Saturn je planeta překážek a utrpení, ale také odpovědnosti a síly

saturn2Planeta Saturn s prstencem.

Planeta utrpení, omezení, překážek a obtíží – tak se na planetu Saturn dívají astrologové. Považují ji také za duchovní planetu, protože je spojovaná s karmou. Tím Saturn přináší pocit smutku a lítosti, neboť utrpení považuje za vchod do moudrosti. Saturn je ale také vliv, který může přinést největší úspěchy a symbolizuje řád, vytrvalost, disciplínu a stálost.

V tradiční astrologii je Saturn spojován s omezováním, zklamáním, zábranami, těžkými zkouškami. Saturn byl vždy považován za zlověstnou planetu. Jeho postavení ve znameních a sektorech (domech) horoskopu ukazuje, kde se člověk cítí omezován, prožívá zklamání, setkává se s překážkami a zažívá úzkost a strach.

Planeta Saturn také symbolizuje konzervatismus, pesimismus a opatrnost. Je také představitelem pomsty a trestu. Pro všechny tyto charakteristiky byl Saturn v minulosti obávanou planetou. Nicméně Saturn může být jak odměnou, tak trestem za život předků nebo za chyby, které jsme spáchali v minulých životech. Víte, jakou planetou je ovlivněno znamení, ve kterém jste se narodili? Přečtěte si náš horoskop na rok 2019 nebo charakteristiku znamení

Zrozenci Saturnu mají smysl pro spravedlnost

Ti, co se narodili pod nadvládou Saturnu a jsou pod jeho dobrým vlivem bývají předvídaví, uvážliví a pojí se s nimi zodpovědnosti. Jejich výhodou jsou dobré organizační schopnosti a mají rádi pořádek, řád a spravedlnost. Se svým smyslem pro spravedlnost ale mohou být někdy tvrdí až krutí. Pokud má ale na své zrozence Saturn špatný vliv, bývají zlomyslní, nedůvěřiví a často melancholičtí.

Saturn jako by z člověka bral veškerou radost, jako by mu nedopřál žádné potěšení a zanechal v něm jenom trápení. Tito lidé jsou pak škodliví nejen pro okolí, ale hlavně pro sebe. Tito lidé také často trpí problémy s trávicím traktem. Pokud vás zajímá vliv planet na náš život, mohl by vás zajímat i lunární kalendář

Díky Saturnu se stáváme silnějšími

V oblasti, kde máme umístěný Saturn v našem osobním horoskopu, se nejvíce „nadřeme“, v té oblasti máme v životě největší překážky a omezení. Saturn je přirozeným vládcem desátého domu, který je zaměřený na slávu, úspěch, zaměstnání a hodnost. Saturn tedy znamená způsob, jakým člověk dosahuje úspěchu a s jakými problémy se přitom setká.

Planeta Saturn tímto patří mezi nejdůležitější faktory horoskopu, protože díky němu se naučíme být lepšími a překonávat překážky. Skrz překážky a omezování nás upozorňuje na ty oblasti, které bychom měli rozvíjet. Člověk by se těmto obtížím neměl bránit, ale naopak zjistit, proč ho tyto problémy provázejí a zkusit to pochopit. Tím zmizí jeho strach a člověk se stává silnějším. 

saturn1Solární systém se všemi planetami.

Saturn nás učí lásku k povinnosti

Saturn nás učí, jak se nevyhýbat věcem, které musíme udělat a co nemůžeme dál odkládat. Saturn nám ukazuje, jak převzít zodpovědnost, jak se stát dospělými a zralejšími. Co se týče vztahů, je Saturn důležitou planetou, protože vládne odpovědnosti. Odpovědnost je to, čemu se hodně lidí ve vztazích vyhýbá, proto hlavním cílem při saturnských (tedy težkých a obtížných) situacích ve vztahu je poznat a stanovit, co je naší povinností k druhému. Jelikož je Saturn spojen se stanovováním limitů a s odpovědností, symbolizuje nutnost znát hranice svého prostoru, abychom věděli, kde končí naše povinnost a začíná povinnost někoho jiného. Saturn nám tak říká: „Dejte, co komu patří - nic víc a nic méně."

Saturn nás tedy omezuje, ale zároveň nás i chrání. Učí nás disciplínu, vytrvalost, plnění povinností a rozvážné přemýšlení. Pokud se toto vše naučíme, můžeme se snadno vypořádat s těžkými životními lekcemi. Člověk by měl mít se Saturnem dobré vztahy, pokud chce prožít život v harmonii a nalézt vnitřní klid. Měl si postavit výzvě, kterou mu planeta Saturn určila. Pokud to totiž neudělá dobrovolně, potom se budou v jeho životě pravidelně v sedmiletých cyklem objevovat problémy a překážky.

SERIÁL: Přečtěte si také o dalších planetách

 


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Mléko po opalování ve spreji 200ml…

Mléko po opalování s Aloe Vera a kyselinou hyaluronovou Po delším vystavení…

Cena: 551 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte