Pluto je planeta přeměny, ale i manipulace a moci

plutoPlaneta Pluto.  

I když už astronomové neberou planetu Pluto jako planetu, ale jako trpaslíka, astrologové s touto planetkou stále počítají. Pluto patří spolu s Uranem mezi duchovní planety, je spojen s náhlými a neočekávanými změnami. Pluto vyžaduje odpovědnost, dodržování pravidel a řádu. Planeta Pluto je také ovšem spojována s mocí, zneužíváním, manipulací, fanatismem a také regenerací a přetvořením.

Plutu trvá neuvěřitelných 249 let, než projde celým zvěrokruhem. Pluto se proto v každém znamení zdrží 15 až 26 let, délka setrvání v jednotlivých znameních bývá různorodá díky jeho specifické oběžné dráze. Od roku 2008 se Pluto nachází ve znamení Kozoroha a zůstane tam až do roku 2023. Podle astrologů můžeme jako lidstvo očekávat významné změny v souvislosti s penězi a společenským žebříčkem. Pokud vás zajímá vliv planet na náš život, mohl by vás zajímat i lunární kalendář

Pluto je vládce přeměň a tajemství

Planeta Pluto ovlivňuje věci, a to hlavně ty, které se dějí pod povrchem. Je planetou transformace, je spojováno s konci a novými začátky. Působí ovšem vždy nenápadně, na rozdíl třeba od Uranu nebo Marsu. Tyto válečné planety mají sklon k rebelii. Pluto v horoskopu pracuje v tajnosti. To ovšem přináší i temnou stránku Pluta, a to, že kromě pozitivních změn přináší i ty negativní, manipulaci, tajnůstkářství nebo žárlivost.

Pluto přináší i manipulaci a zneužívání

Pluto je tedy spojováno s mocí, zneužíváním, manipulací, fanatismem a také regenerací a přetvořením. V horoskopu symbolizuje temné stránky naší povahy. Plutonská energie znamená krizi, a to ukazuje na nezbytnost proměny. Plutonská energie se projevuje především v politice. Lidé se silně postaveným Plutem v horoskopu mají tendence vnucovat druhým své představy, hrají s okolím hry, které jsou založeny na manipulaci a přehnané snaze udržet se u moci a vládnout.

Planeta Pluto nutí člověka podívat se do hloubky

Pluto také ovšem nutí člověka podívat se do hloubky a staví před oči témata fascinující, která ale mohou být i nehezká. Tím vším ho nutí, aby se zamyslel nad pomíjivostí věcí, nad smyslem krizí a transformací. Plutonské poznání vede k jádru věci, ke skutečné podstatě. Víte, jakou planetou je ovlivněno znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili? Přečtěte si náš horoskop na rok 2019.

SERIÁL: Přečtěte si také o dalších planetách

 

Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte