Cikánský horoskop – charakteristika znamení zvěrokruhu

cikánský horoskopCikánský horoskop - charakteristika znamení zvěrokruhu.  

Pravděpodobně víte, jaké jste znamení podle našeho „západního“ horoskopu. Jaké je ale vaše znamení podle horoskopu cikánského? Rozlišuje také dvanáct znamení a místo souhvězdí či zvířat je pojmenovává podle předmětů, které tyto kočovníky obklopovaly při jejich každodenním životě.

Těmto předmětům přisuzovali kočovníci určité vlastnosti, které odpovídají charakteristikám lidí v těchto znameních narozených. Cikánský horoskop má dlouhou tradici a říká se, že o osobnosti člověka vypovídá téměř 100%. Sedí na vás charakteristika vašeho znamení? Zaujal vás cikánský horoskop? Podívejte se také na cikánský horoskop pro rok 2019

Cikánský horoskop podle předmětů každodenního života

Cikánský horoskop se mezi kočovnými cikánskými kmeny nejprve předával ústně z generace na generaci. Až později byl i zapsán, takže dnes si můžete přečíst, jaké z dvanácti znamení na vás podle data narození připadá a jaké vlastnosti vám přisuzuje. Chcete-li vědět, jaké jste znamení, pokračujte ve čtení. Máte rádi horoskopy? Pak se podívejte na velký přehled - horoskopy na rok 2019

Cikánský horoskop: znamení podle kočovníků

Podkova (22. 12. – 20. 1.)

Charakteristika znamení Podkova

Podkovu cikáni používali jako talisman, který jim přinášel štěstí. Znamenala také úsilí a práci. Stejně tak lidé narození v tomto znamení jsou pracovití, někdy mohou podobně jako podkova působit tvrdě a chladně. Jsou zodpovědní, ctižádostiví a touží po úspěchu, za kterým si umí tvrdě jít.

Lidé, kterým cikánský horoskop přisuzuje znamení podkovy, jsou senzitivní, vnímaví a mají dobrou intuici. I přes vysokou míru empatie těmto lidem trvá dlouho, než začnou někomu věřit a zcela se mu otevřou. V citech a vztazích bývají opatrní, ale touží po rodině, ve které jsou pak naprosto spokojení.

Kalich (21. 1. – 19. 2.)

Charakteristika znamení Kalich

Kalich je symbolem vnímavosti a jednoty. Lidé narození ve znamení kalichu jsou chápaví, respektující a věrní. Jsou otevření a snadno navazují kontakty. Nedělá jim problém se svěřovat, ale zároveň nejsou naivní a nedají se snadno zranit. Doopravdy se ale neotevřou jen tak někomu, pokud však najdou spřízněnou duši, vytvoří si k ní silné pouto. Vztahy zakládají na důvěře a přátelství nemají mnoho, zato jsou opravdu silná.

Lidé tohoto znamení jsou inteligentní a oplývají bystrým úsudkem, mívají dobré nápady. Mohou však mít sklony k rozhazování a marnivosti, na kterou by si měli dát pozor.

Kaple (20. 2. – 20. 3.)

Charakteristika znamení Kaple

Kaple je symbolem duchovna a víry. Lidé narození ve znamení kaple jsou empatičtí a intuitivní, bývají také duchovně založení. Okolí se mohou jevit často zamyšlení, protože hodně sní a rádi se zabývají svým nitrem a snaží se objevovat sami sebe. Jsou dost citliví a rychle se jim zalíbí noví lidé, věci i aktivity. Mívají tendenci si vše kolem idealizovat, avšak jakmile opadne nadšení, nastává často zklamání.

Nezabývají se jen svým nitrem, jejich pocity se také občas vyvalí ven. V takovou chvíli se mohou svému okolí jevit upovídaní a také trochu chaotičtí.

Dýka (21. 3. – 20. 4.)

Charakteristika znamení Dýka

Ostrá dýka je symbolem odvahy a neohroženosti. A stejní jsou i lidé narození podle cikánského horoskopu v tomto znamení – bojovní a stateční, díky tomu také úspěšní. Nic je neodradí a jsou připraveni bojovat za věci, které pro ně mají význam. Za svou pravdou si stojí a za její prosazení udělají cokoliv.

Lidé ve znamení dýky nemají rádi stereotyp a nudu, potřebují neustále nové podněty. Pro novou věc se často nadchnou, ale už málokdy ji dokončí. K tomu však dokáží přimět ostatní – mají totiž dobré vůdčí schopnosti.

Koruna (21. 4. – 20. 5.)

Charakteristika znamení Koruna

Koruna je symbolem vladařů. Podobné vlastnosti jako oni mají i lidé, které cikánský horoskop řadí ke znamení koruny. Jsou vznešení, rozvážní a konzervativní. Nemají rádi velké změny, jsou opatrní a trpěliví. Díky tomu a díky jejich pečlivosti se jim většinou daří dělat správná rozhodnutí, na základě kterých pak jdou trpělivě k vytyčenému cíli.

Lidé narození ve znamení koruny také potřebují materiální a finanční zabezpečení, aby se cítili dobře. Proto jsou ochotni tvrdě pracovat a občas to s prací značně přehánějí, aby zajistili dobrý život sobě i své rodině.

Svíčka (21. 5. – 20. 6.)

Charakteristika znamení Svíčka

Stejně jako svíčka přináší světlo tam, kde je tma, jsou i lidé narození v tomto znamení světlem ve společnosti. Jsou otevření, komunikativní a veselí. Mají přirozenou schopnost okouzlit své okolí. Jejich silnou stránkou je komunikace, snadno dokáží získat všechny na svou stranu, a dokonce umí s ostatními také snadno manipulovat. Rovněž jsou spontánní a nad rozhodnutími moc nepřemýšlí, vše dělají za pochodu.

Svíčka je symbolem víry a empatie. Lidé ve znamení svíčky jsou empatičtí a chápaví, umí se vcítit do ostatních. Díky nadprůměrné inteligenci se také snadno učí novým dovednostem.

Kolo od vozu (21. 6. – 21. 7.)

Charakteristika znamení Kolo od vozu

Kolo je symbolem rodiny. Proto i lidé narození v tomto znamení si rodiny váží nade vše ostatní. Jsou také emotivní a všechny emoce velmi prožívají, dokonce mají sklon k náladovosti a psychické nestabilitě. Jsou si toho vědomi a často se snaží navenek vypadat, že je nic nerozhází. Mohou také působit tvrdě, ale uvnitř ale bývají plni obav a nedůvěry v sebe sama, zranitelní a citliví.

Jejich citlivost znamená i empatii a schopnost obětavě pomáhat všem kolem sebe, kteří to zrovna potřebují. Jsou proto skvělými kamarády.

Hvězda (22. 7. – 22. 8.)

Charakteristika znamení Hvězda

Stejně jako hvězdy září na obloze, tak i lidé narození ve znamení hvězdy září ve společnosti. Mají nezaměnitelné kouzlo osobnosti, jsou bezprostřední a lidé je mají rádi. A oni jsou velmi rádi středem pozornosti a obdivu. Stejně tak ale dokáží obletovat svou rodinu a blízké.

Na první pohled se může zdát, že jsou děti štěstěny a daří se jim vše, na co sáhnou. Svůj úspěch ale nemají zadarmo – stojí za ním jejich nezkrotná energie a potřeba neustále něco dělat. Hvězdy neznají nudu, na druhou stranu by se měly naučit i trochu odpočívat.

Zvon (23. 8. – 22. 9.)

Charakteristika znamení Zvon

Zvony jsou symbolem zodpovědnosti a lidi narozené v tomto znamení vystihují slova jako disciplína a perfekcionismus. Zejména k sobě jsou velmi přísní, usilují o dokonalost a všechny úkoly dotahují do konce, neodešli by od rozdělané práce. Stejné vlastnosti však očekávají i od ostatních a dokáží být velmi kritičtí.

Lidé ve znamení zvonu spoléhají hlavně sami na sebe a ostatní lidi si drží od těla. Jsou opatrní, což se projevuje nejen ve vztazích k okolí, ale i v pečlivém rozmýšlení si každého svého rozhodnutí.

Mince (23. 9. – 22. 10.)

Charakteristika znamení Mince

Stejně jako mince, respektive peníze hýbou světem, cikánský horoskop přisuzuje lidem narozeným v tomto znamení schopnost ovlivnit celý svět. Jsou optimističtí, mají spoustu energie, jsou bojovní a bojují nejen za svou pravdu, ale i za své nejbližší. Umí si poradit s každou překážkou, často si ale problémy sami způsobují. Může za to zejména jejich naivita a slepá důvěřivost.

Zároveň jsou lidé ve znamení Mince bezstarostní a milují život, který si dokáží náležitě užít. Dopřávají si zábavu, mají rádi hudbu, tanec a drahé věci.

Meč (23. 10. – 21. 11.)

Charakteristika znamení Meč

Meč symbolizuje sílu a moc. Lidé narození v tomto znamení mají silnou osobnost a velké odhodlání.

Jsou zarputilí, schopni zdolávat různé překážky a umí řešit situace, ve kterých si ostatní nevědí rady. Jejich úkol je dokáže naprosto pohltit, často pak ale zapomenou na svět kolem sebe i na svou rodinu. Měli by si připomínat, že existují i další věci, které stojí za pozornost.

Mají bystrý úsudek a vysokou inteligenci, snadno si získávají respekt okolí. Svou sílu však někdy neumí udržet pod kontrolou, zvláště když je přepadne hněv nebo smutek.

Sekera (22. 11. – 21. 12.)

Charakteristika znamení Sekera

Cikánský horoskop považuje sekeru za symbol svobody, štěstí a ochrany. Lidé narození v tomto znamení tak nade vše milují nezávislost, dobrodružství a rádi objevují nové věci. Patří k nejveselejším znamením a jsou velmi přátelští, rádi bývají ve společnosti. Zároveň se občas rádi od ostatních vzdálí a vyhledávají samotu. Jsou vnímaví a citliví, zároveň diskrétní a nevyzradí žádné tajemství.

Lidé je mají rádi také pro jejich upřímnost. Někdy jim ale jejich přímočarost působí spíš problémy – svými slovy totiž mohou ostatním i ublížit. Chybí jim trocha diplomacie a taktu.

Co vy a cikánský horoskop? Sedí na vás znamení zvěrokruhu?


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1596x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Čaj BERAN 30g, Dr.Popov

Čaj pro narozené ve znamení Berana (21.3. – 20.4.). Bylinný porcovaný čaj,…

Cena: 50 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte