Vzdušná znamení jako emocionálně nevyrovnaná znamení zvěrokruhu: Blíženci, Váhy a Vodnáři

Vzdušná znamení zvěrokruhuDo vzdušných znamení zvěrokruhu patří Blíženci, Váhy a Vodnáři.

Všechna vzdušná znamení mají problém s emocemi, jejich prožíváním a vyjadřováním. Kupříkladu Blíženci často mívají hrůzu z intimnějších svazků. Váhy zůstávají v osobních vztazích pro jistotu stranou a odmítají se v čemkoliv angažovat. Vodnáři pak neradi dávají najevo své niterní city a raději si vůči partnerovi zachovávají chladný odstup.

Dvanáctero znamení zvěrokruhu a vzdušná znamení aneb systém evropského horoskopu ve zkratce

Evropský (západní) systém horoskopu obsahuje 12 astrologických (slunečních) znamení zvěrokruhu, která vychází z postavení Slunce v okamžiku zrození daného jedince. A protože je právě Slunce tím nejdůležitějším a nejmocnějším nebeským tělesem, považuje se v horoskopu za nejvýznamnější faktor, jelikož jeho postavení na obloze ovlivňuje osobnost člověka, jeho způsob života a vtiskuje mu specifické charakterové vlastnosti.

Jednotlivá znamení zvěrokruhu se dále dělí do 4 samostatných skupin dle příslušnosti ke čtyřem zemským živlům. Beran, Lev a Střelec jsou znamení ohnivá související s energií. Býka Pannu a Kozoroha ovlivňuje stabilní energie země. Rak, Štír a Ryby představují zástupce emocionálního vodního živlu. A konečně Blíženci, Váhy a Vodnář byly od pradávna označovány jako vzdušná znamení spojená s pohybem a komunikací.    

Neuchopitelná vzdušná znamení aneb co mají společného čtyři živly?      

Zrozenci ve vzdušném znamení Blíženců, Vah či Vodnáře jsou hovorní, aktivní, společenští, zvídaví, originální a veselí. Charakteristická je pro ně také pružná přizpůsobivost, rázná rozhodnost i laskavá ochota pomoci bližnímu, ale často se také jedná o jedince chladně vypočítavé, nezřízeně svéhlavé, ohavně povrchní a nehorázně upovídané. S ohledem na vlastnosti jejich zastřešujícího živlu Vzduchu je jim vlastní také nestálost, neposedná roztěkanost a neuchopitelná proměnlivost.

Vzdušná znamení se ve svém okolí snaží vyvolat dojem, že jsou zcela nestranná, naprosto vyrovnaná a maximálně rozumná, ale ve skutečnosti se děsí svých vlastních emocí, které by mohly v nestřeženém okamžiku vytrysknout z jejich nitra. A mají se vskutku čeho obávat, protože jakmile by nad nimi jejich tak pečlivě střežené city získaly převahu, rázem by se jich zmocnil nezvladatelný emocionální uragán.

Vzdušná znamení: Blíženci (22.5. až 21.6.)

 • Planeta: Merkur

 • Povaha: melancholicko-sangvinická

 • Kladné vlastnosti: přizpůsobivost, sdílnost, všestrannost, objektivita, bystrý úsudek

 • Záporné vlastnosti: nevypočitatelnost, odtažitost, povrchnost, neupřímnost, nestálost

 • Klíčová slova: rychlý úsudek, komunikace

 • Slavní zrozenci: Alexandr Sergejevič Puškin, John Fitzgerald Kennedy, Edvard Beneš, Marilyn Monroe, Richard Wagner, královna Viktorie

Charakterové vlastnosti pro znamení zvěrokruhu

Zrozenci v prvním vzdušném znamení se většinou vyznačují výraznou kolísavostí charakteru, kterou lze označit až za rozpolcenost. Uvědomíme-li si však symboliku tohoto znamení zvěrokruhu, což jsou původně mýtická dvojčata, musíme uznat, že na tuto povahovou libůstku mají Blíženci plné právo. To však neznamená, že by byli zproštěni viny za to, že svou nestálostí přivádějí k šílenství nejen své partnery, ale i samotné astrology.

Veskrze se však jedná o milé, okouzlující, příjemné, originální a upovídané jedince, kteří při líčení svých životních peripetií rádi a bez výčitek původně banální příhody dramaticky přibarvují. Blíženci rovněž mají obdivuhodný smysl pro humor, takt a diplomatickou strategii.

Řídící planeta Merkur propůjčuje tomuto vzdušnému znamení všestranné nadání v oblasti komunikace a myšlení. Podporuje jej rovněž ve zvídavosti, se kterou jsou Blíženci schopni analyzovat a řešit problémy, ale už jim k tomu neposkytuje tolik potřebnou vytrvalost a trpělivost.

Láska, vášeň a sexualita

Díky své přirozené vlídnosti a zvědavosti se Blíženci snadno seznamují s novými partnery, které bez problémů rychle zaujmou svým osobitým kouzlem a posléze i rafinovanou sexuální fantazií. V dlouhodobějším partnerském vztahu však bývají trestuhodně nestálí, protože si prostě nemohou pomoci a stále touží zažívat něco nového a zajímavého (nejlépe samozřejmě se stále novými zajímavými partnery).

Vzdušná znamení: Váhy (24.9. až 23.10)

Vzdušná znamení zvěrokruhuVáhy jsou otevřené a přátelské osobnosti.

 • Planeta: Venuše

 • Povaha: sangvinicko-flegmatická

 • Kladné vlastnosti: laskavost, diplomatičnost, nestrannost, přizpůsobivost, smysl pro spravedlnost

 • Záporné vlastnosti: tvrdohlavost, nestálost, nerozhodnost, lenost, nedbalost

 • Klíčová slova: mysl, harmonické vztahy

 • Slavní zrozenci: Oscar Wilde, Jaroslav Seifert, Václav Havel, John Lennon, Luciano Pavarotii

Charakterové vlastnosti pro znamení zvěrokruhu

Zrozenci ve druhém vzdušném znamení, jež symbolizuje dvojice misek se závažím, jsou idealisté toužící po „slepé“ spravedlnosti, dokonalé harmonii a kráse. Na druhou stranu jim je však nutno vytknout značnou míru zkostnatělé tvrdohlavosti, nesnesitelné nerozhodnosti a paličaté hádavosti.

Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu mají rovněž pevný charakter (někdy až moc), bývají také značně ctižádostiví, intuitivní a jsou obdařeni úžasnými pozorovacími schopnostmi. Díky posledně zmiňované vlastnosti dokáží být Váhy velmi soucitné a mají pochopení pro potřeby druhých. Není proto divu, že jsou často považovány za otevřené a přátelské osobnosti, které jsou ve společnosti velmi oblíbeny. 

Řídící planeta Venuše, patronka lásky úspěchu a štěstí, obdařuje zrozence ve Vahách vytříbeným estetickým cítěním (zkaleným pravda špetkou nepraktičnosti), díky kterému milují vše krásné a odmítají cokoliv, co by tuto dokonalost mohlo narušit, ať už se jedná o neestetické předměty či mezilidské spory, nebezpečné konflikty či dokonce hrubé násilí.

Láska, vášeň a sexualita

Váhy jsou zpravidla vybaveny značnou dávkou sexuální přitažlivosti a často propadnou lásce mnohem snadněji než většina jiných znamení zvěrokruhu. Jejich citová vzplanutí však mají povrchní a krátkodobý charakter, což může způsobovat i fakt, že zrozenci druhého vzdušného znamení touží po vztahu zaručujícím partnerskou rovnoprávnost.

Vzdušná znamení: Vodnář (21.1. až 20.2.)

Vzdušná znamení zvěrokruhuVodnáři jsou jako milenci poměrně chladní.

 • Planeta: Saturn a Uran

 • Povaha: sangvinická

 • Kladné vlastnosti: nesobeckost, tolerantnost, originalita, nezávislost, velkorysost

 • Záporné vlastnosti: fanatismus, výstřednost, nepraktičnost, nezodpovědnost, rebelantství

 • Klíčová slova: svoboda, volnost, bratrství

 • Slavní zrozenci: George Gordon Byron, Wolfgang Amadeus Mozart, Jan Werich, Jules Verne, Galileo Galilei, Božena Němcová

Charakterové vlastnosti pro znamení zvěrokruhu

Zrozenci ve třetím vzdušném znamení, které je symbolizováno andělem vylétajícím z amfory naplněné tekutinou, jsou povahy velkorysé a nezištné. K hmotným statkům se staví zcela lhostejně a jejich bohulibým cílem je kultivace světa pro budoucí generace.

Vodnáři jsou neobyčejně zábavní, originální, svobodomyslní ale také jemní, soucitní a občas i zakřiknutí. Žijí pro budoucnost svých ideálů, které by chtěli mít realizovány nejlépe ihned, neboť jim většinou chybí alespoň minimální míra trpělivosti. Svým přátelům jsou však kdykoliv k dispozici a žádné jiné vzdušné znamení zvěrokruhu nedokáže projevit tolik pochopení a tolerance.

Řídící planeta Uran má na svědomí Vodnářovu excentrickou povahu, neboť její energie boří staré zavedené pořádky a zabraňuje tak světu, aby i nadále pasivně existoval v neměnné podobě. Vodnáři jsou díky vlivu své planety často označováni za neobvyklé, výjimečné a zvláštní osobnosti s hlubokou komplikovanou povahou, kvůli které bývají svým okolím často špatně pochopeni.

Láska, vášeň a sexualita

Vodnáři snadno uloví své protějšky na pronikavou inteligenci a neobvyklou duchaplnost. Stále hledají (někdy celý život) svou vysněnou a dokonalou lásku, a proto se zamilovávají velmi rychle a často. Jelikož vášnivé projevy citů považují za slabost, vyznačují se dokonalým sebeovládáním, chladnou zdrženlivostí a nepřístupnou hrdostí. Není proto divu, že vskutku nepatří k nejromantičtějším a nejvášnivějším milencům zvěrokruhu.

SERIÁL ČTYŘI ŽIVLY ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU:

 1. díl: Vzdušná znamení - Emocionálně nevyrovnaná znamení zvěrokruhu
 2. díl: Ohnivá znamení - Dopředu je žene energický oheň, který je může snadno spálit
 3. díl: Zemská znamení - Panna, Býk a Kozoroh jsou praktičtí a spolehliví. Měli by ale popustit uzdu své fantazii
 4. díl: Vodní znamení - Rak, Štír a Ryby. Emotivní lidé, kteří perfektně rozumí potřebám druhých

Stáhnout v PDF

Přečteno: 15055x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte