Egyptský horoskop – charakteristika znamení

Egyptský horoskop – charakteristika znamení

Všichni známe západní horoskop slunečních znamení, ve kterém figurují znamení jako jsou Lev, Střelec, Panna nebo Býk. Věděli jste ale, že existuje celá řada různých horoskopů jako je třeba egyptský horoskop? Ten přiřazuje lidem znamení podle egyptských bohů. Egyptský horoskop je rozdělen na 11 znamení, respektive na 11 významných bohů, které Egypťané vysoce uctívali. Pojďme si představit všechny bohy a jejich charakteristiky a odhalme, jaký bůh je přiřazen právě vám.

Čtěte také:

Egyptský horoskop 2019 radí očima starověkých bohů

Na Spektru Zdraví už jsme vám představili kompletní egyptský horoskop na rok 2019. Dnes pro vás máme ale něco jiného - jeho doplnění o charakteristiku všech 11 znamení egyptského horoskopu. 

Egyptský horoskop - bůh Amon - Ra

30. ledna - 1. března

Lidé narozeni ve znamení boha Amon-Ra jsou velmi kreativní lidé, kteří srší originalitou na všechny strany. Ve společnosti jiných lidí jsou rozenými vůdci, kteří dokáží skvěle organizovat i velké skupiny lidí. Mnohdy jsou zrozenci tohoto boha obdivováni okolím a ve společnosti jsou velmi oblíbení.

Pro toto znamení je charakteristická taktéž nezávislost, to ale neznamená, že nemají smysl a cit pro rodinu. Touha po rodinném životě se může objevit již v ranném věku. V lásce se někdy dokáží velmi zklamat, ale to více ještě posílí jejich touha po nalezení pravé lásky.

Egyptský horoskop - bohyně Mut

2. března - 3. dubna

O bohyni Mut se traduje, že je ochránkyní všech lidí, kteří nemají zrovna snadný a šťastný život. Lidé narozeni v tomto znamení rádi pomáhají druhým, především těm, ke kterým byl život nespravedlivý. Věci berou s nadhledem, jsou velmi moudří, empatičtí a dokáží se pro druhé obětovat. 

I když jsou někdy dole, nikdy neztrácejí optimismus. Snaží se vidět sklenici poloplnou, nikoliv poloprázdnou. Svým optimismem dokáží nakazit i ostatní, což je jejich velkou předností, díky které jsou oblíbenými společníky.

Egyptský horoskop - bohyně Isis

4. dubna - 6. května

Isis znamená v překladu trůn neboli křeslo. Bohyně Isis byla označována za kouzelnici a ochraňovala lidi v dřívějších dobách před nebezpečím. Zrozenci této bohyně nedají dopustit na svou rodinu a přátele, které vždy rádi opatrují. Své děti vedou k lásce a empatii. Jsou ochotni podat pomocnou ruku za jakékoliv situace.

Mezi další charakteristiku zrozenců ve znamení Isis patří obrovská fantazie a silná vůle. Když se tito lidé pro něco rozhodnou, dokáží to dotáhnout do konce. Někdy jsou ale zbytečně příliš tvrdohlaví, což může uškodit nejen jim samotným, ale také jejich okolí.

Egyptský horoskop - bůh Horus

7. května - 8. června

Bůh Horus je bůh nebes, světla i slunce, což je symbolem boje s temnotou. Lidé narození v tomto znamení jsou silní jedinci, kteří se neleknou žádné překážky. Tito lidé touží po seberealizaci a vyznačují se velký odhodláním, výtečnou pamětí a vynalézavostí. Překážku nemusíme vždy přeskakovat, když ji lze jednoduše obejít.

Největší strach mají ze stereotypu a nudy. Rutina je jejich největším nepřítelem. Oblíbení jsou díky své výřečnosti a smyslu pro humor. Vtipem srší v každé společnosti, a to i když jim není zrovna dvakrát do smíchu.

Egyptský horoskop - bůh Geb

9. června - 12. července

Egyptský horoskop charakterizuje zrozence narozené ve znamení boha Geba jako obětavé lidi, kteří jsou soucitní a velmi romantičtí. Dokáží se pro dobro druhých skutečně obětovat, především pro svou rodinu a nejbližší. Jejich hlavním cílem je žít v harmonickém a klidném prostředí s velkou rodinou okolo sebe.

Zrozenci ve znamení Geb dokáží skvěle odlišit realitu od fantazie a snů. Občas se ale promění v pesimisty, kteří se nedokáží smířit s nespravedlností a špatnostmi světa. To je nejvíce tíží na srdci, s čímž se špatně vyrovnávají.

Egyptský horoskop - bohyně Sechmet

13. července - 14. srpna

Sechmet je válečnou bohyní, která je vnímána jako mocná a moudrá. Většinou je vyobrazena jako žena se lví hlavou, takže není divu, že se jí lidé báli a mnohdy i bojí. Lidé narozeni v tomto znamení jsou hodně sebevědomí, energičtí a mají pevnou vůli.

Mezi jejich slabé stránky ovšem patří to, že se snadno nechají unést svou sebejistotou a nedbají na přání a potřeby druhých. To je potřeba jim někdy připomenout. Kvůli jejich sebevědomému chování mohou někdy odlákat potencionální partnery.

Egyptský horoskop - bůh Thovt

15. srpna - 16. září

Egyptský horoskop spojuje lidi narozené ve znamení boha Thovtamoudrostí, učenlivostí a spravedlností. Mezi kladné vlastnosti patří tvořivost, bystrost a pečlivost. Dokáží si poradit s jakýmkoliv úkolem, který je jim přidělen. Někdy jsou až příliš puntičkářští, což jim může občas komplikovat život. Je potřeba si uvědomit, že ne vše musí být vždy dokonalé.

Pokud budete potřebovat pomoci, neváhejte se na ně obrátit. V případě potřeby vám budou tito lidé dělat taktéž vrbu a rádi vás vyslechnou a poradí. Někdy jejich laskavosti však dokáží lidé zneužít. Na to by si měli zrozenci ve znamení boha Thovt, dávat pozor.

Egyptský horoskop - bůh Seth

17. září - 20. října

Bůh Seth je považován za boha války, bouře a pouště. Lidé narozeni v tomto znamení touží po rovnováze a klidu. Rádi pomáhají slabším, proto je můžeme často nalézt v oblastech jako je nemocniční prostředí, charita nebo sociální oblast. Někdy se nedokáží rozhodnout, co je pro ně nejlepší, a tak radu hledají u svých blízkých.

Lidé v tomto znamení mají diplomatické vlastnosti, které se jim skvěle hodí nejen v práci, ale i v osobním životě. Pokud jsou svědky nespravedlnosti, dokáží se rozohnit a požadují nápravu a změnu. Když se jí nedostane, pak se jim raději kliďte z cesty. Jejich hněv je mnohdy veliký.

Egyptský horoskop - bůh Osiris

21. října - 25. listopadu

Bůh Osiris je spojován s měsíčními fázemi, které jsou popsány jako bohova smrt a vzkříšení. Egypťané právě v tomto bohovi spatřovali velkou sílu přírody. Zrozenci tohoto znamení jsou inteligentní, bystří a touží po harmonii života s přírodou. Rádi tráví čas venku na procházkách.

Často na sebe kladou příliš vysoké nároky, což může vést k jejich nízkému sebevědomí. Nečekejte od nich faleš, protože pravdomluvnost je pro ně základní vlastností. Rádi své partnery překvapují, což se jim někdy nemusí vyplatit.

Egyptský horoskop - bůh Anubis

26. listopadu - 28. prosince

Zrozenci pod ochranou boha Anubise milují nebezpečí, dobrodružství a riziko. Když jsou vystaveni těžkým životním zkouškám, nic si z toho nedělají, ale naopak je to pro ně celkem adrenalinový zážitek. Šeď a nuda v jejich živote tedy rozhodně nemá žádné místo. Jsou sebevědomí a jdou si za svým.

I když prahnou po nezávislosti, touží taktéž po silné a vášnivé lásce. Ta se jim ale kvůli povaze mnohdy straní. Nemají rádi kritiku a občas se vyhýbají i dobré radě a pomoci. Mají pocit, že vše musejí zvládnout sami.

Egyptský horoskop - bohyně Hathor

29. prosince - 29. ledna

Egyptský horoskop praví, že tuto bohyni lidé uctívali v podobě krávy. Přitom se tato bohyně pyšní moudrostí, kterou nesou i její zrozenci. Lidé tohoto znamení většinou preferují klid a ústranní, což může hraničit až s asociálním chováním. Mnohdy se také stává, že jim ostatní lidé příliš nerozumí. Když ale chtějí společnost, umějí si to zrozenci bohyně Hathor zařídit.

Tito lidé také velice špatně snáší kritiku, kvůli které se dokáží na druhého urazit a klidně se s ním na nějakou dobu přestat bavit. Velice otevření jsou však v lásce. Hledají maximální štěstí. Měli by ale sundat růžové brýle, které jim často brání vidět to skutečné štěstí.

Charakteristiky znamení zvěrokruhu - seriál

Přečtěte si také další charakteristiky znamení horoskopů 

Egyptský horoskop - charakteristika znamení

Arabský horoskop - charakteristika znamení

Čínský horoskop - charakteristika znamení

Indický horoskop - charakteristika znamení

Ptačí horoskop - charakteristika

Cyklický horoskop - charakteristika

Andělský horoskop - charakteristika

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PONDĚLÍ 18. 10. 2021
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
ÚTERÝ 19. 10. 2021
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
STŘEDA 20. 10. 2021
beran
Měsíc putuje ve znamení Berana, dnes je úplněk. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Pokud trpíte na migrény, pijte…
více o tomto dni
ČTVRTEK 21. 10. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 22. 10. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 23. 10. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
NEDĚLE 24. 10. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Amalgámy a těžké kovy v těle. Jak moc nás mohou ovlivňovat?

Poslední dobou se hodně hovoří o negativních následcích těžkých kovů, které se nám usazují v těle. Ať už jde například o amalgámové výplně nebo třeba o těžké kovy z mořských ryb, které konzumujeme, nelze opomíj...

Manželská krize se může dostavit kdykoliv. Jak ji společně zvládnout?

Manželská krize přichází z čista jasna a ohrožuje soužití dvou lidí. Může ji způsobit náhlý a aktuální problém anebo i ten, který se táhne po několik let. Podle odborníků nelze očekávat, že bude manželství vždy...

Amalgámy a těžké kovy v těle. Jak moc nás mohou ovlivňovat?

Poslední dobou se hodně hovoří o negativních následcích těžkých kovů, které se nám usazují v těle. Ať už jde například o amalgámové výplně nebo třeba o těžké kovy z mořských ryb, které konzumujeme, nelze opomíj...

Syndrom podvodníka je reálnou úzkostnou poruchou. Jak z toho ven?

Syndrom podvodníka je známý též pod cizojazyčným pojmem imposter syndrom. Řadí se mezi úzkostné poruchy, tudíž jeho projevy není radno podceňovat. Vyvinout se může u jakéhokoliv člověka, a to jak u studenta, ta...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Je cvičení během menstruace prospěšné nebo byste měla zůstat spíše v klidu?

Známe to všechny velmi dobře. Jakmile přijde menstruace, do ničeho se nám nechce, jsme unavené a často i bez energie. I když to bude znít zvláště, tak správný a vhodný pohyb během menstruace napomůže vyplavován...

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Osmák degu je chytrý hlodavec. Na co myslet, než si ho pořídíte?

Osmák degu je známý též jako chilská veverka. Jak již sám název napovídá, pochází z daleké Chile. Tento malý hlodavec je mezi chovateli velice oblíbený. Jeho chov není nijak zvlášť náročný. Kromě jiného bývá os...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nepečený koláč v pěti skvostných variacích. Zamlsejte si!

Nepečený koláč budete mít připravený během několika málo minut. Pohostíte jím přímo královsky nejen vzácnou návštěvu, ale také svou milovanou rodinu. Pustit se do jeho výroby může i cukrář amatér. Není na tom n...

Už jsem pod čepcem...

Počítám to, a je to přesně deset dní, co jsem pod čepcem neboli už jsem provdána. A jsem provdána za muže nejlepšího, nejúžasnějšího, božského. Prostě je to moje životní láska a věřím, že je to na furt. No a taky se hlásim vám všem, že jsem...přežila!