img

Potřebujete opravit stan nebo vyrobit plachtu na bazén? Plachtárna v Chrášťanech se o vše postará

Plachtovina se řadí mezi technické textilní materiály, které lze využívat nejrůznějším způsobem. V praxi se uplatňuje například k výrobě stanů, přístřešků, plachet na bazény i přepravních plachet na lodě – zkrátka tam, kde se vyžaduje vysoká pevnost a voděodolnost.

Své o tom ví Markéta Pilná, která v areálu strojíren v Chrášťanech provozuje plachtárnu, kde se věnuje zakázkové výrobě i opravám. S nejrůznějšími přáními a požadavky se na ni obrací zákazníci z celé republiky. Pojďme si na konkrétních příkladech ukázat, k čemu všemu lze kvalitní plachtovinu efektivně využívat.

Máte karavan? Stanové předsíně si oblíbíte

Pokud nedáte dopustit na cestování v karavanu, můžete si dovolenou na kolečkách zpříjemnit kvalitní stanovou předsíní. Protože stanové předsíně vyrobené z odolné plachtoviny rozšiřují obytný prostor karavanu a umožňují jeho pohodlnější využití zejména v kempech a na odpočívárnách, je o ně velký zájem. To potvrzuje i paní Markéta Pilná, která se zakázkové výrobě stanových předsíní dlouhodobě věnuje.

Stanovou předsíň si můžete samozřejmě zakoupit již v kompletním univerzálním provedení. Zakázková výroba je však vždy sázkou na jistotu a obejde se bez kompromisů. Umožňuje totiž zhotovení předsíně tak, aby na konkrétní typ karavanu skvěle pasovala a svými parametry splnila požadavky zákazníka. Máte jasnou představu o tom, jak by měla vaše budoucí stanová předsíň vypadat, jaký má mít tvar, barvu, vchod či větrací prvky? Pak se obraťte na plachtárnu v Chrášťanech, kde vám ji zhotoví přesně podle vašich požadavků.

Výroba atypického stanu není pro plachtárnu žádný problém

Podobně jako se stanovými předsíněmi je to i se stany. Samozřejmě si můžete vybrat z pestré nabídky hotových stanů, které jsou dostupné na trhu, vždy se však budete muset smířit s kompromisy. Rozhodnete-li si nechat vyrobit stan na míru, volba rozměrů, tvarů a dalších parametrů bude jen ve vašich rukou. Není proto divu, že o zakázkovou výrobu atypických stanů je velkých zájem, což paní Markéta Pilná jednoznačně potvrzuje.

Pokud doma máte kvalitní stan, který má už nejlepší léta za sebou, není důvod jej vyhazovat. Plachtárna se věnuje také opravám různých typů stanů, které zrenovuje a opraví tak, aby zase plnily svůj účel. Opravuje stany všech typů a velikostí.

Plachty na vozíky, přívěsy, přepravní boxy i lodě

Vzhledem k vysoké pevnosti a voděodolnosti se plachty využívají také v oblasti dopravy. Velký význam mají zejména v případě přívěsných vozíků, kde chrání přepravované předměty před deštěm i poškozením. Plachty jsou také nedílnou součástí malých užitkových automobilů i přepravních boxů na koně. Kvalita zpracování plachty je velmi důležitá a promítne se také na pevnosti a životnosti plachty.

Plachtárna Markéty Pilné na míru vyrábí také přepravní plachty na lodě a další dopravní prostředky. Velká míra ochrany je důležitá zejména při transportech na větší vzdálenosti. Plánujete-li si s sebou na dovolenou u moře vzít i loď, bez kvalitní plachty se neobejdete.

Kvalitní plachta ochrání váš bazén před nepříznivými vlivy počasí

Kvalitně zpracované plachty oceníte i doma nebo na zahradě. Dostatečně silná plachtovina se používá například k překrytí venkovních bazénů, které ochrání před nepříznivými vlivy počasí. Použití krycí plachty na bazén je důležité zejména v době zazimování. Zejména v případě betonových bazénů je problematické najít univerzální typ plachty, který by svými rozměry ideálně pasoval. V takovém případě je nejlepší obrátit se přímo na plachtárnu, která zajistí ušití plachty na míru podle rozměrů bazénu.

Díky textilním stěnám si můžete užít posezení na pergole i v dešti

Máte-li doma nebo na zahradě pergolu, zahradní posezení či terasu, můžete si venkovní posezení užívat i za nepříznivého počasí. Před deštěm vás ochrání textilní stěny i přístřešky, které představují jednoduché a cenově dostupné řešení.

Textilní stěny a přístřešky se s oblibou využívají i v komerční sféře, například na zastřešení venkovních posezení restaurací nebo nejrůznějších venkovních kulturních událostí. Na plachtárnu Markéty Pilné v Chrášťanech se obraťte i v případě, kdy vlivem neopatrného zacházení nebo nepříznivého počasí došlo k poškození plachtoviny. Zajistí její opravu tak, aby textilní stěny i přístřešky opět plnily svůj účel na výbornou.

Výroba historických replik je velmi žádaná

Příznivci historických vozidel i dobových událostí vám potvrdí, že služby plachtárny potřebují čas od času využít i oni. Plachtovina je totiž skvělým materiálem pro zhotovení replik středověkých stanů nebo třeba zastřešení koňských povozů.

Možnosti využití plachtoviny jsou téměř nekonečné. Máte nápad na další možnost využití tohoto materiálu? Obraťte se přímo na plachtárnu Markéty Pilné, která zajistí ušití libovolného předmětu z plachtoviny na míru a postará se také o kvalitní opravy a renovace.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Zdraví a krása

Kruhy pod očima nejsou jen kosmetický problém

Ráno se probudíte, podíváte do zrcadla a zjistíte, že nedostatek spánku vám dodal nejen unavený výraz, ale i nepěkné kruhy pod očima. Kruhy pod očima však nejsou jen výsadou únavy. Naše tělo nám jejich prostřed...

Psychologie

Proč intuice potřebuje myšlení a myšlení intuici?

Zvykli jsme si žít v protikladech. Věci, názory, lidi, situace zpravidla považujeme za dobré anebo špatné. To, co je v našem světě dobré, se snažíme podporovat, a to špatné vymýtit. Už zde však narážíme na prob...

Academy

Onemocnění koronavirem, COVID-19

COVID-19 je označení onemocnění způsobené odhaleným typem koronaviru. Jelikož jde o zcela nově objevený virus, onemocnění se nejčastěji označuje jako onemocnění koronavirem. Je nutné podotknout, že existuje mno...

Řemesla

Jak zabalit dárek? Buďte letos originální!

Jak zabalit dárek pro manželku, manžela, maminku, tatínka, nebo děti? To v posledních dnech řeší snad každý z nás. Ti, co dostali do vínku více kreativity a zručnosti, jsou na koni. Nápady z nich padají, jako b...

Mazlíčci

Jak používat klikr pro psy? Jednoduchý trénink naučí vašeho psa poslušnosti

Sedni, lehni, dones nebo zůstaň. Základní povely, které musí umět každý pes. Ne vždy si je dokáže mazlíček snadno osvojit. Existuje však výborný trik, díky kterému psa naučíte snadno povely i další psí kusy. Př...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Staročeské okénko

Domácí perníkové koření ve třech různých kombinacích

Domácí perníkové koření dodá vašemu pečivu nenahraditelnou vůni i chuť. Piškot nebo medové perníčky si s voňavou směsí skořice, hřebíčku, badyánu, nového koření a třeba i zázvoru můžete připravit kdykoliv v roc...