Stezka korunami stromů je ideální výlet na léto! Bude bavit vás, i děti

 stezka korunami stromů2Stezka korunami stromů - Dolní Morava.

Teplejší počasí přímo láká k výletu přírodou. Skvělou možností, kam se o víkendu podívat, je stezka korunami stromů. U nás jich najdeme hned několik, jako je Stezka korunami stromů Lipno, Krkonoše anebo Pustevny. Stezka korunami stromů spojuje procházku, výhled a pobyt v přírodě. Bude bavit jak nás, tak naše ratolesti.

Co je to stezka korunami stromů?

Většinou se stezka korunami stromů nachází v srdci krásné přírody. Jak napovídá název, je to stezka, která začíná na zemi a postupně se zvyšuje až na úroveň korun stromů. A protože jsou to většinou stromy rostoucí mnoho let, dostaneme se opravdu vysoko. Naskytne se nám výhled na dalekou krajinu, podobnějako u rozhleden. Často má stezka korunami stromů různé interaktivní prvky, které budou bavit zejména děti. Navíc má i popisky míst, které nám pomůžou určit, co v dálce zrovna vidíme.

Stezky korunami stromů v České republice

1. Stezka korunami stromů Lipno

V okolí přírody Lipna se nachází vůbec první stezka korunami stromů v České republice. Je dlouhá 675 metrůa na konci stezky se můžeme podívat na vyhlídkovou věž. Uvidíme z ní do daleké krajiny. Navíc je stezka bezbariérová, proto je vhodná i pro osoby se ztíženou pohyblivostí. Po cestě se budeme dozvídat nejednu zajímavost o lesu, přírodě a její ochraně. Dokonce má stezka korunami stromů i lanové prvky, které zabaví nejenom děti. V okolí Lipna najdeme celou řadu dalších míst, kam se stojí zato podívat. Například bobová dráha, Český Krumlov anebo grafitový důl. Proto je Stezka korunami stromů Lipno výborným námětem na vícedenní výlety

 • Vyhlídková věž je vysoká celých 40 metrů.
 • Stezka je ve výšce 24 metrů.
 • Stezka má11 adrenalinových zastávek.
 • Děti si zamilují suchý tobogán,který vede z vyhlídkové věže až dolů. Má celých 52 metrů.
 • Stezka korunami stromů Lipno má také večerní prohlídky. Někdy pořádá i koncerty.

2. Stezka korunami stromů Pustevny

V Beskydech je pro nás nachystaná stezka korunami stromů u Pusteven. Jmenuje se Stezka Valašska, je mezi stezkami nejnovější a má celých 600 metrů. Kromě krásné přírody na nás čeká dlouhý lanový chodník, který zážitek ze stezky ještě více zpestří. Stezka korunami stromů Pustevny má řadu informačních zastávek, kde se dozvíme o místní přírodě a blízkém okolí. Na konci stezky se dostaneme na vyhlídkovou věž. 

 • Na vyhlídkové věži se podíváme do výšky 22 metrů.
 • Lanový chodník je dlouhý 150 metrů.
 • Stezka má část zvanou skywalk. Ta je pouze z oceli a skla a navodí nám pocit, že se nacházíme ve vzduchu. Má dokonce evropské prvenství.
 • Stezka korunami stromů Pustevny zde bohužel nebude na věky. Otevřela se v roce 2019 na 20 let.

beskydy stezkaStezka korunami stromů - Pustevny.

3. Stezka korunami stromů Krkonoše 

Poblíž Jánských lázní se nachází Stezka korunami stromů Krkonoše. Je přímo uprostřed Krkonošského národního parku, a proto uvidíme jednu z nejkrásnějších částí přírody České republiky. Navíc je stezka opravdu dlouhá, má celých 1500 metrů. Kromě krásné procházky se dozvíme o místní přírodě, živočiších a samozřejmě i stromech. Některé z nich jsou totiž staré přes 150 let. Zajímavostí stezky je podzemní část,kde se dozvíme o kořenovém systému a půdě. Na konci stezky je vyhlídková věž, ze které uvidíme až do daleké krajiny. Navíc je stezka korunami stromů bezbariérová. Je proto vhodná opravdu pro každého. Děti ocení adrenalinové a interaktivní zastávky.

 • Vyhlídková věž má celých 45 metrů.
 • Na stezce se dostaneme do výšky 24 metrů.
 • Velkým lákadlem nejenom pro mladší návštěvníky je tobogán, kterým se můžeme svést z vyhlídkové věže až na zem.
 • Stezka korunami stromů pořádá různé akce, jako je například snídaně za ranního rozbřesku.

3. Stezka korunami stromů Dolní Morava

Stezka korunami stromů na Dolní Moravě byla otevřena v roce 2005 a nachází se na úpatí masivu Králický Sněžník. Postavená je ze dřeva a z oceli a svou mohutnou ocelovou konstrukcí připomíná horskou dráhu.  

 • Stezka je vysoká 55 metrů
 • Na konci stezky je umístěný 100 metrový tobogán, po kterém se návštěvníci mohou sklouznout. 
 • Stezka odolá vichřice o síle větru 200 km v hodině. 

Německo: Stezka korunami stromů v Bavorsku

Pokud bychom se chtěli podívat do zahraničí, rozhodně by nám neměla ujít stezka korunami stromů Baumwipfelpfadv Bavorsku. Je to největší stezka korunami stromů na světě a nabízí opravdu jedinečný zážitek. Kromě nádherné přírody Bavorska uvidíme řadu informačních a interaktivních zastávek, kde se dozvíme nejednu zajímavost o místní přírodě. Je bezbariérová a podívat se na ni můžeme i v zimě. Stezka korunami stromů v Bavorsku je zakončená vyhlídkovou věží, ze které uvidíme až na Alpy.

 • Stezka korunami stromů v Bavorsku je dlouhá 1320 metrů.
 • Dostaneme se do výšky 44 metrů.
 • Vyhlídková věž je architektonický unikát.

stezka korunami stromů1Stezka korunami stromů - Bavorský les.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte