Egyptský horoskop – charakteristika znamení

Egyptský horoskop – charakteristika znamení

Všichni známe západní horoskop slunečních znamení, ve kterém figurují znamení jako jsou Lev, Střelec, Panna nebo Býk. Věděli jste ale, že existuje celá řada různých horoskopů jako je třeba egyptský horoskop? Ten přiřazuje lidem znamení podle egyptských bohů. Egyptský horoskop je rozdělen na 11 znamení, respektive na 11 významných bohů, které Egypťané vysoce uctívali. Pojďme si představit všechny bohy a jejich charakteristiky a odhalme, jaký bůh je přiřazen právě vám.

Čtěte také:

Egyptský horoskop 2019 radí očima starověkých bohů

Na Spektru Zdraví už jsme vám představili kompletní egyptský horoskop na rok 2019. Dnes pro vás máme ale něco jiného - jeho doplnění o charakteristiku všech 11 znamení egyptského horoskopu. 

Egyptský horoskop - bůh Amon - Ra

30. ledna - 1. března

Lidé narozeni ve znamení boha Amon-Ra jsou velmi kreativní lidé, kteří srší originalitou na všechny strany. Ve společnosti jiných lidí jsou rozenými vůdci, kteří dokáží skvěle organizovat i velké skupiny lidí. Mnohdy jsou zrozenci tohoto boha obdivováni okolím a ve společnosti jsou velmi oblíbení.

Pro toto znamení je charakteristická taktéž nezávislost, to ale neznamená, že nemají smysl a cit pro rodinu. Touha po rodinném životě se může objevit již v ranném věku. V lásce se někdy dokáží velmi zklamat, ale to více ještě posílí jejich touha po nalezení pravé lásky.

Egyptský horoskop - bohyně Mut

2. března - 3. dubna

O bohyni Mut se traduje, že je ochránkyní všech lidí, kteří nemají zrovna snadný a šťastný život. Lidé narozeni v tomto znamení rádi pomáhají druhým, především těm, ke kterým byl život nespravedlivý. Věci berou s nadhledem, jsou velmi moudří, empatičtí a dokáží se pro druhé obětovat. 

I když jsou někdy dole, nikdy neztrácejí optimismus. Snaží se vidět sklenici poloplnou, nikoliv poloprázdnou. Svým optimismem dokáží nakazit i ostatní, což je jejich velkou předností, díky které jsou oblíbenými společníky.

Egyptský horoskop - bohyně Isis

4. dubna - 6. května

Isis znamená v překladu trůn neboli křeslo. Bohyně Isis byla označována za kouzelnici a ochraňovala lidi v dřívějších dobách před nebezpečím. Zrozenci této bohyně nedají dopustit na svou rodinu a přátele, které vždy rádi opatrují. Své děti vedou k lásce a empatii. Jsou ochotni podat pomocnou ruku za jakékoliv situace.

Mezi další charakteristiku zrozenců ve znamení Isis patří obrovská fantazie a silná vůle. Když se tito lidé pro něco rozhodnou, dokáží to dotáhnout do konce. Někdy jsou ale zbytečně příliš tvrdohlaví, což může uškodit nejen jim samotným, ale také jejich okolí.

Egyptský horoskop - bůh Horus

7. května - 8. června

Bůh Horus je bůh nebes, světla i slunce, což je symbolem boje s temnotou. Lidé narození v tomto znamení jsou silní jedinci, kteří se neleknou žádné překážky. Tito lidé touží po seberealizaci a vyznačují se velký odhodláním, výtečnou pamětí a vynalézavostí. Překážku nemusíme vždy přeskakovat, když ji lze jednoduše obejít.

Největší strach mají ze stereotypu a nudy. Rutina je jejich největším nepřítelem. Oblíbení jsou díky své výřečnosti a smyslu pro humor. Vtipem srší v každé společnosti, a to i když jim není zrovna dvakrát do smíchu.

Egyptský horoskop - bůh Geb

9. června - 12. července

Egyptský horoskop charakterizuje zrozence narozené ve znamení boha Geba jako obětavé lidi, kteří jsou soucitní a velmi romantičtí. Dokáží se pro dobro druhých skutečně obětovat, především pro svou rodinu a nejbližší. Jejich hlavním cílem je žít v harmonickém a klidném prostředí s velkou rodinou okolo sebe.

Zrozenci ve znamení Geb dokáží skvěle odlišit realitu od fantazie a snů. Občas se ale promění v pesimisty, kteří se nedokáží smířit s nespravedlností a špatnostmi světa. To je nejvíce tíží na srdci, s čímž se špatně vyrovnávají.

Egyptský horoskop - bohyně Sechmet

13. července - 14. srpna

Sechmet je válečnou bohyní, která je vnímána jako mocná a moudrá. Většinou je vyobrazena jako žena se lví hlavou, takže není divu, že se jí lidé báli a mnohdy i bojí. Lidé narozeni v tomto znamení jsou hodně sebevědomí, energičtí a mají pevnou vůli.

Mezi jejich slabé stránky ovšem patří to, že se snadno nechají unést svou sebejistotou a nedbají na přání a potřeby druhých. To je potřeba jim někdy připomenout. Kvůli jejich sebevědomému chování mohou někdy odlákat potencionální partnery.

Egyptský horoskop - bůh Thovt

15. srpna - 16. září

Egyptský horoskop spojuje lidi narozené ve znamení boha Thovtamoudrostí, učenlivostí a spravedlností. Mezi kladné vlastnosti patří tvořivost, bystrost a pečlivost. Dokáží si poradit s jakýmkoliv úkolem, který je jim přidělen. Někdy jsou až příliš puntičkářští, což jim může občas komplikovat život. Je potřeba si uvědomit, že ne vše musí být vždy dokonalé.

Pokud budete potřebovat pomoci, neváhejte se na ně obrátit. V případě potřeby vám budou tito lidé dělat taktéž vrbu a rádi vás vyslechnou a poradí. Někdy jejich laskavosti však dokáží lidé zneužít. Na to by si měli zrozenci ve znamení boha Thovt, dávat pozor.

Egyptský horoskop - bůh Seth

17. září - 20. října

Bůh Seth je považován za boha války, bouře a pouště. Lidé narozeni v tomto znamení touží po rovnováze a klidu. Rádi pomáhají slabším, proto je můžeme často nalézt v oblastech jako je nemocniční prostředí, charita nebo sociální oblast. Někdy se nedokáží rozhodnout, co je pro ně nejlepší, a tak radu hledají u svých blízkých.

Lidé v tomto znamení mají diplomatické vlastnosti, které se jim skvěle hodí nejen v práci, ale i v osobním životě. Pokud jsou svědky nespravedlnosti, dokáží se rozohnit a požadují nápravu a změnu. Když se jí nedostane, pak se jim raději kliďte z cesty. Jejich hněv je mnohdy veliký.

Egyptský horoskop - bůh Osiris

21. října - 25. listopadu

Bůh Osiris je spojován s měsíčními fázemi, které jsou popsány jako bohova smrt a vzkříšení. Egypťané právě v tomto bohovi spatřovali velkou sílu přírody. Zrozenci tohoto znamení jsou inteligentní, bystří a touží po harmonii života s přírodou. Rádi tráví čas venku na procházkách.

Často na sebe kladou příliš vysoké nároky, což může vést k jejich nízkému sebevědomí. Nečekejte od nich faleš, protože pravdomluvnost je pro ně základní vlastností. Rádi své partnery překvapují, což se jim někdy nemusí vyplatit.

Egyptský horoskop - bůh Anubis

26. listopadu - 28. prosince

Zrozenci pod ochranou boha Anubise milují nebezpečí, dobrodružství a riziko. Když jsou vystaveni těžkým životním zkouškám, nic si z toho nedělají, ale naopak je to pro ně celkem adrenalinový zážitek. Šeď a nuda v jejich živote tedy rozhodně nemá žádné místo. Jsou sebevědomí a jdou si za svým.

I když prahnou po nezávislosti, touží taktéž po silné a vášnivé lásce. Ta se jim ale kvůli povaze mnohdy straní. Nemají rádi kritiku a občas se vyhýbají i dobré radě a pomoci. Mají pocit, že vše musejí zvládnout sami.

Egyptský horoskop - bohyně Hathor

29. prosince - 29. ledna

Egyptský horoskop praví, že tuto bohyni lidé uctívali v podobě krávy. Přitom se tato bohyně pyšní moudrostí, kterou nesou i její zrozenci. Lidé tohoto znamení většinou preferují klid a ústranní, což může hraničit až s asociálním chováním. Mnohdy se také stává, že jim ostatní lidé příliš nerozumí. Když ale chtějí společnost, umějí si to zrozenci bohyně Hathor zařídit.

Tito lidé také velice špatně snáší kritiku, kvůli které se dokáží na druhého urazit a klidně se s ním na nějakou dobu přestat bavit. Velice otevření jsou však v lásce. Hledají maximální štěstí. Měli by ale sundat růžové brýle, které jim často brání vidět to skutečné štěstí.

Charakteristiky znamení zvěrokruhu - seriál

Přečtěte si také další charakteristiky znamení horoskopů 

Egyptský horoskop - charakteristika znamení

Arabský horoskop - charakteristika znamení

Čínský horoskop - charakteristika znamení

Indický horoskop - charakteristika znamení

Ptačí horoskop - charakteristika

Cyklický horoskop - charakteristika

Andělský horoskop - charakteristika

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

SOBOTA 27. 11. 2021
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
NEDĚLE 28. 11. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 29. 11. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
ÚTERÝ 30. 11. 2021
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
STŘEDA 01. 12. 2021
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
ČTVRTEK 02. 12. 2021
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
PÁTEK 03. 12. 2021
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni

Řešíte, jak se zbavit akné? Vyzkoušejte rady, které skutečně fungují

Akné není jen výsadou mladistvých, jak by se mohlo zdát. I spousta dospělých lidí se potýká s tímto nepříjemným, nejen kosmetickým problémem. Pravda, v drtivé většině jsou to ženy. Na stav pokožky má vliv více ...

Odcizení ve vztahu: Co jej způsobuje a jak ho řešit?

Odcizení ve vztahu se může dostavit především po mnohaletém soužití dvou lidí. Je to jakýsi klín, který brání spokojenému partnerskému životu. Může se jevit i jako určité zklamání, jež následuje po fázi zamilov...

Kácení stromů na zahradě: Na co myslet, než se do něj pustíte?

Rozhodli jste se letos pro kácení stromů na zahradě? Pak to nemusí být tak snadné, jak se na první pohled zdá. Ještě než se starších a nemocných stromů zbavíte, měli byste si podrobně nastudovat, zda potřebujet...

Jste sova nebo skřivan? Spánkový režim ovlivňují naše geny

Jste sova nebo skřivan? Na světě jsou dva druhy lidí. Jedni, kteří se probouzejí brzy ráno a večer už moc nefungují. A tí, kteří nejsou schopni fungovat po ránu, nejlépe se jim cokoliv dělá večer a chodí spát a...

Nejčastější psychosomatická onemocnění aneb Zjistěte příčinu svých obtíží

Psychosomatická onemocnění už zamotala hlavu kdejakému lékaři. Jejich spouštěčem je téměř vždy disharmonie lidské psychiky. Nežádoucí fyzické projevy s tím související, mohou postihnout v podstatě kteroukoliv č...

Vánoce 2021 podle horoskopu: Jaké budou vaše letošní svátky podle hvězd?

Vánoce 2021 se kvapem blíží. Užívat si je budeme plnými doušky v kruhu rodinném již za měsíc. Zajímá vás, jak sváteční dny prožijete podle hvězd zrovna vy? To vám nastíníme právě teď ve vánočním horoskopu! Prož...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Domácí hydratační koupel dodá vaší pokožce opět zdravý vzhled

Domácí hydratační koupel se v podzimních a zimních měsících stává čím dál více aktuální. Pokožka má totiž v chladném počasí tendence k značnému vysušování. Avšak i přesto, že použijete do celotělové lázně vyživ...

Je cvičení během menstruace prospěšné nebo byste měla zůstat spíše v klidu?

Známe to všechny velmi dobře. Jakmile přijde menstruace, do ničeho se nám nechce, jsme unavené a často i bez energie. I když to bude znít zvláště, tak správný a vhodný pohyb během menstruace napomůže vyplavován...

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Medové perníčky podle zkušených babiček 4x jinak. Vyzkoušíte je?

Medové perníčky připravuje každá hospodyňka po svém. Zejména babičky mají své osvědčené a letité recepty, které po generace předávají ve své rodině. A právě jejich recepty vám nyní přinášíme, což se může v před...

Nas****st vládne republikou...

Taky ste si toho všimli? Ptáte se čeho? Přeci tý abnormálně velký nas****sti v naší společnosti. A nebude to lepší. Teď se kvůli očkování rozděluje společnost ještě víc... Neočkovaný budou závidět vočkovanejm a vůbec, bude to celý v řiti.