Veroničin Blog: Jak poznat muže, se kterým bude těžké žít

Muz, se kterym je tezke zitS jakými muži je nejtěžší žít? 

Někteří muži jsou schopni hrát divadýlko až do svatebního dne. Potom odbitím svatebních zvonů se jakoby rázem promění v někoho jiného. Že jsou dobří herci neznamená, že nedělají chyby. Jsou určité projevy chování, kterých si žena může všimnout, a které jsou znamením toho, že tento muž nemusí být dobrou volbou. Samozřejmě, že každý má své chyby, pokud ale ve většině následujících bodů poznáte svého partnera nebo dokonce už manžela, máte zaděláno na problém. O jaké projevy chování se jedná, co o partnerovi vypovídají a v co většinou vyústí ve vztahu? O tom píšu v tomto článku.

1. Mluví s neúctou o jiných ženách

Pokud mluví nehezky o svých bývalých partnerkách nebo ženách v rodině, mějte se na pozoru. Pravděpodobně nemá totiž k ženám úctu. Nejsilnější muž je ten, který o své bývalé partnerce prohlásí, že byla skvělou ženou, ale pouze jim to nefungovalo. Pokud má tendence házet na svoji ex špínu, potom to svědčí o tom, že se není schopen poučit ze svého dílu chyby v jejich vztahu. To stejné platí o matce, sestře apod. pokud špatně mluví o těchto ženách, značí to velkou míru nerespektu k vlastním kořenům. Pokud není schopen smířit se s vlastním původem, co vás přesvědčuje o tom, že je schopný vystavět nový život s vámi?

2. Má výbušnou povahu

Každý někdy vybouchne. Důležité ale je, co se děje potom. Pokud je váš partner člověk, který má výbuchy na denním pořádku, nespíš si vás vybral jako terč, do kterého může střílet veškerou svoji zlobu. Postupem času tímto chováním velice snižuje vaši hodnotu, protože pokud se efektivně nebráníte, stáváte se jeho terčem. Příliš mnoho výbuchů z vás udělá poslušnou ženu, co kolem něj bude chodit na špičkách, aby se pan náhodou nerozzlobil. A ještě se naučíte ho omlouvat, má toho přece tak moc!

3. Jedná hrubě

Tento bod netřeba rozvádět. Tady si jistě všichni uvědomíte dopady. Chci ale upozornit na to, že hrubé jednání nemusí být vždy patrné. Někdy se může jednat o lehkou manipulaci nebo o něco, čemu říkám „jemná agrese“. Jsou to větičky jako „Tobě to moc sluší, škoda jen tady toho kilíčka navrch.“ Takový člověk bude velmi pravděpodobně nesnášet, když nebude po jeho a bude volit všelijaké způsoby, aby po jeho bylo.

4. Perfekcionista a hledač chyb

Takový partner bude mít obrovské nároky sám na sebe a postupem času i na svoji partnerku. Bude mít pravděpodobně velmi přesnou představu o tom, jak má jeho partnerský život vypadat a bude se ji snažit vydobýt. Bude svoji partnerku za spoustu věcí kritizovat, bude ji chtít říkat co a jak má dělat a bude velmi nespokojený, pokud věci nepůjdou podle plánu. Pro vztah to znamená to, že postupem času se jeho partnerka stane spíše jeho nedokonalou služkou.

5. Kontroluje peníze a skrblí

Jak se váš partner staví k penězům a k jejich využití? Dává stejně peněz do sebe jako do vás? Skrblí? Takový člověk má rád kontrolu a je lakomý. Pokud mu vadí za vás platit, nebo chce vše vždy platit napůl, málokdy vás pozve a jako dárky dostáváte pouze malé drobnosti ideálně z výprodeje, pak se jedná o člověka, který bude držet nad společnou kasou velmi pevnou ruku. Často se jedná o muže, kteří málokdy svojí rodině dopřejí něco hezkého.

6. Sexuální vysoké nároky

Muži mají sex jako způsob vyjádření citu. Pokud má na vás v sexu velké nároky a pokud v sexu uspokojuje hlavně svoje potřeby, pak mu pravděpodobně sloužíte pouze jako nástroj k jeho uspokojení. Muž, který se netouží o svoji ženu starat v posteli, o ni málokdy pečuje v běžném životě.

7. S alkoholem jiný člověk

Každý se s trochou alkoholu změní. Někdo v příjemně hloupého, někdo ve vtipného a někdo v hrubého a agresivního člověka. Pokud je váš partner ten poslední případ, mějte se na pozoru. Pravděpodobně bojuje s potlačovanou agresí, která se kdykoli během vašeho vztahu může stát nepotlačovanou. Takový člověk má větší pravděpodobnost uchýlit se k domácímu násilí a manipulátorství.

8. Omlouvá pití alkoholu

Pokud nadměrně pije a omlouvá si pití alkoholu různými věcmi (hodně práce, potřebuji se odreagovat…), pravděpodobně máte co dočinění s budoucím vážným alkoholikem. Toto chování netolerujte a považujte spolu s bodem č. 7 za největší alarm.

9. Humorem shazuje ostatní

Pokud je jeho humor mířící na ostatní lidi a pokud rád svými vtipnými poznámkami shazuje ostatní, pravděpodobně se jedná o člověka, který je sám sebou velmi nejistý a svoji jistotu hledá v tom, když může druhého shodit. Pravděpodobně se v určitém bodu vztahu tento humor obrátí i vůči vám a vy budete terčem poznámek, které budou postupně podkopávat vaši hodnotu.

10. Neumí se smát sám sobě

Pokud se nám stane trapas, jsme velmi zranitelní. Ztrácíme kontrolu nad tím, co se děje a někdy musíme čelit i tomu, že se nám ostatní zasmějí. Pokud není schopen se nad takovou situaci povznést nebo se v ní stává agresivní (útočí na lidi, kteří se mu smějí), poukazuje to opět na jeho sebehodnotu, která je nejspíš značně podkopaná.

11. Těžké se omluvit

Neschopnost se omluvit hovoří sama za sebe. Takový člověk je sebestředný, příliš hrdý a téměř nikdy neuzná svoji chybu. A když ji uzná, má v tom postranní úmysly (nejspíš je to pro něj nějakým způsobem výhodné). Takový muž bude dávat časem za vinu vše vám a postaví vás do role té, která vždy sama přiběhne s omluvou, ačkoli chyba není na její straně.

12. Má v zaměstnání moc

Pokud je na vysoké pozici, kde může ovládat, může se stát, že nebude umět oddělit roli vedoucího a partnera. Takoví muži mají tendence tíhnout k tomu být domácích generálem a mít pod palcem domácnost stejně jako svůj pracovní tým.

13. Stěžuje si na vedoucí, že neví, co dělají

Pokud si často stěžuje na to, že někdo neví, co má dělat, a že on má odpověď a návod pro všechny, pak zbystřete. Může se jednat o manipulátora, který by nejraději všechny a všechno kontroloval.

14. Musí stále vyhrávat

Tento bod hovoří opět sám za sebe. Pokud neumí prohrát a pokud se neumí své prohře zasmát a přijmout ji, opět to míří na jeho sebehodnotu. Takový muž bude mít tendenci mít vše pod kontrolou a běda běda jak nebude po jeho.

15. Je po jeho

No a když už většinou po jeho je, tak je to vůbec nejhorší. Takový muž vás může vmanipulovat do toho, aby se vždy dělalo to, co on chce. Bude značně rozmrzelý, když tomu tak nebude a dá vám to jasně najevo.

Pokud si budete všímat těchto projevů chování v začátcích vztahu, je šance, že se můžete vyhnout vztahu s člověkem, který není připraven vést zralý vztah.

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu »» Proč si muži hledají milenky »» Jak se seznámit »» Proč mám potíže najít partnera? »» Jak nás ovlivnily tresty rodičů? »» Co si vzít z těžkých situací? »» Jak má vypadat šťastný vztah? »»


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1303x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte