Planeta Mars je spojována s mužstvím. Ovlivňuje naši sílu, odvahu i sexualitu

  mars1Rudá planeta Mars.

Z hodin přírodopisu si určitě každý pamatuje, že planeta Mars je naše 4. planeta sluneční soustavy. Vědci objevili, že se na ní mohl někdy v minulosti nacházet také život. Víte ale, jakou sílu a energii má tato planeta na člověka? Mars má vliv na to, jak se my lidé projevujeme a jak budeme reagovat na nejrůznější události. Mars vás ovlivňuje možná mnohem více, než jste si kdy mohli myslet. 

Planety a hvězdy mají velkou sílu, to beze spory věděli již naši předkové, kteří využívali sílu a energii na plno. I proto dnes využíváme polohu planet k sestavení horoskopů, které nám odkrývají povahové rysy a charakteristiky člověka. Planeta Mars a její vliv na naše chování vás dozajista překvapí.

Mars jakožto symbol ohně i krve

Mars je planeta, která má načervenalý povrch. Právě kvůli tomu je často označována tato planeta za symbol ohně, krve, ale i zániku. Marsův oheň je zdrojem jakékoli činnosti ve světě, jsou hybnou silou dobra i zla, ale vždy podle toho, jak je člověk využívá.

Po dlouhou dobu se jednalo o záhadnou planetku, její detailní zkoumání umožnilo přes 20 sond, které tu byly od 60. let 20. století vyslány. Nyní třeba víme, že na Marsu se mohl vyskytovat život, a to díky husté atmosféře a kapalné vodě, která tu podle výzkumníků mohla existovat. Jasné důkazy ovšem chybějí, a tak se planeta Mars nadále řadí mezi záhady.

Planeta Mars nese své pojmenování po římském bohu

Symbolem pro planetu Mars je kolečko šipkou směřující nahoru a ven. Jedná se o štít a kopí, které používal římský bůh Mars, což byl bůh války a patron vojáků. Právě podle něj nese planetka pojmenování. Planeta je spojována hlavně se sebejistotou a odhodláním. To jsou nejvýraznější charakteristiky, které byste měli u boha války rozhodně najít. Pokud vás zajímá vliv planet na náš život, mohl by vás zajímat i lunární kalendář

Planeta Mars se váže s mužstvím, odvahou i sílou

Symbol kolečka a šipky se také v biologii používá pro označení mužského pohlaví. Proto není divu, že je Mars spojován s mužstvím, tudíž s těmito charakteristikami:

  • Síla
  • Odvaha
  • Sebejistota
  • Agrese
  • Sexualita
  • Energie
  • Ambice
  • Výbušnost

mars2Vizualizace povrchu na planetě Mars.

Mars má vliv na to, jak budeme reagovat na události

Planeta Mars má na naše chování skutečně velký vliv, a to především na to, jak se projevujeme a s jakým nasazením a průbojností budeme reagovat na různé události v našem životě. Ovšem záleží na tom, v jaké znamení zvěrokruhu jsme se narodili. Jiný vliv má Mars na zrozence ve znamení Ohně, jiný na ty ve znamení Země.

OHEŇ

Beran, Střelec, Lev

Teplo, optimismus, vášeň, impuls, agresivita, zbrklé jednání, rozhodnost

VODA

Rak, Štír, Ryby

Chlad, zpomalenost, empatie, citlivost, vyrovnané a klidné jednání, pasivita

ZEMĚ

Býk, Panna, Kozoroh

Sucho, logické myšlení, odpovědnost, úzkost, píle, puntičkářství, stálost a vytrvalost

VZDUCH

Blíženec, Váha, Vodnář

Vlhko, pohyb, aktivita, komunikace, vynalézavost, schopnost se přizpůsobit, roztěkanost

Planeta Mars se pojí především s Beranem

Ke každému znamení zvěrokruhu náleží jedna planeta. Planeta Mars patří k Beranům a skvěle se k němu hodí pro jeho vášnivou a nespoutanou povahu. Lidem, kteří jsou narozeni v znamení Berana, dodává Mars především výkonnost, sebevědomí a tělesnou kontrolu.

Díky jeho vlivu budete plní energie, vášně, sexuality. Ovšem i záporné vlastnosti vás neminou. Neústupnost a tvrdohlavost vám mnohdy způsobí problémy v osobním i pracovním životě.

Víte, jakou planetou je ovlivněno znamení, ve kterém jste se narodili? Přečtěte si náš horoskop na rok 2019

Přečtěte si také o dalších planetách

Planeta Venuše

Planeta Merkur

Planeta Saturn

Planeta Uran

Planeta Neptun


Stáhnout v PDF
array(2) { [0]=> object(stdClass)#1075 (1) { ["value"]=> string(5) "71505" } [1]=> object(stdClass)#1074 (1) { ["value"]=> string(6) "168618" } } array(0) { } array(0) { }

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte