Magická Venuše! Aneb planeta lásky, jitřenka či večernice

planeta venuše1Planeta Venuše.

Sestra Země, planeta lásky, jitřenka, večernice, bohyně lásky nebo perla oblohy – i pod těmito názvy je známá nejbližší planeta k naší Zemi, tedy Venuše. Je možné, že planeta Venuše ovlivňuje náš život? Pokud ano, jak?

Už naši předci přikládali planetám, Slunci, Měsíci nebo hvězdám sílu, která do určité míry dokáže ovlivnit to, co se děje na Zemi, například počasí, chování zvířat, to, jak se daří rostlinám a také chování lidí.

I dnes se poloha planet využívá k sestavování horoskopů a povahových rysů člověka. Pojďme se tedy podívat na zoubek tomu, jak naše chování a náš život může ovlivnit planeta lásky neboli Venuše.

Jsou muži z Marsu a ženy z Venuše?

Venuše je velmi často spojována s ženami a vlastnostmi, které jsou jim vlastní, možná je tomu tak díky bohyni lásky, Venuši, podle které je planeta nazvaná. Ačkoliv panuje mezi lidmi přesvědčení, že právě Venuše je magickým vládcem žen, není tomu tak.

Tedy nikoliv Venuše, ale Měsíc, je magickým vládcem něžného pohlaví. Teď už víme, která planeta vládne ženám, to však neznamená, že Venuše nemá na ženské vlastnosti a chování žádný vliv. Pokud vás zajímá vliv planet na náš život, mohl by vás zajímat i lunární kalendář

Ženské vlastnosti Venuše

 • Radost ze života
 • Společenské soužití
 • Nerozhodnost
 • Láska
 • Touha vlastnit
 • Bohatství
 • Sexualita
 • Cit pro estetiku
 • Partnerství

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Co je tedy pravdy na starém známém tvrzení, že „Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše?“

Pravděpodobně se jedná o metaforu, stejně tak, jako jsou odlišné tyto již zmiňované planety, jsou odlišní i muži a ženy. Přeci jen bychom ale jednu shodu našli.

Symboly planety Mars a Venuše

Pravděpodobně všichni známe symboly pro muže ♂ a ženu ♀, v podobě kolečka se šipkou a kolečka s křížkem, které používáme dnes. Nejedná se však o symboly, které by vymyslel člověk před nedávnem.

Používali je již staří Řekové a původně se jednalo o symboly planet. Právě kolečko se šipkou bylo používáno pro Mars, kolečko s křížkem naopak pro Venuši. Možná i tato shoda zapříčinila výše zmíněnou větu „Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše.“

Ovlivňuje Venuše pouze naše vztahy?

Když se řekne planeta Venuše, většina z nás si představí lásku, milenecký vztah, partnerství. Možná ji k tomu předurčuje i jeden z názvů, pod kterým je Venuše známá, totiž planeta lásky. Venuše ovlivňuje náš postoj k partnerským vztahům, ale také to, jakého partnera si vybereme.

 • Jenže nejen Venuše, ale každá planeta zasahuje svým způsobem do vztahů. Kromě lásky řídí Venuše také to, co v životě oceňujeme a potěšení, která si užíváme. Venuše je kromě jiného považována za tu planetu, která očišťuje člověka od jeho zátěží, a to ať už těch z minulosti, ale také těch z budoucnosti.
 • Věděli jste, že ovlivňuje nejen krásu, ale také řád a estetiku? Právě to je schopna vnést i do uměleckých děl. Venuše tedy neřídí pouze lásku a partnerské vztahy, ale zasahuje do všech oblastí našeho života, stejně tak, jako další planety.

Víte, jakou planetou je ovlivněno znamení, ve kterém jste se narodili? Přečtěte si náš horoskop na rok 2019

Přečtěte si také o dalších planetách

Planeta Merkur

Planeta Mars

Planeta Saturn

Planeta Uran

Planeta Neptun


Stáhnout v PDF
array(2) { [0]=> object(stdClass)#1075 (1) { ["value"]=> string(5) "71505" } [1]=> object(stdClass)#1074 (1) { ["value"]=> string(6) "168618" } } array(0) { } array(0) { }

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte