Indiánský horoskop – charakteristika znamení

Indiánský horoskop – charakteristika znamení

Indiáni byli vždy úzce spjati s přírodou, kterou doslova uctívali. Také se obdivovali vlastnostem některých zvířat a snažili se jim připodobnit. Symboly zvířat zdobili své totemy a ukazovali tím, jakými vlastnostmi jejich kmen oplývá a čím se mohou jeho lidé pyšnit. Jednotlivá zvířata byla přiřazena i lidem podle toho, kdy se narodili. Podívejte se na indiánský horoskop, který přisuzuje lidem vlastnosti jednotlivých posvátných zvířat.

Čtěte také:

Indiánský horoskop 2019 - co vás čeká podle staré indiánské moudrosti

Indiánský horoskop podle zvířat

Indiánský horoskop přiřazuje každého člověka k jednomu z 12 znamení, která jsou pojmenována podle zvířat. Každé zvíře má určité charakterové rysy, které se podle indiánů objevují i u lidí narozených v daném znamení. Přečtěte si také indiánský horoskop na rok 2019 a přečtěte si také indiánský horoskop na rok 2020.

Indiánský horoskop - Vydra

20. ledna – 18. února

Hravé a veselé vydry byly pro indiány symbolem optimismu. Lidé narození ve znamení vydry jsou plní optimismu a nadšení, které jim pomáhá zvládat starosti běžného života. Problémy vidí jako výzvy a jejich povaha jim dává sílu je všechny s lehkostí překonávat. Díky pozitivnímu pohledu na svět a schopnosti rozptýlit starosti ostatních jsou lidé - vydry oblíbení ve společnosti.

Bývají pracovití, srší nápady a oplývají bujnou fantazií. Potřebovaly by se ale držet více při zemi a ze svých vizí udělat realizovatelné plány. Jinak spotřebují spoustu energie na něco, co nelze uskutečnit.

Indiánský horoskop - Vlk

19. února – 20. března

Spatřit vlka v přírodě nebylo kvůli jeho plachosti obvyklé, což mu dodávalo auru tajemnosti. Podle indiánského horoskopu jsou lidé narození ve znamení vlka citliví, drží se stranou, nedávají příliš najevo své emoce a působí nepřístupně. Může za to jejich plachost a nesmělost, ale také obavy z toho, že někdo zneužije jejich důvěru.

Citlivost je však i jejich silnou stránkou. Jsou empatičtí a starostliví, umí dobře vycítit potřeby ostatních a svým blízkým jsou vždy připraveni pomoci. A pokud je nejhůř, stanou se z nich šelmy ochotné tvrdě bojovat a dát najevo svou sílu.

Indiánský horoskop - Sokol

21. března – 19. dubna

Bystrost a pohotovost – to jsou vlastnosti, kterými oplývá sokol. Stejně tak jsou lidé - sokoli pozorní a nic jim neunikne, snadno dokáží prokouknout lež. Tak jako dravci umí okamžitě vystartovat za kořistí, lidé narození ve znamení sokola se střemhlavě vrhají za svými cíli. Neztrácí čas plánováním, na to jsou příliš netrpěliví a bezprostřední.

Často se jim tohle přímočaré jednání vyplácí, občas ale mohou pořádně narazitNeúspěch je však nikdy neodradí – když nedosáhnou cíle, alespoň získali nové zkušenosti do budoucna.

Indiánský horoskop - Bobr

20. dubna – 20. května

Bobři jsou díky svému umění stavět úchvatné hráze symbolem pracovitosti a preciznosti. Charakteristika tohoto znamení v indiánském horoskopu je stejná – lidé - bobři jsou realisté stavící na pevných základech. Jsou cílevědomí, mají vizi a dokáží si vytvořit dobrý plán, jak jí dostáhnout. Ba co víc, díky své pracovitosti a vytrvalosti také postupnými kroky ke svému cíli dojdou.

Občas ale pro samou práci nevnímají další příležitosti. Nebo je ani vidět nechtějí, protoženeradi mění své plány. Prospělo by jim občas více pružnosti a umění využít nové výzvy.

Indiánský horoskop - Jelen

21. května – 20. června

Jeleni jsou klidná a moudrá zvířata, která umí dobře pozorovat své okolí a utéct před každým nebezpečím. Podobně také lidé narození ve znamení jelena jsou neustále ve střehu, umí rozpoznat problém a s předstihem reagovat. Většinou před konflikty utíkají. Pokud už musí do střetu jít, nejlepší zbraní je jejich inteligence, bystrost a umění mluvit. Své nepřátele přesvědčí svými argumenty a perfektními rétorickými schopnostmi. Nebo se prostě vymluví.

Lidé narození v tomto znamení mohou být nestálí a někdy nedotahují svou práci a záměry do konce. Jeleni mohou být také povrchní a neusilující o hlubší poznání.

Indiánský horoskop - Datel

21. června – 21. července

Každé malé dítě u nás ví, že datel umí léčit stromy. Jako léčitel je vnímán také indiány. Lidé narození ve znamení datla jsou empatičtí, umí trpělivě naslouchat a obětavě pomáhat. Mohou tak být léčiteli všech, kdo potřebují pomoct se svými trápeními. Takhle bohulibá vlastnost jim ale může působit i potíže – pro své okolí by se rozdali, čehož může někdo lehce zneužít. Přes všechnu péči o ostatní také mohou datlové zapomínat na sebe a své potřeby.

Lidé ve znamení datla jsou citliví a plaší, ale také jemní a taktní. Usilují o dobré vztahy a snaží se usmiřovat konflikty. Jejich péče ale může být až přehnaná a svazující.

Indiánský horoskop - Losos

22. července – 21. srpna

Tak jako losos vytrvale překonává všechny překážky, které mu řeka postaví do cesty, tak i lidé, kterým indiánský horoskop přisuzuje vlastnosti tohoto znamení, jsou nezdolní a nezaleknou se žádné nástrahy. Jsou to silné osobnosti, oplývají pevnou vůlí, sebevědomím a smyslem pro zodpovědnost. Ne nadarmo se z nich stávají vůdci skupiny, což jim přináší prestiž, ale také nutnost skládat nějaké oběti. Pro lidi - lososy je to samozřejmost, i když jsou rádi za to obdivováni.

Uznání si určitě zaslouží. Občas by si měli ale uvědomit, že nejsou nenahraditelní a není nutné se za strhat. Naučit se odpočívat a relaxovat je pro lososy jeden z mála téměř nesplnitelných cílů.

Indiánský horoskop - Medvěd

22. srpna – 21. září

Na první pohled se medvědi mohou zdát neohrabaní a líní, ale naopak to jsou obratná, neohrožená a silná zvířata. Stejní jsou i lidé narození v tomto znamení. Nechybí jim klid a rozvaha, jsou samostatní a nezávislí. Umí být také velmi kritičtí, a to k sobě i ostatním. Měli by se naučit větší toleranci.

Lidé narození ve znamení medvěda jsou dobří v plánování a systematické přípravě. Nechtějí dělat rychlá rozhodnutí, spíše si potřebují vše v klidu promyslet a zvážit. Pak si mohou jít usilovně za svým.

Indiánský horoskop - Havran

22. září – 22. října

Havran je pro indiány symbolem rovnováhy a harmonie. Lidé, které indiánský horoskop přiřazuje ke znamení havrana, jsou obvykle nekonfliktní a optimističtí. Chtějí klidný život bez zbytečných rozepří, nevyhledávají konflikty a spíše se je snaží urovnávat. Jsou to rození diplomaté.

Lidé - havrani jsou společenští, otevření, komunikativní a přátelští. Navázané vztahy však bývají často povrchní, protože havrani rádi potkávají nové lidi, ale už nekladou důraz na jejich lepší poznání.

Indiánský horoskop - Had

23. října – 22. listopadu

V indiánské mytologii byli hadi vždy symbolem moudrosti. Tato charakteristika sedí i na lidi narozené podle indiánského horoskopu ve znamení hada. Bývají moudří a hloubaví, rádi pozorují své okolí a snaží se přijít na kloub každé záhadě – to se jim daří díky jejich pronikavé intuici.

Tak jako had, když se cítí ohrožen, umí nepříjemně kousnout, podobně se brání i lidé tohoto znamení. Hadi bývají nekompromisní a velmi upřímní, málokdy si na svůj jazyk dávají pozor. Mohou tak snadno někoho ranit.

Indiánský horoskop - Sova

21. listopadu – 21. prosince

Sova je ztělesněním moudrosti, vědění a vzdělanosti. To samé lze říct i o lidech - sovách. Snadno se učí, rádi získávají nové informace. Své vědění se snaží šířit dál a diskutovat s ostatními o nejrůznějších tématech je doslova naplňuje. V běžném životě často probírají každý problém ze všech úhlů pohledu a snaží se najít nejoptimálnější řešení, které by bylo pro všechny dobré.

Za svými názory si sovy stojí a problém může nastat, když jsou o své pravdě neochvějně přesvědčeny. Sovy by si měly uvědomit, že pravdu mohou mít i ostatní lidé.

Indiánský horoskop - Husa

22. prosince – 19. ledna

O husách si někdo může myslet, že jsou pomalé a hloupé, ale díky své neúnavnosti jsou schopné podávat obdivuhodné výkony a vždy dosáhnou svého cíle. Stejně je to i s lidmi, kteří se podle indiánského horoskopu narodili ve znamení husy. Zdobí je odhodlání a síla, ale také vytrvalost. Nezakládají si na rychlých a spontánních rozhodnutích, spíš vše důkladně zváží, proberou a pak se teprve odhodlají k jednání. Následně jdou houževnatě za svým.

Občas si ale dají cíl příliš daleký, kterého dosáhnou jen za cenu spotřebování značného množství sil. Husy by se měly naučit zvolnit, odpočívat a nesnažit se neustále hnát za ambiciózními cíli.

Taková byla charakteristika znamení podle indiánského horoskopu. Poznali jste se ve vlastnostech svého zvířete?

Charakteristiky znamení zvěrokruhu - seriál

Egyptský horoskop - charakteristika znamení

Arabský horoskop - charakteristika znamení

Čínský horoskop - charakteristika znamení

Indický horoskop - charakteristika znamení

Ptačí horoskop - charakteristika

Cyklický horoskop - charakteristika

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

SOBOTA 27. 11. 2021
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
NEDĚLE 28. 11. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 29. 11. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
ÚTERÝ 30. 11. 2021
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
STŘEDA 01. 12. 2021
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
ČTVRTEK 02. 12. 2021
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
PÁTEK 03. 12. 2021
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni

Řešíte, jak se zbavit akné? Vyzkoušejte rady, které skutečně fungují

Akné není jen výsadou mladistvých, jak by se mohlo zdát. I spousta dospělých lidí se potýká s tímto nepříjemným, nejen kosmetickým problémem. Pravda, v drtivé většině jsou to ženy. Na stav pokožky má vliv více ...

Odcizení ve vztahu: Co jej způsobuje a jak ho řešit?

Odcizení ve vztahu se může dostavit především po mnohaletém soužití dvou lidí. Je to jakýsi klín, který brání spokojenému partnerskému životu. Může se jevit i jako určité zklamání, jež následuje po fázi zamilov...

Kácení stromů na zahradě: Na co myslet, než se do něj pustíte?

Rozhodli jste se letos pro kácení stromů na zahradě? Pak to nemusí být tak snadné, jak se na první pohled zdá. Ještě než se starších a nemocných stromů zbavíte, měli byste si podrobně nastudovat, zda potřebujet...

Jste sova nebo skřivan? Spánkový režim ovlivňují naše geny

Jste sova nebo skřivan? Na světě jsou dva druhy lidí. Jedni, kteří se probouzejí brzy ráno a večer už moc nefungují. A tí, kteří nejsou schopni fungovat po ránu, nejlépe se jim cokoliv dělá večer a chodí spát a...

Nejčastější psychosomatická onemocnění aneb Zjistěte příčinu svých obtíží

Psychosomatická onemocnění už zamotala hlavu kdejakému lékaři. Jejich spouštěčem je téměř vždy disharmonie lidské psychiky. Nežádoucí fyzické projevy s tím související, mohou postihnout v podstatě kteroukoliv č...

Vánoce 2021 podle horoskopu: Jaké budou vaše letošní svátky podle hvězd?

Vánoce 2021 se kvapem blíží. Užívat si je budeme plnými doušky v kruhu rodinném již za měsíc. Zajímá vás, jak sváteční dny prožijete podle hvězd zrovna vy? To vám nastíníme právě teď ve vánočním horoskopu! Prož...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Domácí hydratační koupel dodá vaší pokožce opět zdravý vzhled

Domácí hydratační koupel se v podzimních a zimních měsících stává čím dál více aktuální. Pokožka má totiž v chladném počasí tendence k značnému vysušování. Avšak i přesto, že použijete do celotělové lázně vyživ...

Je cvičení během menstruace prospěšné nebo byste měla zůstat spíše v klidu?

Známe to všechny velmi dobře. Jakmile přijde menstruace, do ničeho se nám nechce, jsme unavené a často i bez energie. I když to bude znít zvláště, tak správný a vhodný pohyb během menstruace napomůže vyplavován...

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Medové perníčky podle zkušených babiček 4x jinak. Vyzkoušíte je?

Medové perníčky připravuje každá hospodyňka po svém. Zejména babičky mají své osvědčené a letité recepty, které po generace předávají ve své rodině. A právě jejich recepty vám nyní přinášíme, což se může v před...

Nas****st vládne republikou...

Taky ste si toho všimli? Ptáte se čeho? Přeci tý abnormálně velký nas****sti v naší společnosti. A nebude to lepší. Teď se kvůli očkování rozděluje společnost ještě víc... Neočkovaný budou závidět vočkovanejm a vůbec, bude to celý v řiti.