Planeta Uran je spojována s kreativitou. Pod jeho vlivem tvořil Mozart i Einstein

planeta uran2Planeta Uran. 

Planeta Uran byla objevena v době zdokonalení parního stroje a v období vítězství americké revoluce. Není proto divu, že je spojována s reformátory, originálními tvůrci nebo průkopníky nových cest. Stejně jako ostatní planety naší sluneční soustavy, i Uran má silný vliv na naše chování. Věděli jste třeba, že boří pravidla a řád a přináší do životů čerstvý vývoj, čímž osvobozuje člověka a ponechává ho svobodě a tvořivosti? A co dále jste o ní ještě nevěděli?

Planeta Uran nese jméno podle boha nebes

Řecký bůh nebes Úranos. Přesně po něm je pojmenována planeta Uran, třetí největší planeta sluneční soustavy. Společně s Neptunem se řadí mezi plynné obry. Za dobrých podmínek jej lze pozorovat na noční obloze pouhým okem.

Ovšem k objevu došlo až v roce 1781. Do té doby nebyla planeta považována za planetu, ale za hvězdu. Důvodem byla pomalá rychlost a velmi slabé záření. Zajímavé je, že patří mezi nejchladnější planety. Minimální teploty se zde běžně pohybují okolo – 220 °C. Pokud vás zajímá vliv planet na náš život, mohl by vás zajímat i lunární kalendář

Uran boří pravidla i řád. Do života vnáší nový vývoj

Z astrologického hlediska je Uran nadpersonální planeta. Mezi hlavní charakteristiky planety patří to, že boří řád a pravidla. Planeta překonává staré struktury a konvenční vazby a trhá všechna stará pouta. Díky tomu do života jedinců oproštěných od řádu přináší svobodu, volnost a čerstvý vývoj.

Planeta Uran nemilosrdně rozmetá vše, co člověka spoutává, omezuje a brzdí v jeho rozvoji a tvořivosti. Člověk, na kterého tato planeta působí, je zcela oddaný svému vnitřnímu světu, díky čemuž dokáže tvořit zcela originální kousky. Přečtěte si, jak na kreativitu.

Planeta Uran vládne novým technologiím a pokroku

Astrologický význam a smysl je určen ze situace, ve které byla planeta objevena. Planeta byla totiž objevena v období vítězství americké revoluce a zdokonalení parního stroje. Proto je spojována s novými technologiemi, pokrokem, obnovováním a renesancí.

Díky náhlým změnám dokáže planeta otevřít člověku nové možnosti, obzory a donutit ho podívat se na svět jinýma očima, z jiného úhlu pohledu. Ovšem pozor. Pokud patříte mezi ty, kteří mají rádi svůj klid a stereotyp, pak vám může planeta Uran přinést spíše trauma a negativní zážitky.

planeta uran1Planeta Uran je zobrazována modrou barvou a řadí se mezi plynné obry.

Uran určuje génia, který dokáže měnit svět

Žádná planeta ze sluneční soustavy nemá tak významný a silný vliv na určení génia. Dokáže zapůsobit na člověka tak silně, že v něm rozproudí geniální myšlenky, nápady a jednání. Není proto divu, že lidé zrozeni pod vlivem Urana jsou většinou skuteční géniové, kteří mění svět k lepšímu. Přečtěte si o měsíčních znameních. A koho můžeme zařadit mezi tyto génie? Třeba Mozarta, Bacha nebo Einsteina.

Uranský typ člověka je vášnivý, emotivní a aktivní. To vše dokáže využít ve svůj prospěch a tvořit tak snadno a rychle. Mnozí lidé v okolí vám tak mohou závidět vaše nadšení, originalitu i hlavu plnou nápadů. Víte, jakou planetou je ovlivněno znamení, ve kterém jste se narodili? Přečtěte si náš horoskop na rok 2019

Planeta Uran je nazývána Velkým Probuditelem

Uran ze všech planet nejvíce ladí s přátelskými vztahy. Když je planeta ve hře, pak proces kulturního, společenského a osobního vývoje pokračuje za každou cenu. Ne nadarmo se Uranovi říká Velký Probuditel, což se ve vztazích projevuje tak, že jedna osoba nějakým způsobem provokuje a inspiruje druhou, aby nahlížela na svět jiným způsobem.

Právě díky planetě Uran často vidíme věci jinak, mnohdy z lepší perspektivy, což nás vede ke spokojenějšímu životu, a to jak osobnímu, tak k pracovnímu. Nebýt této planety, mnoho z nás by bylo zaseknutých ve starých kolejích s negativními myšlenkami.

SERIÁL: Přečtěte si také o dalších planetách

 


Stáhnout v PDF


Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte