img

Indiánský horoskop 2019 - co vás čeká podle staré indiánské moudrosti

Mýty a legendy o severoamerických indiánech praví, že nejprve byli na naší zemi zvířata a poté lidé. Zvířata lidem pomáhala s příchodem na svět,…

indiánský horoskop (1)

Indiáni vždy uctívali přírodu, která je pro ně posvátná. Proto se nelze čemu divit, že také indiánská astrologie člověku přisuzuje vlastnosti zvířat, která nás obklopují. Dvanáct znamení vzešlo ze zvířecích symbolů, které zdobily indiánské totemy. Tak vyjadřovali lidé, k jakému kmeni patří a jaká je jeho povaha. Připravili jsme si pro vás indiánský horoskop na celý rok 2019. Prozradí o vás nejen, co vás bude čekat, ale také se dozvíte, jaké zvíře vám podle horoskopu přísluší. 

Čtěte také:

Indiánský horoskop 2020: Co vám předpovídá stará indiánská moudrost?

Indiánský horoskop uctívá přírodu a zvířata

Mýty a legendy o severoamerických indiánech praví, že nejprve byli na naší zemi zvířata a poté lidé. Zvířata lidem pomáhala s příchodem na svět, naučila je třeba i lovit nebo rozdělávat oheň. Říká se také, že část lidí nejprve byla zvířaty a později získala lidskou podobu. Legendy a mýty se liší kmen od kmene, ovšem jednu věc mají všichni indiáni společnou. Je tím úcta k přírodě a obzvláště ke zvířatům. Baví vás také předpověď podle hvězd a Měsíce? Podívejte se na náš LUNÁRNÍ KALENDÁŘ. Přečtěte si také indiánský horoskop na rok 2020

Pojďme se tedy podívat na to, jaké zvíře vám přísluší. Nalezneme mezi nimi Vydru, Havrana, Vlka, ale i Husu nebo Hada. Přečtěte si celou charakteristiku znamení indiánského zvěrokruhu

Indiánský horoskop - Vydra (21.1 - 19.2)

Celý rok budete mít dostatek energie

Lidé narození ve znamení Vydry jsou obdařeni aktivitou, pracovitostí a všude roznáší optimismus. Elán a dostatek energie vás bude provázet celý rok 2019. Pokud budete mít pocit samoty a nebo na vás polezou chmury,obraťte se na vaše přátele.

Ve společnosti budete sršet humorem a každý s vámi bude chtít trávit čas. Stejně tak i v práci budete patřit mezi vyhledávanou společnost. Dejte si ale pozor na falešné lidi, kteří vás budou chtít využít.

Indiánský horoskop - Vlk (20.2 - 20.3)

Přestaňte si vše tak idealizovat

Vlci patří mezi citlivé bytosti a často utíkají před problémy do světa fantazie, kde hledají oporu. Věřte ale, že vše nemůže být dokonalé, jak byste si přáli a jak si idealizujete. Následující rok vám přinese do života mnoho nového. Nebojte se a bojujte se svou plachostí. Pokud hledáte novou lásku, nemůžete se schovávat doma na židli.

Vaše štědrost je občas příliš veliká, proto se někdy zamyslete nad tím, komu chcete pomoci. Ne každý, kdo se jeví jako přítel, je váš opravdový přítel. Ke konci roku vás čekají trable v práci, ale s tím si poradíte levou zadní.

Indiánský horoskop - Sokol (21.3 - 20.4)

Zkuste dělat kompromisy

Sokol přináší na svých křídlech svobodu. Lidé narozeni v tomto znamení jsou velmi bystří a pohotoví, nic jim neunikne. Dokážete prokouknout lež a faleš, což vás mnohdy zachrání od špatného rozhodnutí. Vaše vůdčí schopnosti budou ceněny především v práci. Doma ale dejte možnost projevit se i někomu jinému. Pokud budete vést i ve vztahu, může se vám snadno stát, že nebude již koho vést.

Zkuste se pro tento rok zamyslet nad tím, že ne vše musí být po vašem. Je dobré dělat občas kompromisy a dívat se na věci z jiného úhlu pohledu. Pomůže vám to hlavně v partnerském životě.

Indiánský horoskop - Bobr (21.4 - 21.5)

Čeká vás povýšení v práci

Indiáni věří, že Bobr vládne kouzelnou silou, díky které dokáže stavět úchvatné stavby. Proto se bobrům připisuje pracovitost, preciznost a spolehlivost. To vás v práci dovede na výsluní, protože si vaší píle a oddanosti všimnou ti správní lidé. Čeká vás povýšení nebo hezká finanční odměna. Díky tomu budete moci vyjet a dlouho plánovaný výlet nebo dovolenou.

Dávejte si ale pozor, aby se vaše pracovitost neproměnila ve workoholismus. Sice byste tím potěšili ještě více zaměstnavatele, ale rozhodně ne rodinu a blízké. I oni s vámi chtějí trávit čas a mít vás pro sebe.

Indiánský horoskop - Jelen (22.5 - 21.6)

V lásce váš čeká překvapení

Jeleni patří ke skvělým pozorovatelům, jsou klidní a moudří. Dokáží skvěle vyčkávat a mají velký dar stmelovat lidi a usmiřovat hádky. Čekají vás menší šarvátky v rodině, vy však budete působit jako prostředník, který situaci zachrání a tím předejdete katastrofě. Udržujte ale nestrannost a buďte spravedliví, protože jinak se dostanete do konfliktu i vy.

Jestli hledáte lásku, tento rok pro vás přichystal velké překvapení. Díky vaší milé povaze a osobnímu kouzlu potkáte spoustu zajímavých lidí, ze kterých se může vyklubat pravá láska - jak vypadá pravá láska? Proto se nebojte navazovat kontakty a zkuste se odvázat.

Indiánský horoskop - Datel (22.6 - 22.7)

Lidé budou potřebovat vaší pomoc

Datel je podle indického horoskopu symbolem pokory, trpělivosti, lásky a obětavosti. Díky vaší empatii a schopnosti porozumění se na vás bude obracet mnoho lidí, kteří budou potřebovat vaši pomoc. Nikdy je neodmítnete a budete trpělivě naslouchat.

Dávejte si ale pozor, abyste nebyli až příliš starostliví. Přehnaná péče o partnera nebo blízké se vám může vymstít. Spíše vyčkávejte, až k vám někdo přijde o pomoc. Ne vždy bude totiž potřeba, abyste se proměnili ve vrbu.

indiánský horoskop (2)

Indiánský horoskop - Losos (23.7 - 22.8)

Získáte obdiv v práci i doma

Ve vašem úsilí o dosažení cíle se vám sice připlete do cesty několik překážek, ale vy je hravě zvládnete. Pokud se do něčeho pustíte, jdete si za svým. Především v práci vás za to budou vaši kolegové obdivovat a pro mnohé z rodiny se stanete vzorem. Pozor ale na to, abyste se neproměnili v namyšlenou osobu, která vše ví a všude byla.

Celý rok si budete užívat naplno. Čekají vás výlety plné skvělých a nezapomenutelných zážitků. Nebudete se bát experimentovat. Vždy ale budete vědět, na co vaše síly stačí a kdy máte dost.

Indiánský horoskop - Medvěd (23.8 - 22.9)

I to špatné vás posílí

Podle indiánského horoskopu patří medvěd mezi nejposvátnější zvířata. Je symbolem bezedné síly a neohroženosti. I když se vám nebude během roku dařit vždy vše, rozhodně se z toho nebudete hroutit. Vaše vnitřní síla vás provede i špatným obdobím, a to vás ještě více posílí.

I když máte na sebe i na ostatní vysoké nároky, jste laskaví a štědří. Jedna osoba ve vaší blízkosti bude potřebovat vaše rámě. Opět jí pomůžete na nohy a ona vám za to bude velmi vděčná.  

Indiánský horoskop - Havran (23.9 - 21.10)

Neztrácejte optimismus

Havrani dokáží lidi prokouknout a zjistit, co je trápí. To se vám bude hodit hlavně v osobním životě v partnerském vztahu. Vaši druhou polovičku bude něco velmi trápit, ale bude se obávat vaší reakce. Vy ale vše odhalíte a veškeré obavy se jako mávnutím proutku rozplynou.

Celý rok se budete těšit na jednu událost, která se ale nakonec špatně vyvrbí. Místo toho, abyste se z toho složili, věnujte energii na něco jiného. Není všem dnům konec a vždy je tu nový a lepší den.

Indiánský horoskop - Had (22.10 - 21.11)

Dávejte si pozor na jazyk

Nejvíce vás bude tento rok zlobit pracovní prostředí a atmosféra, která nebude ideální. Budete dokonce přemýšlet o změně práce. Chyba ale nebude ve vás, takže i když se budete snažit sebevíc, vy nejste ti správní, kteří mohou s touto situací něco udělat. Snažte se promluvit si otevřeně o problému a uvidíte, že se vše k lepšímu obrátí.

Pozor byste si měli dávat občas na svůj jazyk. Vaše upřímnost je sice ceněná, ale někdy dokáže pořádně zabolet. Málokdy si to ale uvědomujete. Zkuste si nejprve napočítat do deseti, než něco řeknete.

Indiánský horoskop - Sova (22.11 - 21.12)

Čeká vás mnoho pracovních nabídek

K sově se tradičně pojí moudrost. Podle indiánských mýtů a legend má Sova také tendence k vyhledávání rizikových situací. To se vám může vymstít na dovolené, kde vám hrozí úraz. Proto nepřeceňujte svoje síly a vždy si dobře rozmyslete, co bude pro vás to pravé ořechové.

V práci se vám bude celý rok velmi dobře dařit, jen občas se nad vaší hlavou přežene menší mrak, který ale rychle odpluje. Čeká vás spousta skvělých pracovních nabídek, a to díky vaší pracovitosti a aktivitě.

Indiánský horoskop - Husa (22.12 - 20.1)

Budete se potýkat se změnou

Vaše energie vás bude provázet po celý rok 2019, díky čemuž se vám bude dobře dařit ve všem, na co pomyslíte. Když se pro něco rozhodnete, půjdete si tvrdě za svým, ale nikdy na úkor někoho nebo něčeho jiného. Pokud budete dostatečně trpěliví, dosáhnete toho, oč usilujete již delší dobu.

Menší trápení vás čeká asi uprostřed roku, kdy se budete muset potýkat se změnou, která vás rozhodí. Bude sice těžké se s tím vyrovnat, ale po čase se vše zase vrátí do starých kolejí.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Zdraví a krása

Vyrobit parfém nemusí být věda. Esenciální oleje mohou hrát prim

Vůně nebo parfém jsou už od dávných věků spojovány s luxusem, nádechem něčeho výjimečného a krásného. Není nic neobvyklého, když se dočteme o vonných olejích na papyrech, starých rukopisech a spisech. Esenciáln...

Bydlení, zahrada

Myši v domě napáchají mnoho škod. Jak se jich zbavit jednou pro vždy?

Myši v domě mohou být velkým problémem. Tato malá stvoření dokážou napáchat v obydlí člověka mnoho škod, a to od prokousaných bytových textilií, peřin, až po znehodnocení některých trvanlivých potravin v kuchyn...

Těhotenství, děti

Dotýká se vás distanční výuka? Tipy, jak může být online výuka příjemnější

Distanční výuka se dětem a studentům nevyhnula ani v novém školním roce. Oproti jarnímu období je nyní online výuka pro děti povinná. I když se ministři a dokonce i učitelé snažili vymýšlet nejrůznější řešení, ...

Životní styl

Život na cestách a jeho kouzlo: Poznejte taje novodobého nomádství!

Život na cestách si lze představit jako nikdy nekončící dobrodružství. A právě tak ho popisují i leckteří jedinci, jež uchvátilo novodobé nomádství. Kdo je to vlastně nomád? Je to obvykle člověk, který touží po...

Psychologie

Síla myšlenky může přispět k léčbě nejrůznějších nemocí

Síla myšlenky dokáže měnit životy, a to doslova. Existuje k tomu i určité vědecké podložení. Svými myšlenkami totiž můžeme ovlivnit fyziologické pochody těla. Nastartovat organismus k uzdravení tak není zcela n...

Ezoterika

Bylinkový horoskop na rok 2021: Jaká bylinka je přisouzena právě vám?

Netradiční, přesto velmi milý bylinkový horoskop na rok 2021. Jaký bude, podle rostlin a bylinek? Co vám dali do vínku a jak vidí další rok vašeho života? Nahlédněte pod pokličku čerstvě vonícího a svěžího horo...

Zajímavá videa

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Academy

Mor

Slovo mor je v širším významu známé již po staletí. Historicky bylo lidmi používáno pro popis jakéhokoliv nakažlivého závažného onemocnění, které mělo vliv na širokou společnost. V dnešní době výraz mor označuj...

Wellness

Reflexní terapie rukou jako první pomoc při obtížích

Tento druh terapie – reflexologie má využití především u lidí, kteří mají problém s nohama, například bolestivé zranění, nebo mají nohy ohrožené…

Řemesla

Vyrobte si: Medová svíčka snadno, rychle a za pár korun

Medové svíčky jsou velmi oblíbené. Ale jejich pořizovací cena je pochopitelně vyšší. Pro naše zdraví jsou mnohem lepší než parafínové svíčky, za kterými se v pozadí nese odér ropy. Medové svíčky však v obchodě ...

Fitness

Stop výmluvám! Zařaďte ranní protažení

Venku se ochlazuje a k tomu se přidává ranní šedá obloha. Řada z nás má nejen psychický, ale i fyzický problém dostat se z teplé postele a vyrazit do dne alespoň s trochou té energie. Vězte, že posouvání budíku...

Rozvoj osobnosti

Pláč a jeho očistná moc. Proč jsou slzy tak důležité?

Pláč je přirozenou reakcí organismu. Dochází k němu zejména při zvýšené emoční zátěži. Slzy se však mohou vyskytnout i v případě, že byl dotyčný vystavený nějakému silnému alergenu, či chemické látce. Vědci dok...

Mazlíčci

Rozela pestrá: Letec s pronikavým hlasem

Rozela pestrá (Platycercus eximius) je nádherný pestrobarevný papoušek, který dorůstá délky přibližně 30 cm. Patří tedy mezi středně velké papoušky. Jedná se o poměrně plaché zvíře. Pokud jej tedy chcete mít ša...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…