Zemské znamení: Panna, Býk a Kozoroh jsou praktičtí a spolehliví. Měli by ale popustit uzdu své fantazii

zemské znamení zvěrokruhu2Zemská znamení jsou praktická a spolehlivá.

Čtyři živly - voda, oheň, vzduch a země. Každému ze 12 znamení zvěrokruhu vládne právě jeden živel. Díky nim můžeme lépe pochopit pravou esenci a podstatu znamení, jeho temperament i charakter. Mezi zemské znamení patří Býk, Kozoroh a Panna, kteří se vyznačují tím, že stojí oběma nohama pevně na zemi. Pojďme si představit, jaké další rysy a charakteristiky s sebou nese zemské znamení a mocný živel země.

Zemské znamení patří mezi čtyři živly 

Býk, Panna i Kozoroh patří mezi zemské znamení, které se vyznačuje především praktičností a realistickým pohledem na věc. Živel země je pevný a hmatatelný a narozdíl od ostatních živlů neoplývá takovou hravostí a lehkostí, což může být vnímáno jako menší mínus. Ovšem na druhou stranu by bez země nebylo ostatních živlů.

Jelikož paří mezi hlavní charakteristiky země tíha, trvalost, nepohyblivost, velikost a pasivita, stejné charakteristiky se snoubí také se znamením Panny, Býka a Kozoroha. Zemské znamení propůjčuje lidem jistotu, konzervativnost, realistický pohled na svět a praktičnost. Jsou zaměřeni hlavně na materiální věci a pocit bezpečí, který chtějí zajistit i svým nejbližším. To jim může někdy stát v cestě tomu, aby popustili uzdu své fantazii a otevřeli oči i srdce novým věcem.

Kladné vlastnosti: upřímnost, praktičnost, ochota, spolehlivost

Záporné vlastnosti: lpění na maličkostech, opatrnost, přehnaná starostlivost

Zemské znamení: Panna (23.8.-22.9.)

Planeta: Merkur

Kladné vlastnosti: důslednost, zodpovědnost, upřímnost, skromnost

Záporné vlastnosti: úzkostlivost, ustaranost, nervozita

Slavní zrozenci: Michal Hrůza, Hana Zagorová, Alois Jirásek, Rupert Grint, John Locke

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

Panny patří mezi velmi praktické osoby, které vždy nejdříve dvakrát měří a poté řežou. Díky své inteligenci a praktičnosti dokáží snadno rozeznat, co je pro ně dobré a potřebné a co nikoliv. Vynikají svojí odpovědností a důsledností, se kterou to mnohdy až přehání, což může někomu lézt na nervy. Do ničeho se nevrhají po hlavě, což může být někdy důvodem, proč je okolím vnímaná jako málo spontánní, nezábavná a nedobrodružná.

Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu často pro stromy nevidí les, jelikož se nimrají v maličkostech a drobnostech. Měli by se naučit vnímat svět jako celek a nesoustředit se jen na jednu malou věc. To jim může pomoci, aby svůj život vedli více spontánně a odvázaně.

Vztahy a sexualita

Panna je znamení zvěrokruhu vyznačující se věrností a oddanou láskou. Vzhledem ke svému smyslu pro zodpovědnost a upřímnost není tato vlastnost nic zarážejícího. Do žádného vztahu se Panny nevrhají po hlavě, ale potřebují čas partnera poznat a vše si promyslet. Proto se absolutně nehodí pro sex na jednu noc, ani oni samotné takové hrátky nevyhledávají. Jsou něžné, romantické, někdy ale příliš náročné. Někdy se tak dostanou do situace, kdy přebírají tak dlouho, až se ocitnou samy.

K Panně se nejvíce ze všech znamení zvěrokruhu hodí také zemské znamení Býk, ale i Panna. Také ohnivé znamení Beran nebo Lev nejsou pro Pannu k zahození. Ovšem pozor by si měla dávat na Vodnáře nebo Střelce, se kterými nemusí najít společnou řeč.

Zemské znamení: Kozoroh (22.12-20.1.)

Planeta: Saturn

Kladné vlastnosti: rozhodnost, spolehlivost, koncentrace

Záporné vlastnosti: uzavřenost, stydlivost, smutek

Slavní zrozenci: Elvis Presley, Kevin Costner, Johanka z Arku, Karel Čapek

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

Planeta Saturn dává lidem narozeným ve znamení Kozoroha trpělivost, ctižádost a vytrvalost. Díky tomu dokáže jít Kozoroh do všeho naplno a vynaložit na své úkoly maximum úsilí. Ví totiž, že pečení holubi do úst nelétají a že za vším stojí tvrdá dřina. S tím jde ruku v ruce touha po uznání a úspěchu. Neznamená to ale, že by byli Kozorohové pyšní nebo namyšlení. Naopak se snaží jít lidem vstříc a podat jim pomocnou ruku.

Kozorohové rádi pobaví své okolí, především se ale dokáží plně uvolnit v okruhu svých přátel a známých. Jsou totiž poměrně stydliví a zdrženliví, takže jen málokdo má tu možnost poznat jejich opravdové já, které se spíše ukrývá. Jsou velmi skromní a svůj život si dokáží zařídit opravdu prakticky a jednoduše tak, aby neztráceli čas zbytečnostmi.

Vztahy a sexualita

Ve vztazích bývají lidé narození ve znamení Kozoroha spíše stydliví, zdrženliví a plaší. Když se zamilují a vstoupí do manželství, jsou spolehliví a věrní. I když mohou někdy působit odtažitým dojmem, jelikož svoje emoce drží spíše pod kontrolou, láska Kozoroha je pevná a dlouhodobá. Pokud se ale v partnerovi zklame, těžce pro něj hledá odpuštění, jelikož věrnost je pro něj alfou a omegou dobrého vztahu. Od vztahu očekává stabilitu, bezpečí a jistotu.

Ne všechny čtyři živly se ke Kozorohu v lásce hodí. Nejvíce si bude rozumět pravděpodobně s Vodnářem, Rybou i Pannou, nejméně naopak třeba s Beranem nebo Váhou.  

zemské znamení zvěrokruhu1Planeta Saturn dává lidem narozeným ve znamení Kozoroha trpělivost.

Býk (21.4.-20.5.)

Planeta: Venuše

Kladné vlastnosti: trpělivost, vyrovnanost, klidná povaha, tolerantnost

Záporné vlastnosti: tvrdohlavost, bouřlivost, přílišná konzervativnost

Slavní zrozenci: Josef Mánes, Marie Terezie, Sigmund Freud, William Shakespeare, Salvador Dalí

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

Pokud bychom měli Býka charakterizovat jedním slovem, tvrdohlavost bude zcela výstižná. Ne nadarmo se přeci říká, že je někdo „zabejčený“. Svou tvrdohlavost může býk vysvětlovat opatrností a trpělivostí. Lidé narození ve znamení Býka patří mezi nejkonzervativnější znamení, což se projevuje lpěním na tradicích a hodnotách. Právě to vše dohromady pomáhá Býkům udržet si ve svém životě důležitý pocit bezpečí.

Bouřlivou stránku povahy Býka poznáte, pokud jej budete chtít dostrčit někam proti jeho vůli. Jakmile je totiž zahnán do kouta, jeho laskavá, klidná a vyrovnaná povaha mizí. Představa skutečného přítele je pro Býka ten, kdo je spolehlivý, slušný a oddaný. Proto si přátele Býci často důkladně vybírají, což se odráží i na jejich počtu. Kvalita přátel má však vždy přednost před kvantitou.

Vztahy a sexualita

Býk patří mezi ty, kteří jsou ochotni do vztahu hodně investovat a obětovat se. Ke svému partnerovi se chová velmi ochranitelsky. Smyslové založení Býka mu poskytuje radost z tělesných požitků, zakládá si na dotecích, ve vztahu i sexu je otevřený a jemný. Oslnit ho můžete společnou koupelí, masáží nebo milováním za svitu svíček. Pokud se do vás zamiluje Býk, můžete očekávat hlubokou a vroucí lásku, které se jen tak něco nevyrovná.

A kdo bude s Býkem nejvíce ve vztahu spokojen? Jsou jimi Kozoroh, Rak, Blíženec a také Panna. Do noty si padne i s Rybou nebo Beranem. Ne zcela spokojený bude Býk s lidmi narozenými ve znamení Vodnáře, Štír nebo Lev.

SERIÁL ČTYŘI ŽIVLY ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU:

  1. díl: Vzdušná znamení - Emocionálně nevyrovnaná znamení zvěrokruhu
  2. díl: Ohnivá znamení - Dopředu je žene energický oheň, který je může snadno spálit
  3. díl: Zemská znamení - Panna, Býk a Kozoroh jsou praktičtí a spolehliví. Měli by ale popustit uzdu své fantazii
  4. díl: Vodní znamení - Rak, Štír a Ryby. Emotivní lidé, kteří perfektně rozumí potřebám druhých

Stáhnout v PDF

Přečteno: 4307x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Čaj BERAN 30g, Dr.Popov

Čaj pro narozené ve znamení Berana (21.3. – 20.4.). Bylinný porcovaný čaj,…

Cena: 50 Kč

Svíčka levandulová Beránek

Svíčka z palmového vosku s jemnou vůní levandule s motivem beránka. Levandule…

Cena: 65 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte