img

Indický horoskop - charakteristika znamení

21. března – 20. dubna Indický symbol: kozel / beran Toto znamení charakterizuje pevná vůle, síla, vůdcovství, autorita, moudrost a touha po…

indická astrologie 

Indický horoskop už existuje více než 5000 let. Indická astrologie uznává 12 odlišných znamení. Jaké je to vaše? A co vás charakterizuje? Prozradíme v našem článku.

Čtěte také:

Indický horoskop 2020: Nahlédněte do budoucnosti podle tisícileté astrologie 

Zajímá vás indická astrologie? Pak se podívejte také na aktuální indický horoskop 2020. nebo na starší článek indický horoskop 2019, který jsme pro vás připravil dříve. 

Indický horoskop - Mesha / Méš

21. března – 20. dubna

Indický symbol: kozel / beran

Toto znamení charakterizuje pevná vůle, síla, vůdcovství, autorita, moudrost a touha po dobrodružství. Lidé narození ve znamení Méše jsou rozhodní a jdou si vždy pevně za svým. Pokud se pro něco nadchnou, jen tak se toho nepustí.

Chtějí všechno, nebo nic. S ostatními jednají na rovinu, proto budí důvěru. Jsou také odvážní a rádi objevují nové věci. Vášeň u zrozenců tohoto znamení rozhodně nechybí, když po někom zatouží, musí ho mít za každou cenu.

Indický horoskop - Vrishabha / Vršabha

21. dubna – 21. května

Indický symbol: býk

Trpělivost, vyrovnanost, vnitřní moudrost, přirozené vůdcovství, to vystihuje zrozence znamení Vršabha. Tito lidé jsou velmi vytrvalí a rádi se vzdělávají. Mají ovšem rádi i jistotu a stálost, jakékoliv změny jim nedělají dobře.

Ostatní k nim vzhlížejí, protože si umí každého dostat na svoji stranu. Jako partneři jsou věrní a oddaní, ale to stejné vyžadují na oplátku.

Indický horoskop - Mithuna

22. května – 21. června

Indický symbol: dvojice, intimní spojení  

Lidé narození ve znamení Mithuna jsou zvídaví, společenští, všestranní a dokáží se otevřít lásce. Láska je totiž jejich symbol, tito lidé ji často vyhledávají a spolu s ní vášeň a erotiku. V lásce jsou však nestálí, i když se chtějí vážně zamilovat.

Zrozenci Mithuny se totiž bojí samoty, a proto tíhnou k ostatním. To vede až k slepé zamilovanosti a snadno se tak mohou stát oběťmi citového vydíraní. K životu potřebují vztahy, důvěru, blízkost partnera a rodiny. Můžete od nich také očekávat slušné chování a laskavost.

Indický horoskop - Karkata

22. června – 22. července

Indický symbol: krab

Karkata se ráda zkoumá, vyžívá se v duchovnu a meditaci, charakterizují ji silné emoce a citlivost. Lidé narození ve znamení Karkaty jsou silní a rádi mají ve věcech jasno. Proto se bojí budoucnosti, protože to pro ně znamená nejistotu.

Často trpí malým sebevědomím a rádi hledají své vnitřní já. Ve svém životě tak potřebují někoho, kdo jim sebevědomí zvýší a pomůže mu najít své vnitřní já. Zrozenci toho znamení mají pestrou fantazii a často sní. 

Indický horoskop - Sinha

23. července – 22. srpna

Indický symbol: lev  

Zrozenec Sinhy miluje volnost, svobodu a rád žije nespoutaně. K životu potřebuje radost a dobrodružství. Jeho svobodná duše nesnese jakékoliv autority a často se nechce přizpůsobovat. Občas si tím komplikuje život. Sinha také znamená sebevědomí, vítězství a slávu.

Zrozenec Sinhy si je vědom svých kvalit a dovedností a dokáže na plno využít. Řídí se také vlastním úsudkem. Nechybí mu ani tvořivost a kreativita a je hodně vášnivý. Rád ale také ovládá své okolí.

Indický horoskop - Kanya / Kanjá

23. srpna – 22. září

Indický symbol: mladá dívka, panna  

Lidé narození ve znamení Kanjá bývají často nepochopení, a proto se drží stranou a dopadá na ně samota. Tito lidé touží po jistotě, po jistotě zabezpečení, nejlépe jim je v kruhu dobře známých lidí.

V životě preferují dlouhodobé vztahy a touží po pevném a trvalém soužití. Zrozenci Kanjy mají přirozenou inteligenci a smysl pro humor. Ve svých věcech mají rádi pořádek a umí spořit.

Indický horoskop - Tulá

23. září – 23. říjen

Indický symbol: rovnováha / váhy   

Vyrovnanost a spokojenost, tyto charakteristiky vystihují znamení Tulá. Tito lidé mají v sobě pořádek a vnitřní klid, nic je nerozhodí a vše vyřeší s chladnou hlavou. Také ale nad vším neustále přemýšlí. Mezi další charakteristiky tohoto znamení patří vytrvalost a soustředěnost. Na svůj úkol se zrozenci Tuly umí perfektně soustředit a dotáhnout ho dokonce.

Pokud ale propukne v něčem zmatek, vše není, tak jak má být, znamená to pro tyto lidi vyvedení z rovnováhy a velké rozrušení může přejít až v paniku.

Indický horoskop - Vrischika / Vrščika

24. říjen – 22. listopad

Indický symbol: štír

Zrozenci Vrischiky se umí poprat za spravedlnost, někdy však zajdou příliš daleko. Pokud si myslí, že jsou nějaká pravidla špatná, dokáží je porušit. Lidé v tomto znamení se totiž neřídí obecnými principy a zákony, ale svým vlastním instinktem.

Mají rádi změnu a nuda a stereotyp je ubíjí. Proto se snaží být neustále v pohybu a něco dělat, aby se ani na okamžik nenudili. Stále se snaží vymýšlet nové plány, a to může být pro jejich nejbližší okolí dost náročné.

Indický horoskop - Dhanus

23. listopad – 21. prosinec

Indický symbol: luk   

Tomuto znamení nechybí odvaha a rádo se žene za dobrodružstvím. Dhanus charakterizuje tvořivost, pozitivní přístup ke změnám a touha po nových zkušenostech a poznatcích. U zrozence tohoto znamení nikdy nevíte, co si myslí a co v hlavě plánuje.

I když se to nemusí zdát, bývá uzavřený a nerad se dělí o své pocity. Nikdy se s ním ovšem nebudete nudit, protože je akční povahy a má v zásobě plno nápadů.

Indický horoskop - Makara

22. prosinec – 20. leden

Indický symbol: krokodýl / žralok     

Lidé narození ve znamení Makary jsou moudří, ale pyšní. Mají rádi svobodu a bojí se, že o ní někdy přijdou. Tito lidé jsou také tvořiví a trpěliví. Pokud si něco umanou, většinou to dotáhnou do konce. Mají skvělou vůli a dokáží být na sebe přísní a kritičtí.

Zrozenci tohoto znamení se také rádi spoléhají na svůj rozum a nedávají moc na city. Také jsou orientovaní na peníze a práci.

Indický horoskop - Kumbha

21. leden – 20. únor

Indický symbol: hrnec / džbán    

Kumbha je celoživotní hledač. Hledá si cestu k sobě, jako by nevěděl, kdo přesně je. Také tráví hodně času přemýšlením. Lidem zrozeným v tomto znamení nechybí inteligence, rádi se baví hlavně s intelektuálně založenými jedinci.

Nenechají se ničím a nikým ovlivňovat, ale zase se nebrání inspiracím. Tito lidé se rádi zastávají slabších, mají v sobě dobro a jsou to milovníci přírody. Odpočinek pro ně znamená být o samotě.

Indický horoskop - Mína

21. únor – 20. březen

Indický symbol: ryby

Lidé ve znamení Míny mají velkou a bujarou fantazii, častěji sní, než aby žili skutečný život. Mína je citlivé, intuitivní znamení, jeho život ovládají hlavně emoce. Ač se s nimi tito lidé snaží bojovat, ať špatné či dobré, emoce je vždy skolí.

Kromě citlivosti toto znamení charakterizuje také něha, srdečnost a intuice. Zrozenci Míny mají umělecké sklony a rádi pořád něco tvoří.

Charakteristiky znamení zvěrokruhu - seriál

Přečtěte si také další charakteristiky znamení horoskopů 

Egyptský horoskop - charakteristika znamení

Arabský horoskop - charakteristika znamení

Čínský horoskop - charakteristika znamení

Indický horoskop - charakteristika znamení

Ptačí horoskop - charakteristika

Cyklický horoskop - charakteristika

Andělský horoskop - charakteristika

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Zdraví a krása

Červená řepa jako superpotravina? Šťáva z červené řepy vás nabije vitamíny

Ne nadarmo je červená řepa skutečně zařazená mezi superpotraviny. Krom toho, že je extrémně zdravá a našemu tělu prospěšná, je to také tradiční levná zimní zelenina. Je jí všude dostatek a připravit si z ní můž...

Těhotenství, děti

Dotýká se vás distanční výuka? Tipy, jak může být online výuka příjemnější

Distanční výuka se dětem a studentům nevyhnula ani v novém školním roce. Oproti jarnímu období je nyní online výuka pro děti povinná. I když se ministři a dokonce i učitelé snažili vymýšlet nejrůznější řešení, ...

Životní styl

Život na cestách a jeho kouzlo: Poznejte taje novodobého nomádství!

Život na cestách si lze představit jako nikdy nekončící dobrodružství. A právě tak ho popisují i leckteří jedinci, jež uchvátilo novodobé nomádství. Kdo je to vlastně nomád? Je to obvykle člověk, který touží po...

Psychologie

Síla myšlenky může přispět k léčbě nejrůznějších nemocí

Síla myšlenky dokáže měnit životy, a to doslova. Existuje k tomu i určité vědecké podložení. Svými myšlenkami totiž můžeme ovlivnit fyziologické pochody těla. Nastartovat organismus k uzdravení tak není zcela n...

Zajímavá videa

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Academy

Mor

Slovo mor je v širším významu známé již po staletí. Historicky bylo lidmi používáno pro popis jakéhokoliv nakažlivého závažného onemocnění, které mělo vliv na širokou společnost. V dnešní době výraz mor označuj...

Wellness

Reflexní terapie rukou jako první pomoc při obtížích

Tento druh terapie – reflexologie má využití především u lidí, kteří mají problém s nohama, například bolestivé zranění, nebo mají nohy ohrožené…

Řemesla

Vyrobte si: Medová svíčka snadno, rychle a za pár korun

Medové svíčky jsou velmi oblíbené. Ale jejich pořizovací cena je pochopitelně vyšší. Pro naše zdraví jsou mnohem lepší než parafínové svíčky, za kterými se v pozadí nese odér ropy. Medové svíčky však v obchodě ...

Fitness

Stop výmluvám! Zařaďte ranní protažení

Venku se ochlazuje a k tomu se přidává ranní šedá obloha. Řada z nás má nejen psychický, ale i fyzický problém dostat se z teplé postele a vyrazit do dne alespoň s trochou té energie. Vězte, že posouvání budíku...

Rozvoj osobnosti

Pláč a jeho očistná moc. Proč jsou slzy tak důležité?

Pláč je přirozenou reakcí organismu. Dochází k němu zejména při zvýšené emoční zátěži. Slzy se však mohou vyskytnout i v případě, že byl dotyčný vystavený nějakému silnému alergenu, či chemické látce. Vědci dok...

Mazlíčci

Canicross, jak začít? Aneb když vy i váš pejsek milujete běhání

Psí sporty jsou ideálním způsobem, jak zabavit a rozvíjet aktivní pejsky. Platí-li výraz “jaký pes, takový pán” a jste-li sami příznivci pohybu a sportu, pak možná běháte při venčení společně. Od toho už je jen...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…