Chcete vybudovat pevné vztahy na pracovišti? Inspirujte se osvědčenými tipy

Dobré vztahy na pracovišti jsou nesmírně důležité pro osobní pohodu ale i produktivitu práce. Krom toho strávíme v zaměstnání většinu svého života, proč si ho tedy nezpříjemnit? Ať už jste vrcholovým manažerem, vedoucím pracovníkem nebo řadovým zaměstnancem, vždy můžete začít pracovat na lepší atmosféře pracovního prostředí. Jak na to?

Diogenův syndrom se nevyznačuje pouze chorobným sběratelstvím: Jak ho poznat a utnout včas?

Diogenův syndrom je porucha chování, která nejčastěji postihuje starší dospělé nezávisle na pohlaví. Její hlavní charakteristikou je nadměrné hromadění nepotřebných věcí. V bytě nemocného však neuvidíte jen jakési skladiště, ale i nepořádek a nečistoty. Výjimkou pak není ani zanedbávání osobní hygieny. Víte o někom, koho chorobné sběratelství postihlo? Zjistěte o něm více a pomozte co nejdříve.

Naučte se správně dýchat. Hluboké dýchání potlačí stres a zmírní příznaky chronických onemocnění

Když chceme žít zdravěji, snažíme se lépe jíst, hýbat, pečujeme o spánkovou hygienu a celkově více dbáme na svůj životní styl. Často však zapomínáme na to nejdůležitější. A tím je dýchání. Právě hluboké dýchání dokonale okysličí celé naše tělo a veškeré živiny se lépe dostanou tam, kam mají. Správné hluboké dýchání může pomoci i ve chvíli, kdy nás trápí nějaké chronické onemocnění.

Závislost na nakupování: Jak ji poznat a navždy vystrnadit ze života?

Závislost na nakupování neboli oniománie je, dá se říct, jednou z nejpřijatelnějších závislostí ve společnosti. Navenek nemusí působit jako problém, závislému ale může nadělat mnoho nesnází v životě. Pokud chcete vědět, zda jste i vy propadli kompulzivnímu nakupování, přečtěte si následující řádky a postavte se tomu čelem. Čím dříve začnete tuto závislost řešit, tím dříve se vrátíte k normálnímu žití.

Máte výkyvy nálad nebo umíte své rozpoložení držet na uzdě? Metody, které vás srovnají

Výkyvy nálad či střídání emočního rozpoložení je běžnou součástí života. Hojně se vyskytují především v období puberty, těhotenství nebo v období nadměrného stresu. Dobrou zprávou je, že ani extrémní výkyvy nálad nemusí být známkou žádného vážného zdravotního problému.

Stres je strašák 21. století. Jak se vyrovnat se stresem? 7 rad, které fungují

Dlouhodobý stres si vybírá vážnou daň na našem těle i mysli. Rozhodně není dobře, abychom v takovém stresu setrvávali. I když je stres přirozenou součástí našeho života, přílišný pocit neustálého napětí může naše zdraví poškodit. Chronický stres nás navíc vystavuje riziku vzniku srdečních i psychických onemocnění. Jak se vyrovnat se stresem?

Nová práce vás nemusí stresovat. Inspirujte se tipy, jak překonat nervozitu a úzkost

Nová práce bývá často nadějí na lepší zítřky. Může ovšem představovat i určitý stres, který je naprosto normální u každého, kdo mění zaměstnání. Zpravidla vychází z očekávání, nejistoty či neznalosti. Vše se dá ale zvládnout s větším klidem, pokud se (nejen) na svou psychiku bedlivěji zaměříte. Pak bude váš profesní start o to příjemnější.