Veroničin Blog: Evoluce ženy jako partnerky

Evoluce ženy jako partnerkyKoučka Veronika radí v pravidelném seriálu o lásce a vztazích.

Existuje vývoj, kterým si žena, co hledá partnera, prochází. Čím více vztahů máme, tím specifičtější je naše představa o budoucím partnerovi. A lze na těchto požadavcích pozorovat určitý vývoj ženy jako partnerky. Takovou její evoluci, která zároveň odráží její vztah k sobě samé. Popíšu vám stádia vývoje, která jsem za svoji praxi zmapovala a povím vám, jakou fází ve vývoji ženy představují.

Než budete pokračovat ve čtení, chci zmínit, že to, v jaké je žena fázi, nemá vliv na to, jestli potká svého celoživotního partnera nebo ne. Tyto kroky spíš mapují vývoj ženy, která si prošla více vztahy.

Chci kluka, chlapa

Toto stádium je takové to první. Objevuje se v pubertě, kdy se nám začínají kluci líbit a kdy začínáme toužit po vlastní zkušenosti se vztahem. Je to poprvé, tak co řešit. Ani pořádně nevíme, do čeho jdeme.

A už vůbec nevíme, kdo jako partnerka jsme. Jak ta role vlastně vypadá? Je to kompletní krok do neznáma a co se stane, se uvidí. Nemáme většinou představu o tom, jaký by měl ten kluk být a pokud máme, tak je založena na filmech, které jsme viděly a příbězích, které jsme četly a slyšely. Takže motto této fáze zní: Chci cokoli!

Existuje ještě jeden případ, kdy se žena do této fáze dostane a bohužel se netýká puberty. Někdy je sebe hodnota ženy natolik oslabená, že je žena schopna hledat partnera jen proto, aby nějakého měla. Paradoxně tímto přístupem svoji hodnotu ještě více oslabuje. Mít partnera jen proto, abych nějakého měla, ženu totiž staví do role „beru všechno“ a přitahuje partnery z role podobné. Většinou si pak taková žena přitáhne alkoholika anebo podobné ztracené případy.

Chci muže, který…

Podmínky jsou další logický krok po kroku „chci kohokoli“. Už máte nějaké zkušenosti a víte, co se vám líbí a co ne. Nicméně tyto podmínky vychází z představy toho, v čem se budete cítit dobře.

Vlastně v tomto stádiu lásku podmiňujete věcmi, které váš partner musí dělat. Začíná lov na „toho dokonalého“. A po tomto lovu začíná střízlivění, že vlastně žádný takový dokonalý neexistuje a žena se volně překlopí do další fáze vývoje. Zamilováváte se pořád do stejných typů mužů? Nejste v tom sama, přečtěte si o tom v našem článku. 

Chci muže, který mě bude milovat

Když zjistíme, že to, že muž umí vařit, uklízí, nebo je finančně zajištěný, ve skutečnosti žádné štěstí nepřináší, začneme toužit pouze po lásce. Už nám zbývá jen pár podmínek, které jsou pro nás zásadní, jako třeba aby neměl děti s jinou, aby měl práci apod. Po všech těch zklamáních žena zjistí, že nejdůležitější je, aby ji muž miloval, protože láska přece hory přenáší. A tak hledá toho, který jí dá pocit jedinečnosti a výjimečnosti.

Tohle je nejčastější část vývoje, ve které se ženy nachází. Než se podíváme na poslední bod, na pomyslný vrchol pyramidy vývoje, mrkněte na všechny ty body předchozí a zamyslete se, co mají společného? Mají společné to, že žena čeká a hledá tu lásku zvenku. Hledá lásku, kterou nemůže ovlivnit, která přijde sama a která si vybere ji. Vlastně žena je všech třech rolích v pozici čekatele. Není v roli toho, co si určí a vybere sám. A tím se dostáváme k poslednímu bodu.

Chci muže, se kterým zestárnu

Nejvyšší část vývoje a zároveň ta, která to celé uzavírá, je vědomí, že můžu mít partnera, vedle kterého zestárnu. Možná s ním nebude láska tak divoká jako s tím záletníkem z vedlejší vesnice, možná nebude ani tak hezký jako moje první modrooká láska a možná ani nebude umět vařit, i když vám na tom záleží, ale z nějakého důvodu si s ním dokážete představit zestárnout. Jak myslíte, že vypadá pravá láska? Přečtěte si o pravé lásce v našem článku. 

V tomto stádiu žena už ani tolik neřeší city. Musí tam být soulad, přátelství a určitá chemie, ale tato žena staví vzájemný soulad nade vše. Je si vědoma, že najít muže, který má potenciál být s ní celý život je to nejvíc, co si může přát.

Závěrem

Zároveň jsem si všimla, že hodnota ženy jako partnerky je největší právě v poslední fázi. Tahle žena si je vědoma toho, co může nabídnout a hledá někoho, s kým to bude celoživotní. Pokud žena bude stále jen hledat někoho, kdo ji bude milovat, podmiňuje svoji osobnost láskou druhého. Aby žena svoji evoluci zakončila úspěšně, měla by se postavit do role té, kdo rozhoduje o svém životě a nespoléhá na vnější podněty.

Napsala Veronika Blížkovská http://www.milovanazena.com/

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu


Stáhnout v PDF
array(1) { [0]=> object(stdClass)#1375 (1) { ["value"]=> string(6) "168618" } } array(0) { } array(0) { }

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte