Veroničin Blog: Proč si muži hledají milenky?

Proč si muži hledají milenkyProč si muži hledají milenky?

Je hodně otázek, které si ženy pokládají v souvislosti s milenkami a nevěrou. Všechny je ale korunuje otázka „PROČ?“. Proč si muži hledají milenky? Na to existuje několik odpovědí a na ty si posvítíme v článku. Začnu od té nejjednodušší a to je.

Nevyzrálost partnera

Muži nevědomě poměřují své mužství na základě svých zkušeností, tak říkajíc „zářezů“ – tedy ti nevyzrálí.  Ačkoli partnerku milují, existuje nějaký jejich vyšší pud, který je nutí dokazovat si svoji mužnost a balit jednu za druhou. Je to něco, co potřebují a něco, co nemohou ovládnout. Když budu hodně benevolentní a tolerantní, pak bych dokonce takové muže omluvila – opravdu za to nemohou. U nevyzrálého partnera by měla být totiž pozornost na vás – čím to je, že jste si zrovna takového partnera vybrala? Dokud nedospěje, nezmění se. A vy máte dvě možnosti – buď si počkat anebo jít o dům dál.

Nespokojenost ve vztahu

Sex je barometrem vztahu. Někdy se ze vztahu vytrácí celý a někdy se z něj vytrácí pouze vášeň. Člověk potřebuje zažívat sex i vášeň a když mu to chybí a na toto téma vázne ve vztahu komunikace, tak přichází na řadu milenka. Tak či tak to vždy odráží určitou nespokojenost ve vztahu anebo to poukazuje na oblast, která ve vztahu neexistuje – například už zmíněná komunikace. Milenka pak supluje roli jakéhosi záchranného kruhu. Muž chce zůstat ve vztahu (z jakéhokoli důvodu), ale topí se a milenka jako správný záchranný kruh, ho udržuje v chodu a dodává mu energii, aby se domů mohl vracet – drží ho nad vodou.

Má to tak být

Někdy si lidé hledají milence, protože mají pocit, že by to tak mělo být. Tahle moudra se většinou učí v rodině. Pokud to tak fungovalo u mých rodičů, proč by to tak nemělo fungovat u mě? Tohle jsou věci, které běží podvědomě – nemůžeme je tedy kontrolovat a ani snadno měnit. V takových vztazích většinou nebývá nic špatně. Panuje v nich určité přesvědčení, že milenec nebo milenka, vlastně vztah zlepšují. A skutečně to tak je, protože partner je s milenkou velmi šťastný a tahle jeho pohoda se potom podepisuje do vztahu.

Zbabělost

Ukončit vztah je těžké a bolí to. Nikdo se rád nerozchází a každý z nás se přirozeně snaží vyhnout hádkám a kritickým momentům. Někdy může být touha opustit vztah tak velká, že se muž rozhodne pro zbabělý krok a najde si milenku. A pak tiše doufá, že na to partnerka přijde a bude to právě ona, kdo vztah ukončí.

Role milenky

Milenka vždycky byla a bude tou druhou. Milenka má svůj jasný daný účel. Role milenky bývá většinou velmi smutná. Ona musí vždy čekat, nikdy nedostane přednost, a navíc je většinou v pozici „nikdo o tom nesmí vědět“. Vlastně bych chtěla všem milenkám světa vyjádřit obrovský soucit. Jsou to ženy, které touží po lásce tak moc, až se spokojí s mužem, který ji jim nemůže plně dát. Milenka trpí hůř než manželka/partnerka. Milenka je totiž přesvědčena, že čeká na skvělého muže. Ve skutečnosti ale čeká na muže, který si ji vybral jako druhou možnost.

Nikdy neodsuzujte milenky. Vždy se podívejte na stranu svého partnera a na tu svoji. Milenka je důsledek problému, nikoli jeho příčina. Jakmile vám navede pozornost tam, kde je žádoucí, je potřeba udělat změnu.

A pokud vás trápí téma z toho soudku, klikněte na konzultaci zdarma a společně objevíme, kde je pro vás prostor pro změnu.

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu »» Proč si muži hledají milenky »» Jak se seznámit »» Proč mám potíže najít partnera? »» Jak nás ovlivnily tresty rodičů? »» Co si vzít z těžkých situací? »» Jak má vypadat šťastný vztah? »»


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte