Indiánský horoskop – charakteristika znamení

Indiánský horoskop – charakteristika znamení

Indiáni byli vždy úzce spjati s přírodou, kterou doslova uctívali. Také se obdivovali vlastnostem některých zvířat a snažili se jim připodobnit. Symboly zvířat zdobili své totemy a ukazovali tím, jakými vlastnostmi jejich kmen oplývá a čím se mohou jeho lidé pyšnit. Jednotlivá zvířata byla přiřazena i lidem podle toho, kdy se narodili. Podívejte se na indiánský horoskop, který přisuzuje lidem vlastnosti jednotlivých posvátných zvířat.

Čtěte také:

Indiánský horoskop 2019 - co vás čeká podle staré indiánské moudrosti

Indiánský horoskop podle zvířat

Indiánský horoskop přiřazuje každého člověka k jednomu z 12 znamení, která jsou pojmenována podle zvířat. Každé zvíře má určité charakterové rysy, které se podle indiánů objevují i u lidí narozených v daném znamení. Přečtěte si také indiánský horoskop na rok 2019 a přečtěte si také indiánský horoskop na rok 2020.

Indiánský horoskop - Vydra

20. ledna – 18. února

Hravé a veselé vydry byly pro indiány symbolem optimismu. Lidé narození ve znamení vydry jsou plní optimismu a nadšení, které jim pomáhá zvládat starosti běžného života. Problémy vidí jako výzvy a jejich povaha jim dává sílu je všechny s lehkostí překonávat. Díky pozitivnímu pohledu na svět a schopnosti rozptýlit starosti ostatních jsou lidé - vydry oblíbení ve společnosti.

Bývají pracovití, srší nápady a oplývají bujnou fantazií. Potřebovaly by se ale držet více při zemi a ze svých vizí udělat realizovatelné plány. Jinak spotřebují spoustu energie na něco, co nelze uskutečnit.

Indiánský horoskop - Vlk

19. února – 20. března

Spatřit vlka v přírodě nebylo kvůli jeho plachosti obvyklé, což mu dodávalo auru tajemnosti. Podle indiánského horoskopu jsou lidé narození ve znamení vlka citliví, drží se stranou, nedávají příliš najevo své emoce a působí nepřístupně. Může za to jejich plachost a nesmělost, ale také obavy z toho, že někdo zneužije jejich důvěru.

Citlivost je však i jejich silnou stránkou. Jsou empatičtí a starostliví, umí dobře vycítit potřeby ostatních a svým blízkým jsou vždy připraveni pomoci. A pokud je nejhůř, stanou se z nich šelmy ochotné tvrdě bojovat a dát najevo svou sílu.

Indiánský horoskop - Sokol

21. března – 19. dubna

Bystrost a pohotovost – to jsou vlastnosti, kterými oplývá sokol. Stejně tak jsou lidé - sokoli pozorní a nic jim neunikne, snadno dokáží prokouknout lež. Tak jako dravci umí okamžitě vystartovat za kořistí, lidé narození ve znamení sokola se střemhlavě vrhají za svými cíli. Neztrácí čas plánováním, na to jsou příliš netrpěliví a bezprostřední.

Často se jim tohle přímočaré jednání vyplácí, občas ale mohou pořádně narazitNeúspěch je však nikdy neodradí – když nedosáhnou cíle, alespoň získali nové zkušenosti do budoucna.

Indiánský horoskop - Bobr

20. dubna – 20. května

Bobři jsou díky svému umění stavět úchvatné hráze symbolem pracovitosti a preciznosti. Charakteristika tohoto znamení v indiánském horoskopu je stejná – lidé - bobři jsou realisté stavící na pevných základech. Jsou cílevědomí, mají vizi a dokáží si vytvořit dobrý plán, jak jí dostáhnout. Ba co víc, díky své pracovitosti a vytrvalosti také postupnými kroky ke svému cíli dojdou.

Občas ale pro samou práci nevnímají další příležitosti. Nebo je ani vidět nechtějí, protoženeradi mění své plány. Prospělo by jim občas více pružnosti a umění využít nové výzvy.

Indiánský horoskop - Jelen

21. května – 20. června

Jeleni jsou klidná a moudrá zvířata, která umí dobře pozorovat své okolí a utéct před každým nebezpečím. Podobně také lidé narození ve znamení jelena jsou neustále ve střehu, umí rozpoznat problém a s předstihem reagovat. Většinou před konflikty utíkají. Pokud už musí do střetu jít, nejlepší zbraní je jejich inteligence, bystrost a umění mluvit. Své nepřátele přesvědčí svými argumenty a perfektními rétorickými schopnostmi. Nebo se prostě vymluví.

Lidé narození v tomto znamení mohou být nestálí a někdy nedotahují svou práci a záměry do konce. Jeleni mohou být také povrchní a neusilující o hlubší poznání.

Indiánský horoskop - Datel

21. června – 21. července

Každé malé dítě u nás ví, že datel umí léčit stromy. Jako léčitel je vnímán také indiány. Lidé narození ve znamení datla jsou empatičtí, umí trpělivě naslouchat a obětavě pomáhat. Mohou tak být léčiteli všech, kdo potřebují pomoct se svými trápeními. Takhle bohulibá vlastnost jim ale může působit i potíže – pro své okolí by se rozdali, čehož může někdo lehce zneužít. Přes všechnu péči o ostatní také mohou datlové zapomínat na sebe a své potřeby.

Lidé ve znamení datla jsou citliví a plaší, ale také jemní a taktní. Usilují o dobré vztahy a snaží se usmiřovat konflikty. Jejich péče ale může být až přehnaná a svazující.

Indiánský horoskop - Losos

22. července – 21. srpna

Tak jako losos vytrvale překonává všechny překážky, které mu řeka postaví do cesty, tak i lidé, kterým indiánský horoskop přisuzuje vlastnosti tohoto znamení, jsou nezdolní a nezaleknou se žádné nástrahy. Jsou to silné osobnosti, oplývají pevnou vůlí, sebevědomím a smyslem pro zodpovědnost. Ne nadarmo se z nich stávají vůdci skupiny, což jim přináší prestiž, ale také nutnost skládat nějaké oběti. Pro lidi - lososy je to samozřejmost, i když jsou rádi za to obdivováni.

Uznání si určitě zaslouží. Občas by si měli ale uvědomit, že nejsou nenahraditelní a není nutné se za strhat. Naučit se odpočívat a relaxovat je pro lososy jeden z mála téměř nesplnitelných cílů.

Indiánský horoskop - Medvěd

22. srpna – 21. září

Na první pohled se medvědi mohou zdát neohrabaní a líní, ale naopak to jsou obratná, neohrožená a silná zvířata. Stejní jsou i lidé narození v tomto znamení. Nechybí jim klid a rozvaha, jsou samostatní a nezávislí. Umí být také velmi kritičtí, a to k sobě i ostatním. Měli by se naučit větší toleranci.

Lidé narození ve znamení medvěda jsou dobří v plánování a systematické přípravě. Nechtějí dělat rychlá rozhodnutí, spíše si potřebují vše v klidu promyslet a zvážit. Pak si mohou jít usilovně za svým.

Indiánský horoskop - Havran

22. září – 22. října

Havran je pro indiány symbolem rovnováhy a harmonie. Lidé, které indiánský horoskop přiřazuje ke znamení havrana, jsou obvykle nekonfliktní a optimističtí. Chtějí klidný život bez zbytečných rozepří, nevyhledávají konflikty a spíše se je snaží urovnávat. Jsou to rození diplomaté.

Lidé - havrani jsou společenští, otevření, komunikativní a přátelští. Navázané vztahy však bývají často povrchní, protože havrani rádi potkávají nové lidi, ale už nekladou důraz na jejich lepší poznání.

Indiánský horoskop - Had

23. října – 22. listopadu

V indiánské mytologii byli hadi vždy symbolem moudrosti. Tato charakteristika sedí i na lidi narozené podle indiánského horoskopu ve znamení hada. Bývají moudří a hloubaví, rádi pozorují své okolí a snaží se přijít na kloub každé záhadě – to se jim daří díky jejich pronikavé intuici.

Tak jako had, když se cítí ohrožen, umí nepříjemně kousnout, podobně se brání i lidé tohoto znamení. Hadi bývají nekompromisní a velmi upřímní, málokdy si na svůj jazyk dávají pozor. Mohou tak snadno někoho ranit.

Indiánský horoskop - Sova

21. listopadu – 21. prosince

Sova je ztělesněním moudrosti, vědění a vzdělanosti. To samé lze říct i o lidech - sovách. Snadno se učí, rádi získávají nové informace. Své vědění se snaží šířit dál a diskutovat s ostatními o nejrůznějších tématech je doslova naplňuje. V běžném životě často probírají každý problém ze všech úhlů pohledu a snaží se najít nejoptimálnější řešení, které by bylo pro všechny dobré.

Za svými názory si sovy stojí a problém může nastat, když jsou o své pravdě neochvějně přesvědčeny. Sovy by si měly uvědomit, že pravdu mohou mít i ostatní lidé.

Indiánský horoskop - Husa

22. prosince – 19. ledna

O husách si někdo může myslet, že jsou pomalé a hloupé, ale díky své neúnavnosti jsou schopné podávat obdivuhodné výkony a vždy dosáhnou svého cíle. Stejně je to i s lidmi, kteří se podle indiánského horoskopu narodili ve znamení husy. Zdobí je odhodlání a síla, ale také vytrvalost. Nezakládají si na rychlých a spontánních rozhodnutích, spíš vše důkladně zváží, proberou a pak se teprve odhodlají k jednání. Následně jdou houževnatě za svým.

Občas si ale dají cíl příliš daleký, kterého dosáhnou jen za cenu spotřebování značného množství sil. Husy by se měly naučit zvolnit, odpočívat a nesnažit se neustále hnát za ambiciózními cíli.

Taková byla charakteristika znamení podle indiánského horoskopu. Poznali jste se ve vlastnostech svého zvířete?

Charakteristiky znamení zvěrokruhu - seriál

Egyptský horoskop - charakteristika znamení

Arabský horoskop - charakteristika znamení

Čínský horoskop - charakteristika znamení

Indický horoskop - charakteristika znamení

Ptačí horoskop - charakteristika

Cyklický horoskop - charakteristika

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

NEDĚLE 17. 10. 2021
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 18. 10. 2021
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
ÚTERÝ 19. 10. 2021
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
STŘEDA 20. 10. 2021
beran
Měsíc putuje ve znamení Berana, dnes je úplněk. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Pokud trpíte na migrény, pijte…
více o tomto dni
ČTVRTEK 21. 10. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 22. 10. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 23. 10. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni

Amalgámy a těžké kovy v těle. Jak moc nás mohou ovlivňovat?

Poslední dobou se hodně hovoří o negativních následcích těžkých kovů, které se nám usazují v těle. Ať už jde například o amalgámové výplně nebo třeba o těžké kovy z mořských ryb, které konzumujeme, nelze opomíj...

Manželská krize se může dostavit kdykoliv. Jak ji společně zvládnout?

Manželská krize přichází z čista jasna a ohrožuje soužití dvou lidí. Může ji způsobit náhlý a aktuální problém anebo i ten, který se táhne po několik let. Podle odborníků nelze očekávat, že bude manželství vždy...

Víte, jak na správné sušení bylinek? Udělejte si zásoby na celou zimu

Svoje oblíbené bylinky nemusíte přes zimu oplakávat, ani je těžce shánět v bylinkářství. Ke konci sezóny je jednoduše skliďte nebo vyrazte na sběr a nasušte si je. A nebojte se ničeho, sušení bylinek není žádná...

Amalgámy a těžké kovy v těle. Jak moc nás mohou ovlivňovat?

Poslední dobou se hodně hovoří o negativních následcích těžkých kovů, které se nám usazují v těle. Ať už jde například o amalgámové výplně nebo třeba o těžké kovy z mořských ryb, které konzumujeme, nelze opomíj...

Syndrom podvodníka je reálnou úzkostnou poruchou. Jak z toho ven?

Syndrom podvodníka je známý též pod cizojazyčným pojmem imposter syndrom. Řadí se mezi úzkostné poruchy, tudíž jeho projevy není radno podceňovat. Vyvinout se může u jakéhokoliv člověka, a to jak u studenta, ta...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Je cvičení během menstruace prospěšné nebo byste měla zůstat spíše v klidu?

Známe to všechny velmi dobře. Jakmile přijde menstruace, do ničeho se nám nechce, jsme unavené a často i bez energie. I když to bude znít zvláště, tak správný a vhodný pohyb během menstruace napomůže vyplavován...

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Jaké druhy koček se hodí do bytu?

Ne všechny druhy koček jsou vhodné k pořízení do bytu. Možná si prvně můžete pomyslet, že kočka je vlastně skladný čtyřnohý mazlíček, a tak se vejde všude. Zapomínat byste však neměli i na to, jaký typ tohoto z...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nepečený koláč v pěti skvostných variacích. Zamlsejte si!

Nepečený koláč budete mít připravený během několika málo minut. Pohostíte jím přímo královsky nejen vzácnou návštěvu, ale také svou milovanou rodinu. Pustit se do jeho výroby může i cukrář amatér. Není na tom n...

Už jsem pod čepcem...

Počítám to, a je to přesně deset dní, co jsem pod čepcem neboli už jsem provdána. A jsem provdána za muže nejlepšího, nejúžasnějšího, božského. Prostě je to moje životní láska a věřím, že je to na furt. No a taky se hlásim vám všem, že jsem...přežila!