Veroničin Blog: Jak vypadá pravá láska?

Jak vypadá pravá láskaKoučka Veronika radí, jak poznat pravou lásku.

Každý z nás hledá pravou lásku. Kolik z nás má ale přesnou představu toho, jak ta pravá láska vlastně vypadá? Zamysleli jste se někdy nad tím, nebo hledáte pouze neurčitý fenomén? Otázku, jak poznat pravou lásku, mi položila klientka v rámci terapie. Vedlo mě to k zamyšlení, o které se s vámi podělím v článku.

Pravá láska

Někdy můžeme tíhnout k představám z romantických filmů. Muž pro mě udělá první poslední, naše láska hory překoná a celý život se budeme smát, budeme šťastní, s hlavou v oblacích a z toho opojného pocitu zamilování budeme živí až do smrti. Je to reálné?

Za svůj život a praxi jsem přečetla mnoho teorií o tom, co je to láska a co je to pravá láska. A ještě o více teoriích jsem slyšela. A víte, co je jediné pravdivé? Že ve své podstatě hledáme jen někoho, kdo nám vyplní naše mezery, zahojí naše bolístky a bude nás bezpodmínečně přijímat.

Bod zlomu

Ale pak přijde bod zlomu. Ta chvíle, kdy zjistíme, že partner nedosytí to, co nám chybí. Že bolístky nezahojí a začneme se cítit špatně. Máme pocit, že něco v tom vztahu chybí, že něco je špatně. To něco se může objevit po roce nebo i po deseti letech. Ale přijde to. První překážka na naší cestě za pravou láskou. Překážka je možná příliš silné slovo.

Ve skutečnosti jste jen právě došla na práh vaší bolístky a váš protějšek zrovna tak. Cítíte se, že nenaplňuje vaše potřeby? Nebo vás začal podvádět? Je to ve vás i v něm. A vaše pravá láska spočívá v tom, že to společně překonáte. Pokud máte pocit, že váš vztah nestojí za nic, přečtěte si o tom, jak poznat, že má ještě vztah cenu

Realitě vstříc

Zamyslela jsem se nad tím, proč končily moje vztahy. Jasně, on byl takový a makový, ale nikdy jsem nezamyslela nad tím, jaká jsem byla já. Proč ty vztahy končily? Překvapivé je, že z mojí strany vztahy končily vždy ze stejného důvodu.

Každý můj partner cítil stejnou věc a nemohl přes to pokračovat ve vztahu. Stejně jako já jsem cítila určité věci od svého partnera a nemohla jsem také pokračovat. Ve skutečnosti byl tohle bod zlomu. Bod přechodu od růžových brýlí k pravé lásce. Jen jsem ho v předchozích vztazích nezvládla překročit.

Můj osobní příběh

Vede mě to k další myšlence a tou je to, že kdybychom tenkrát měli oba o něco „větší koule“ a vrhli se po hlavě do řešení našich bolístek, do toho, co si v našem vztahu vzájemně kompenzujeme, vedlo by to k vyléčení. Já si vyhledávala partnery, o které jsem mohla pečovat, protože mě samotné péče chyběla. Tak moc jsem dávala, a tak málo si brala.

Moji partneři toužili po tom být bezpodmínečně přijímaní. Tak rádi brali to všechno, protože to tu bylo. Leželo to jak na stříbrném podnosu, bezpodmínečně. Byli to muži, kterým chyběla láska a přijetí. Na růžové brýle to byly krásné vztahy, ale na celý život? Ani náhodou. Zamilováváte se stále do stejných typů mužů? Přečtěte si o tomto syndromu více.  

Pravda o vás

Jaká je ta pravda o vás? Co si kompenzujete? Co vyhledáváte a co přitahujete? A jaká je souvislost mezi těmito tématy? Najděte to a najdete svoji pravou lásku. Nebo první krok k ní. Co si ve skutečnosti ve vztahu přejete? Jak má vypadat vás vysněný partner, co má dělat, jak se má chovat, co mají být myšlenky, které mu běhají hlavou? A proč zrovna tohle? Co vám osobně to dá, když to takto bude? Odpovězte si na všechny tyto otázky a rozkryjete si cestu k pravé lásce a k pravému vztahu.

Ta pravá láska

Ta pravá láska je taková, kde se nic nekompenzuje. Nikdo nic nepožaduje a nic neočekává. Je bezpodmínečná, podobně jako ta mateřská. Ale oproti té mateřské je vyvážená, zná rovnováhu a udržuje ji. Dokud budou bolístky ve vás nebo partnerovi, pravá láska to nebude. Pravděpodobně už pravou lásku máte, pokud jste teď ve vztahu. Pravá láska tady potom stojí jen na rozhodnutí, jestli chcete růst anebo se zase vzdát. Pokud partnera nemáte, tak pravá láska čeká ve vás.

V odpovědích na otázky výše. V uvědomění, které odpovědi přinesou a ve vašem růstu. Pravá láska je prostě ve vaší hlavě. Co tedy dnes uděláte pro to, abyste si vytvořila realitu takovou, jakou si přejete?

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu »» Proč si muži hledají milenky »» Jak se seznámit »» Proč mám potíže najít partnera? »» Jak nás ovlivnily tresty rodičů? »» Co si vzít z těžkých situací? »» Jak má vypadat šťastný vztah? »»


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1492x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Partnerské vztahy a sexualita

V této knížce najdete spoustu užitečných a praktických informací z oblasti…

Cena: 150 Kč

Doporučené články

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte