolostrum

Kozí kolostrum optimalizuje přirozený obranný systém organismu a pomáhá udr­žovat zdraví a normální funkci imu­nitního systému při intenzivní fyzické námaze. Pomáhá ury­chlovat celkovou regeneraci sil po fyzické nebo psychické námaze, posiluje organismus při únavových stavech. Podílí se také na zneškodňování škodlivých virů a baktérií v organismu, posiluje i tzv. „pasivní imunitu“. Navíc na rozdíl od kravského kolostra má i tu výhodu, že neobsahuje alergeny vyskytující se v kravském mléce. V kombinaci s cvičením a vhodnou dietou podporuje také růst svalů a přirozenou redukci hmotnosti, přispívá k revitalizaci oslabeného nervového systému. Kozí kolostrum je úžasné v tom, že kozy patří k nejzdravějším zvířatům vůbec. Výsledky dlouholetého výzkumu prokázaly, že kozy nikdy neonemocní rakovinou, proto se vědci oprávněně domnívají, že právě kozí mléko či kozí kolostrum by mohlo sehrát významnou roli v prevenci a léčbě rakoviny.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 9605x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Kozí kolostrum je perfektní zdroj imunity, dáváme dceři od malička.

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

Je super, že se o takových věcech píšou články. Jsem moc ráda, když vim, že se svět aspoň z části vydává opět přírodní cestou.

Kolostrum si kupovat nemusíme,ale máme a to jen jednou do roka.Hospodaříme s kozami.Před loni jsem se ho štítila napít,ale loni už jsme ho pili a letos až se narodí kůzlátka si toto vyjímečné mlíčko nenecháme ujít.Koza ho má opravdu napěchované ve… celý příspěvek

Kolostrum mohu jen doporucit, kdyz mate v pohode imunitu (coz kolostrum umi) tak proste nejste nemocni, jednoduche jako facka..proste priroda. Funguje to.

Už jsem to sem někam psala do diskuze, ale s kozím kolostrem od společnosti Betula Pendula mám opravdu jen ty nejlepší zkušenosti. Nejsem firmou nijak placená, nebo tak něco, ale výrobek si nemůžu vynachválit.

Určitě vyzkouším! Obtíže s imunitou a alergiemi už mne trápí dlouho, ale věřím, že kolostrum bude přínosem


Doporučujeme k tématu

Lunární náramek Hematit + Křišťál

Náramek z minerálů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Malachit + Onyx

Náramek z minerálů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 420 Kč

SODALIT náramek sekaný

Náramek  ze sekaných, tromlovaných kousků sodalitu, navlečených na gumičce…

Cena: 49 Kč

SAMAHAN čaj 25 sáčků

Ájurvédský bylinný čaj Příprava: 1 sáček rozpusťte ve 100 ml vroucí…

Cena: 199 Kč

Lunární náramek Onyx + Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Růženín + Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte