Charakteristiky znamení zvěrokruhu přehledně - pro všechny horoskopy

charakteristiky znamení zvěrokruhuCharakteristiky znamení zvěrokruhu - přehled.  

Pokud vás fascinuje astrologie a horoskopy obecně, jistě vám neunikl náš velký přehled horoskopů na rok 2019. Na Spektru Zdraví si můžete sami "věštit" budoucnost v egyptském, indickém, ptačím, cyklickém nebo třeba partnerském či finančním horoskopu. Některé z těchto horoskopů jsou založeny na tradičním evropském horoskopu, který rozlišuje 12 znamení jako Lev, Beran či Rak. Podstatou dalších horoskopů jsou ale zcela jiné znamení zvěrokruhu - jako například egyptská, ptačí či arabská znamení. A právě na tyto charakteristiky znamení zvěrokruhu se dnes podrobně podíváme. 

Připravili jsme po vás 14 charakteristik znamení zvěrokruhu. Samotné charakteristiky znamení konkrétních zvěrokruhů najdete vždy v zelených odkazech, stačí na ně kliknout. Tak pěkné čtení. Třeba se o sobě dozvíte něco nového!

Evropský horoskop - charakteristika znamení

Evropský horoskop zná asi každý. Rozlišuje 12 znamení a podle data narození a konstelace jim přisuzuje určité vlastnosti. O Býcích se říká, že jsou tvrdohlaví a že si jdou za svým, Lvi jsou králové zvířat a Váhy zase pořádně váhavé. Dokázali byste vyjmenovat všechny znamení evropského horoskopu? Zkuste si to cvičně a uvidíte, jak jste dobří. 

Z dvanácti stejných evropských znamení vychází také PARTNERSKÝ HOROSKOP. Jaký je Beran, Panna nebo třeba Štír v lásce a vztazích proto najdete také v zeleném odkazu o řádek níže. 

Evropský horoskop - charakteristika znamení

Čínský horoskop - charakteristika znamení

Čínský horoskop je populární hlavně v Asii. Zajímavé na něm je, že jedno znamení vládne čínskému horoskopu vždy celý jeden čínský rok. Ten začíná obvykle v lednu či únoru a trvá přesně rok. Čínský horoskop rozlišuje taková znamení jako je Prase, Pes, Krysa nebo třeba Kohout. Víte, jaké zvíře jste vy podle čínského horoskopu? Mrkněte do odkazu.

Čínský horoskop - charakteristika znamení

Keltský horoskop - charakteristika znamení

Keltové byl dávný národ, který obýval nejen naše území. Řídil se přírodními zákonitostmi a snažil se z přírody nejen brát to nejlepší, ale také jí to vracet. Proto bychom se mohli u Keltů v mnohém inspirovat. Jejich astrologie propůjčuje lidem vlastnosti stromů a dělí je podle data narození například na Ořešák, Vrbu, Jeřáb, Lísku nebo Dub. Víte, jaký strom jste podle Keltů vy? Podívejte se na naši webovou stránku věnovanou jen keltskému horoskopu

Keltský horoskop - charakteristika znamení

Finanční horoskop - charakteristika znamení

Každé znamení zvěrokruhu s penězi zachází jinak. Někdo každý penízek v ruce dvakrát otočí než si něco koupí, jiný rozhazuje a týden před výplatou se modlí, aby se účtárna neopozdila s platbou. Jak to máte vy podle finančního horoskopu? Mrkněte do odkazu níže. 

Finanční horoskop - charakteristika znamení

Květinový horoskop - charakteristika znamení

Květinový horoskop si zamilují hlavně ženy. Rozlišuje totiž lidi na základě data narození a přisuzuje jim vlastnosti květin. Což je krásné a poučné zároveň. Ne nadarmo o narcisech psal už Oscar Wilde. Je tedy jasné, že takový Narcis se má rád a pravděpodobně sám sebe rád obdivuje v zrcadle. Jaké vlastnosti ale může mít takový leknín, slunečnice, růže nebo sedmikráska? Rozklikněte zelený odkaz a dozvíte se to. 

Květinový horoskop - charakteristika znamení

Indický horoskop - charakteristika znamení

Indický horoskop je naší evropské kultuře poměrně vzdálený, jelikož vychází z učení hinduismu. Podle všeho je navíc starší více než 5000 let. Obdobně jako ostatní horoskopy rozlišuje 12 znamení jako například Mínu, Sinhu, Makaru, Méš nebo Karkatu. Kliknutím na zelený odkaz se dozvíte víc!

Indický horoskop - charakteristika znamení

Cyklický horoskop - charakteristika znamení

Další charakteristika znamení zvěrokruhu je cyklický horoskop. Ten je zajímavý v tom, že rozlišuje 12 znamení zvěrokruhu podle ročního období. Lidem, kteří se narodili na jaře, tak náleží například doba probuzení nebo doba růstu. Naopak na lidi, kteří slaví narozeniny v zimě, připadá znamení doby prvních mrazů nebo dlouhých nocí. Vskutku zajímavá astrologie, že?

Cyklický horoskop - charakteristika znamení

Ptačí horoskop - charakteristika znamení

Ptačí horoskop je krásný a poetický ve své jednoduchosti. Podle data narození vám totiž přisuzuje různé vlastnosti našich opeřených přátel z ptačí říše. Labutě jsou něžné a ctnostné, což veskrze odpovídá i ptačí říši. Věděli jste, že když labuťák ztratí partnerku, většinou už v přírodě zůstane sám a novou labuť už si nehledá? A pokud jste znamením Labuť, sedí tato oddanost i na vás? Jaký opeřenec jste, najdete v odkazu níže. 

Ptačí horoskop - charakteristika znamení

Pracovní horoskop - charakteristika znamení

Střelci jsou klasičtí kariéristé, kteří stoupají po žebříčku až k hvězdnému nebi. Tedy pracovnímu nebi. Oproti tomu Ryby se k workoholikům obvykle neřadí, neboť daleko důležitější než práce, je pro ně rodina. A pro takové Býky není až tak důležitý obsah práce, ale spíše to, zda ji dělají zodpovědně. A jak to máte vy? Dozvíte se níže. 

Pracovní horoskop - charakteristika znamení

Egyptský horoskop - charakteristika znamení

Pakliže vás fascinuje egyptská astrologie, budete z egyptského horoskopu nadšení. Unikátní na něm je, že rozlišuje pouze 11 znamení zvěrokruhu, což je zajímavé. Jednotlivými znameními jsou egyptští bohové, jejichž jména možná znáte, pokud už jste byli někdy na výstavě o Egyptu nebo jste někdy viděli podobný film. Jedním z bohů je například Amon-Ra, bohyně Isis nebo bohyně Hathor

Egyptský horoskop - charakteristika znamení

Arabský horoskop - charakteristika znamení

Arabský horoskop si buď zamilujete, nebo naopak. Lidem totiž přisuzuje charakteristiky znamení zvěrokruhu na základě zbraní. Což je zajímavé, ale není to příliš pacifistické. Můžete tak být například prakem, sekerou, nožem nebo třeba lukem. Co vy na to?

Arabský horoskop - charakteristika znamení

Indiánský horoskop - charakteristika znamení

Původní obyvatelé Ameriky žili v souladu s přírodou a vzhlíželi jak k určitým přírodním symbolům, tak ke zvířatům. Proto i charakteristika znamení indiánského horoskopu přisuzuje lidem vlastnosti zvířat. Podle Indiánů můžete být Vydrou, Sokolem, Medvědem nebo třeba Husou. Jakým zvířetem se cítíte být? A jaké si myslíte, že má vlastnosti Had nebo třeba Datel? Mrkněte do odkazu. 

Indiánský horoskop - charakteristika znamení

Cikánský horoskop - charakteristika znamení

Cikánský horoskop je velmi tradiční, neboť tito lidé byli ve věštění, předvídání budoucnosti nebo třeba hádání z dlaní, vždycky velmi dobří. Charakteristika znamení horoskopu rozlišuje 12 předmětů, s nimiž tito kočovníci přicházeji nejčastěji do kontaktu. Být tak můžete například Kolem, Podkovou nebo Mincí s různými vlastnostmi. 

Cikánský horoskop - charakteristika

Jaký horoskop a charakteristika znamení jsou vaše oblíbené? Dejte nám vědět do komentáře!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2594x

array(1) { [0]=> object(stdClass)#1186 (1) { ["value"]=> string(5) "71505" } } array(0) { } array(0) { }

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Svíčka levandulová Beránek

Svíčka z palmového vosku s jemnou vůní levandule s motivem beránka. Levandule…

Cena: 65 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte