Lunární kalendář vám poradí, kdy jít poprvé na zahradu!

lunarni kalendar zenaLunární kalendář nabízí dobrý návod na péči o zahradu

Lunární kalendář přesně poradí, kdy je nejlepší odstartovat práce na zahradě. Podle lunárního kalendáře je možné provádět celou řadu běžných činností. Postavení měsíce nás ovlivňuje každým dnem. S ohledem na jeho fázi i momentální přítomnost v konkrétním znamení zvěrokruhu lze efektivně provádět nejen péči o tělo a o své zdraví, ale třeba také o svou zahrádku v rámci výsadby rostlin či kypření půdy.

Víte, kdy je nejlepší zasadit semínka a kdy se věnovat vytrhávání plevele?

Lunární kalendář 2020: Vítání jara a první práce s půdou

Lunární kalendář toho řídí skutečně mnoho. Protože se blíží první jarní den a jarní rovnodennost 2020, můžeme se těšit na začátek jara, které je třeba patřičně přivítat. Vítání jara lze také uspořádat v tradičním duchu vynášení Morany o páté postní neděli – smrtné neděli, kdy se lidé loučí se zimou a se vším starým, aby mohlo přijít nové. Smrtná neděle letos připadá na 29. března. Další možností je samotná oslava Velikonoc, ať už v formou křesťanských či pohanských zvyklostí. Velikonoce v roce 2020 oslavíme 12. a 13. dubna.

Lunární kalendář řídí práce na zahradě

Na jaře už půda čeká na to, až se jí budeme patřičně věnovat a až ji prokypříme a zasijeme semínka. Lunární kalendář nám přesně poradí, kdy začít. S vítáním jara souvisí také úklid našich domovů, ale i celé zahrady. Vše by měl řídit lunární kalendář. Symbolickým spálením všeho nefunkčního a starého bývá založení ohně na zahradě, kdy touto rituální očistou připravíme zahradu na nový zrod života a úrodu letošního roku.

ČTĚTE: Podrobný LUNÁRNÍ KALENDÁŘ na každý den v roce

Lunární kalendář může velmi efektivně ovlivnit náš život v lepšímu. Ať už chceme či nechceme, vlivy vnějšího prostředí, jako například počasí nebo postavení měsíce, na nás velice působí. Naši předkové lunární kalendář nepotřebovali. Dobře věděli, jak s tím pracovat a jak toho využít třeba k dosažení lepší úrody nebo k uzdravení. Samozřejmě však s velkou úctou k naší planetě a s respektem k přírodním a vesmírným zákonům. Jak tedy můžeme lunární kalendář využít a jak s ním pracovat?

Lunární kalendář radí, kdy jít poprvé na zahradu

Lunární kalendář zná ideální čas pro loučení se zimou a se vším starým, pro shrabování starého podzimního listí a úklidu zahrady. Bývá vždy za ubývajícího měsíce. Začít můžete hned po úplňku v panně, který nastal dne 9. března 2020. K důkladnému kypření půdy využijte měsíc ve vzdušném znamení – ve vodnáři, a to na svatého Josefa dne 19. března a 20. března, kdy se slaví jarní rovnodennost. Svátek svatého Josefa právě bývá často spojován s první návštěvou zahrádky.

sazeni jaro zenaJe vhodné, aby se setí a sázení řídilo podle lunárního kalendáře

Ideální doba k rytí zahrady a následné setbě, jak radí lunární kalendář, je při postavení měsíce v beranu, kdy semínka mají velkou sílu k tomu, aby se prodrala na svět a vyklíčila. Tohle bývá počátek všeho nového, a za přibývajícího měsíce, je to ideální stav. Tyto dny můžete využít od 24. března. K práci na zahradě se také velice hodí dny, kdy měsíc stojí ve znamení býka.

Podívejte se, jak se podle jednotlivých fází Měsíce nejlépe starat o zahradu.

Lunární kalendář ukazuje, že to následuje hned v dalších dnech, a to od 26. do 28. března. V této době také měsíc přibývá, proto si v těchto dnech na konci března rozhodně udělejte čas k výsevu semínek, ať už třeba jen do květináče, anebo do skleníku či už rovnou na zahrádku. Možností je tedy spousta a záleží jen na vás, které dny si podle lunárního kalendáře k práci na zahrádce vyberete.

NAVAZUJÍCÍ TÉMATA:

Lunární kalendář: Jak pečovat o vlasy podle fází Měsíce

Lunární jóga a hormonální jóga

Lunární kalendář a jarní detoxikace. Kdy je nejlepší začít s očistou?


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Lunární náramek Onyx + Karneol

Unikátní náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Onyx + Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Růženín + Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Karneol

Náramek z minerálních kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Perleť + Karneol

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Aqua Aura Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Náramek z…

Cena: 480 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte