S vánočními dekoracemi si nedělají velkou hlavu Blíženci a Vodnáři. Spíš se soustředí na své nejbližší a jejich blaho.

Vánoční dekorace a znamení zvěrokruhu aneb Vsaďte na výzdobu podle horoskopu

Vánoční dekorace podnítí tu správnou sváteční atmosféru. Mnozí lidé se v ní doslova vyžívají a dokonce tvoří i vlastní výrobky. Pokud však ve zdobení interiéru i exteriéru svého obydlí tápete, může vám částečně pomoci astrologie. Každé znamení zvěrokruhu má své specifické požadavky.

Nahlédněte s námi na vánoční dekorace tak trochu odlišně a zkuste se řídit tím, co vám do vínku daly hvězdy. Možná přijdete na to, že výzdoba podle znamení zvěrokruhu je skutečně tím pravým, co vám dává pocit spokojenosti a štěstí.

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Beran

Beranovi astrologové doporučují, aby v předsvátečním čase zpomalil. Tohle znamení zvěrokruhu má totiž tendence se jaksi předbíhat. Během nákupu se mu honí hlavou nespočet myšlenek, jak si to doma zkrášlit, jenže poté má problém svůj plán realizovat. A jaká bude ideální vánoční dekorace pro tohoto zrozence? Rozhodně červené svíčky, které podpoří útulnost domova i vášeň Berana. Vsadit může i na ty s LED žárovkami (imitující skutečný plamen), které jsou bezpečnější. Co však Berana nejvíce naladí, bude reálný oheň v krbu.

Čtěte také:

Vánoční hvězda: Jak ji vybrat a starat se o ni, aby nám vykvetla i další rok?

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Býk

Býk vnímá své okolí intenzivně pomocí smyslů. Vánoční dekorace by tedy neměly jen pěkně vypadat, ale také vonět. V tomto případě je skvělou volbou například esteticky vyhlížející difuzér, do kterého je možné vlít směs esenciálních olejíčků s vánočním aroma (skořice, mandarinka, jehličí a podobně). A čím ještě sváteční atmosféru u tohoto znamení zvěrokruhu podpořit? Poklidná hudba, na omak příjemné i měkké polštářky, deky s vánoční tématikou a stůl plný sladkých dobrot, to vše je přesně podle představ požitkáře Býka.

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Blíženci

Blíženci zpravidla nijak zvlášť neřeší vánoční dekorace. Tohle znamení zvěrokruhu se spíš zaměřuje na pocity svých bližních. To je nejpodstatnější. Proto místo ozdobiček pořizuje s oblibou deskové hry (klidně i s vánoční tématikou), které ztmelují celou rodinu a podněcují k zábavě. Blíženec má zkrátka radost, když jsou ostatní kolem něj spokojení a veselí. Sám je totiž velmi společenský a má velký smysl pro humor. Ostatně to se projevuje i v případných dekoracích do interiéru. Nic nudného u Blížence prostě nenajdete.

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Rak

Rak se potřebuje cítit ve svém domově příjemně a pohodlně. A také na tom usilovně pracuje, zejména ve svátečním období. Smysluplné vánoční dekorace (např. v podobě adventních věnců, závěsných dekorací na dveře, rámečků s rodinnými fotografiemi, aromalamp) tedy nesmí u tohoto zrozence chybět, obzvlášť pak chutné a dokonalé jídlo pro rodinu. Toto znamení zvěrokruhu též s oblibou uschovává rodinné cennosti i v podobě ozdob na Vánoce, a tak u něj můžete obdivovat třeba i padesát let staré dřevěné hračky a podobně. K svátečnímu nostalgickému snění pak Rak přispěje i fotografiemi, které má pečlivě uschované právě na výjimečné okamžiky s nejbližšími.

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Lev

Lev na sebe rád poutá pozornost, proto budou zcela jistě jeho vánoční dekorace okázalé. Okolí je rozhodně nesmí přehlédnout! Toto znamení zvěrokruhu s oblibou zdobí nejen interiér svého bytu, ale i vstupní dveře, zahradu a celý dům. Lev zkrátka ve vánočním zdobení obydlí nemá konkurenci. U něj pocítíte, že Vánoce se vskutku blíží. A co ještě tohoto zrozence vystihuje? Tak třeba u ostatních tolik nepopulární vánoční svetr s LED diodami, který rozveselí i toho největšího morouse. Lev prostě potřebuje zazářit a daří se mu to ve všech směrech.

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Panna

Pokud je vaše znamení zvěrokruhu Panna, budete pravděpodobně úplným opakem Lva. Panna totiž nemá ráda přemíru ozdobiček. Vánoční dekorace tedy musí být střídmé a s přemírou přírodních zdrojů. Ideální tedy budou věnce z jehličí a šišek, či větvičky ve váze. Tento zrozenec také nemůže opomenout pořízení krásného a voňavého vánočního stromku, který dotvoří příjemnou atmosféru. Pannu tedy neokouzlíte umělými výrobky, které pouze imitují skutečnou přírodu. 

Váhy mají estetické cítění v sobě. Vše tedy musí mít své místo i o Vánocích.

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Váhy

Když navštívíte dům či byt člověka, který je narozený ve znamení Váhy, budete uchváceni tím, že má vše své přesné místo. Váhy totiž milují pořádek, i když se jedná o vánoční dekorace. Tito zrozenci mají velmi vyvinuté estetické cítění, proto jej vnáší i do svého domova. Neužitečné věci zkrátka v jejich interiéru nenajdete. Milují takříkajíc minimalismus a fine art, tedy vše krásné. A co Váhy nejvíce potěší? Zejména pořízení křišťálových sklenic na víno, z kterých bude sváteční přípitek ve Štědrý den/večer přímo dokonalý.

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Štír

Štír si jednoznačně nemůže odpustit jakékoliv vánoční dekorace z čokolády. Musí být však kvalitní! Tomuto znamení zvěrokruhu totiž čokoláda jako taková evokuje svůdnost, vášeň i dekadenci. To vše k Štírovi prostě patří. Vyplatí se tedy vsadit na vkusně zabalené cukrovinky s vánoční tématikou (figurky, adventní kalendáře, tyčinky, bonbóny), které následně může kdokoliv z rodiny sníst. Splní tak svůj účel hned dvakrát. Nejprve zkrášlí domov a pak budou lahodit chuťovým pohárkům.

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Střelec

Střelec má jasnou vizi ohledně Vánoc. Chce, aby v tento sváteční čas jeho domov oplýval pozitivní energií a byl celkově příjemný. Rozhodně jej zaujmou vánoční dekorace s přidanou hodnotou, tedy takové, které například hrají oblíbenou vánoční melodii, hýbou se, třpytí se nebo zářivě svítí. Hrací skřínka s překvapením uvnitř je to, co se bude Střelci určitě líbit. A možná také jeho rodinné návštěvě. Toto znamení zvěrokruhu doslova miluje, když je i o svátcích veselo a živo. K tomu samozřejmě patří i skvělé pití a jídlo.

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Kozoroh

Kozoroh obecně zimní období miluje, proto u něj doma vánoční dekorace také najdete. Vůbec zdobení interiéru považuje za cosi terapeutického, při čem si může odpočinout od všedního shonu. Nevybírá však obyčejné předměty, musí být souvislost s tradicemi o Vánocích. Kozoroha též potěší, když může třeba v obýváku jednou za rok pověsit zářivý vánoční řetěz, díky kterému se celý byt rozjasní a zútulní. Určitou variantou ozdob do interiéru jsou i osvětlené větvičky jakéhokoliv stromu, které se umístí do vázy.

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Vodnář

Vodnář je velmi podobný Blíženci, co se týká vánoční dekorace. Nijak zvlášť na ni neklade důraz. Spíš se zajímá o to, jak spokojení jsou jeho hosté. Soustředí se tedy celkově na dávání než přijímání. Toto znamení zvěrokruhu však může spojit radost ze štěstí druhých se zdobením interiéru svého obydlí. Sice se jedná o americký zvyk, ale je velmi roztomilý – punčochy naplněné dárečky pro blízké, zavěšené v obývacím pokoji, jsou přesně to, co Vodnáři udělá radost. A protože je tento zrozenec většinou i veselá kopa, rozhodně dárky od něj nebudou nijak nudné!

Vánoční dekorace podle znamení zvěrokruhu: Ryby

Ryby Vánoce naprosto milují, proto i přípravy na ně prožívají naplno. Bude to právě zrozenec v Rybách, který se klidně i měsíc předem zaposlouchá do vánoční melodie, aby se zkrátka svátečně naladil. Co se týká vánoční dekorace, neexistuje zanícenější znamení zvěrokruhu. Vše musí být naprosto perfektní, blýskající se a možná tak trochu sentimentální, stejně jako Ryby samotné. Nezřídka kdy tedy v domě Ryb najdete ozdoby vyvolávající nostalgické pocity. Neexistuje žádný vánoční výrobek, který by neměli tito lidé rádi. Chtěli by nejradši vše. K dotvoření dokonalé atmosféry pak přispěje i sledování pohádek z dětství či filmů s vánoční tématikou.

Autor článku: Iveta Reinisch

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ÚTERÝ 18. 01. 2022
rak
Měsíc putuje znamením Raka, dnes je úplněk. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý a snáze dnes přibíráme na váze. Věnujte se partnerovi a…
více o tomto dni
STŘEDA 19. 01. 2022
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
ČTVRTEK 20. 01. 2022
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
PÁTEK 21. 01. 2022
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
SOBOTA 22. 01. 2022
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
NEDĚLE 23. 01. 2022
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 24. 01. 2022
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni

Hledáte zázrak na hubnutí? Seznam bylin, které vaši snahu podpoří

Říká se, že bez práce nejsou koláče a u hubnutí to platí dvojnásob. Pokud na vás svátky zanechaly nějaká ta kila navíc, je načase zase dodržovat pravidla zdravého stravování. A zařadit můžete i bylinné pomocník...

Nevěra z pohledu žen a mužů aneb Jak to bylo tehdy a jak je dnes?

Nevěra bývá velmi častým problémem v partnerských vztazích. Není žádnou novinkou, že ženy a muži na ni nahlíží rozdílným způsobem. Jedno je však jisté, většinou předznamenává nalomení důvěry mezi dvěma lidmi. J...

Barvy v interiéru volte uvážlivě. Mají značný vliv na psychiku

Barvy v interiéru působí na duši člověka velmi intenzivně. Obvykle je člověk vybírá dle svých osobních preferencí a možná tak trochu vypovídají i o jeho povaze. Introverti mohou inklinovat k tlumenějším a uklid...

Opravdu jantarové korálky děti zklidní a pomohou jim od bolestí?

Jantar a jantarové korálky se staly populárním doplňkem nejmenších dětí. Maminky jim jej pořizují, protože se o jantaru traduje, že může kojencům pomáhat například při růstu zoubků. Co je na tom pravdy a kde se...

Skutečně může modré světlo z elektroniky způsobit nespavost či bolesti hlavy?

Modré světlo je všude kolem nás. Jde o typ světla, který produkují LED obrazovky počítačů, notebooků, telefonů nebo televize. Modré světlo dokonce produkují i úsporné žárovky nebo zářivky. Co to tedy přesně je ...

Nesplněná vánoční přání aneb Když Ježíšek nepřinese dětem to vytoužené

Nesplněná vánoční přání se mohou na první pohled jevit jako příkoří milovaným dětem, jenže psychologové se na věc dívají jinak. Někdy mohou být dokonce jakýmsi výchovným „darem“, který vaše ratolesti ochrání do...

Přátelství podle horoskopu aneb S kým si budete nejlépe rozumět?

Přátelství podle horoskopu se může zdát na první dobrou jako určitý paradox, jenže ať chcete nebo ne, i na výběru kamarádů se může z části podílet astrologie. Samo sebou si své nejbližší vybíráte podle osobních...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Solná jeskyně může pomoci s mnoha zdravotními problémy. Proč ji navštívit?

Solná jeskyně nabídne příjemné a ozdravné prostředí. Pouhých 45 minut pobytu v ní je prý srovnatelných se třemi dny na zahraniční dovolené u moře. Působení léčivé soli se však můžete vystavovat kdykoliv jen chc...

Trápí vás bolavé klouby? Pusťte se do cvičení, které vás postaví na nohy

Zařadit cvičení do běžného života může být náročné i pro zcela zdravého jedince, natož pak pro člověka, který má bolavé klouby. Přesto právě při problémech s klouby, je cvičení nadmíru důležité. Tedy chcete-li ...

Síla pozitivního myšlení. Ovládněte svoji mysl a získejte vše, po čem toužíte

Pozitivní myšlení je základem úspěchu. Hovoří o tom psychoterapeuti, zaměřují se na to kouči a dokonce bylo na toto téma sepsáno nespočet knih. Síla pozitivního myšlení nám může přinést osobní růst i úspěchy.

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Babské rady, které pomohou s různými vánočními nehodami

Na babské rady se obracejí lidé i v jednadvacátém století. Jsou to lety osvědčené postupy a nemusí se týkat výhradně jen lidového léčitelství. Víte například, jak si poradit s takovými vánočními nehodami? Může ...

Jedu v rychlíku a ten nestaví...

Taky máte někdy pocit, že jedete v rychlíku a ten prostě nestaví? Tak přesně tohle prožívám teď já. Vzala jsem pozici šéfredaktorky, před pár měsíci a vlastně mě to baví. Jenže... mám pocit, že prostě jedu jako fretkomyš a vůbec nestihám svůj vlastní život. Asi budu muset začít přibržďovat, jinak mě jebne, přátelé... Voni jsou prej svátky? Já si kvůli tý hromadě práce ani nevšimla...